Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα σας και καλή βδομάδα!

Μα τι βλέπω και διαβάζω? Ατυχήματα, κακίες, άγχοι!!??!!

Για να συγκεντρωθούμε λίγο στις κοιλίτσες μας? Δόξα το θεό είμαστε όλες καλά και τα σποράκια μας το ίδιο! Θα τα ακούσουμε όταν θέλουν αυτά τα ακουστούν και σηκώνει άγχος η διαδιακασία της εγκυμοσύνης!

Ακούω που θα πάτε διακοπές φέτος? Πώς περάσατε το σαβ/κο? Σας έβαλε ο γιατρός καθόλου στο 3D/4D?

Άστα Γιώτα μου, η καθε μια εχει τα δικα της, το βραδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθω ειχα απιστευτο πονο στη κοιλια αριστερα μαλλον εντερο, ελπιζω δλδ.

Διακοπες ηταν να παμε ελαφονησο μια βδομαδα αλλα δεν το βλεπω φοβαμαι αν γινει κατι δεν εχει νοσοκομειο κοντα και λεω να μη ρισκαρω ταξιδι, αν και θα θελω να κανω ενα μπανακι εστω στην παραλια. Εσεις που θα πατε? εισαι κυπρο βλεπω.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sweetberry να ρωτήσεις τον γιατρό σου και αν σου δώσει το οκ να πας, να πας! Και εγώ έχει όλο το σαβ/κο που έχω ενοχλήσεις. Μα θα οφείλετε στο ότι μεγαλώνει το μωρό και η μήτρα.

Ναι είμαι από κύπρο. Είμαι από Λεμεσό, αλλά μένω Λευκωσία (δεν έχει παραλίες). Κάναμε εμείς ένα μικρό ταξιδάκι τον προηγούμενο μήνα (θεσσαλονικη - Χαλκιδική). Τον Αύγουστο όμως κλείσαμε Λεμεσό. Να υποστηρίξουμε λίγο και την πόλη μας, να δώ και εγώ μερικούς φίλους, μαμά, αδερφή, αδερφό!!!! Είμαι μοναχούλα στην λευκωσία και τους δικούς μου τους δεν τους βλέπω συχνα. Την παρασκευή θα δούμε το μπεμπάκι πάλι. Έχω υπέρηχο για το "ινωμίομα" (που δεν είναι σίγουροι ακόμα ότι είναι αυτό), έτσι θα δώ και την μικρή! Αύριο 17-20:00 έχω την πρώτη συνέδρια με την υπνοθεραπεύτρια. Θα είναι ανοικτή συζήτηση προς το παρόν με άλλα άτομα και θα είναι 20Ευρώ (το αναφέρω γτ προ καιρού μια κοπέλα με ρωτούσε).


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! πως ειστε??

εγω σημερα ξυπνησα στις 5 γιατι με πονουσε η κοιλια μου, στην αρχη φοβηθηκα αλλα τελικα ηταν το εντερο.

για διακοπες ακουω!!!!!

εμεις λεγαμε να παμε λογο γαμου στην Μαλτα. ειχα κλεισει δωματιο (ευτυχως δεν το ειχα πληρωσει) και ειχα βρει και εισιτηρια. μετα απο λιγες μερες ομως μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και τελικα δεν θα παμε φετος.

θα παω για 1 μηνα στο χωριο μου να δω και τους δικους μου και μετα το γαμο μπορει να παμε 3 4 μερες καπου κοντα. μαλλον Χαλκιδικη!

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry να ρωτήσεις τον γιατρό σου και αν σου δώσει το οκ να πας, να πας! Και εγώ έχει όλο το σαβ/κο που έχω ενοχλήσεις. Μα θα οφείλετε στο ότι μεγαλώνει το μωρό και η μήτρα.

Ναι είμαι από κύπρο. Είμαι από Λεμεσό, αλλά μένω Λευκωσία (δεν έχει παραλίες). Κάναμε εμείς ένα μικρό ταξιδάκι τον προηγούμενο μήνα (θεσσαλονικη - Χαλκιδική). Τον Αύγουστο όμως κλείσαμε Λεμεσό. Να υποστηρίξουμε λίγο και την πόλη μας, να δώ και εγώ μερικούς φίλους, μαμά, αδερφή, αδερφό!!!! Είμαι μοναχούλα στην λευκωσία και τους δικούς μου τους δεν τους βλέπω συχνα. Την παρασκευή θα δούμε το μπεμπάκι πάλι. Έχω υπέρηχο για το "ινωμίομα" (που δεν είναι σίγουροι ακόμα ότι είναι αυτό), έτσι θα δώ και την μικρή! Αύριο 17-20:00 έχω την πρώτη συνέδρια με την υπνοθεραπεύτρια. Θα είναι ανοικτή συζήτηση προς το παρόν με άλλα άτομα και θα είναι 20Ευρώ (το αναφέρω γτ προ καιρού μια κοπέλα με ρωτούσε).

Γιατί θα κάνεις υπνοθεραπεία;

Κορίτσια, εγώ έχω ένα θεματάκι με τη μαμά μου... έχει έρθει τις τελευταίες μέρες να μας δει, αλλά έχω απογοητευτεί. Πάντα έτσι ήταν, αλλά έλπιζα με την εγκυμοσύνη να είχε αλλάξει συμπεριφορά. Λοιπόν, έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα και δε με βοηθάει καθόλου. Μία μέρα μόνο έβαλε σκούπα στο μισό σπίτι και όλες τις υπόλοιπες μαγειρεύουμε εγώ και ο άντρας μου, πηγαίνουμε στο σούπερ. Μάλιστα, ενώ της έχω πει ότι έχω και αρκετή δουλειά, μου ζητάει να την πηγαίνω με το αυτοκίνητο να κάνει και κάτι δουλειές της που ξέχασε να κάνει στην Αθήνα. Σχεδόν καμία βοήθεια... ούτε ένα ποτήρι νερό που λέει ο λόγος... :? Εγώ βέβαια νευριάζω.... δεν τσακώνομαι, αλλά πόσο; Και μου λέει ότι θα ρθει και όταν γεννηθεί το μωρό για να με βοηθήσει.... ούτε να το σκεφτώ θέλω: να έχω από τη μια το μωρό και από την άλλη να φροντίζω και τη μάνα μου! Πρέπει μάλλον να το πάρω απόφαση να μην έχω απαιτήσεις από αυτήν. :?


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xara πότε ο γάμος με το καλό??

Ziliher δεν βοηθά σε τπτ? αντί να σε ξεκουράσει σε κουράζει περισσότερο μου φαίνεται! Να της το πείς με τον τρόπο που μιλά μια κόρη με την μάνα της. Εσύ ξέρεις πως να την προσεγγίσεις. Εγώ θα της το έλεγα με τα 1000, ειδικά με την εγκυμοσύνη, παιδιά δεν έχω φίλτρο!!!!

Θα κάνω ναι υπνοθεραπεία, γιατί στην πρωτη μου εγκυμοσύνη πήγα για φυσική και την τρίτη μέρα με έκαναν καισαρική. Η εμπειρία μου δεν ήταν η καλύτερη και μου έμεινε ένας φόβος για το χειρουργίο, τον οποίο θέλω να ξεπεράσω όπως και δήποτε. Φοβάμαι σε σημείο που παθαίνω μικρές κρίσεις και αναβαιώνω όλη την διαδικασία του χειρουργίου, τόσο έντονα, που πονάει το σώμα μου :)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί θα κάνεις υπνοθεραπεία;

Κορίτσια, εγώ έχω ένα θεματάκι με τη μαμά μου... έχει έρθει τις τελευταίες μέρες να μας δει, αλλά έχω απογοητευτεί. Πάντα έτσι ήταν, αλλά έλπιζα με την εγκυμοσύνη να είχε αλλάξει συμπεριφορά. Λοιπόν, έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα και δε με βοηθάει καθόλου. Μία μέρα μόνο έβαλε σκούπα στο μισό σπίτι και όλες τις υπόλοιπες μαγειρεύουμε εγώ και ο άντρας μου, πηγαίνουμε στο σούπερ. Μάλιστα, ενώ της έχω πει ότι έχω και αρκετή δουλειά, μου ζητάει να την πηγαίνω με το αυτοκίνητο να κάνει και κάτι δουλειές της που ξέχασε να κάνει στην Αθήνα. Σχεδόν καμία βοήθεια... ούτε ένα ποτήρι νερό που λέει ο λόγος... :? Εγώ βέβαια νευριάζω.... δεν τσακώνομαι, αλλά πόσο; Και μου λέει ότι θα ρθει και όταν γεννηθεί το μωρό για να με βοηθήσει.... ούτε να το σκεφτώ θέλω: να έχω από τη μια το μωρό και από την άλλη να φροντίζω και τη μάνα μου! Πρέπει μάλλον να το πάρω απόφαση να μην έχω απαιτήσεις από αυτήν. :?

Δεν ειστε ξένες, να της πεις πως στην κατασταση σου δεν κανει να κουραζεσαι να οδηγείς στη ζεστη κλπ κλπ. Μπορει να νομιζει πως επειδη η εγκυμοσυνη σου ειναι ακομα σχετικα μικρη οτι δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα. Φανταζομαι θα καταλαβει δεν το κανει επίτηδες να σε κουραζει. Ισως να μην ειναι αναγκασμένη να σου κανει δουλειες αλλα να μην σε φορτώνει κιολας, ο συζυγος τι λεει?


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειστε ξένες, να της πεις πως στην κατασταση σου δεν κανει να κουραζεσαι να οδηγείς στη ζεστη κλπ κλπ. Μπορει να νομιζει πως επειδη η εγκυμοσυνη σου ειναι ακομα σχετικα μικρη οτι δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα. Φανταζομαι θα καταλαβει δεν το κανει επίτηδες να σε κουραζει. Ισως να μην ειναι αναγκασμένη να σου κανει δουλειες αλλα να μην σε φορτώνει κιολας, ο συζυγος τι λεει?

Δυστυχώς, τα έχω ήδη πει και με καλό τρόπο και επανειλημμένως της λέω ότι χρειάζομαι και θα χρειαστώ βοήθεια, αλλά επειδή με βλέπει ότι πχ. δεν είμαι κρεβατωμένη, μου λέει ότι αφού είμαι καλά μπορώ να τα κάνω όλα. Ίσως επειδή η ίδια και στις τρεις εγκυμοσύνες της ήταν μόνη και χωρίς βοήθεια. Επίτηδες για να με κουράσει δεν το κάνει, απλά ΔΕΝ καταλαβαίνει. Είναι ο χαρακτήρας τέτοιος και πριν μείνω έγκυος της έχω κάνει κουβέντα και τώρα. Αφού έχω μαγειρέψει καμιά φορά, της λέω ότι η ίδια θα έπρεπε να με είχε βοηθήσει και μου απαντά με (χαζές) δικαιολογίες του τύπου "δεν ξέρω πού είναι οι κατσαρόλες", "δεν μου το είπες" κτλ. ενώ με είδε ότι σηκώθηκα να μαγειρέψω. Η ίδια βλέπει τηλεόραση ή διαβάζει το βιβλίο της.

Ο άντρας μου συμφωνεί μαζί μου - και μάλιστα μου παραπονιέται που ενώ έχει έρθει η μαμά μου, μαγειρεύει και αυτός, παράλληλα με τη δουλειά του και τα υπόλοιπα. Φυσικά, στη μαμά μου δεν κάνει παρατήρηση.

Όσο για την εγκυμοσύνη, ήταν μαία 40 χρόνια και ξέρει.

Τελοσπάντων, το έχω πάρει απόφαση ότι δε θα έχω βοήθεια. Το ήξερα για πριν και απ΄ ό,τι φαίνεται δε θα έχω και τώρα. :-)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα και καλό μήνα και από εμένα!!!!

σας διαβάζω καθημερινά αλλά μετά από 15 ημέρες καφέ εκκρίσεων οι μπαταρίες ήταν άδειες για να γράψω!!!!

από την Κυριακή το βράδυ δεν έχω τέτοια συμπτώματα και περιμένω αύριο αν συνεχίσω έτσι να πάρω τηλ το γιατρό μου για οδηγίες!!!

έχω αρχίσει να νιώθω συχνά πυκνά ένα ανεπαίσθητο γαργαληματάκι χαμηλά δεν ξέρω αν είναι ο πρίγκηπάς μου ή κάτι άλλο...είναι τώρα τρεις μέρες που το νιώθω...

χαίρομαι για τα καλά νέα σας και όσων αφορά τους τοξικούς ανθρώπους τους έχω απομακρύνει από την καθημερινότητά μου!!!η μητέρα μου δεν μπορώ να πω ότι είναι βοηθητική άλλωστε δεν υπήρξε και ποτέ βοηθητική οπότε με τον άντρα μου το ζούμε οι δυό μας κυρίως...

ntiakana χάρηκα για τα αποτελέσματα της άμνιο πάρα πολύ!!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! πως ειστε??

εγω σημερα ξυπνησα στις 5 γιατι με πονουσε η κοιλια μου, στην αρχη φοβηθηκα αλλα τελικα ηταν το εντερο.

για διακοπες ακουω!!!!!

εμεις λεγαμε να παμε λογο γαμου στην Μαλτα. ειχα κλεισει δωματιο (ευτυχως δεν το ειχα πληρωσει) και ειχα βρει και εισιτηρια. μετα απο λιγες μερες ομως μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και τελικα δεν θα παμε φετος.

θα παω για 1 μηνα στο χωριο μου να δω και τους δικους μου και μετα το γαμο μπορει να παμε 3 4 μερες καπου κοντα. μαλλον Χαλκιδικη!

Με το καλο ο γαμος σας χαρα!!

Γιατί θα κάνεις υπνοθεραπεία;

Κορίτσια, εγώ έχω ένα θεματάκι με τη μαμά μου... έχει έρθει τις τελευταίες μέρες να μας δει, αλλά έχω απογοητευτεί. Πάντα έτσι ήταν, αλλά έλπιζα με την εγκυμοσύνη να είχε αλλάξει συμπεριφορά. Λοιπόν, έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα και δε με βοηθάει καθόλου. Μία μέρα μόνο έβαλε σκούπα στο μισό σπίτι και όλες τις υπόλοιπες μαγειρεύουμε εγώ και ο άντρας μου, πηγαίνουμε στο σούπερ. Μάλιστα, ενώ της έχω πει ότι έχω και αρκετή δουλειά, μου ζητάει να την πηγαίνω με το αυτοκίνητο να κάνει και κάτι δουλειές της που ξέχασε να κάνει στην Αθήνα. Σχεδόν καμία βοήθεια... ούτε ένα ποτήρι νερό που λέει ο λόγος... :? Εγώ βέβαια νευριάζω.... δεν τσακώνομαι, αλλά πόσο; Και μου λέει ότι θα ρθει και όταν γεννηθεί το μωρό για να με βοηθήσει.... ούτε να το σκεφτώ θέλω: να έχω από τη μια το μωρό και από την άλλη να φροντίζω και τη μάνα μου! Πρέπει μάλλον να το πάρω απόφαση να μην έχω απαιτήσεις από αυτήν. :?

Ζiliher δυσκολο κομματι αυτο με τη μαμα σου...

Κανονικα θα επρεπε να σε βοηθαει και ας μην εχεις πρόβλημα....εγω συγνωμη που θα σου το πω αλλα δε θα τη παλευα αν την εβλεπα να περιμενει απο μενα..

κορίτσια καλησπέρα και καλό μήνα και από εμένα!!!!

σας διαβάζω καθημερινά αλλά μετά από 15 ημέρες καφέ εκκρίσεων οι μπαταρίες ήταν άδειες για να γράψω!!!!

από την Κυριακή το βράδυ δεν έχω τέτοια συμπτώματα και περιμένω αύριο αν συνεχίσω έτσι να πάρω τηλ το γιατρό μου για οδηγίες!!!

έχω αρχίσει να νιώθω συχνά πυκνά ένα ανεπαίσθητο γαργαληματάκι χαμηλά δεν ξέρω αν είναι ο πρίγκηπάς μου ή κάτι άλλο...είναι τώρα τρεις μέρες που το νιώθω...

χαίρομαι για τα καλά νέα σας και όσων αφορά τους τοξικούς ανθρώπους τους έχω απομακρύνει από την καθημερινότητά μου!!!η μητέρα μου δεν μπορώ να πω ότι είναι βοηθητική άλλωστε δεν υπήρξε και ποτέ βοηθητική οπότε με τον άντρα μου το ζούμε οι δυό μας κυρίως...

ntiakana χάρηκα για τα αποτελέσματα της άμνιο πάρα πολύ!!!!

Κοριτσι μου δοξα το θεο που εισαι καλυτερα!!!γιατι ειχες αυτες τις καφε εκκρισεις?τι σου ειπε ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

μολις γυρισα απο τον γιατρο. μου ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα και το μωρακι αναπτυσσεται κανονικα! φτασαμε τα 160 γραμ. μας επιβεβαιωσε κιολας οτι ειναι αγορακι!!

ειναι καμια μανουλα απο ιωαννινα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!!

μολις γυρισα απο τον γιατρο. μου ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα και το μωρακι αναπτυσσεται κανονικα! φτασαμε τα 160 γραμ. μας επιβεβαιωσε κιολας οτι ειναι αγορακι!!

ειναι καμια μανουλα απο ιωαννινα???

Μπραβο χαρα!!!:-) :-) :-) :-) :-)με το καλο ο γιος!!σου ειπε για την Β επιπεδου?

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ...................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΑΓΟΡΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο χαρα!!!:-) :-) :-) :-) :-)με το καλο ο γιος!!σου ειπε για την Β επιπεδου?

σε ευχαριστω πολυ!! μου ειπε οτι το ιδανικο για να την κανω ειναι 7 με 10 αυγουστου. μου συστησε θεσσαλονικη 3 γιατρους αλλα το προβλημα ειναι οτι τη περιοδο αυτη πρεπει να ειμαι Ηγουμενιτσα. ξερω 2 στα Γιαννενα οτι ειναι παρα πολυ καλοι απλα ψιλοαγχωθηκα για το τι να κανω τελικα.:? :-?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!! μου ειπε οτι το ιδανικο για να την κανω ειναι 7 με 10 αυγουστου. μου συστησε θεσσαλονικη 3 γιατρους αλλα το προβλημα ειναι οτι τη περιοδο αυτη πρεπει να ειμαι Ηγουμενιτσα. ξερω 2 στα Γιαννενα οτι ειναι παρα πολυ καλοι απλα ψιλοαγχωθηκα για το τι να κανω τελικα.:? :-?

Ποσο εβδομαδων θα εισαι τοτε??

Ελα μην αγχωνεσαι αφου ξερεις οτι υπαρχουν και εκει καλοι γιατροι:-)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο εβδομαδων θα εισαι τοτε??

Ελα μην αγχωνεσαι αφου ξερεις οτι υπαρχουν και εκει καλοι γιατροι:-)

Θα είμαι στην 21η εβδομάδα.. του είπα ότι μου φαίνεται νωρίς αλλά λέει είναι της άποψης να γίνεται νωρίς έτσι ώστε αν βρούμε ότι το μωρό έχει κάποιο πρόβλημα να έχουμε το χρόνο μέχρι την 24η βδομάδα να κάνουμε πάλι εξετάσεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...