Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Ελα ντε;;; που χαθηκατε κοριτσακια;

Αντε μετραω τις ωρες μεχρι να παει 8 κ να φυγω. Ειναι κ σουκου, σούπερ! :)

Ζαμια απο συμπτώματα πως εισαι σημερα; εγω μονο λιγα πονακια εχω

Αναστελλα απο χθες εχει να με πιασει αναγουλα....προσεχω πολυ τι τρωω..

εκοψα και τον καφε φαντασου..

Απο πονακια τωρα...ενω ειχαν σταματησει τις τελευταιες μερες...εδω και 3μερες εχω κατι λιγα.....περνεις ουτροτζεσταν???(ισως να μου εχεις πει αλλα δε θυμαμαι..)

Χολα κορίτσια! Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με την δουλειά μου γιατί κυριαρχεί το γυναικείο φύλο και νιώθει η μια μάνα την άλλη. Απλά η υπεύθυνη μου έκανε σχόλιο μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι "Αντε Γιώτα, είδες, όλες κάναμε 2 και ξεμπερδέψαμε" αλλά εντάξει είμαι και λίγο μουσαμμάς και δεν κολλάει τπτ χεχε τί σχέδια έχετε για το σαβ/κο? Εμένα τώρα είναι μια κοπέλα στο σπίτι και βοηθά με τις δουλειές. Αύριο έχω σιδέρωματα & πλυντήρια και την κυριακή είναι το μνημόσυνο της πεθεράς μου και θα κάνουμε καφέ μετά την εκκλησία στο σπίτι μας και το μεσημέρι θα μείνουν οι πολύ στενοί για φαγητό. Ευτυχώς ο άνδρας μου κάνει διάφορες δουλειές στο σπίτι και έτσι δεν φοβάμαι ότι θα κουραστώ και πολύ!!! Γιούυυυπι σε μισή ωρίτσα σχολάω και θα πάω να πιάσω το παιδάκι μου :P

Χαιρεται!!!να ενας λογος που θα ηθελα να ηταν και αλλη εδω μεσα......για να μην αγχωθω αν θα φαω πορτα μετα...:rolleyes:δε πειραζει...να ειμαστε καλα και εχει ο θεος!!;)

Εμενα μεχρι στιγμης με βοηθαει ο αντρας μου στις δουλιτσες....παλι καλα...!

κανω μονο σιδερωμα,μαγειρεμα και τουαλετα;)

οσο για το Σαβ/κο??εγω στο νου μου μονο υπνο:tongue:μου εχει λειψει πολυ.....

Ανυπομονω να ερθει η Τεταρτη να παμε να δουμε το σπορι;)!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου εχει γραψει ποσιμο μασνησιο. Δυο αμπουλες την μέρα. Αλλα δεν μπορω να πω οτι βλέπω διαφορά. Μαλλον πρεπει να το ξαναρωτησω. Ωρες ωρες ποναω σαν να ειναι να αδιαθετησω. Αφου αναρωτιεμαι λες να κατέβει η κιουρια;;;; :P

Γιώτα εγω αυριο θα κάτσω να κανω δουλιτσες σπιτι χαλαρά κ μετα βλέπουμε


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει γραψει ποσιμο μασνησιο. Δυο αμπουλες την μέρα. Αλλα δεν μπορω να πω οτι βλέπω διαφορά. Μαλλον πρεπει να το ξαναρωτησω. Ωρες ωρες ποναω σαν να ειναι να αδιαθετησω. Αφου αναρωτιεμαι λες να κατέβει η κιουρια;;;; :P

Γιώτα εγω αυριο θα κάτσω να κανω δουλιτσες σπιτι χαλαρά κ μετα βλέπουμε

στις αρχες ειχα τοσο έντονους πονους..με τα ουτροτζεσταν ηρεμησαν..

Οσο για το οτι νομίζεις οτι θα αδιαθετησεις...γελαω γιατι και εγω το νιωθω....τρεχουν τα υγρα και τρεχω στο μπανιο:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα ουτροτζεσταν εχω ακουσει οτι φερνουν αρκετες ναυτιες ή υπνηλιες κτλ; οτι μπορει να χειροτερεύουν τα συμπτώματα δηλ.

Ισχυει;

Δε ξερω αν ειναι απο τα ουτροτζεσταν...εγω παντος εχω και τα δυο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα στην αρχή ουτροζεσταν προληπτικά που δεν χρειαζόταν και πέθανα στους εμετους. Βέβαια τα σταμάτησα μονη μου αλλά δν είδα διαφορα στη συχνοτητα των εμετων. Τώρα δεν εχω πάρει ούτε ένα και απλά λίγες ναυτιες και μετρημένους εμετους. Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική πιστευω


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες καλημερα !!!

Συγνώμη που χάθηκα , ειχα πολυ δουλεια και μετα επέστρεφα σπιτι και ήμουν πτωμα.

Δεν ειμαι πολυ καλα :-( πολλές αναγούλες , εμετοί , κόπωση .

Εκανα εξετάσεις και εχω αναιμία Φουλ .. Ξεκίνησα σίδηρο ήδη !!!

Απο τι μια στεναχωριέμαι που δεν μπορω ούτε ενα φαγητό να φτιαξω και ολο λέω ότι θελω την μαμά μου :-) απο την άλλη χαίρομαι γιατι ειναι σημάδια ότι το μωρο μου μεγαλώνει <3

Εδω στην Σουηδία ευτυχώς έχουμε ενα χρόνο αδεια μητρότητας και τρεις μήνες πατρική αδεια που υποχρεούται ο μπαμπάς να την πάρει ( θα γελάσουμε πολυ τότε )

Τι θα κάνετε ΣΚ ;; Εχει ζέστη στην πατρίδα ;;

Ευτυχώς έρχομαι σύντομα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Hope θα ερθω εκει να μεινω μου φαίνεται γτ εδω με τα χιλια ζορια να μεινεις λιγους μηνες κ παλι θα σε κοιτανε στραβα στη δουλεια. Για τον ιδιωτικο τομεα μιλάω βεβαιως. Μακαρι να ειχα κ εγω ενα σημαδι οτι ολα πανε καλα, μονο πονακια εχω εδω κ μερες. Τπτ αλλο. Για τους εμετούς αραγε δεν υπάρχει κατι που μπορουμε να παρουμε αφοβα;

Εγω σημερα ξύπνησα κ μαλλον εχω παθει ψυξη ή φοβερό πιασιμο. Ο αυχενας χαλια δεν μπορω να γυρισω καθόλου ουτε αριστερα ουτε δεξια :/

Κ το βραδυ οπου πηγαινα να γυρισω ποναγα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Hope θα ερθω εκει να μεινω μου φαίνεται γτ εδω με τα χιλια ζορια να μεινεις λιγους μηνες κ παλι θα σε κοιτανε στραβα στη δουλεια. Για τον ιδιωτικο τομεα μιλάω βεβαιως. Μακαρι να ειχα κ εγω ενα σημαδι οτι ολα πανε καλα, μονο πονακια εχω εδω κ μερες. Τπτ αλλο. Για τους εμετούς αραγε δεν υπάρχει κατι που μπορουμε να παρουμε αφοβα;

Εγω σημερα ξύπνησα κ μαλλον εχω παθει ψυξη ή φοβερό πιασιμο. Ο αυχενας χαλια δεν μπορω να γυρισω καθόλου ουτε αριστερα ουτε δεξια :/

Κ το βραδυ οπου πηγαινα να γυρισω ποναγα.

Anastella μου έλα έλα .. Να εχω παρέα !!

Μην φοβάσαι και εμενα τα συμπτώματα πανε και έρχονται ..

Σκέψω θετικά και μόνο θετικά

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να περασουν οι μερες να παμε στο γιατρο!! :D

Σκέφτομαι θετικα γτ αν αγχωθω παει, με βλέπω να πηγαίνω νωριτερα στον γιατρο κ θα με περασουν για τρελη!!!

Τι λεει το μενου σημερα; τι θα φαμε; εγω ιδεα δεν εχω ακομα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανυπομονώ να περασουν οι μερες να παμε στο γιατρο!! :D

Σκέφτομαι θετικα γτ αν αγχωθω παει, με βλέπω να πηγαίνω νωριτερα στον γιατρο κ θα με περασουν για τρελη!!!

Τι λεει το μενου σημερα; τι θα φαμε; εγω ιδεα δεν εχω ακομα.

Σήμερα εμεις θα φάμε πράσα !!

Δεν θελω αλλο κρέας :-(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φασολακια θα φτιαξω. Αν αποφασισω να σηκωθώ απο τον καναπε και να κανω καμια δουλειά.

Κ το απογευμα εχουμε να δουμε να δουμε ενα σπιτι. Αντε να τελειώνουμε με αυτο το θεμα, γτ εχουμε να κανονίσουμε κ τον πολιτικό.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!!!!! Hope στην Σουηδία κ γενικά στο εξωτερικό νομίζω, σας κάνει το κράτος κ μια κούτα με δωράκια για σένα κ το μωρό!!! ορίστε, έχετε κ τόσο καιρό άδεια πατέρας κ μάνα!!! ωραίοι νόμοι! εγώ βέβαια είμαι από τις τυχερές-άτυχες που τα τελευταία χρόνια δεν δουλεύω! αν όμως ήμουν στην εταιρία που δούλευα κ τους το ανακοίνωνα, είναι από τα ελάχιστα αφεντικά πιστεύω που θα χαιρόντουσαν! αναστελλα κ ζαμια, αφού δεν γίνεται απόλυση για έναν χρόνο μετά την γέννα, αν γυρίσετε στην δουλειά (πριν τον χρόνο) κ σας διώξει μόλις κλείσει ο χρόνος, θα είναι καθαρά θέμα εκδίκησης..δε πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να το τραβήξει τόσο..όπως κ ναχει πρωτεύοντα ρόλο παίζουν τα παιδιά μας!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι απο μένα!

9/12 η ΠΗΤ μου, στο 3ο μου και είμαι φουλ στη ναυτία και στον εμετό. Πέρισυ έχασα ενα μωράκι στο β τριμηνο και προοσέχω πολύ.! Καλή συνέχεια σε όλεςςςςς!!

Link to comment
Share on other sites

Hope τι ωραια που ειναι εκει!!μιλαμε για κρατος οχι για να μην πω οπως εδω.......μια χαρα θα χορτασετε κ θα μεγαλωσετε το παιδακι σας!!!!!:-) :-)

Αναστελα καμια ψυξη λες να επαθες??περαστικά!

Εγω σημερα ειμαι μεχρι στιγμης καλα!!εφαγα κ παστίτσιο σουπερ!!δε με εχει πειραξει:wink:

Τι θα κανω που δε μπορω να φαω ψάρια??:rolleyes:και κανουν καλό..

Πιπι μου τι κανεις γλυκια μου?πως ειστε??

Μια χαρα που σου εκατσε κ δε δουλευεις!!!!θα τα ζησεις τα νινακια σου!!!

Οσο για εμενα??ποτε δε ξερεις πως σκέφτεται ο αλλος.....εμεις ευελπιστούμε το καλυτερο!!:wink:

Ευη καλωσήρθες!!με το καλο το μωρακι σου!!γερο να ειναι!!να σου ζησουν και τα αλλα δυο:-)

Ιδια ΠΗΤ εχουμε!!!:-)

Εχεις παει στο γιατρο να δεις το σπορακι εε??

Συγνωμη που θα σε ρωτησω....τι εγινε και εχασες το αλλο σου μωρακι στο Β τριμηνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...