Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Παναθέο μου, τελ. περιόδος 11/03, αλλά παίζουν ρόλο και οι μέρες του κύκλου σου. Έχω κύκλο 26-27 μέρες.

Ζάμια, κατά βάθος, εκεί στα έγκατα του στομαχιού μου, κάτι μου λέει πως θα κάνω παλλικαράκι πάλι! :P


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερες κορίτσια η μάλλον καλησπερες.

zamia είπα να δοκιμάσω την τσίχλα για την σιελόρροια,( έχει μειωθεί βέβαια) για να δω ν θα μπορώ να βγαίνω έξω για ψιλοδουλιτσες τώρα που νιώθω δυνατή και μπορώ να πω ότι πετυχαίνει το κόλπο αυτό. Μια χαρά και σήμερα όλο το πρωί ημουν έξω σε δουλειές που είχα αφήσει τόσο καιρό που δεν ήμουν καλά και μια χαρά τις έκανα μασωντας τσίχλα. Επιτέλους νιώθω άνθρωπος....

Από την αρχή που έμαθα ότι ειμαι έγκυος άρχισα να αποκαλώ το σπορακι κάποιες φορες " αγόρι μου" και άλλες φορές " κορίτσι μου " και πιο αγαπησιάρικα μου έβγαινε όταν έλεγα "αγόρι μου" και τ ένστικτο μου λέει ότι είναι αγόρι. Δεν το λέω επειδή έχω ήδη ένα κοριτσάκι. Στην κόρη μου το ηξερα από την αρχή ότι είναι κοριτσάκι παρόλο που μου αρέσουν τα αγόρια πιο πολύ.

Μου έκανε η πεθερά μου το κόλπο με το ψαλίδι και το μαχαίρι. Αν καθομουν στο κρυμμένο μαχαίρι θα είναι αγόρι και αν καθόμουν στο ψαλίδι θα είναι κοριτσι. Και κάθισα στο μαχαίρι.

Πάντως εμένα δεν με νοιάζει. Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι υγιέστατο και γερο.

Έχω αυχενική διαφάνεια 1 Ιουνίου.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Παναθέο μου, τελ. περιόδος 11/03, αλλά παίζουν ρόλο και οι μέρες του κύκλου σου. Έχω κύκλο 26-27 μέρες.

Ζάμια, κατά βάθος, εκεί στα έγκατα του στομαχιού μου, κάτι μου λέει πως θα κάνω παλλικαράκι πάλι! :P

Aντε να δουμε!!!;):D:D:D

Καλημερες κορίτσια η μάλλον καλησπερες.

zamia είπα να δοκιμάσω την τσίχλα για την σιελόρροια,( έχει μειωθεί βέβαια) για να δω ν θα μπορώ να βγαίνω έξω για ψιλοδουλιτσες τώρα που νιώθω δυνατή και μπορώ να πω ότι πετυχαίνει το κόλπο αυτό. Μια χαρά και σήμερα όλο το πρωί ημουν έξω σε δουλειές που είχα αφήσει τόσο καιρό που δεν ήμουν καλά και μια χαρά τις έκανα μασωντας τσίχλα. Επιτέλους νιώθω άνθρωπος....

Από την αρχή που έμαθα ότι ειμαι έγκυος άρχισα να αποκαλώ το σπορακι κάποιες φορες " αγόρι μου" και άλλες φορές " κορίτσι μου " και πιο αγαπησιάρικα μου έβγαινε όταν έλεγα "αγόρι μου" και τ ένστικτο μου λέει ότι είναι αγόρι. Δεν το λέω επειδή έχω ήδη ένα κοριτσάκι. Στην κόρη μου το ηξερα από την αρχή ότι είναι κοριτσάκι παρόλο που μου αρέσουν τα αγόρια πιο πολύ.

Μου έκανε η πεθερά μου το κόλπο με το ψαλίδι και το μαχαίρι. Αν καθομουν στο κρυμμένο μαχαίρι θα είναι αγόρι και αν καθόμουν στο ψαλίδι θα είναι κοριτσι. Και κάθισα στο μαχαίρι.

Πάντως εμένα δεν με νοιάζει. Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι υγιέστατο και γερο.

Έχω αυχενική διαφάνεια 1 Ιουνίου.

Αναμενουμε λοιπον να δουμε!!!:D

Πιανει με την τσιχλα!!επι μονιμη βαση απο το πρωι μασουλαω τσιχλιτσα;)θελω να πιστευω πως θα ειμαι καλα και σημερα!!!

Κοριτσια εχετε καθολου ενοχλησεις-πονακια χαμηλα?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε μέρα έχω ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά όταν κουράζομαι ή σηκωθώ απότομα αλλά περνάει μόλις ξαπλώσω καμμιά ώρα και αυτό ήταν. Το είχα και στην κόρη μου αυτό οχι συχνά γιατί δεν κουραζομουν όπως τώρα που έχω και κυνηγάω το μικρό μου. Η μήτρα είναι που μεγαλώνει. Βέβαια να μην ακολουθείται από άλλο σύμπτωμα πχ αιμορραγίας φτου φτου.

Ανθουσα όταν ήταν πολύ μικρή έπεφταν τα μαλακια της κάπου 3 μηνών. Μπορεί να είναι και η εποχή του γιου σου να του πέφτουν τα μαλακια. Όπως εμένα κάθε σεπτεμβρη που μαδαω.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχεδόν κάθε μέρα έχω ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά όταν κουράζομαι ή σηκωθώ απότομα αλλά περνάει μόλις ξαπλώσω καμμιά ώρα και αυτό ήταν. Το είχα και στην κόρη μου αυτό οχι συχνά γιατί δεν κουραζομουν όπως τώρα που έχω και κυνηγάω το μικρό μου. Η μήτρα είναι που μεγαλώνει. Βέβαια να μην ακολουθείται από άλλο σύμπτωμα πχ αιμορραγίας φτου φτου.

Ανθουσα όταν ήταν πολύ μικρή έπεφταν τα μαλακια της κάπου 3 μηνών. Μπορεί να είναι και η εποχή του γιου σου να του πέφτουν τα μαλακια. Όπως εμένα κάθε σεπτεμβρη που μαδαω.

Σ'ευχαριστω Ντιακανα!και εγω οταν ξαπλωνω ηρεμω και με αφηνει..:D

Τη μικρη σου την περνεις αγκαλιτσα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την παίρνω αγκαλιά όταν ειμαι όρθια. Όταν κάθομαι ανεβαίνει στ καναπέ η στο κρεββάτι κ μετά κάθεται στην αγκαλιά μου. Όταν ειμαι όρθια κ θέλει αγκαλιά της λέω ότι δεν μπορώ γιατί έχω μωράκι στη κοιλιά κ δεν επιμένει πάει κ την ζηταει απο άλλο άτομο αν υπάρχει δεύτερο άτομο στ σπτι. Δεν έχω αντιμετωπισει γκρίνιες ακόμα απο την μεριά της

Επίσης ζαμια να ρωτήσεις τον γιατρό σου για τις ενοχλήσεις. Μπορεί να διαφέρουν απο οργανισμό σε οργανισμό.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την παίρνω αγκαλιά όταν ειμαι όρθια. Όταν κάθομαι ανεβαίνει στ καναπέ η στο κρεββάτι κ μετά κάθεται στην αγκαλιά μου. Όταν ειμαι όρθια κ θέλει αγκαλιά της λέω ότι δεν μπορώ γιατί έχω μωράκι στη κοιλιά κ δεν επιμένει πάει κ την ζηταει απο άλλο άτομο αν υπάρχει δεύτερο άτομο στ σπτι. Δεν έχω αντιμετωπισει γκρίνιες ακόμα απο την μεριά της

Επίσης ζαμια να ρωτήσεις τον γιατρό σου για τις ενοχλήσεις. Μπορεί να διαφέρουν απο οργανισμό σε οργανισμό.

Αχου τι καλη!!!ποσο χρονων εχεις πει οτι ειναι???

Ναι βεβαια θα τον ρωτησω!περιμενω να περασουν οι μερες να παμε...νιωθω πραγματικα πως δε περνανε..πφ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Πριν λιγες μερες ειδα λιγο αιματακι. Με πολυ ξάπλα και μια ένεση προγεστερονης ευτυχώς ολα πήγαν καλα. Μολις γύρισα απο τον γιατρό. Πρωτη φορα κάναμε υπέρηχο απο την κοιλιά και ίσα που προλάβαμε να δούμε το σποράκι απο το πλάι. Μετα απο λιγο μας γύρισε την πλάτη!! Απίστευτο κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάρες...

ΠΗΤ 21/12 ως τώρα για εμένα...αλλάζει κάθε φορά με τον υπέρηχο...

θα σταθεροποιηθεί στην αυχενική...

όλα καλά να είναι στην αυχενική και το φύλο πραγματικά δεν με νοιάζει....

παρόλαυτά όλοι μου λένε πως έχουν διαίσθηση για αγόρι..και το κινέζικο χαζοτέστ αυτό έβγαλε..χιχιχιχι...εγώ πάλι νινάκι το λέω να κρατάω τις αποστάσεις....από το τελευταίο υπέρηχο και μετά...πιο πριν ήταν σποράκι...χιιχιχιχι


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παναθέο μου, τελ. περιόδος 11/03, αλλά παίζουν ρόλο και οι μέρες του κύκλου σου. Έχω κύκλο 26-27 μέρες.

Ζάμια, κατά βάθος, εκεί στα έγκατα του στομαχιού μου, κάτι μου λέει πως θα κάνω παλλικαράκι πάλι! :P

Εγω 13/3 κα μενα καπου τοσος ηταν ο κυκλος μου


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Πριν λιγες μερες ειδα λιγο αιματακι. Με πολυ ξάπλα και μια ένεση προγεστερονης ευτυχώς ολα πήγαν καλα. Μολις γύρισα απο τον γιατρό. Πρωτη φορα κάναμε υπέρηχο απο την κοιλιά και ίσα που προλάβαμε να δούμε το σποράκι απο το πλάι. Μετα απο λιγο μας γύρισε την πλάτη!! Απίστευτο κορίτσια!!

Δοξα το θεο ολα καλα!!μεχρι ποτε θα εισαι ξαπλα?

Εμενα μεψρι τωρα κολπικα μου κανει υπερηχο.νομιζω μετα τον 3 στη κοιλια.

καλησπέρα κοριτσάρες...

ΠΗΤ 21/12 ως τώρα για εμένα...αλλάζει κάθε φορά με τον υπέρηχο...

θα σταθεροποιηθεί στην αυχενική...

όλα καλά να είναι στην αυχενική και το φύλο πραγματικά δεν με νοιάζει....

παρόλαυτά όλοι μου λένε πως έχουν διαίσθηση για αγόρι..και το κινέζικο χαζοτέστ αυτό έβγαλε..χιχιχιχι...εγώ πάλι νινάκι το λέω να κρατάω τις αποστάσεις....από το τελευταίο υπέρηχο και μετά...πιο πριν ήταν σποράκι...χιιχιχιχι

Να'γερά ολα τα νινακια και το φύλο ειναι το τελευταίο!

Και εγω νινακι το λεω:tongue:

ζαμια κοντεύει δυο χρονων.

Μικρουλα ειναι!!να σου ζησει!!πολυ ομορφο που τα εκανες κοντα!!

Link to comment
Share on other sites

Samantha τέλος καλό. Αχ τι περνάμε για τα νινακια... Γερά να βγουνε όλα τα παιδακια μας.

Zamia ναι θέλαμε εγώ και ο άντρας μου να είναι κοντά ηλικιακά, είναι ζόρι βέβαια αν υπάρχουν συμπτώματα που σε καθηλώνουν, αντέχουμε.

Anastella πως πήγε η μετακόμιση;;

Οι υπόλοιπες ας δωσιυν το παρών ότι μας παρακαλουθειτε και είστε καλά!!

Καλό ξημερωμα


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ειμαι αλλο ξάπλα, αλλα σιγα σιγα θα επανέλθω στους κανονικούς μου ρυθμούς. Οχι απ ευθείας. Πριν κανουμε υπέρηχο απο την κοιλιά μου ειπε οτι αν δεν φανεί καλα θα κανουμε κολπικο. Αλλα εν τελεί φάνηκε πολυ καλα! 2 ολόκληρα εκατοστά και 3 χιλιοστά! Χαχαχα:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...