Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλή σας μέρα! Μπράβο Αναστέλλα μου!!!! Πάντα τέτοια

Κορίτσια ξυπνάτε και εσείς μέσα στην νύκτα? Χτές ήταν πολύ κουραστικό. Ξύπνησα στις 2 για τουαλέτα, μετά πάλι στις 4 και δεν μου κολλούσε ύπνος. Ζέστανα ένα ποτήρι γάλα με λίγο μέλι για να ηρεμήσω και να ξανακοιμηθώ :(


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα :-)

Anastella μου ποσο χαίρομαι για σένα .. Μπραβο

Zambia απο συμπτώματα δεν εχω τιποτα δυο μερες τωρα .

Να σας πω την αλήθεια , Ανισυχω πολυ μήπως κατι δεν παει καλα :-

Ανθούσα Γιώτα και εχω ψιλό ξυπνάω τα βραδια και βλεπω ολο εφιάλτες δυστυχώς !!

Πολυ χαλια ύπνο κανω αυτες τις μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Δεν μπορω να πω οτι ξυπναω ιδιαιτερα στον υπνο μου, εκτος απο καποιες φορες που σαν να εχω υπερενταση κ γυριζω γυρω γυρω.

Hope μην το σκεφτεσαι ετσι, σιγουρα ολα ειναι καλα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα!!!:D:D:D:D

Κορίτσια μου ολα Καλα. Ακουσαμε και καρδουλα 152 παλμοι. :) θα παμε παλι σε 3 βδομάδες.

Το τι κλαμα εριξα δεν μπορω να σας το περιγράψω. Απο χαρα εννοειται. Πόσο χαρουμενη ειμαι!!!!

τελεια!!!!αναστελα σας αφησε να ακουσετε πολυ ωρα την καρδουλα??εμας οχι γιατι λεει δε κανει.......με το που εβαλε τον ηχο τσουπ εκλεισε γρηγορα...:(

Καλή σας μέρα! Μπράβο Αναστέλλα μου!!!! Πάντα τέτοια

Κορίτσια ξυπνάτε και εσείς μέσα στην νύκτα? Χτές ήταν πολύ κουραστικό. Ξύπνησα στις 2 για τουαλέτα, μετά πάλι στις 4 και δεν μου κολλούσε ύπνος. Ζέστανα ένα ποτήρι γάλα με λίγο μέλι για να ηρεμήσω και να ξανακοιμηθώ :(

Γιωτα εγω εχω υπερενταση και αργω να κοιμηθω........ξυπναω ανετα 2 φορες την μια ως συνηθως για τουαλετα..

Καλημερα :-)

Anastella μου ποσο χαίρομαι για σένα .. Μπραβο

Zambia απο συμπτώματα δεν εχω τιποτα δυο μερες τωρα .

Να σας πω την αλήθεια , Ανισυχω πολυ μήπως κατι δεν παει καλα :-

Ανθούσα Γιώτα και εχω ψιλό ξυπνάω τα βραδια και βλεπω ολο εφιάλτες δυστυχώς !!

Πολυ χαλια ύπνο κανω αυτες τις μερες

Hope και εγω δε εχω συνεχεια συμπτωματα...ηδη τα πονακια χαμηλα στη κοιλιτσα με εχουν αφησει......ισως καμια αναγουλα μου θυμιζει οτι κατι γινεται εκει κατω...και δε εχω πολυ ορεξη για φαγητο...και κυριο για γλυκα και ψαρια...

Ααααα ονειρα βλεπω και εγω.........εφιλατες...μιλαμε ξυπναω και εχω ταχυκαρδια...:(

Link to comment
Share on other sites

Hope και Ζάμια, και εγώ με τα παλιο-όνειρα. Πολλή σύγχηση κατά τον ύπνο!

Τόσο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όσο και σ'αυτήν τα συμπτώματα άρχισαν τον ίδιο καιρό (με το που χτυπάει η καρδούλα). Εντάξει τώρα δεν ακούσαμε τπτ ακόμα γτ το πρώτο ραντεβού ήταν στις 5μιση βδομάδες αλλά την άλλη Δευτέρα που θα είμαι 8+ σίγουρα θα ακούσουμε :) Ηορε μην στεναχωρίεσε, τα συμπτώματα δίνουν και πέρνουν! Τα ίδια έλεγα και εγώ στον άνδρα μου χθές. Και μου είπε το πιο σωστό, ότι και για να είναι η φύση θα πράξει από μόνη της.

Ζαμια με τα φαγητά άρχισε να γίνετε το έλα να δεις. Τα θέλω όλα και τίποτε! Το κοτόπουλο το πεθυμώ αλλά δεν μπορώ να το φάω γτ μου μυρίζει. Χθες πήρα μια μπουκιά τσουρέκι και όλο το απόγευμα το στομάχι μου με πέθανε απ'τις καούρες. Τα αυγά μου αρέσουν πολύ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη. Ενω στην προηγούμενη δεν διανοούμουν ούτε την εικόνα τους!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hope και Ζάμια, και εγώ με τα παλιο-όνειρα. Πολλή σύγχηση κατά τον ύπνο!

Τόσο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όσο και σ'αυτήν τα συμπτώματα άρχισαν τον ίδιο καιρό (με το που χτυπάει η καρδούλα). Εντάξει τώρα δεν ακούσαμε τπτ ακόμα γτ το πρώτο ραντεβού ήταν στις 5μιση βδομάδες αλλά την άλλη Δευτέρα που θα είμαι 8+ σίγουρα θα ακούσουμε :) Ηορε μην στεναχωρίεσε, τα συμπτώματα δίνουν και πέρνουν! Τα ίδια έλεγα και εγώ στον άνδρα μου χθές. Και μου είπε το πιο σωστό, ότι και για να είναι η φύση θα πράξει από μόνη της.

Ζαμια με τα φαγητά άρχισε να γίνετε το έλα να δεις. Τα θέλω όλα και τίποτε! Το κοτόπουλο το πεθυμώ αλλά δεν μπορώ να το φάω γτ μου μυρίζει. Χθες πήρα μια μπουκιά τσουρέκι και όλο το απόγευμα το στομάχι μου με πέθανε απ'τις καούρες. Τα αυγά μου αρέσουν πολύ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη. Ενω στην προηγούμενη δεν διανοούμουν ούτε την εικόνα τους!

Γιωτα και εγω τον πρωτο υπερηχο τον εκανα 5,5εβδομαδες και δε ακουσαμε καρδουλα.προχθες που ημουν 7,4εβδομαδων την ακουσαμε!!!!

Εγω εχω ξανα ραντεβου 11/5.πως περνανε οι μερες???:rolleyes:

Α ξεχασα απο κρεας κλτ λιγο θα φαω...και εμενα μου μυριζουν....απο οτι εχω δει με τα μακαρονια τα παμε καλα.:D

Απο αυγα αντε να εχω φαει ενα...δε μου κανει αισθηση..

εγω προχθες εφαγα μια μπουκιτσα λουκουμα και ημουν χαλια.....

επισης χθες εφαγα ενα γιαουρτι και μαρτυρησα απο τις αναγουλες....παλι καλα εμετο δε εχω κανει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας άφησε να το ακουσουμε πολυ, αλλα προλαβα να το τραβηξουμε σε βιντεο για να μπορω να το ακούω! :)

Ειχα πολλους πονους χθες αφου ελεγα μπα θα δω κ αιμα οπου να ναι, αλλα ισως ηταν γτ ειχα στεναχωρηθει με κατι κ απο το πρωί ημουν χαλια κ έκλαιγα.

Ραντεβού παλι στις 19 Μαΐου με τον γιατρό...

Απο γευσεις κ φαγητα δεν μπορω να πω οτι μου μυρίζει κατι ή με ενοχλει κατι. Προς το παρον δηλαδη.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας άφησε να το ακουσουμε πολυ, αλλα προλαβα να το τραβηξουμε σε βιντεο για να μπορω να το ακούω! :)

Ειχα πολλους πονους χθες αφου ελεγα μπα θα δω κ αιμα οπου να ναι, αλλα ισως ηταν γτ ειχα στεναχωρηθει με κατι κ απο το πρωί ημουν χαλια κ έκλαιγα.

Ραντεβού παλι στις 19 Μαΐου με τον γιατρό...

Απο γευσεις κ φαγητα δεν μπορω να πω οτι μου μυρίζει κατι ή με ενοχλει κατι. Προς το παρον δηλαδη.

Kαι εγω αυτο σκεφτηκα να κανω στον επομενο υπερηχο;)

σου εχει δωσει κατι απο χαπια?

Προσπαθησε να μην στεναχωρεις το σπορακι σου....

Μια χαρα που δε εχεις προβλημα με τα φαγητα...

εγω σημερα εχω αναγουλες...

Link to comment
Share on other sites

Απο χαπια παιρνω ενα για τον θυρεοειδή, filicine και μαγνήσιο αμπουλες για τις κραμπες. Εσυ;

Στεναχωρεθηκα Γιατί ηταν να μετακομισουμε ειχαμε βρει ενα ωραιο διαμέρισμα. Αλλα τελικα θα την κάνουμε την μετακομιση μετα την γεννηση του μωρού. Που σημαινει οτι στην αρχη για κανενα 3μηνο θα ειμαστε με μια κρεβατοκαμαρα κ πως θα κανω μετα μετακόμιση με ενα νεογεννητο δεν ξερω να σας απαντήσω. Εζω αγχωθει πολυ.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσουπρες!!!!

Αναστελα όμορφος αυτός ο ήχος της καρδουλας εε???δεν πειράζει που δεν την ακούσατε για πολύ ώρα, μη το κουράζεται το σπορακι σας!! Όσο για την μετακόμιση μη σκας! Εσύ και τοτε δεν θα κανεις τίποτα! Θα τα αναλάβουν όλα οι άλλοι! Εσύ θα έχεις το μωρό που θα σε χρειάζεται όλη την ώρα!

Εγώ τις τρεις τελευταίες μέρες ξυπνάω ξημερώματα και με πιανει ένα πράμα να μην βολεύομαι.. Στριφογυριζω για ποση ώρα, ώσπου με ξαναπαιρεο ύπνος! Καλά, από φαγητά.. Πιο χαλια δεν γίνεται, ούτε καν νερό.. Σημερα όμως έπειτα από τόσες μέρες νιώθω καλά! Μήπως να ανησυχώ κι εγώ??????


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημετα ομορφες μανουλες !!!

Τα δικα μας τα συμπτωματα οπως και στην πρωτη εγκυμοσηνη τα βιωνει πιο εντονα ο αντρας μου :P

Εχει πολλες αναγουλες και καουρες ο καλος μου :P

Απο χαπια και εγω παιρνω filicin !

Επομενος υπερηχος 19/05


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημετα ομορφες μανουλες !!!

Τα δικα μας τα συμπτωματα οπως και στην πρωτη εγκυμοσηνη τα βιωνει πιο εντονα ο αντρας μου :P

Εχει πολλες αναγουλες και καουρες ο καλος μου :P

Απο χαπια και εγω παιρνω filicin !

Επομενος υπερηχος 19/05

Χαχαχα πώς το κατάφερες αυτό και τα μετεφερες στον άντρα σου ??? Θέλω συνταγή!!!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα πώς το κατάφερες αυτό και τα μετεφερες στον άντρα σου ??? Θέλω συνταγή!!!

Δεν ξερω πως γινεται αχαχαχα αλλα να φανταστεις σε καποια φαση αρχισε κιαυτος να φουσκωνει στην πρωτη εγκυμοσηνη.. Μονο που εγω γεννησα καο ξεφουσκωσα αυτος εμεινε" φουσκωμενος " ααχαχ :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο χαπια παιρνω ενα για τον θυρεοειδή, filicine και μαγνήσιο αμπουλες για τις κραμπες. Εσυ;

Στεναχωρεθηκα Γιατί ηταν να μετακομισουμε ειχαμε βρει ενα ωραιο διαμέρισμα. Αλλα τελικα θα την κάνουμε την μετακομιση μετα την γεννηση του μωρού. Που σημαινει οτι στην αρχη για κανενα 3μηνο θα ειμαστε με μια κρεβατοκαμαρα κ πως θα κανω μετα μετακόμιση με ενα νεογεννητο δεν ξερω να σας απαντήσω. Εζω αγχωθει πολυ.

Ελα βρε κοπελα μου μη σκας....ολα θα γινουν!!!αυτα δεν ειναι τιποτα...το ξερω οτι σκεφτεσαι το μετα....αλλα κανε λιγη υπομονη..μη στεναχωρεις για τετοια το σπορακι;)

εγω περνω ενα του θυροειδη,κανω ηπαρινη ενεσουλες(προληπτικα μονο το Α'τριμηνο)oυτροτζεσταν κολπικα(και αυτα μονο το Α'τριμηνο)και φιλισιν.

Καλημέρα τσουπρες!!!!

Αναστελα όμορφος αυτός ο ήχος της καρδουλας εε???δεν πειράζει που δεν την ακούσατε για πολύ ώρα, μη το κουράζεται το σπορακι σας!! Όσο για την μετακόμιση μη σκας! Εσύ και τοτε δεν θα κανεις τίποτα! Θα τα αναλάβουν όλα οι άλλοι! Εσύ θα έχεις το μωρό που θα σε χρειάζεται όλη την ώρα!

Εγώ τις τρεις τελευταίες μέρες ξυπνάω ξημερώματα και με πιανει ένα πράμα να μην βολεύομαι.. Στριφογυριζω για ποση ώρα, ώσπου με ξαναπαιρεο ύπνος! Καλά, από φαγητά.. Πιο χαλια δεν γίνεται, ούτε καν νερό.. Σημερα όμως έπειτα από τόσες μέρες νιώθω καλά! Μήπως να ανησυχώ κι εγώ??????

Πιπι ελα να κανουμε παρεα στα φαγητα:tongue::tongue:

να ανησυχεις???θα φας ξυλο μου φαινεται εσυ:tongue::tongue:

Καλημετα ομορφες μανουλες !!!

Τα δικα μας τα συμπτωματα οπως και στην πρωτη εγκυμοσηνη τα βιωνει πιο εντονα ο αντρας μου :P

Εχει πολλες αναγουλες και καουρες ο καλος μου :P

Απο χαπια και εγω παιρνω filicin !

Επομενος υπερηχος 19/05

χαχαχαχα παναθεο και εμενα δικος μου ζηλευει!!!!χαχαχαχαχαθα μας τρελανουν:tongue::tongue::tongue::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα όχι, εντάξει ζαμιακο, άρχισε πάλι το στομάχι ψιλά στο στήθος να με πιανει.. Οπότε ήμαστε καλά!!!

Εμένα ο δικός μου τώρα το έχει ρίξει στην διατροφή,εν όψη καλοκαιριού τώρα! Αλλά ο άτιμος ούτε αναγουλες έχει ούτε τίποτα!! Έτσι για συμπαράσταση ρε παιδάκι μου..!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...