Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Kαλημερα σε ολες:)!!!!

ntiakana πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο με τους εμετους.......υπομονη...............

hope αν θελεις μπορεις να επικοινωνησεις και με εναν συμβουλο θηλασμου;)σιγουρα θα σε βοηθησουν!

Αnastella με το καλο να πατε στο καινουριο σπιτακι!!!Να προσεχεις οσο μπορεις!!

Γιωτα με το καλο να δειτε το σπορακι!!!λογικα και σημερα κολπικα...νομιζω και εγω μετα το Α τριμηνο στη κοιλια..;)

Αναμενουμε νεα!!!

Να σε ρωτησω δηλαδη αν θελεις ιδιωτικα να γεννησεις δεν υπαρχει????να εχεις εναν γυναικολογο οπως εμεις?

Εγω σημερα εκανα τις εξετασουλες μου και αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα!;)Τεταρτη Ντοκτορ!!γιουπιιιιιιιι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, και σήμερα τα ίδια τπτ δεν κρατάει το στομάχι μου, όπως έφαγα πρωινό στο δίλεπτο τα βγαλα. Είναι μανίκι οι εμετοι, άλλο να είσαι μόνη σου και άλλο να έχεις ένα παιδί να κυνηγάς. Ευτυχώς που άρχισαν τα σχολεία και ήρθε η γυναίκα που φυλάει την μικρή μου και με βοηθάει τώρα. Ως το μεσημέρι καλά θα ειμαι να δω από το απόγευμα και μετά τι θα κάνω που λείπει και ο άντρας μου.

Καλύτερα νεύρα και δυσκοιλιότητα και συχννοουρια παρα αυτό το πράγμα. Ούτε το σάλιο μου δεν μπορώ να καταπιώ. Από χθες αυτή η κατάσταση να δω πόσο θα κρατήσει.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και σήμερα τα ίδια τπτ δεν κρατάει το στομάχι μου, όπως έφαγα πρωινό στο δίλεπτο τα βγαλα. Είναι μανίκι οι εμετοι, άλλο να είσαι μόνη σου και άλλο να έχεις ένα παιδί να κυνηγάς. Ευτυχώς που άρχισαν τα σχολεία και ήρθε η γυναίκα που φυλάει την μικρή μου και με βοηθάει τώρα. Ως το μεσημέρι καλά θα ειμαι να δω από το απόγευμα και μετά τι θα κάνω που λείπει και ο άντρας μου.

Καλύτερα νεύρα και δυσκοιλιότητα και συχννοουρια παρα αυτό το πράγμα. Ούτε το σάλιο μου δεν μπορώ να καταπιώ. Από χθες αυτή η κατάσταση να δω πόσο θα κρατήσει.

Mανικι η κατασταση......:|

Μιλησες με τον γιατρο σου μηπως σου εδινε τιποτα για τους εμετους?ετσι ησουν και στην πρωτη εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

Zamia Βεβαίως υπάρχουν ιδιωτικοί γιατροί και κλινικές απλά είναι πανάκριβα (μόνο η γεννα φυσική από 1500-2000 και καισαρικη από 2500-3000) 'Αλλα οι επισκέψεις και εξετάσεις.Και στο τέλος της μέρας αν τυχόν υπάρξει μια επιπλοκή στην γέννα σε στέλνουν κατευθείαν Μακάριο. Για να είμαι ειληκρινής για Μακάριο με κόβω πάλι απλά με το που εμαθα ότι ειμαι εγκυος, τηλεφώνησα και πρώτο ραντεβού μου κλεισαν 19/05. Προς το παρόν πάω σε ιδιωτικό γιατρό μέχρι να μπουν τα ραντεβού μου στο μακάριο σε μια σειρά.

Ντιακανα μου πράγματι ακούγετε τραγική η κατάσταμη με τους εμετούς. Νομίζω όμως κάτι υπάρχει στα φαρμακεία. Ρώτα τον γιατρό σου!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia Βεβαίως υπάρχουν ιδιωτικοί γιατροί και κλινικές απλά είναι πανάκριβα (μόνο η γεννα φυσική από 1500-2000 και καισαρικη από 2500-3000) 'Αλλα οι επισκέψεις και εξετάσεις.Και στο τέλος της μέρας αν τυχόν υπάρξει μια επιπλοκή στην γέννα σε στέλνουν κατευθείαν Μακάριο. Για να είμαι ειληκρινής για Μακάριο με κόβω πάλι απλά με το που εμαθα ότι ειμαι εγκυος, τηλεφώνησα και πρώτο ραντεβού μου κλεισαν 19/05. Προς το παρόν πάω σε ιδιωτικό γιατρό μέχρι να μπουν τα ραντεβού μου στο μακάριο σε μια σειρά.

Ντιακανα μου πράγματι ακούγετε τραγική η κατάσταμη με τους εμετούς. Νομίζω όμως κάτι υπάρχει στα φαρμακεία. Ρώτα τον γιατρό σου!

Και εδω νομιζω 1500 ο γιατρος και αλλα τοσα το νοσοκομειο για φυσικη γεννα....δεν περνω και ορκο ομως...δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου ποσο παει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zamia και Ανθουσα έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη από την πέμπτη εβδομάδα έως 18 εβδομαδα με κάποιες καλές μέρες ενδιάμεσα. Τώρα ξεκίνησαν από την ένατη εβδομάδα και είπα ότι την γλίτωσα ατυχη γμτ. Δεν εχω ναυτιες απλά ξερναω και όσο πιο πολλοί είναι τόσο εξαντλούμαι αν ήταν ένας δυο εμετοι δεν θα με ενοιαζε καθόλου ίσα οσα που θα ηρεμουσε το στομάχι .

Καλύτερα δημόσιο νοσοκομείο γιατί οτι συμβεί εκεί θα στείλουν τις επιπλοκές. Καλύτερα από την αρχή στο δημόσιο νοσοκομειο παρα χωρια με το μωρο. Εδώ πολλές γεννάνε με τον γιατρό της βάρδιας.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σααααας!!!! Είδαμε μωράκι και ομφάλιο λώρο, ακούσαμε και καρδούλα!!! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. 50%-50% οι πιθανότητες για φυσική ή καισαρική. Ο γιατρός είπε θα το δούμε όσο προχωρεία η εγκυμοσύνη. Έχω ινωμίομα έξω απ'τον τράχηλο και ίσως είναι ένας λόγος που καθηστά αυτά τα ποσοστά. Διαφορετικά θα ήταν φουλ για φυσική. Θα δω και στο μάκαριο τι θα μου πουν στις 19/05. Με ρώτησε για συμπτώματα και είπε ότι μάλλον πάμε για αλλαγή φύλου. Προβλέψεις γιατρού τώρα...!!!! χεχεχε


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σααααας!!!! Είδαμε μωράκι και ομφάλιο λώρο, ακούσαμε και καρδούλα!!! Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. 50%-50% οι πιθανότητες για φυσική ή καισαρική. Ο γιατρός είπε θα το δούμε όσο προχωρεία η εγκυμοσύνη. Έχω ινωμίομα έξω απ'τον τράχηλο και ίσως είναι ένας λόγος που καθηστά αυτά τα ποσοστά. Διαφορετικά θα ήταν φουλ για φυσική. Θα δω και στο μάκαριο τι θα μου πουν στις 19/05. Με ρώτησε για συμπτώματα και είπε ότι μάλλον πάμε για αλλαγή φύλου. Προβλέψεις γιατρού τώρα...!!!! χεχεχε

Μπραβοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!τελεια νεακια!!!!!!!!φαινοταν ανθρωπακι δηλαδη??(να δω τι με περιμενει!!!:tongue::tongue:)

Το ινωμιομα θα σου το αφαιρεσουν στη γεννα..εε??

Link to comment
Share on other sites

Ζάμια φαινόταν ανθρωπάκι μαζεμένο και στρουμπουλό!!!! Ο άνδρας μου συγκινήθηκε. "Τώρα κατάλαβα ότι πάμε για δεύτερο" είπε!!! Δεν ξέρω αν θα το αφαιρέσουν στην γέννα. Δεν ανάφερε κάτι.

Λατρεύω αυτόν τον γιατρό, αλλά είναι πολλά τα λεφτά ρε γμτ. Κάθε φορά που μας βλέπει πληρώνουμε 30Ευρω. Κάτι αναλύσεις, κάτι εξετάσεις αυχενικής διαφάνειας και στην γεννα άλλα 2000-3000. Τί να πώ? Το Μακάριο είναι δημόσιο και είναι και δωρεάν. Απλά έφυγαν πολύ γιατροί και η ζήτηση είναι τεράστια. Κάθε ραντεβού περιμένεις το πιο λίγο 1-1μιση μέχρι να σε φωνάξουν....Εσείς τι θα κάνατε?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζάμια φαινόταν ανθρωπάκι μαζεμένο και στρουμπουλό!!!! Ο άνδρας μου συγκινήθηκε. "Τώρα κατάλαβα ότι πάμε για δεύτερο" είπε!!! Δεν ξέρω αν θα το αφαιρέσουν στην γέννα. Δεν ανάφερε κάτι.

Λατρεύω αυτόν τον γιατρό, αλλά είναι πολλά τα λεφτά ρε γμτ. Κάθε φορά που μας βλέπει πληρώνουμε 30Ευρω. Κάτι αναλύσεις, κάτι εξετάσεις αυχενικής διαφάνειας και στην γεννα άλλα 2000-3000. Τί να πώ? Το Μακάριο είναι δημόσιο και είναι και δωρεάν. Απλά έφυγαν πολύ γιατροί και η ζήτηση είναι τεράστια. Κάθε ραντεβού περιμένεις το πιο λίγο 1-1μιση μέχρι να σε φωνάξουν....Εσείς τι θα κάνατε?

Αχου το!!!!τελειααααααααααααα!!!!!!!

εμεις ακομη να το καταλαβουμε οτι ειμαι εγκυος:tongue::tongue:ασε.....:mrgreen:

εμας ο γιατρος 40? μας περνει επισκεψη.εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω.τωρα απο τιμες συνολικα στα 2500-3000 νομιζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μέλλουσες κ νυν μανουλίτσες!!!! Γιωτούλα μπράβο για το μικρό σας!!! εγώ πλήρωσα την πρώτη φορά στον υπέρηχο 50 και την δεύτερη δεν πλήρωσα τίποτα..για την γέννα που μάλλον θα είναι καισαρική, δεν έχω ρωτήσει ακόμα κι εγώ.


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!

Τι κανουν οι κοιλιτσες???:D:D:D

Πως ειστε σημερα κοριτσια μου???

Εγω ξυπνησα με λιγο πονολαιμο...:(

Βγηκαν οι εξετασουλες μου!καλες ειναι και ειμαι χαρουμενη:D:D:D

Αντε μια μερουλα εμεινε για να δουμε το σπορακι μας:P:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες μανουλες!

Ζαμια εξετασεις του προγενητικου έκανες;

H τις κλασσικες που κανουμε καθε μηνα πλεον;

Εγω ειμαι αυπνη ρε γαμωτο, εκανε γενεθλια χθες η κοπελα που μενει στο πανω διαμερισμα κ μεχρι τις 4 είχαμε χορους και πανηγύρια. Ευτυχως σχολαω λιγο νωρίτερα σημερα οποτε ισως παω να ξαπλωσω λιγο..

Δεν ξερω ρε κοριτσια νομιζω εχω πολλα νευρα, με το παραμικρο φουντωνω. Πρεπει να ηρεμησω λιγακι.

Εσεις πως ειστε σημερα;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες μανουλες!

Ζαμια εξετασεις του προγενητικου έκανες;

H τις κλασσικες που κανουμε καθε μηνα πλεον;

Εγω ειμαι αυπνη ρε γαμωτο, εκανε γενεθλια χθες η κοπελα που μενει στο πανω διαμερισμα κ μεχρι τις 4 είχαμε χορους και πανηγύρια. Ευτυχως σχολαω λιγο νωρίτερα σημερα οποτε ισως παω να ξαπλωσω λιγο..

Δεν ξερω ρε κοριτσια νομιζω εχω πολλα νευρα, με το παραμικρο φουντωνω. Πρεπει να ηρεμησω λιγακι.

Εσεις πως ειστε σημερα;

Αναστελλα εκανα κλασσικες εξετασεις που κανουμε καθε μηνα..

Εγω ειμαι πολυ ηρεμη απο την ημερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος....γενικοτερα εχω τα νευρακια μου...αλλα τωρα ειμαι χαλαρη;)

Μεχρι στιγμης καλα ειμαι!!φτου φτου φτου:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...