Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Ανυπομονώ δεν περνανε οι μερες!!

Την αυχενικη που θα την κανεις; εμας μας ειπε να παμε στο ιασω... Αλλα δεν ξερω ακομα.

Σε εναν στο Κολωνακι ''Μπακουλας'' λεγεται ειναι πιστοποιημενος γιατι το εψαξα λιγο..

Θα περασουν παρεουλα οι μερουλες σου!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, χθες εψαχνα μήπως παω κ κανω έναν υπερηχο νωριτερα απο το ραντεβου μου, για να μου φυγει το αγχος. Μην με βρισετε αλλα πραγματικα εχω αγωνια. Τον Γεναρη ειχα μια παλλινδρομη κ τωρα φοβαμαι μην έχουμε ξανα τα ιδια. Κατα τα αλλα ειμαι καλα, νομιζω μονο οταν αρχισω να φουσκωνω θα καταλάβω οτι ειμαι εγκυος, γτ μεχρι στιγμης δεν νιωθω τιποτα.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, χθες εψαχνα μήπως παω κ κανω έναν υπερηχο νωριτερα απο το ραντεβου μου, για να μου φυγει το αγχος. Μην με βρισετε αλλα πραγματικα εχω αγωνια. Τον Γεναρη ειχα μια παλλινδρομη κ τωρα φοβαμαι μην έχουμε ξανα τα ιδια. Κατα τα αλλα ειμαι καλα, νομιζω μονο οταν αρχισω να φουσκωνω θα καταλάβω οτι ειμαι εγκυος, γτ μεχρι στιγμης δεν νιωθω τιποτα.

Anastella μου παρε το γιατρο σου και πες του να πας αν μπορει και σημερα...σου το λεω γιατι νιωθω τον φοβο σου......Οι γιατροι καταλαβαινουν την ανησυχια..θα σου πει να πας.

προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα!!αυτο θα σε βοηθησει πολυ!!

Παντος καποιες γυναικες οντως δεν εχουν καθολου συμπτωματα..

Καλημερα κοριτσακια!!!!Πως ειστε σημερα;;Ελπιζω ολες καλα!!!Να σας ρωτησω,οσες ειδατε ποδαρακια,χερακια κτλ ποσα εκατοστα ειναι τα μωρακια σας;;

Καλημερα!!!τι κανεις???πως εισαι κοπελα μου?

Ειναι 3εκατ.το μωρακι:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω την αλήθεια, χθες εψαχνα μήπως παω κ κανω έναν υπερηχο νωριτερα απο το ραντεβου μου, για να μου φυγει το αγχος. Μην με βρισετε αλλα πραγματικα εχω αγωνια. Τον Γεναρη ειχα μια παλλινδρομη κ τωρα φοβαμαι μην έχουμε ξανα τα ιδια. Κατα τα αλλα ειμαι καλα, νομιζω μονο οταν αρχισω να φουσκωνω θα καταλάβω οτι ειμαι εγκυος, γτ μεχρι στιγμης δεν νιωθω τιποτα.

Απολυτα κατανοητο...!!!!Εγω ειλικρινα αν μπορουσα να εχω εναν υπερηχο σπιτι,θα εκανα σιγουρα πρωι μεσημερι βραδυ καθε μερα!!!!Χαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Anastella μου παρε το γιατρο σου και πες του να πας αν μπορει και σημερα...σου το λεω γιατι νιωθω τον φοβο σου......Οι γιατροι καταλαβαινουν την ανησυχια..θα σου πει να πας.

προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα!!αυτο θα σε βοηθησει πολυ!!

Παντος καποιες γυναικες οντως δεν εχουν καθολου συμπτωματα..

Καλημερα!!!τι κανεις???πως εισαι κοπελα μου?

Ειναι 3εκατ.το μωρακι:D

Τελεια!!!!!Ολοκληρα ανθρωπακια γινονται σιγα σιγα!!!Εμενα χτες που πηγα φαινονταν κατι ασπρες γραμμουλες εκει που θα ειναι τα χερακια λογικα και μαυρες κουκιδες στο κεφαλι,οποτε λιγικα εινα ματακια...!!!Βεβαια δε φαινονταν πιο καθαρα γιατι πηγα στο δευτερο ιατρειο του γιατρου μου,οπου δεν εχει τοσο καλ υπερηχο οπως στο πρωτο!!!Εμενα ειναι περιπου 2,87 εκ το καθενα,καθοτι διδυμα!!!!Ανυπομονω να περασουν οι μηνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα κατανοητο...!!!!Εγω ειλικρινα αν μπορουσα να εχω εναν υπερηχο σπιτι,θα εκανα σιγουρα πρωι μεσημερι βραδυ καθε μερα!!!!Χαχαχα!!!!

Χαχχαχαχαχα πιστεψε με και εγω αυτο εχω πει!!!!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!!!!Ολοκληρα ανθρωπακια γινονται σιγα σιγα!!!Εμενα χτες που πηγα φαινονταν κατι ασπρες γραμμουλες εκει που θα ειναι τα χερακια λογικα και μαυρες κουκιδες στο κεφαλι,οποτε λιγικα εινα ματακια...!!!Βεβαια δε φαινονταν πιο καθαρα γιατι πηγα στο δευτερο ιατρειο του γιατρου μου,οπου δεν εχει τοσο καλ υπερηχο οπως στο πρωτο!!!Εμενα ειναι περιπου 2,87 εκ το καθενα,καθοτι διδυμα!!!!Ανυπομονω να περασουν οι μηνες!!!

Να σου πω την αληθεια και εμας δεν ειναι και ο πιο τελειος υπερηχος...τα ματακια πχ δε τα διακρινω..περιμενω την αυχενικη να το δω ολα!!

Θα περασουν γρηγορα.....θα δεις....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


demi Καλώς ορισες.

Χαίρομαι που είστε καλά και anastella πάρε τον γιατρό τηλ να σου φυγει το άγχος. Όλα καλά θα πάνε.

Ανακάλυψα ένα κόλπο που με ανακουφισει έστω και προσωρινά από την σιελλοροια, τρώω παγάκια και και τρεις και λιγάκι πάω τουαλέτα στηνομαι κατω από την βρύση και ρουφάω νερό και το φτύνω κάθομαι κανα 5 λεπτό έτσι. Κάτι είναι κ αυτά τυχαία τα ανακάλυψα.

Επίσης για τις ναυτιες και για τους εμετους μετά από έρευνα στο ίντερνετ, και αφού θυμήθηκα τότε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που νοσηλευτηκα και μου έβαλαν ορο και μου είχα πει ότι έτσι θα ρυθμιστουν οι ηλεκτρολύτες μου (τώρα τι είναι αυτό μην με ρωτάτε). Έτσι έψαξα στο ίντερνετ σχετικά με τους ηλεκτρολύτες και πως να μειώσω τις ναυτιες. Βρρηκα ότι ο όρος που μου βαλανε περιέχει δεξτροξη ( νερό και ζάχαρη ) και αν θέλουν οι γιατροί βάζουν και primperan αναλόγως. Και είπα εγώ να δοκιμάσω να πιώ νερό και ζάχαρη, ανακατευομουν και το ήπια κουταλάκι κουταλάκι. Και μετά από κανα δεκάλεπτο σταμάτησε το ανακάτεμα. Έχε γούστο τώρα να βοηθάει το ζαχαρονερο. Και τώρα έχω κοντά δυο ώρες να με πιάσει ναυτία. Θα δείξει στ πορεία.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ντιακανα βρηκες κατι που σε ανακουφιζει, τουλαχιστον να ηρεμησεις λιγακι.

Εγω τελικα αποφασισα να ασχοληθω αυτες τις μερες με την μετακόμιση, ετσι να περάσουν οι μερες μεχρι να παω στο γιατρο.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

anastella με το μαλακό η μετακόμιση.

Τα ρούχα που είναι κρεμασμένα στις ντουλάπες σου μη τα βγάλεις από την ντουλάπα. Όπως είναι τα πακετάρεις όρθια σε σακούλες σκουπιδιών και αφήνεις εκτεθειμένες από τις κρεμάστρες το πάνω μέρος. Αυτό έκανα όταν μετακομισα και εγώ πριν από δυο χρόνια και μετά στο νέο σπίτι απλά τα τοποθέτησα στις ντουλάπες.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

demi Καλώς ορισες.

Χαίρομαι που είστε καλά και anastella πάρε τον γιατρό τηλ να σου φυγει το άγχος. Όλα καλά θα πάνε.

Ανακάλυψα ένα κόλπο που με ανακουφισει έστω και προσωρινά από την σιελλοροια, τρώω παγάκια και και τρεις και λιγάκι πάω τουαλέτα στηνομαι κατω από την βρύση και ρουφάω νερό και το φτύνω κάθομαι κανα 5 λεπτό έτσι. Κάτι είναι κ αυτά τυχαία τα ανακάλυψα.

Επίσης για τις ναυτιες και για τους εμετους μετά από έρευνα στο ίντερνετ, και αφού θυμήθηκα τότε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που νοσηλευτηκα και ιμου έβαλαν ορο και μου είχα πει ότι έτσι θα ρυθμιστουν οι ηλεκτρολύτες μου (τώρα τι είναι αυτό μην με ρωτάτε). Έτσι έψαξα στο ίντερνετ σχετικά με τους ηλεκτρολύτες και πως να μειώσω τις ναυτιες. Βρρηκα ότι ο όρος που μου βαλανε περιέχει δεξτροξη ( νερό και ζάχαρη ) και αν θέλουν οι γιατροί βάζουν και primperan αναλόγως. Και είπα εγώ να δοκιμάσω να πιώ νερό και ζάχαρη, ανακατευομουν και το ήπια κουταλάκι κουταλάκι. Και μετά από κανα δεκάλεπτο σταμάτησε το ανακάτεμα. Έχε γούστο τώρα να βοηθάει το ζαχαρονερο. Και τώρα έχω κοντά δυο ώρες να με πιάσει ναυτία. Θα δείξει στ πορεία.

Καλως σας βρηκα!!!Εγω νομιζω οτι πολυ καλα κανεις που δοκιμαζεις νεα πραγματα και απ κει κ περα ο,το δεις οτι σε βολευει και σε ανακουφιζει,το υιοθετεις!!!!Γιατι οχι;;;Μονο να μην ειναι βλαβερο για το μπεμπακι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ντιακανα βρηκες κατι που σε ανακουφιζει, τουλαχιστον να ηρεμησεις λιγακι.

Εγω τελικα αποφασισα να ασχοληθω αυτες τις μερες με την μετακόμιση, ετσι να περάσουν οι μερες μεχρι να παω στο γιατρο.

Κοριτσι προσεξε ομως μην κουραστεις...με το μαλακο....!!!Οχι βαριες δουλειες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...