Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Αχ κοριτσια μου ακουω που λετε για ναυτιες συμπτώματα κτλ, κ εγω δεν εχω τιποτα. Μα τιποτα. Κανα πονακι αραια κ που αντε κ καμια ζαλαδα αλλα ζαλαδες εγω ειχα συχνα κ πριν την εγκυμοσυνη. Εχω ραντεβού σε 9 μερες κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλα το μωρο μας. Δεν μου δειχνει ουτε ενα σημαδι οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησω λιγο.

:(


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως σας βρηκα!!!

Ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος,μου λεει οτι ειναι φυσιολογικα αυτα και οτι πλλες φορες σε διδυμες κυησεις συμβαινουν...επισης μου λεει οτι ηταν τρεις οι σακοι στην αρχη και επειδη μνουν σιγα σιγα δυο,γι αυτο τα βλεπω αυτα.Τωρα τι να πω.Παιρνω 4 utrogestan τη μερα,κολπικη κρεμα προγεστερονης,μαγνησιο και φυλλικο.Προχτες μαλιστα εκανα κ ενεση προγεστερονης για να σταματησει το αιμα.Το κακο ειναι οτι με ολα αυτα δε μπορω να ηρεμησω και συνεχεια σκεφτοναι διαφορα ασχημα.Ειμαι κ ξαπλα ολη μερα....οποτε το μυαλο μου γυριζει!!!Αυτα!!!!

Προσπάθησε οσο μπορεις να σκέφτεσαι μονο θετικα!!!το χρειαζονται τα μωρα σου!!!

Αφου ο γιατρος σε καθησυχάζει χαλαρωσε...ξεκουρασου και ασε ολα τα υπολοιπα...εργαζεσαι?

Απο συμπτωματα εχεις τιποτα?

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Καλώς μας ήρθες Demi! κι εγώ δύο έχω από εξωσωματική κ είμαι επίσης στις 9 εβδομάδες! να μην αγχώνεσαι, αφού ο γιατρός είπε ότι είναι από τον τρίτο σάκο που δεν τα κατάφερε τελικά, είναι λογικό, το αποβάλλει ο οργανισμός. Εσύ όμως αυτό που πρέπει να κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να μην κουράζεσαι καθόλου κ να προσπαθείς όσο μπορείς να είσαι κάτω! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!

Ζαμιάκο ορεξούλες εεε????χαχαχαχα!!!! εγώ κορίτσια καθόλου, νιώθω ένα απίστευτο βάρος στην κοιλιά, κάτι τραβήγματα, τις κλασσικές ναυτίες...οπότε..ούτε καν!

Παναθεο καλά θα κάνεις να πας σε γιατρό εκεί να δεις, αλλά αν τα πονάκια είναι απλά, λογικά θα είναι επειδή μεγαλώνει το μωράκι κ θέλει να φτιάξει τον δικό του χώρο!

Που εισαι κοριτσι ομορφο??η δολια η γυναικα οταν ειμαι καλα εχω τις ορεξουλες μου:tongue:αλλα αυτοματα ξεχναω τα παντα....ο φοβος ειναι μεγαλος για αυτο καθομαι στα αυγα μου;)

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ακουω που λετε για ναυτιες συμπτώματα κτλ, κ εγω δεν εχω τιποτα. Μα τιποτα. Κανα πονακι αραια κ που αντε κ καμια ζαλαδα αλλα ζαλαδες εγω ειχα συχνα κ πριν την εγκυμοσυνη. Εχω ραντεβού σε 9 μερες κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλα το μωρο μας. Δεν μου δειχνει ουτε ενα σημαδι οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησω λιγο.

:(

Αναστελα μου μη σκεφτεσαι αρνητικα!ολα μια χαρα ειναι!!!

Να χαιρεσαι που δεν εχεις ναυτιες κτλ...

Φτανουν οι μερουλες που θα το δεις!!!λιγη υπομονη κοριτσι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Καλώς μας ήρθες Demi! κι εγώ δύο έχω από εξωσωματική κ είμαι επίσης στις 9 εβδομάδες! να μην αγχώνεσαι, αφού ο γιατρός είπε ότι είναι από τον τρίτο σάκο που δεν τα κατάφερε τελικά, είναι λογικό, το αποβάλλει ο οργανισμός. Εσύ όμως αυτό που πρέπει να κάνεις κατά την γνώμη μου είναι να μην κουράζεσαι καθόλου κ να προσπαθείς όσο μπορείς να είσαι κάτω! Όλα θα πάνε καλά, θα δεις!

Ζαμιάκο ορεξούλες εεε????χαχαχαχα!!!! εγώ κορίτσια καθόλου, νιώθω ένα απίστευτο βάρος στην κοιλιά, κάτι τραβήγματα, τις κλασσικές ναυτίες...οπότε..ούτε καν!

Παναθεο καλά θα κάνεις να πας σε γιατρό εκεί να δεις, αλλά αν τα πονάκια είναι απλά, λογικά θα είναι επειδή μεγαλώνει το μωράκι κ θέλει να φτιάξει τον δικό του χώρο!

Pipi_K Δεν κουραζομαι καθολου,ειμαι τρεις εβδομαδες στο κρεββατι κ σηκωνομαι μονο για τουαλετα,ουτε καν για φαγητο.Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα μου ειναι αδυνατο με αυτα που βλεπω καθε μερα!!!!!Απο συμπτωματα τιποτα,ουτε πριν ουρε τωρα,μονο κατι ψιλοανακατωσουρες αν δε φαω για πολλες ωρες κ ψιλοτραβηγματακα στην κοιλια!!!Τουλαχιστον αν ειχα εμετους θα καθησυχαζομουν οτι ολα πανε καλα!!!Σας ζηλευωωωωωω!!!!!(Σε τι σημειο εχω φτασει να ζηλευω οσες εχουν εμετους,χαχα!)Ευχομαι και σε σενα και σε ολες σας τελειες εγκυμοσυνες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου ακουω που λετε για ναυτιες συμπτώματα κτλ, κ εγω δεν εχω τιποτα. Μα τιποτα. Κανα πονακι αραια κ που αντε κ καμια ζαλαδα αλλα ζαλαδες εγω ειχα συχνα κ πριν την εγκυμοσυνη. Εχω ραντεβού σε 9 μερες κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλα το μωρο μας. Δεν μου δειχνει ουτε ενα σημαδι οτι ολα ειναι καλα να ηρεμησω λιγο.

:(

Αλλη μια που ανησυχει που δεν εχει συμπτωματα!!!!Χαχαχα ποοοοοσο σε καταλαβαινω κοριτσι μου!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ικανοποιούμαστε με τπτ. Έχουμε συμπτώματα κάνουμε αμάν να περάσει ο καιρός να σταματήσουν και όσες δεν έχουν θέλουν να έχουν. Ναι να υπάρχουν συμπτώματα αλλά όχι ακραία. Είναι πολύ ψυχοφθόρο να νιώθεις άρρωστος κάθε μέρα, ξεχνάς πως είναι όταν ήσουν καλά. Αυτό έχω πάθει τώρα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ικανοποιούμαστε με τπτ. Έχουμε συμπτώματα κάνουμε αμάν να περάσει ο καιρός να σταματήσουν και όσες δεν έχουν θέλουν να έχουν. Ναι να υπάρχουν συμπτώματα αλλά όχι ακραία. Είναι πολύ ψυχοφθόρο να νιώθεις άρρωστος κάθε μέρα, ξεχνάς πως είναι όταν ήσουν καλά. Αυτό έχω πάθει τώρα.

Και γω που δεν εχω συμπτωματα αρρωστη νιωθω ολη μερα ξαπλωμνη και να μη μπορω παρα μονο για τουαλετα!!Πριν λιγο σηκωθηκα για 2 λεοτα να κανω ενα ντουζ μετα απο δυο μερες και τωρα ξαναειδα κοκκινα!Αυτο δεν ειναι εγκυμοσυνη,μαρτυριο ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρουθκια σε όλες και σε όλα τα εβρυάκια!!!!!

Demi μου καλώς μας βρήκες! Οφείλω να ομολογήσω ότι είσαι στην πιο δύσκολη θέση από όλες εδώ. Ούτε ναυτίες, ούτε ζαλάδες μπορούν να συγκριθούν με αυτό που περνάς. Μια σταγόνα αίμα να δώ θα έχω εφιάλτες μέχρι να γεννήσω. Ο γιατρός είπε πότε αναμένοντε να σταματήσουν?

Panatheo mu συγχωριανήηηηηηηηηη!!! Είσαι στες Λεμεσούς ακόμα!!!??!?! ¨Ετσι είπε ο γιατρός ότι μάλλον πάμε για αλλαγή φύλου. Ξέρω? Πάντος έχει μια τρέλα με κορίτσια, ίσως να θέλει κορίτσι γι'αυτό μου τα λέει όλα αυτά. Εγώ δεν έχω πρόβλημα. Θα χαρώ το ίδιο ήτε είναι αγόρι ήτε κορίτσι. Οι πόνοι σου θα ναι που αλλάζεις μήνα. Είναι σαν της περιοδού πόνοι?

Ζάμια κάπου διάβασα ότι το άμυλο/υδατάνθρακες επηρεάζουν αρνητικά το στομάχι μιας εγκύου. Συμβουλέυει μειωμένη πρόσληψη και προτίμηση στους αργούς υδατάνθρακες (μαύρο ψωμί, μαύρα μακαρόνια, μαύρο ρύζι/άγριο ρύζι, φρούτα, λαχανικά). Εγώ κατα περιόδους εγκυμοσύνης αυτά τρώω, λόγο και διαβήτη κύησης.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Κοιλιτσες!!!!:D:D:D

Τι κανετε???

Εγω σημερα θα παω να δω το σπορακι μου:tongue::tongue::tongue::tongue:πιστευω οτι θα τρελαθω!!!!!!!!!!σιγορα θα δω εναν ανθρωπακο!!!:tongue::tongue:

Demi πως εισαι σημερα??

Panatho εσυ????πηγες στο γιατρο??

Ntiakana ευχομαι να συνεχισεις οπως χθες!!!

Αναστελλα ξεκουραστηκες???

Πιπακι μου πως εισαι εσυ???

Γιωτα και το μαυρο ψωμι με πειραζει...γενικοτερα δε τρωω ψωμι....δε μπορω...τι βγαζω με ξυνομηλα...ζυμαρικα ακομη τρωω κανονικα.....αυτα ειναι τα μονα που δε με πειραζουν..α και το ρυζι!

Φιλια!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα σε ολες και σε ολα τα μπεμπακια!!!Εγω εχω λιγο αιμα ακομα αλλα πηγα στο γιατρο πρωι πρωι και ειδαμε τα μπεμπακια και ειναι μια χαρα!!!!Εχουν μεγαλωσει κιολας!!!Κοντευουν τα 3 εκατοστα!!!Προς το παρον ηρεμησα λιγο!!!!Μου πε οτι μεχρι τελος του τριτου θα εχουν τελειωσει τα αιματα κτλ.Αντε να δουμε!!

Εσεις ολες τι κανετε;;;;;Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου καλημερα σε ολες και σε ολα τα μπεμπακια!!!Εγω εχω λιγο αιμα ακομα αλλα πηγα στο γιατρο πρωι πρωι και ειδαμε τα μπεμπακια και ειναι μια χαρα!!!!Εχουν μεγαλωσει κιολας!!!Κοντευουν τα 3 εκατοστα!!!Προς το παρον ηρεμησα λιγο!!!!Μου πε οτι μεχρι τελος του τριτου θα εχουν τελειωσει τα αιματα κτλ.Αντε να δουμε!!

Εσεις ολες τι κανετε;;;;;Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!

Καλη σου μερα!!!χαιρομαι που πηγες στο γιατρο και ηρεμησες!!!(πολυ σημαντικο!!)

αρα σκεφτεσαι μονο θετικα και τιποτα αλλο!!θα δεις ολα καλα θα πανε!!

Να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και να το ακους κατα γραμμα!

Σε φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες.

Κρεββάτι κ δεν κρατάει τπτ το στομαχι σήμερα. Τα ίδια χαλια.Αρρωστη νιώθω με μια ψυχολογία ίσα με τα πατώματα. Μαρτύριο που τραβάμε..

Να έχετε μια καλή μέρα


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες.

Κρεββάτι κ δεν κρατάει τπτ το στομαχι σήμερα. Τα ίδια χαλια.Αρρωστη νιώθω με μια ψυχολογία ίσα με τα πατώματα. Μαρτύριο που τραβάμε..

Να έχετε μια καλή μέρα

Βρε ψυχη τι περνας???πω,πω υπομονη βρε κοριτσι μου....τι να πω?

Υπομονη να περασει αυτο το Α τριμηνο να ηρεμησεις λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Ntiakana τί να κάνουμε να σου φτιάξουμε το κέφι???!!!! Ότι χριστούγεννα θα κρατάς το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα και θα το νανουρίζεις γλυκά!?! Με την βοήθεια του Θεού θα πιάσεις τους 3 μήνες και θα κοπούν μαχαίρι :)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκουλες μου.

Demi χαιρομαι που ειναι ολα καλα κ ηρεμησες κ εσυ.

Ντιακανα μου, κοριτσακι μου θα περνάει ο καιρός και σιγα σιγα θα νιωσεις καλύτερα. Θα περάσει οσο δυσκολο κ να ειναι τωρα. Σε καταλαβαινω παντως.

Ζαμια, ξεκουραστηκα κοιμηθηκα σαν πουλάκι. Αλλα ηρθα σημερα στη δουλεια κ με ειδε ενας συναδελφος που γνωριζει την κατασταση κ πρωι πρωί μου ειπε οτι παχυνα. !!!! Ενταξει δεν εχω ζυγιστει αλλα αντε να εχω παρει ενα κιλο. Κ αυτο γτ δεν εχω ναυτιες κ πειναω αρκετα. Καλοπροαιρετα θα το ειπε αλλα εγω αγχωθηκα ειναι αληθεια. Βασικα στεναχωριεμαι με το παραμικρο.

Αντε σημερα να δεις το σπορακι σου κ να μας πεις νεα!!!! Θα περιμενω!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...