Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην κύπρο, έχουμε 4 μήνες άδεια μητρότητας και ισχύει από την ημέρα τοκετού. Για πιο πριν πρέπει να σου γράψει ο γιατρός άδεια ασθενείας. Τώρα μετά τους 4 μήνες δικαιούται η μητέρα να πηγαίνει μια ώρα πιο αργά στην δουλειά της, ή να σχολάει 1 ώρα πιο γρήγορα για ένα χρόνο (λογο θηλασμού)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!!!!!!!!!

Ntiakana συγχαρητηρια!!!!ολα τελεια κοπελα μου!!!!:D:D:D:D:D

Αναστελα και εγω αρχιζω και ψαχνομαι...

μεχρι στιγμης ξερω οτι ξερεις..το 6μηνο του οαεδ ισχυει αν το θελεις αλλα πληρωνεσαι κατι λιγα απο τον Οαεδ..(Βεβαια μπορει και ο συζυος να το παρει)

Μετα τις 63 ημερες επιστροφης δικαιουσαι σιγουρα 2 ωρες να αργησεις το πρωι ή να φυγεις 2 ωρες..οτι θελεις..και νομιζω μετα 1 ωρα μονο για ενα 6μηνο να σχολας πιο νωρις..

επισης προσφατα εμαθα πως μπορεις να παρεις μαζεμενες τις 2 ωρες και την 1 αντιστοιχα και να μην πας για δουλεια 3μηνες!!απλα οταν θα επιστρεψεις θα εισαι ξανα 8ωρη..(λογικα αυτους τους 3 μηνες πρεπει να πληρωνεσαι κανονικα απο τη δουλεια σου...)και βεβαια αν θελεις μετα εχεις το δικαιωμα να παρεις και το 6μηνο του ΟΑΕΔ..

τα ψαχνω και εγω οσο μπορω.....

Γιωτα πολυ καλο αυτο που εχετε εκει!!θα προσπαθησω να το κανω και εγω...αν εχω καλη εγκυμοσυνη γιατι να καθησω 54ημερες πριν???:rolleyes:καλυτερα μετα με το μπουμπουκακι μου;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zamia πολυ ωραια ολα αυτα. Το θεμα ειναι κατα ποσο ισχύουν ακομη... Εγω επειδη δεν θα εχω καποιον να μου κρατησει το μωρο, κ μαλιστα 2 μηνων που να το αφησεις, σκεφτομαι το 6μηνο να το παρω εστω κ αν ειναι λιγα τα χρηματα. Απλα φοβαμαι οτι οταν θα επιστρεψω θα με απολυσει αυτος εδω....


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia πολυ ωραια ολα αυτα. Το θεμα ειναι κατα ποσο ισχύουν ακομη... Εγω επειδη δεν θα εχω καποιον να μου κρατησει το μωρο, κ μαλιστα 2 μηνων που να το αφησεις, σκεφτομαι το 6μηνο να το παρω εστω κ αν ειναι λιγα τα χρηματα. Απλα φοβαμαι οτι οταν θα επιστρεψω θα με απολυσει αυτος εδω....

Nα εχεις χρόνο πεταξω κάποια στιγμή στον ΟΑΕΔ να ρωτησεις τι ισχυει!;)

Νομιζω για 1 χρονο μετα τη γεννα δε μπορει να σε διωξει.:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ξερω σιγουρα. Για 18 μηνες μετα τη γεννα δεν μπορει. Το ρωτησα.

Αλλα μπορει να το κανει μια χαρα μετα απο αυτο το διαστημα. Ηδη ειναι μεσα στην ξινιλα απο τη μερα που του το ειπα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ξερω σιγουρα. Για 18 μηνες μετα τη γεννα δεν μπορει. Το ρωτησα.

Αλλα μπορει να το κανει μια χαρα μετα απο αυτο το διαστημα. Ηδη ειναι μεσα στην ξινιλα απο τη μερα που του το ειπα.

Kαι εγω το σκεφτομαι αυτο....αλλα τι να κανουμε τωρα???Δε μπορουμε να μεινουμε διχως μωρακι.....

Και εμενα ετσι θα ειναι οταν θα του το πω......χαχαχαχαχα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο τη μια το χαιρομαι γτ τοσα χρονια εδω μεσα εχω τραβήξει τα χιλια τοσα. Οποτε τωρα που ζοριζεται κ δν μπορει κ να μου κανει κ κατι πολυ το ευχαριστιεμαι. :P

Δεν ειμαι κακιά Παντως


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα απο τη μια το χαιρομαι γτ τοσα χρονια εδω μεσα εχω τραβήξει τα χιλια τοσα. Οποτε τωρα που ζοριζεται κ δν μπορει κ να μου κανει κ κατι πολυ το ευχαριστιεμαι. :P

Δεν ειμαι κακιά Παντως

Χαχαχαχα γιατι νιωθω ακριβος το ιδιο?????:tongue::tongue::tongue:

Και θα παρω το αιμα μου πισω οταν θα το ανακοινωσω....αυτοι θα τρελαθουν και θα με βριζουν και εγω?θα ευχαριστιεμαι!!!!!!!!!!!

ουτε εγω ειμαι κακια;)ειμαι δικαια!!!!χαχαχαχα:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον περνας και εσυ μια απο τα ιδια γι'αυτό!!!!οταν τους το πεις στειλε ενα μηνυμα να μας πεις πως πήγε!!! Να γελασουμε λιγο :D

Εννοειται!!χαχαχαχα!!!!!!!!!!:D:D:D

Που ειστε οι υπολοιπες μανουλες??????για ελατε!!!!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε;;; που χαθηκατε κοριτσακια;

Αντε μετραω τις ωρες μεχρι να παει 8 κ να φυγω. Ειναι κ σουκου, σούπερ! :)

Ζαμια απο συμπτώματα πως εισαι σημερα; εγω μονο λιγα πονακια εχω


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χολα κορίτσια! Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με την δουλειά μου γιατί κυριαρχεί το γυναικείο φύλο και νιώθει η μια μάνα την άλλη. Απλά η υπεύθυνη μου έκανε σχόλιο μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι "Αντε Γιώτα, είδες, όλες κάναμε 2 και ξεμπερδέψαμε" αλλά εντάξει είμαι και λίγο μουσαμμάς και δεν κολλάει τπτ χεχε τί σχέδια έχετε για το σαβ/κο? Εμένα τώρα είναι μια κοπέλα στο σπίτι και βοηθά με τις δουλειές. Αύριο έχω σιδέρωματα & πλυντήρια και την κυριακή είναι το μνημόσυνο της πεθεράς μου και θα κάνουμε καφέ μετά την εκκλησία στο σπίτι μας και το μεσημέρι θα μείνουν οι πολύ στενοί για φαγητό. Ευτυχώς ο άνδρας μου κάνει διάφορες δουλειές στο σπίτι και έτσι δεν φοβάμαι ότι θα κουραστώ και πολύ!!! Γιούυυυπι σε μισή ωρίτσα σχολάω και θα πάω να πιάσω το παιδάκι μου :P


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...