Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,εμενα μου φαίνεται ότι στρογγυλεύει η κοιλιά,αλλα κανείς δεν καταλαβαίνει ότι είμαι έγκυος,οποτε μάλλον μοιαζω πιο πολύ για χοντρή :P :p Βρε κορίτσια είμαι όλη μέρα μέσα στο άγχος για το αν είναι καλά το μωρό,δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη :(


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό Ροζάκι. Όλες τα ίδια έχουμε! Αααχχχ ξεκίνησαν οι ανησυχίες της δόλιας μάνας!!! :-P

Ναι εγώ φαίνομαι τεραστίων διαστάσεων μπάλα!!!! χαχαχα Πιο κοντούλα μπορεί να περνούσα και πιο απαρατήρητη!

Δεν λυγουρεύομαι συγκεκριμένα φαγητά. Μόνο ότι αυξήθηκαν λίγο οι μερίδες μου. Δλδ εκεί που στην σαλάτα μου το μεσημέρι δεν ήθελα ψωμί και λάδι, τώρα νιώθω πως τα έχω ανάγκη και τα δύο. Και κόκκινο κρέας τρώγαμε μια φορά την βδομάδα. Τώρα τρώμε πιο συχνά. Γλυκά ευτυχώς δεν ζητώ. Τρώω φρούτα και ξηρούς καρπούς τα απογεύματα.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,εμενα μου φαίνεται ότι στρογγυλεύει η κοιλιά,αλλα κανείς δεν καταλαβαίνει ότι είμαι έγκυος,οποτε μάλλον μοιαζω πιο πολύ για χοντρή :P :p Βρε κορίτσια είμαι όλη μέρα μέσα στο άγχος για το αν είναι καλά το μωρό,δεν μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη :(

Και γω μια απο τα ιδια...Η κοιλια εχει φουσκωσει ελαχιστα,αφου πολλες φορες αναρωτιεμαι μηπως φουσκωνει απο το φαι...ασε που δε καταλαβαινω και καθολου τα μωρα και ολο σκαω μηπως εχουν παθει κατι...βαζω και τον αντρα μου να ακουσει,αλλα φυσικα δεν ακουγεται τιποτα....καθολου δεν ευχαριστιεμαι την εγκυμοσυνη....που θα παει αυτο το αγχος βρε κοριτσια;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου..πως ειστε??βλεπω αγχος και ήρθα....:-( σημερα που ξυπνησα η κοιλια μου ηταν πετρα...και μου ειχε πεταχτεί κατι σαν "καρουμπαλο"αποτη μια πλευρα μονο..τρελαθηκαμε..και πηγαμε στο γιατρο...οι συσπάσεις εγιναν πιο πολυ..(ζοριστηκα χθες με δουλειες)

Ο μπεμπης δοξα το θεο ειναι καλα..αλλα θελει προσοχη..

1 βδομαδα εντελως ξαπλωμενη...και μετα σιγα σιγα.

Εμενα η κοιλιτσα μου εχει στρογγυλεψει αλλα ακομη εγκυο δε με εχουν πει..μαλλον και εγω φαινομαι χοντρουλα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, με εμένα κάτι περίεργο συμβαίνει...χαχαχα Λοιπόν, όχι μόνο έχει φουσκώσει η κοιλιά ανάμεσα στο ηβικό οστό και τον οφαλό, αλλά ΜΑΛΛΟΝ έχει σπρώξει και ό,τι υπήρχε στην περιοχή εκείνη προς τα πάνω, ΟΠΟΤΕ το φούσκωμα ξεκινάει από την περιοχή κάτω από το θώρακα-στομάχι και πάει μονοκόμματο προς τα κάτω! Μια οπτασία είμαι! χαχα

Προχθές που πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις και περίμενα στην ουρά, πρώτη φορά θέλανε να μου δώσουν προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης. Άρα, φαίνεται πια! :D:D

Από άγχος, όλα οκ! Ακόμα είμαι στην επήρεια του ραντεβού της περασμένης εβδομάδας και δεν πολυαγχώνομαι... έχω λίγο λίγο αρχίσει να καταλαβαίνω την μπέμπα και με καθησυχάζει. Σήμερα κουράστηκα λίγο αλλά ήταν ωραία. Πήγαμε μια σύντομη εκδρομούλα στον Άγιο Νικόλαο-Ελούντα-Πλάκα και γυρίσαμε μετά το μεσημέρι. Μου είναι πλέον όμως δύσκολο να κάθομαι στο αυτοκίνητο πάνω από ώρα... Επιστρέψαμε και κοιμήθηκα άλλες 2 ώρες. :D Η πρώτη εκδρομή της μικρής.

Σήμερα θα πάω να πάρω ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης για να τα καταγράφω και σκέφτομαι να κολλήσω και τα υπερηχογραφήματα. Θα ναι ωραίες αναμνήσεις σε μερικά χρόνια! :D

Rozaki Επειδή κι εγώ αγχώνομαι, καμιά φορά δεν κοιμάμαι κιόλας, πιστεύω ότι η λύση είναι τελικά να πηγαίνουμε στον γιατρό και να βλέπουμε και να ακούμε το μωρό. Προσωπικά είναι το μόνο που θα με ηρεμεί, όχι ό,τι μπορεί να μου πει κάποιος. Καλά λέει η Ανθούσα Γιώτα, μάλλον εκπαιδευόμαστε και στις ανησυχίες της μάνας με την εγκυμοσύνη...

Αυτά από εμένα.. Σας φιλώ πολύ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, κι εμενα η κοιλιτσα φαινεται καπως εδω στην πολυκατοικια ολοι το εχουν καταλαβει παντως δεν ειναι το εντερο μου οπως νομιζα δεν ξεφουσκώνει ποτε ειναι απλα εκει! 132 γρ. Και ειμαι 15 εβδομαδων και 2 ημερων.

Η πιεση μου ειναι καπως καλυτερα τρωω τα παντα φουλ αλατισμένα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, με εμένα κάτι περίεργο συμβαίνει...χαχαχα Λοιπόν, όχι μόνο έχει φουσκώσει η κοιλιά ανάμεσα στο ηβικό οστό και τον οφαλό, αλλά ΜΑΛΛΟΝ έχει σπρώξει και ό,τι υπήρχε στην περιοχή εκείνη προς τα πάνω, ΟΠΟΤΕ το φούσκωμα ξεκινάει από την περιοχή κάτω από το θώρακα-στομάχι και πάει μονοκόμματο προς τα κάτω! Μια οπτασία είμαι! χαχα

Προχθές που πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις και περίμενα στην ουρά, πρώτη φορά θέλανε να μου δώσουν προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης. Άρα, φαίνεται πια! :D:D

Από άγχος, όλα οκ! Ακόμα είμαι στην επήρεια του ραντεβού της περασμένης εβδομάδας και δεν πολυαγχώνομαι... έχω λίγο λίγο αρχίσει να καταλαβαίνω την μπέμπα και με καθησυχάζει. Σήμερα κουράστηκα λίγο αλλά ήταν ωραία. Πήγαμε μια σύντομη εκδρομούλα στον Άγιο Νικόλαο-Ελούντα-Πλάκα και γυρίσαμε μετά το μεσημέρι. Μου είναι πλέον όμως δύσκολο να κάθομαι στο αυτοκίνητο πάνω από ώρα... Επιστρέψαμε και κοιμήθηκα άλλες 2 ώρες. :D Η πρώτη εκδρομή της μικρής.

Σήμερα θα πάω να πάρω ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης για να τα καταγράφω και σκέφτομαι να κολλήσω και τα υπερηχογραφήματα. Θα ναι ωραίες αναμνήσεις σε μερικά χρόνια! :D

Rozaki Επειδή κι εγώ αγχώνομαι, καμιά φορά δεν κοιμάμαι κιόλας, πιστεύω ότι η λύση είναι τελικά να πηγαίνουμε στον γιατρό και να βλέπουμε και να ακούμε το μωρό. Προσωπικά είναι το μόνο που θα με ηρεμεί, όχι ό,τι μπορεί να μου πει κάποιος. Καλά λέει η Ανθούσα Γιώτα, μάλλον εκπαιδευόμαστε και στις ανησυχίες της μάνας με την εγκυμοσύνη...

Αυτά από εμένα.. Σας φιλώ πολύ!

Κοριτσι που μενεις;;;;Σημερα πηγες στα πατρια εδαφη,η μαμα μου ειναι απο Αγιο και τα τελευταια χρονια μενουν οι γονεις μου εκει!!!!Εγω μενω Ρεθυμνο πλεον,εμεινα απο οταν περασα πανεπιστημιο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, κι εμενα η κοιλιτσα φαινεται καπως εδω στην πολυκατοικια ολοι το εχουν καταλαβει παντως δεν ειναι το εντερο μου οπως νομιζα δεν ξεφουσκώνει ποτε ειναι απλα εκει! 132 γρ. Και ειμαι 15 εβδομαδων και 2 ημερων.

Η πιεση μου ειναι καπως καλυτερα τρωω τα παντα φουλ αλατισμένα.

Κάνε λίγο κράτι με το αλάτι. Είναι κρυφός κίνδυνος χχχχ :tongue:


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου..πως ειστε??βλεπω αγχος και ήρθα....:-( σημερα που ξυπνησα η κοιλια μου ηταν πετρα...και μου ειχε πεταχτεί κατι σαν "καρουμπαλο"αποτη μια πλευρα μονο..τρελαθηκαμε..και πηγαμε στο γιατρο...οι συσπάσεις εγιναν πιο πολυ..(ζοριστηκα χθες με δουλειες)

Ο μπεμπης δοξα το θεο ειναι καλα..αλλα θελει προσοχη..

1 βδομαδα εντελως ξαπλωμενη...και μετα σιγα σιγα.

Εμενα η κοιλιτσα μου εχει στρογγυλεψει αλλα ακομη εγκυο δε με εχουν πει..μαλλον και εγω φαινομαι χοντρουλα:tongue:

Καλημέρα! Προσοχή προσοχή!!! Σε προειδοποιεί το μωράκι σου ότι το κουράζεις!!! Αφέσου στην εγκυμοσύνη και ΜΗΝ κάνεις τπτ. Μαμμά-κακά&νάννυ για σένα!!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!!!

Ζαμιακο προσοχη με τις δουλειές τα λεω να τα ακουω κ εγώ!!!!! Χαλαρα οσο μπορείς!!!

Κορίτσια καταλαβα την Μπουρμπουλήθρα μου σημερα, αυτο ηταν χαζεψα τελείως.

Τι κανετε σημερα; :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι που μενεις;;;;Σημερα πηγες στα πατρια εδαφη,η μαμα μου ειναι απο Αγιο και τα τελευταια χρονια μενουν οι γονεις μου εκει!!!!Εγω μενω Ρεθυμνο πλεον,εμεινα απο οταν περασα πανεπιστημιο!!!!

Στο δημοκρατικό Ηράκλειο μένω. :D:D:D:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα, δεν σας είπα νωρίτερα!

Άντε, σιγά σιγά φτάνουμε στη μέση της εγκυμοσύνης μας...:D

Zamia Εσύ έλεγες ότι παίρνεις γάλα μαγνησίας; Πήρα κι εγώ χθες από το φαρμακείο για να κάνω ένα διάλειμμα από τη μαρμελάδα που έτρωγα, αλλά δεν ρώτησα για τη δοσολογία. Χθες βράδυ ήπια ένα κουταλάκι του γλυκού (σχεδόν)με λίγο νερό, αλλά δεν βλέπω φως! Πρέπει να πάρω πιο πολύ ή θέλει λίγες μέρες προσαρμογής; Σε πόσες ώρες έχει αποτέλεσμα;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...