Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Με το καλο ο γαμος σας χαρα!!

Κοριτσι μου δοξα το θεο που εισαι καλυτερα!!!γιατι ειχες αυτες τις καφε εκκρισεις?τι σου ειπε ο γιατρος?

μου μίλησε για αποκόλληση σε συνδυασμό ότι ο πλακούντας μου τελειώνει δίπλα στον τράχηλο,δηλαδή είναι χαμηλά!!έτσι βρίσκει διέξοδο και φαίνεται το αιματάκι...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου μίλησε για αποκόλληση σε συνδυασμό ότι ο πλακούντας μου τελειώνει δίπλα στον τράχηλο,δηλαδή είναι χαμηλά!!έτσι βρίσκει διέξοδο και φαίνεται το αιματάκι...

Μπουμπου μου θα ανεβει κοντα στην 20 εβδομαδα! Μπήκαμε αισίως 16 εβδομαδα!!! Σπιτι καθισιό και υπομονη θα ανέβουν οι πλακούντες μας...:)


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τετάρτη ακόμα και νιώθω ήδη εξαντλημένη από την ζέστη και την δουλειά! Είμαι σε slow motion mode!!! Ο γιατρός μου την δεύτερη εξέταση μου την έβαλε για 24/08. 'Εχω και ένα υπέρηχο την Παρασκευή για να εξετάσουμε το "ινωμίομα". Κατα τ'αλλα μια χαρά. Το σαβ/κο θα πάμε ένα διημεράκι στην όμορφη λεμεσό.....ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπου μου θα ανεβει κοντα στην 20 εβδομαδα! Μπήκαμε αισίως 16 εβδομαδα!!! Σπιτι καθισιό και υπομονη θα ανέβουν οι πλακούντες μας...:)

άντε με το καλό!!!εμένα ο γιατρός μου είπε μετά από 2-3 μήνες!!!!!...ότι θα ανάβει ο πλακούντας...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες τι κανετε;;;Πως πανε οι ζεστες;;;Ελπιζω ολες να ειστε καλα κ μακρια απο δυσαρεστες συναναστροφες...!!!!

Χτες ειχαμε γιατρο,μετα απο τρεις εβδομαδες...!Ολα καλα ευτυχως,τα μπεμπακια μας ειναι λιγο πανω απο 200 γραμμαρια και τελικα ειναι ενα αγορακι κι ενα κοριτσακι!!!!Οποτε αλλαξτε τον πινακα!!!! 😀😀

Σας φιλω ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρεπιπτοντως η θυμωμενη φατσουλα,πανω πανω στο μηνυμα,δε ξερω πως μπηκε!!!!!!!Μη τη λαβετε υποψιν σας!!!!!

Αχουυυυ! Θα τρελλαθω! Κοριτσακι και αγορακι? τι τελειο! Μπραβο με το καλο και απο βαρος μια χαρα ειναι τα ζουζούνια σου. Εγω εχω 28 ιουλιου γιατρο και δεν περνανε οι μερες!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχουυυυ! Θα τρελλαθω! Κοριτσακι και αγορακι? τι τελειο! Μπραβο με το καλο και απο βαρος μια χαρα ειναι τα ζουζούνια σου. Εγω εχω 28 ιουλιου γιατρο και δεν περνανε οι μερες!

Σε ευχαριστω κοριτσαρα!!!!

Ασε κ γω μεχρι να παω στο γιατρο κοντεψα να σκασω απο το αγχος!!!!Τι ανακουφιση ομως οταν πηγαινουμε και ειναι ολα καλα ε;;;Αλλος ανθρωπος φευγεις!!!!Χιχιχι!!!Τωρα κ γω εχω παλι στις 26!!!!Καλη μας υπομονη μεχρι τοτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Demi ch τελεια τα νέα σου :) sweetberry εγώ γύρω στις 20 λέω να τον πάρω να πάω μιας και 1 αυγουστου έχω και τη β επιπέδου. Δεν περνάει ο καιρός με τίποτα,ευτυχως το νιώθω λίγο και ηρεμω.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες τι κανετε;;;Πως πανε οι ζεστες;;;Ελπιζω ολες να ειστε καλα κ μακρια απο δυσαρεστες συναναστροφες...!!!!

Χτες ειχαμε γιατρο,μετα απο τρεις εβδομαδες...!Ολα καλα ευτυχως,τα μπεμπακια μας ειναι λιγο πανω απο 200 γραμμαρια και τελικα ειναι ενα αγορακι κι ενα κοριτσακι!!!!Οποτε αλλαξτε τον πινακα!!!!

Σας φιλω ολες!!!!!

Τελεια νεα!!!!με το καλο!!!!!!

Οποια μπαινει απο υ/η ας αλλαξει το χρωμα και το φυλο.:wink:

Ροζακι φτερουγισμα νιωθεις????

Γιωτακι καλα να περασετε στην εκδρομουλα!!:-)

Κοριτσάκια μου αυριο ειμαστε 18 εβδ..και δεν εχω νιωσει τιποτα...:-( (εκτος απο 2 φορες πιο παλια...που τελικα δε ξερω αν ηταν το νινι..)εχω αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λες να ανησυχω τζαμπα εε??αργει και το ραντεβου στο γιατρο:-(

Πονακια χαμηλα εχεις ροζακι?

Λοιπόν.... επειδή είμαι με το ένα πόδι στο Δεκέμβριο και το άλλο στο Νοέμβριο στις ΠΗΤ, σας διαβεβαιώ ότι είχα το άγχος σας στην 18η προς 19η εβδομάδα. Σήμερα, συμπλήρωσα την 19η και μπήκα στην 20η και τις τελευταίες 2-3 ημέρες ακούω καθημερινά την μπεμπούλα. :) Είναι τρελή ανακούφιση! Το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 18/7 και η β επιπέδου στις 25/7.

Κοντεύετε κι εσείς όπου να ΄ναι! :D:D:D:D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... επειδή είμαι με το ένα πόδι στο Δεκέμβριο και το άλλο στο Νοέμβριο στις ΠΗΤ, σας διαβεβαιώ ότι είχα το άγχος σας στην 18η προς 19η εβδομάδα. Σήμερα, συμπλήρωσα την 19η και μπήκα στην 20η και τις τελευταίες 2-3 ημέρες ακούω καθημερινά την μπεμπούλα. :) Είναι τρελή ανακούφιση! Το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 18/7 και η β επιπέδου στις 25/7.

Κοντεύετε κι εσείς όπου να ΄ναι! :D:D:D:D

Ziliher μια βδομαδα διαφορα εχουμε!!

Μακαρι απο την αλλη βδομαδα να νιωθω και εγω τον μπεμπουλη μου...τουλάχιστον να ξερω οτι ειναι καλα..οσο για τις συσπασεις που εχω..ξερω οτι θελουν ξεκουραση..αυτο το ελεγχο...

Εγω μαλλον τελη Ιουλιου θα κανω την Β επιπεδου θα ειμαι 21εβδ.και στο γιατρο μου θα παω 20.7...ποση υπομονη μεχρι τοτε????.......

Σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!!!:-) :-)

Εχεις προσθια μητρα??

Link to comment
Share on other sites

Ziliher μια βδομαδα διαφορα εχουμε!!

Μακαρι απο την αλλη βδομαδα να νιωθω και εγω τον μπεμπουλη μου...τουλάχιστον να ξερω οτι ειναι καλα..οσο για τις συσπασεις που εχω..ξερω οτι θελουν ξεκουραση..αυτο το ελεγχο...

Εγω μαλλον τελη Ιουλιου θα κανω την Β επιπεδου θα ειμαι 21εβδ.και στο γιατρο μου θα παω 20.7...ποση υπομονη μεχρι τοτε????.......

Σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!!!:-) :-)

Εχεις προσθια μητρα??

Απ΄ ό,τι θυμάμαι, έχει οπίσθια κλίση. Θα δεις.... λίγες ημέρες σου έμειναν, θα σου δίνει κάτι κλωτσιές όλες δικές σου και μετά δεν θα έχεις τόσο άγχος έως το επόμενο ραντεβού! χαχαχα

Πονάκια χαμηλά δεν έχω, αλλά δεν πηγαίνω στη δουλειά (δουλεύω από το σπίτι στον καναπέ) και άρα δεν κουράζομαι όσο εσύ.

Σήμερα, άρχισα να της βάζω και μουσική της δικής μου και έχει πλάκα!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...