Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!! Σήμερα εγώ ξαναείδα το μωράκι, έχει σχεδόν 3 εκ :) ΤΈΛΕΙΟ!!!!!! όλα μια χαρά ευτυχώς και στο Μακάριο μου έδωσαν πολύ σημασία. Τελικά εκεί θα γεννήσω μου φαίνετε. Απλά μου το έκοψαν τελείως τον φυσικό τοκετό. Επίσης το ινομίωμα μπορεί να μην είναι αυτό τελικά. Το είδαν 2 γιατροί σήμερα είπαν κάθετε ακριβώς πάνω στην τομή της καισαρικής και μπλοκάρει τελείως τον τράχηλο. Στις 6/06 που έχω την αυχενική θα το δούν καλύτερα!! Εντωμεταξύ πολλές εξετάσεις στις 26 Μαίου! Κορίτσια παράγγειλα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης απ'το ASOS και το New Look!!! Πολύ φτηνά και μοντέρνα!!! Έτσι νιώθω και καλύτερα σε σχέση με το σώμα που μεγαλώνει!!! ;)

Zamia μου μακάρι αυτό να ήταν με τις ζαλάδες σου!!! Γιούυυυππι!

Αναστέλλα, τέλος καλό εεε??? χεχε τί αγχος τραβάμε εμεις οι μάνες!??!?!

Demi φιλιά και ψυχολογία φόρτσα!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Καλο μεσημερι Ανθουσα!!!!τι ωραια νεακια!!!!!αντε με το καλο και η αυχενικη σας!!!!!:D:D:D

Εσυ συνεχιζεις να μην εχεις τιποτα απο συμπτωματα?

Μακαρι εμενα να ηταν μονο αυτα!:D

Με γεια τα ρουχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ντιακανα μου, υπομονη κοριτσακι μου... Που θα παει θα περάσει...

Ζαμια τι να πω ειμαι η τελευταια που πρεπει να μιλαει γιαντα συμπτωματα κ τις ναυτιες ποτε σταματανε... Μιας κ δεν εχω ιδεα κ δεν το εχω βιωσει καν. κ φανταζομαι πως για την καθε μια ειναι διαφορερικα. Απλα απο οτι μου εχει πει ονγιατρος μου απο δω κ περα αρχιζουν να υποχωρουν σταδιακα.

Εγω απο την αλλη εχω εκνευριστεί γιατι δουλευω πολλες ωρες κ οταν γυριζω πρεπει να μαζευω κουτες αλλα δεν βγαινει γτ δεν μπορω να κανω πολλα πολλα με τα πονακια που εχω. Αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει κ αλλη λύση μιας κ δεν υπαρχει βοηθεια απο πουθενα. Φαντάσου ηταν να γινει αυτο το σκ η μετακομιση αλλα σημερα τους ειπα να παει για την αλλη βδομαδα γτ δεν εχω προλαβει να τα τελειώσω. :(


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia από συμπτώματα έχω πια δισκυλιότητα και τα ούλα μου αρχίσαν να ματώνουν και να πονάνε (πρέπει επείγον να κλείσω ραντεβού στον οδοντίατρο). Τα απογεύματα με πιάνει μια μανία για γλύκα, που συνήθως ξεσπώ πάνω σε φρούτα. Εκτές δεν άντεξα και έφαγα 3 αμερικαν κούκις!!! χχχμμμ αποθέωση χαχαχα


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia από συμπτώματα έχω πια δισκυλιότητα και τα ούλα μου αρχίσαν να ματώνουν και να πονάνε (πρέπει επείγον να κλείσω ραντεβού στον οδοντίατρο). Τα απογεύματα με πιάνει μια μανία για γλύκα, που συνήθως ξεσπώ πάνω σε φρούτα. Εκτές δεν άντεξα και έφαγα 3 αμερικαν κούκις!!! χχχμμμ αποθέωση χαχαχα

Γιωτα ξεχασα να το αναφερω!και εγω τρελη δυσκοιλιοτητα...ασε..υποφερω....σημερα πηρα ''γαλα μαγνησιας''ειναι σιροπι.πινεις μια κουταλια της σουπας και εισα περδικι!για να δουμε;)

Εγω ουτε να τα δω τα γλυκα...ασε....:?

Link to comment
Share on other sites

Ντιακανα μου, υπομονη κοριτσακι μου... Που θα παει θα περάσει...

Ζαμια τι να πω ειμαι η τελευταια που πρεπει να μιλαει γιαντα συμπτωματα κ τις ναυτιες ποτε σταματανε... Μιας κ δεν εχω ιδεα κ δεν το εχω βιωσει καν. κ φανταζομαι πως για την καθε μια ειναι διαφορερικα. Απλα απο οτι μου εχει πει ονγιατρος μου απο δω κ περα αρχιζουν να υποχωρουν σταδιακα.

Εγω απο την αλλη εχω εκνευριστεί γιατι δουλευω πολλες ωρες κ οταν γυριζω πρεπει να μαζευω κουτες αλλα δεν βγαινει γτ δεν μπορω να κανω πολλα πολλα με τα πονακια που εχω. Αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει κ αλλη λύση μιας κ δεν υπαρχει βοηθεια απο πουθενα. Φαντάσου ηταν να γινει αυτο το σκ η μετακομιση αλλα σημερα τους ειπα να παει για την αλλη βδομαδα γτ δεν εχω προλαβει να τα τελειώσω. :(

Μην κουραζεσαι πολυ αναστελα...προσεχε οσο μπορεις...να κανεις πολλα διαλειμματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια!!!Χαιρομαι που διαβαζω τα νεα σας!!!Εγω πηγα παλι χτες στο γιατρο,τον εχω πρηξει τον καημενο,γιατι το αιμα επεφτε σε κομματια και ανησυχησα!!!Ειδαμε τα μωρακια,ειναι σχεδον 4 εκατοστα!!!Κουναγανε και τα χερακια τους και μου φανηκε τοοοοσο περιεργο!!!!Καθησυχαστηκα μεχρι την αλλη βδομαδα,που εχω κανονικα ραντεβου!!!

Εσεις που εχετε αναγουλες εχετε ολη μερα;;Εμενα με πιανουν αν μεινω νηστικη για πανω απο 2-3 ωρες και ολο και κατι τρωω!!!!Κατα τα αλλα λιγη δυσκοιλιοτητα εχει αρχισει,εγω προσπαθω με τα φρουτα και τα λαχανικα!!!Αντε βρε κοριτσια να περασει ο καιρος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα κ απο μενα και καλως σας βρηκα! Πρωτη εγκυμοσύνη για μενα και ψάχνοντας στο Ίντερνετ για πληροφορίες βρηκα κ εσάς. Ειναι ωραίο να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη που περνάει αυτες τις αλλαγές και να μπορεις να ανταλλάξεις πληροφορίες! Εχω ΠΗΤ 22/12.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα κ απο μενα και καλως σας βρηκα! Πρωτη εγκυμοσύνη για μενα και ψάχνοντας στο Ίντερνετ για πληροφορίες βρηκα κ εσάς. Ειναι ωραίο να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη που περνάει αυτες τις αλλαγές και να μπορεις να ανταλλάξεις πληροφορίες! Εχω ΠΗΤ 22/12.

Kαλημερα Samantha!!Kαλως ηρθες!!!!!Ειναι πολυ ωραιο να μοιραζεσαι τις στιγμες σου με ανθρωπους που νιωθουν το ιδιο.....θα το δεις στη πραξη!!;)

Με το καλο το μωρακι σου!!!!ευχομαι να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!

Βλεπω Χριστουγεννιατικο το μωρουλινι σου!!!!!:D:D:D

Πως ειναι η εγκυμοσυνη σου μεχρι τωρα?

Tα υπολοιπα κοριτσια πως ειναι?

Εγω σημερα δε ξυπνησα καλα...πολυ υπνηλια....εχω λιγες αναγουλες....Και καθολου ορεξη για δουλεια..πφ......παλι καλα που ειναι Παρασκευη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μπορώ να πω σήμερα!! Θα δείξει πως θα κυλήσει η μερα.

Χθες πρωι πηγα νοσοκομειο να κανω εξετασεις αιματος οπως μου ειπε ο γιατρος να βρω μια μαια κι να μου παρει αιμα. Το αποτελεσμα ηταν οοτι με στειλανε σε δεκα μεριες και αφου δεν εβγαλα ακρη εφυγα και σημερα το πρωι Πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος έξω σε ιδιωτη κ μου είπε μόνο νοσοκομείο ότι μπορώ να τις κανω. Γκρρρ. Συνενοηθηκα με τον γιατρό μου και μου είπε να πάω την τρίτη κ να βρω την δική του μαια. Αν και την πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό, λογικά δεν θα εχουν βγει οι εξετάσεις.

Για να δούμε την τρίτη τι θα γίνει. Θα καταφέρω να μου παρουν αίμα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσακια μου.

Samantha καλως ηρθες στην παρεα μας.

Ζαμια μου, ορεξη για δουλεια ουτε κ εγω εχω :D

Ντιακανα, γτ τοση ταλαιπωρια τι εξετασεις σου εδωσε να κανεις; κ εγω πηγα σημερα κ εκανα το πρωί.

Εγω χθες το βραδυ ξυπνησα κ ένιωθα τη μυτη μου βουλωμενη κ τελικα κοριτσια ηταν αιμα! Κ πολυ μάλιστα!!!

Κ επειδη ειναι η δεύτερη φορα που μου συμβαινει το ειπα στον γιατρο κ μου ειπε να κοιταξω την πίεση μου Μήπως εχει ανεβεί. Η αληθεια ειναι οτι σημερα το πρωι ποναγε κ το κεφαλι μου πολύ...


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου.

Samantha καλως ηρθες στην παρεα μας.

Ζαμια μου, ορεξη για δουλεια ουτε κ εγω εχω :D

Ντιακανα, γτ τοση ταλαιπωρια τι εξετασεις σου εδωσε να κανεις; κ εγω πηγα σημερα κ εκανα το πρωί.

Εγω χθες το βραδυ ξυπνησα κ ένιωθα τη μυτη μου βουλωμενη κ τελικα κοριτσια ηταν αιμα! Κ πολυ μάλιστα!!!

Κ επειδη ειναι η δεύτερη φορα που μου συμβαινει το ειπα στον γιατρο κ μου ειπε να κοιταξω την πίεση μου Μήπως εχει ανεβεί. Η αληθεια ειναι οτι σημερα το πρωι ποναγε κ το κεφαλι μου πολύ...

Kαλημερα Αναστελλα!!!

κοιτα να δεις...και εγω χθες οταν ξαπλωσα ανοιξε η μυτη μου..βεβαια δεν ειχα πολυ..αλλα ειχα....

Πω,πω εσυ εισαι και ορθια στη δουλεια...αν προσεχεις..να καθεσαι να ξεκουραζεσαι...

Ntiakana γιατι τοση ταλαιπωρια για να κανεις εξετασεις??

Link to comment
Share on other sites

anastellaμικροβιολογικές θυροειδη ανοσολογικες. Ο γιατρός μου , μου ειπε να πάω ένα πρωινό εκει που με εξέταζει κ να πω σε καποια μαια, πήγα εχθές το πρωί βρήκα κάτι μαιες που δεν μου φάνηκαν ότι ήταν μάλλον ειδικευομενες θα ήταν κ με στειλανε στην αιμοληψία κ εκεί μου είπανε μόνο με ραντεβου άντε βγάλε άκρη κ αλλά πολλα. Και έφυγα από το νοσοκομείο κ είπα θα πάω έξω να τις κάνω. Δεν γινόταν μόνο νοσοκομείο γίνονται οι εξετάσεις, το χαρτί έχει σημείωση κάτω κάτω ότι να γίνουν σε νοσοκομείο. Παίρνω τηλ τον γιατρό του είπα τι έγινε και μου είπε να πάω την τρίτη να βρω τη δικιά του μαια.

Από το πρωί έχω φάει ότι μπορείτε να φανταστείτε. Είναι μια καλή μέρα και τα σάλια έχουν περιοριστεί κάπως. Άντε θεούλη μου κάνε να περάσουν οι μέρες πιο γρήγορα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Απο συμπτώματα κορίτσια μου λίγα πράγματα. Υπνηλία αρκετη, βέβαια τις πρώτες εβδομάδες ηταν χειρότερα, και συχνοουρία. Και το στήθος που κοντεύει να εκραγεί και πονάει. Αυτα. Ούτε καούρες, ούτε αναγούλες. Τιποτα. Ακούσαμε καρδούλα και είδαμε το μπαμπάκι μας στις 11/5 και τωρα ξανά εχω ραντεβού στις 01/06. Περνώ ομως ουτροτζεσταν εδω και δυο εβδομάδες λόγω χαμηλής προγεστερονης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :-)

Χαίρομαι που είστε όλοι καλα !!

Συγνώμη που χάθηκα , περνάω λίγο ζόρι !!! Πολυ κούραση , υπνηλία και αναγούλες ..

Αρχίζω και κουράζομαι !!! Ειμαι στην 12 βδομάδα και τιποτα δεν εχει μειωθεί ... Τι να πω !!

Την Πέμπτη είδαμε το μωρό μας και ολα ήταν καλα <3

Την άλλη Πέμπτη αυγενικη και Σάββατο έρχομαι ελλαδα ..

Καλο Σκ σε όλες

Θα χαρώ πολυ αν μια κοπέλα απο εδώ θα θελει να πιούμε καφεδάκι οταν ειμαι αθηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...