Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Ευη καλωσήρθες!!με το καλο το μωρακι σου!!γερο να ειναι!!να σου ζησουν και τα αλλα δυο:-)

Ιδια ΠΗΤ εχουμε!!!:-)

Εχεις παει στο γιατρο να δεις το σπορακι εε??

Συγνωμη που θα σε ρωτησω....τι εγινε και εχασες το αλλο σου μωρακι στο Β τριμηνο?

Ναι φυσικά το έχω δει..όλα καλά μέχρι ώρας!

Μια λοιμωξη, σαν αθώα γριπη έμοιαζε αλλά είχε σοβαρες επιπλοκές, δημιουργησε μολυνση παντού-και στα αμνιακά υγρά και εσπασαν τα νερά εξ αιτιας αυτου. Χοριοαμνιονιτιδα λέγεται και καλύτερα να μην το αναφέρω ξανά ποτέ! Ηταν κατι πολύ ξαφνικό και δυσκολο να το ξεπερασω ψυχολογικά κυρίως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι φυσικά το έχω δει..όλα καλά μέχρι ώρας!

Μια λοιμωξη, σαν αθώα γριπη έμοιαζε αλλά είχε σοβαρες επιπλοκές, δημιουργησε μολυνση παντού-και στα αμνιακά υγρά και εσπασαν τα νερά εξ αιτιας αυτου. Χοριοαμνιονιτιδα λέγεται και καλύτερα να μην το αναφέρω ξανά ποτέ! Ηταν κατι πολύ ξαφνικό και δυσκολο να το ξεπερασω ψυχολογικά κυρίως.

Eve καλώς μας ήρθες !!! Ολα καλα θα πανε :-) μα σκεφτόμαστε όλοι θετικά ًπρεπει !!

Pipi το κουτί με τα δωρα ειναι στην Φινλανδία !! Εδω μας κάνουν αλλα δωρα οταν γεννήσεις σου δίνουν μια τσάντα με διαφορά δοκιμαστικά προϊόντα !!

Εδω εχει τα καλα και τα κακά του !!

Τα καλα ειναι ότι δεν πληρώνεις τιποτα σε όλες τις επισκέψεις .. Ούτε κανε στις εξωσωματικές οταν εισαι κάτω των σαράντα !!

Τα κακά ειναι Ότο δεν έχεις συγκεκριμένο ιατρό , οταν η εγκυμοσηνη ειμαι περίπλοκη δεν βγάζει άκρη ( βλέπε περίπτωση μου ) , δεν κάνουν πολλές εξετάσεις κλπ .. Απο την άλλη στην ελλαδα ειμαστε στο αλλο άκρο !!

Ευτυχώς επειδή ειμαι η ίδια ιατρός ( παιδίατρος ) εχω βρει τις άκρες μου και δυστυχώς κανω τον ιατρό και στον εαυτό μου που δεν θα έπρεπε !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά το έχω δει..όλα καλά μέχρι ώρας!

Μια λοιμωξη, σαν αθώα γριπη έμοιαζε αλλά είχε σοβαρες επιπλοκές, δημιουργησε μολυνση παντού-και στα αμνιακά υγρά και εσπασαν τα νερά εξ αιτιας αυτου. Χοριοαμνιονιτιδα λέγεται και καλύτερα να μην το αναφέρω ξανά ποτέ! Ηταν κατι πολύ ξαφνικό και δυσκολο να το ξεπερασω ψυχολογικά κυρίως.

Εβακι το πιστευω οτι θα ηταν πολυ δυσκολο να το ξεπερασεις.....τωρα ομως θα πανε ολα τελεια!!!θα τα λεμε εδω ολες μαζι και θα ειναι ολα σουπερ!!!σκεφτομαστε μονο θετικα και κοιταμε μπροστα!!:-)

Να σου πω την αληθεια πιστευω ακραδαντα οτι πρέπει να προσέχουμε τα παντα!!!

Ποτε εχεις επομενο υπερηχο??εγω την Τεταρτη και ανυπομονώ να δω ποσο μεγαλωσε!!!!:-) :-) :-) :-)

Hope αρα ξεγεννας σε οποιον γιατρο εχει βαρδια??δυσκολο αυτο:rolleyes:

Ααα τι τελεια που εισαι παιδιατρος!!!!μεσα στα παιδακι α συνεχεια!!

Τι εξετασεις δε κανουν που εδω θεωρουν οτι ειναι απαραιτητες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες <3

Πως είστε σήμερα ;; Εγω ειμαι πολυ χαρούμενη και χαλαρή σήμερα για κάποιο λόγο

Χτες έμαθα για μια φίλη πολυ καλη ότι ειναι και αυτή εγκυος και θα γεννήσει τον Ιουλίου , να φανταστείτε οταν ειχα την παλινδρόμηση και ειχα κατέβει ελλαδα μολις το ειχε μάθει και δεν μου είπε τιποτα !!! Και εγω μεσα στον πόνο μου δεν το σκέφτηκα καν, και εκλεγε και χτυπιόμουν και αυτή εκει !!! Φυσικα που μα μου προ ότι ειναι εγκυος αυτή !! Αισθάνθηκα λιγο γαϊδούρα χτες ...

Zambia μου δεν κάνουμε καμία εξέταση αίματος να φανταστείς μεχρι βδομάδα 18 και πρώτος υπέρηχος τότε και μοναδικός φυσικα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά στις μανούλες!!!! :)

Eve καλως ηρθες στο παρεακι μας. Ολα θα πανε καλα, οπως ειπε και η ζαμια θα ειμαστε εδω παρεα κ θα τα λεμε!

Hope, δεν εισαι γαϊδούρα. Απλά εκείνη την στιγμή είχες τον πονο σου και ηθελες να το μοιραστεις. Μη νιωθεις άσχημα.

Κ εγω σημερα ξύπνησα καλα, αλλα χθες δεν ημουν στα καλυτερα μου. Πηγαμε στο mall για βολτα κ για σινεμα αλλα εγω ζαλιστηκα πολυ κ γυρισα σπιτι αρων αρων.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά στις μανούλες!!!! :)

Eve καλως ηρθες στο παρεακι μας. Ολα θα πανε καλα, οπως ειπε και η ζαμια θα ειμαστε εδω παρεα κ θα τα λεμε!

Hope, δεν εισαι γαϊδούρα. Απλά εκείνη την στιγμή είχες τον πονο σου και ηθελες να το μοιραστεις. Μη νιωθεις άσχημα.

Κ εγω σημερα ξύπνησα καλα, αλλα χθες δεν ημουν στα καλυτερα μου. Πηγαμε στο mall για βολτα κ για σινεμα αλλα εγω ζαλιστηκα πολυ κ γυρισα σπιτι αρων αρων.

Anastella μου το ξέρω αλλα στεναχωρήθηκα λιγο που την γέμισα άγχος .,

Μην ανησυχείς για τις ζαλάδες ειναι στο προγράμμα !!

Χαίρομαι που εισαι καλα σήμερα ..

Τσέκαρε το σίδηρο σου , γιατι και εχω ειχα ζαλάδες κατι τελικα εχω αναιμία στο Φουλ .

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα μελλουσες μανουλες!!!!!με το καλο να παρουμε τα αστερια μας στην ομορφη αγκαλια μας!!!!!

Καλημέρα και χρόνια πολλα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες <3

Πως είστε σήμερα ;; Εγω ειμαι πολυ χαρούμενη και χαλαρή σήμερα για κάποιο λόγο

Χτες έμαθα για μια φίλη πολυ καλη ότι ειναι και αυτή εγκυος και θα γεννήσει τον Ιουλίου , να φανταστείτε οταν ειχα την παλινδρόμηση και ειχα κατέβει ελλαδα μολις το ειχε μάθει και δεν μου είπε τιποτα !!! Και εγω μεσα στον πόνο μου δεν το σκέφτηκα καν, και εκλεγε και χτυπιόμουν και αυτή εκει !!! Φυσικα που μα μου προ ότι ειναι εγκυος αυτή !! Αισθάνθηκα λιγο γαϊδούρα χτες ...

Zambia μου δεν κάνουμε καμία εξέταση αίματος να φανταστείς μεχρι βδομάδα 18 και πρώτος υπέρηχος τότε και μοναδικός φυσικα !!

Hope εχω μεινει...:shock:και πως επιβεβαιωνουν αν ολα βαινουν καλως??????πωπωπω δε θα το αντεχα αυτο....

Κοριτσια μου αντε να ερθει η Τεταρτη να παμε να δουμε το σπορακι μας!!!!αυριο θα παω να κανω γενικές εξετασεις αιματος,ουρα,θυροειδη..αν δε κανω λαθος καθε μηνα θα κανω...

Σημερα λιγη αναγουλα ειχα το μεσημερακι μετα το φαγητο..τωρα καλυτερα:-)

Εσεις πως ειστε???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ηρέμησα από τους εμετους. Όσους δεν έκανα δυο εβδομάδες τους έκανα όλους σήμερα. Τπτ δεν κράταγε το στομάχι μου. Και επιτέλους τώρα ειμαι καλύτερα και ήπια νερό που διψαγα πολύ, έσκασα από το νερό. Να δούμε αύριο.!!καληνυχτες κοριτσια


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !! Χρονια σας πολλα!!! Χαθηκα λιγο!!! Ηρθα Κυπρο μερικες μερες και τρεχουμε συνεχως!! Κουραστηκα αρκετα με το ταξιδι και θα γινω νονα την κυριακη οποτε και εκει κουραση.. Και.αγχονομαι για το σπορακι !! Ανιπομονω να παω πισω Κατερινη να παμε γυναικολογο να δω αν ειναι ολα καλα!!

Επισης οι δικοι μου απο την ωρα ποθ ηρθαμε κρατανε συνεχεια αγκαλια την κορη μου και και την κανουν βολτες πανω κατω.. Καλομαθε και θελει και απο μενα... Πφφφ ...

Επισης θελω να σταματησω το θηλασμο.. Οι θηλες μου εγιναν πιο ευαισθητες και ποναω οταν θηλαζει! Πφφ δεν ξερω πως θα τα καταφερω!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Το σαβ/κο συνήθως δεν έχω επαφή με ιντερνετ γι'αυτό δεν συμμετέχω. Σας διαβάζω όμως κάθε δευτέρα πρωί (καλή ώρα).

Καλως ήρθες Eve με το καλο και σενα το τοξοτάκι σου!

Παναθέο νόμιζα ότι δεν αφήνει ο πάτερ να βαφτίσει μια εγκυμονούσα. Μπορεί να είναι παλιές τακτικές. Δεν ξέρω :) Ελπίζω το βαφτιστικούι σου να είναι ελαφρύ και φρόνιμο!!! όσο για τον θηλασμό μπορείς να συμβουλευτείς τον/την παιδίατρο σου.

Ζαμια και Hope και εμάς εδώ το Μακάριο Νοσοκομείο είναι κρατικό και φημισμένο για την μονάδα ενταντικής νεογνών, απλά κάθε φορά σε βλέπει άλλος γιατρός. Μπορείς να ζητήσεις βέβαια ονομαστικά και αν είσαι τυχερή να είναι μέσα. Πληρώνεις μόνο 6ευρώ εγγραφή κάθε ραντεβού αλλά απ'εκεί και πέρα τπτ. Ούτε όταν γεννήσεις. Τον Γιάννο μου εκεί τον γέννησα και τελικά με καισαρική και όταν ήταν να φύγουμε μας είπαν 0 λογαριασμός. Γενικά όμως ούτε εξετάσεις πληρώνεις ούτε τπτ. Και εδώ στην κύρπο οι γιατροί σπανίως χρηματίζοντε. Και αν κάποιος κάνει το λάθος, δεν μένει κρυφό. Κάποιος τον καρφώνει και φεύγει απ'το δημόσιο.

Για την ώρα οι αναγούλες και καούρες έχουν φύγει (ευτυχώς), σαν σύμπτωμα έχει μείνει η συχνοουρία, δυσκιλιότητα, ευαίσθητο δέρμα/στήθος, πρύξιμο κοιλιάς/στήθους και είμαι λίγο ευέξαπτη με τα νεύρα μου!!! χεχε έγινα λίγο απότομη και γλωσσού! Περαστικά στον σύζυγο μου χαχαχαχα

ΑΑαααααα 12¨30 ραντεβού με τον γιατρό σήμερα!!!!!!!! το απόγευμα θα σας έχω νέα! Καλά θέλω να πιστεύω!!!! χχχ χχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μου γλυκά. Καλη εβδομαδα!

Ντιακανα ελπιζω να εισαι καλύτερα σημερα...

Γιωτα κ μενα τα νευρα μου δεν ειναι πολυ καλα, αλλα μαλλον ειναι κ απο το άγχος μου να τελειωσουν ολες οι εκκρεμοτητες που εχω.

Ο γιατρος νομιζω κολπικα σε βλεπει μεχρι τον 3 μηνα; δεν παιρνω ορκο μην πω βλακεια.

Εμεις μαλλον κλείνουμε τελικα ενα σπιτι που ειδαμε κ μας αρεσε, κ κυριακη εχω μετακομιση. Αντε να τελειωνουμε!!!! Εχω κ τη δουλεια να δω ποτε θα προλαβουμε. :D


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ρε παιδί μου καθόλου! Σίγουρα στην 12 βδομάδα που κάνουν την αυχενική διαφάνεια είναι απ'την κοιλιά και όχι κολπικά. Τεσπα, οτι και ναναι θα το υποστούμε!!! χεχε σας άρεσε το σπίτι που είδατε το σαβ/κο? Σε ποια περιοχή?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μας αρεσε παρα πολυ, ειναι Παπάγου το σπιτι. Τωρα μενουμε ζωγράφου. Μαρεσε πολυ η κουζινα που ειναι μεγαλη κ εχει πολυ αποθηκευτικο χωρο, η βεράντα μεγάλη, ωραια δωματια, μας αρεσε πολυ.

Την μετακόμιση θα την κανει ο αντρας μου με τους φιλους του την κυριακη, εγω θα δουλευω την κυριακη οποτε δεν θα ασχοληθω. Θα πακεταρω βεβαια οτι υπάρχει αυτες τις μερες. Με αγχωνει λιγο τωρα αυτο να πω την αληθεια αλλα ας γινει να ξεμπερδευουμε.

Ολα θα πανε καλα με τον γιατρο, θα δεις το νινι τι ωραια θελω κ εγω!!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε Αναστέλα μου με το καλό και η μετακόμηση. Το μάζεμα είναι εύκολη δουλίτσα. Μην σε αγχώνει. Πάρε μεγάλα σακούλια για τα ρούχα και πολλές κουτες για τα κουζινικα. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...