Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρουθκια σας!!! Θα το δοκιμάσω Ζάμια, το μόνο που φοβάμαι είναι ότι έχω ήδη ξηρό δέρμα :)

Οι κοπέλες που έχουν ήδη μωράκια, έχουν παρατηρήσει ποτέ τριχόπτωση στα παιδάκια? Χθες όταν το κάναμε μπάνιο και τον κτένισα είδα ότι στην κτενίτσα του μαζεύτηκαν τριχούλες. Πρώτη φορά.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααααααααααααα!!!

Πως ειστε??εγω καλα θα ελεγα!!:Dκαταπολεμαω την αναγουλα με τσιχλα:tongue:καλο εε?κατι βρηκα!

Γιωτα βαλε τοπικα αφου εχεις ξερο δερμα...το λεμονι ξεραινει το σπυρακι;)

Πως εισαι??

Οι υπολοιπες τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!

Καλώς σας βρίσκω!!!

ΠΗΤ 21/12/2016 μετά από εξωσωματική,πρώτη προσπάθεια...ένα νινάκι ...

τρελό άγχος όπως καταλαβαίνετε...

3/6 ραντεβού για αυχενική...περιμένω με αγωνία...

συμπτώματα δεν έχω παρά μόνο πλέον σιχαίνομαι το κοτόπουλο και σιγά σιγά το χοιρινό,μου μυρίζουν απαίσια...

ερώτηση είναι καμία κοπέλα πάνω από 35 ετών?σας είπε ο γιατρός σας για λήψη τροφοβλάστη?το έχω διαβάσει ως πρωτόκολλο στο διαδίκτυο όμως ο γιατρός μου είπε ότι θα δούμε πρώτα την αυχενική και μόνον αν χρειάζεται..

ΕΛΣΑΚΙ 26 Εγώ είμαι 38 (39 τον Ιούλιο). Πρώτο μωράκι και για μένα. Θα κάνω αύριο αυχενική και τροφοβλάστη (δεν θα κάνω καθόλου PAPP-A). Λόγω ηλικίας μου συνέστησε ο γιατρός να κάνω έτσι κι αλλιώς και συμφωνώ κι εγώ γιατί θέλω να είμαι πιο σίγουρη (είναι διαγνωστική εξέταση όπως και η αμνιοπαρακέντηση, με μόνο πλεονέκτημα ότι γίνεται νωρίτερα στην κύηση). Ο γιατρός σου θα σου πει αν χρειάζεται να κάνεις (βάσει των αποτελεσμάτων της αυχενικής) και θα αποφασίσεις. Έχει τους κινδύνους της αμνιοπαρακέντησης (0,5-1% πιθανότητα αποβολής) αφού λαμβάνεται με βελόνα δείγμα από τον πλακούντα. Μια εναλλακτική, που θα μπορούσες να συζητήσεις με τον γιατρό σου, είναι η αιματολογική εξέταση δικού σου αίματος μέσα στο οποίο κυκλοφορούν πλέον και κύτταρα του μωρού (Harmony test), που εντοπίζει την τρισωμία 21 με ακρίβεια 99% και τις 13 και 18 από 94% και πάνω. Γίνεται στα περισσότερα ιδιωτικά νοσοκομεία της Αθήνας, απ΄ ό,τι έχω δει.

Προσωπικά, αρχικά είχα ΠΗΤ 5-12-2016, μετά, αφού έκανα 2-3 υπερήχους, έγινε 1-12-2016 και τώρα είναι 29-11-2016. Αύριο μάλλον θα προσδιοριστούν όλα με μεγαλύτερη ακρίβεια. :)

Καλή συνέχεια σε όλες τις μανούλες!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΣΑΚΙ 26 Εγώ είμαι 38 (39 τον Ιούλιο). Πρώτο μωράκι και για μένα. Θα κάνω αύριο αυχενική και τροφοβλάστη (δεν θα κάνω καθόλου PAPP-A). Λόγω ηλικίας μου συνέστησε ο γιατρός να κάνω έτσι κι αλλιώς και συμφωνώ κι εγώ γιατί θέλω να είμαι πιο σίγουρη (είναι διαγνωστική εξέταση όπως και η αμνιοπαρακέντηση, με μόνο πλεονέκτημα ότι γίνεται νωρίτερα στην κύηση). Ο γιατρός σου θα σου πει αν χρειάζεται να κάνεις (βάσει των αποτελεσμάτων της αυχενικής) και θα αποφασίσεις. Έχει τους κινδύνους της αμνιοπαρακέντησης (0,5-1% πιθανότητα αποβολής) αφού λαμβάνεται με βελόνα δείγμα από τον πλακούντα. Μια εναλλακτική, που θα μπορούσες να συζητήσεις με τον γιατρό σου, είναι η αιματολογική εξέταση δικού σου αίματος μέσα στο οποίο κυκλοφορούν πλέον και κύτταρα του μωρού (Harmony test), που εντοπίζει την τρισωμία 21 με ακρίβεια 99% και τις 13 και 18 από 94% και πάνω. Γίνεται στα περισσότερα ιδιωτικά νοσοκομεία της Αθήνας, απ΄ ό,τι έχω δει.

Προσωπικά, αρχικά είχα ΠΗΤ 5-12-2016, μετά, αφού έκανα 2-3 υπερήχους, έγινε 1-12-2016 και τώρα είναι 29-11-2016. Αύριο μάλλον θα προσδιοριστούν όλα με μεγαλύτερη ακρίβεια. :)

Καλή συνέχεια σε όλες τις μανούλες!

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...και εμένα αλλάζει σε κάθε υπέρηχο η ΠΗΤ και μου είπε ο γιατρός μου στην αυχενική θα ξέρουμε πιο σίγουρα ΠΗΤ.Με το καλό κοριτσάκι!!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας..

όπως χάζευα το φακελο που σημειώνει ο γιατρός ποτε με βλέπει καιτις τιμές από τις εξετάσεις αίματος. Δείχνει μια μέρα πιο μετά ο υπερηχος. Πχ τώρα ειμαι 11 + 4 ημ. Με τον υπερηχο δείχνει πως ειμαι 11+5. Ωραία είναι να πηδάς ημέρες. Το απόγευμα θα κλείσω ραντεβού για αυχενικβ διαφάνεια. Για να δούμε τι πητ θα μου βγάλει η αυχενική διαφάνεια.

Έχω δυο μέρες που όσο πάει δυναμωνω. Αχ κοντεύει το πρώτο τρίμηνο.

Και η σιελόρροια έχει μειωθεί.

Και δυο κιλά πήρα ως τώρα.

Και τα σπυράκια που εχω είναι πολύ μικρα στο μέτωπο αλλά πολλά και δεν με απασχολεί καθόλου.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες !! Εγω ειχα σημερα γυναικολογο!! Ολα καλα ... Μου ειπε φαινεται μεγαλο μωρο!! Οσες κανατε αυχενικη για πειτε αποτελεσματα"!!! Μαθατε φυλο ?


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!! Τι κάνετε?

Εγώ καλά είμαι, λίγο ο λαιμός μου πονάει αλλά θα'νε από τα κλιματιστικά στο γραφείο!Δεν βαριέσαι.. χεχε

Παναθέο έχει μέρες να ακούσουμε από σένα. Χαίρομαι που είδες το μεγάλο σου μωράκι. Η κόρη σου ήταν μεγάλο μωρό κι αυτή? Ο Γιάννος μου γεννήθηκε 38+4 στα 3,650κιλά. Αν έμενε στις 41βδ θα γεννιόταν 4+ scary χαχαχα

Ντιακάνα, ναι βρε κοντεύουμε να πιάσουμε τον 3 μήνα. Μέχρι εδώ μια χαρά. Και μέχρι τον 7 μήνα ο καιρός θα περνάει χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Τα δύσκολα θα αρχίσουν στον 8... που βασανιστηκά αργά οι μέρες και ώρες θα μπαίνουν, θα βγαίνουν....Δλδ είναι η κατάσταση απελπιστική!!!!!!!!!!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσαρες !! Εγω ειχα σημερα γυναικολογο!! Ολα καλα ... Μου ειπε φαινεται μεγαλο μωρο!! Οσες κανατε αυχενικη για πειτε αποτελεσματα"!!! Μαθατε φυλο ?

Μπραβο Παναθεο!!:D:DΠοσο εβδμαδων εισαι τωρα?ποτε θα πας για αυχενικη?

Καλημέρα μανούλες!!!!!! Τι κάνετε?

Εγώ καλά είμαι, λίγο ο λαιμός μου πονάει αλλά θα'νε από τα κλιματιστικά στο γραφείο!Δεν βαριέσαι.. χεχε

Παναθέο έχει μέρες να ακούσουμε από σένα. Χαίρομαι που είδες το μεγάλο σου μωράκι. Η κόρη σου ήταν μεγάλο μωρό κι αυτή? Ο Γιάννος μου γεννήθηκε 38+4 στα 3,650κιλά. Αν έμενε στις 41βδ θα γεννιόταν 4+ scary χαχαχα

Ντιακάνα, ναι βρε κοντεύουμε να πιάσουμε τον 3 μήνα. Μέχρι εδώ μια χαρά. Και μέχρι τον 7 μήνα ο καιρός θα περνάει χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Τα δύσκολα θα αρχίσουν στον 8... που βασανιστηκά αργά οι μέρες και ώρες θα μπαίνουν, θα βγαίνουν....Δλδ είναι η κατάσταση απελπιστική!!!!!!!!!!!!!!

Γιωτα μη μου λες για κλιματιστικα....δε τα μπορω καθολου...τουλαχιστον οχι ακομη...εχει ψυχρα..μπρρρ:tongue:

Λες οτι περνουν απελπιστικα οι τελευταιες μερες και μου φαινεται περιεργο....αλλα αν δεν ξερεις.....:lol:

Ποτε εχεις αυχενικη εσυ?

Για να μαζευτουν και οι υπολοιπες!!που χαθηκατε?????????

Link to comment
Share on other sites

Zamia μου θα το δεις στην πράξη! :) Μπορεί να παίζει ρόλο και το είδος εγκυμοσύνης που έχει η κάθε μανούλα. Μακάρι αυτή την φορά να είναι καλύτερα, όχι μόνο για μένα αλλά για όλες τις μανούλες :) Η αυχενική μου είναι στις 6/6. Ανυπομονώ για να μάθω ότι το παιδάκι μου είναι καλά, ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μ'αυτό το "ινωμίομα" που μου βρήκαν και τελευταίο να μάθω τι φύλο είναι!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάζεψα όλες τις υποψήφιες εδώ. Απολογούμαι αν ξέχασα κάποια και για τις κοπέλες που δεν έχω πητ, ας μας ενημερώσουν :)

VICKYBELLI 03/12

HOPE2016 06/12

ZAMIA 09/12

NTIAKANA 09/12

ANASTELLA 11/12

ANTHOUSA YIOTA 15/12

PANATHEO 18/12

ELSAKI26 21/12

SAMANTHA 22/12

ALEXIA92 25/12

MARINA83 31/12

DEMI.CH

PIPI_K

CHRISAFENIA87

MARIADI


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia μου θα το δεις στην πράξη! :) Μπορεί να παίζει ρόλο και το είδος εγκυμοσύνης που έχει η κάθε μανούλα. Μακάρι αυτή την φορά να είναι καλύτερα, όχι μόνο για μένα αλλά για όλες τις μανούλες :) Η αυχενική μου είναι στις 6/6. Ανυπομονώ για να μάθω ότι το παιδάκι μου είναι καλά, ότι δεν υπάρχει πρόβλημα μ'αυτό το "ινωμίομα" που μου βρήκαν και τελευταίο να μάθω τι φύλο είναι!!!!!

Γιωτα με το καλο η αυχενικη!!!εγω 30/05!!να σου πω την αληθεια και εγω θελω να δω οτι ειναι ολα καλα και το τελευταιο που με απασχολει ειναι το φυλο..αν και δεν ξερω αν θα φανει ακομη.ποσο εβδομαδων εισαι?

Σ'ευχαριστουμε για το πινακακι!!

Η σαγκρε που λες κατω κατω δεν ειναι εγκυος!

Πολλες ειμαστε απο οτι βλεπω:D

Link to comment
Share on other sites

Zamia τώρα είμαι 10+5. Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά! Στην αυχενική θα είμαι 12+3. Στον Γιάννο φάνηκε καθαρά στην αυχενική και ήμουν επίσης 12+. Όταν είναι κοριτσάκι απ'ότι ακούω είναι πιο δύσκολο να πουν με σιγουριά. Με σιγουριά λεν μόνο μετά τις 16 βδομάδες.

Ακούω προβλέψεις!!! Τί νιώθετε πώς έχετε? Θα το βάλω δίπλα στην ΠΗΤ της κάθε μιας.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia τώρα είμαι 10+5. Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά! Στην αυχενική θα είμαι 12+3. Στον Γιάννο φάνηκε καθαρά στην αυχενική και ήμουν επίσης 12+. Όταν είναι κοριτσάκι απ'ότι ακούω είναι πιο δύσκολο να πουν με σιγουριά. Με σιγουριά λεν μόνο μετά τις 16 βδομάδες.

Ακούω προβλέψεις!!! Τί νιώθετε πώς έχετε? Θα το βάλω δίπλα στην ΠΗΤ της κάθε μιας.

και γω ειμαι 10+5 σημερα !! κατι δεν παει καλα με την ΠΗΤ μου :P μου ειπε βασικα 14- 18 Δεκεμβριου καπου εκει :P την επομενη φορα να ρωτησω να μου πει σιγουρα

εσυ ποτε ειχες τελευταια περιοδο?


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia τώρα είμαι 10+5. Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά! Στην αυχενική θα είμαι 12+3. Στον Γιάννο φάνηκε καθαρά στην αυχενική και ήμουν επίσης 12+. Όταν είναι κοριτσάκι απ'ότι ακούω είναι πιο δύσκολο να πουν με σιγουριά. Με σιγουριά λεν μόνο μετά τις 16 βδομάδες.

Ακούω προβλέψεις!!! Τί νιώθετε πώς έχετε? Θα το βάλω δίπλα στην ΠΗΤ της κάθε μιας.

Στο αγορακι μαλλον ξεχωριζουν τα προσοντα:tongue:

Α και εγω τοσο θα ειμαι που θα την κανω 12+3!

Εγω επειδη θελω και τα δυο δε μου βγαινει να πω φυλο:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...