Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλο μηνα κοιλιτσες!!!:-) :-) :-) :-)

Καλημέρα! Προσοχή προσοχή!!! Σε προειδοποιεί το μωράκι σου ότι το κουράζεις!!! Αφέσου στην εγκυμοσύνη και ΜΗΝ κάνεις τπτ. Μαμμά-κακά&νάννυ για σένα!!!!!!

Γιωτακι αυτο κανω..μαμ κακα κ νανι..ηδη σημερα δεν νιωθω τοοοσο πρησμενη τη κοιλια μου:-)

Καλημεραααα!!!!!

Ζαμιακο προσοχη με τις δουλειές τα λεω να τα ακουω κ εγώ!!!!! Χαλαρα οσο μπορείς!!!

Κορίτσια καταλαβα την Μπουρμπουλήθρα μου σημερα, αυτο ηταν χαζεψα τελείως.

Τι κανετε σημερα; :)

Ωπα!!!να η πρωτη εμφανιση!!καλη αρχη Αναστελλα!!:-) :-)

Καλό μήνα, δεν σας είπα νωρίτερα!

Άντε, σιγά σιγά φτάνουμε στη μέση της εγκυμοσύνης μας...:D

Zamia Εσύ έλεγες ότι παίρνεις γάλα μαγνησίας; Πήρα κι εγώ χθες από το φαρμακείο για να κάνω ένα διάλειμμα από τη μαρμελάδα που έτρωγα, αλλά δεν ρώτησα για τη δοσολογία. Χθες βράδυ ήπια ένα κουταλάκι του γλυκού (σχεδόν)με λίγο νερό, αλλά δεν βλέπω φως! Πρέπει να πάρω πιο πολύ ή θέλει λίγες μέρες προσαρμογής; Σε πόσες ώρες έχει αποτέλεσμα;

Ziliher και εγω στις αρχες δεν ειδα προκοπη με την πρωτη.αν θυμαμαι καλα μερα απο 2-3 μερες.

Δρα με το που φας ενα καλο γευμα.(τουλαχιστον ετσι λειτουργουσε σε μενα).κουνησε το καλα πριν απο καθε χρηση.αυτο ειναι σαν κρεμα και πιες αρκετο νερακι.εγω ως συνηθως επινα μια κουταλια της σουπας πριν κοιμηθω:wink:

Τωρα εχω 2 μερες που το σταματησα για να "ξεκουραστω" και απο οτι βλεπω ακομη "θυμαται"το εντερο:-) ..το σημαντικο ειναι να μην σφιγγομαστε μου ειπε ο γιατρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μήνα, δεν σας είπα νωρίτερα!

Άντε, σιγά σιγά φτάνουμε στη μέση της εγκυμοσύνης μας...:D

Zamia Εσύ έλεγες ότι παίρνεις γάλα μαγνησίας; Πήρα κι εγώ χθες από το φαρμακείο για να κάνω ένα διάλειμμα από τη μαρμελάδα που έτρωγα, αλλά δεν ρώτησα για τη δοσολογία. Χθες βράδυ ήπια ένα κουταλάκι του γλυκού (σχεδόν)με λίγο νερό, αλλά δεν βλέπω φως! Πρέπει να πάρω πιο πολύ ή θέλει λίγες μέρες προσαρμογής; Σε πόσες ώρες έχει αποτέλεσμα;

ZiliHer αν θυμάμαι καλα απο πολυ παλαιότερο ποστ, εσυ έπαιρνες την μαρμελάδα tamarine??

Link to comment
Share on other sites

ZiliHer αν θυμάμαι καλα απο πολυ παλαιότερο ποστ, εσυ έπαιρνες την μαρμελάδα tamarine??

Ναι. 2 κουτ. γλυκού σε φρυγανιά την ημέρα. Είπα να κάνω ένα διάλειμμα από την tamarine και ξεκίνησα γάλα μαγνησίας. Είμαι στη 2η ημέρα και περιμένω να με πιάσει.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

τι κανετε? εχω τρελαθει, ολο κατι κανω και αποτελεσμα δεν εχει και τα εχω παιξει.. Κουραζομαι με το παραμικρο και ποναω χαμηλα και οποτε νιωθω πονο καθομαι στα αβγα μου αλλα ποσο με μια μαιμουδιτσα να τρεχει ολη μερα.. και ολη μερα δουλευει ο αντρας μου... Θελω να παω στους δικους μου αλλα ξεφευγει η μικρη και με παιρνει μετα μια ολοκληρη μερα να την επαναφερω οταν γυρναω σπιτι μου.

Προχθες οπως πηγαινα στο γιατρο για τον υπερηχο να δω το μωρακι, τρακαρα, επεσε μια επανω μου και το αποτελεσμα ηταν μια καραμπολα με 5 αυτοκινητα.. Τρανταχτηκα βεβαια αλλα ευτυχως ολα καλα. Αμαν πια θα κατσω να λιβανισω ολο το σπιτι σημερα απανωτες ατυχιες!!!

Απο δυσκοιλιοτητα τιποτα ακομα. Φυσιολογικα πραγματα, βεβαια δεν εχω παρει ακομα σιδηρο. Την δευτερα ξεκινησω σιδηρο και θα τα δω ολα.. δεν παλευεται η κατασταση και δεν επιτρεπεται να σφιχτεις κιολας, μαραθωνιους θα κανουμε στην τουαλετα χαχαχα...

255 γραμμαριακια το μωρουλι!!! και απο κιλα εχω παρει 2 απο την αρχη. Θα δειξει στην πορεια.. με φρουτα την βγαζω, δροσερα θελω να τρωω ολη την ωρα, και πολυ νερο..


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια,

τι κανετε? εχω τρελαθει, ολο κατι κανω και αποτελεσμα δεν εχει και τα εχω παιξει.. Κουραζομαι με το παραμικρο και ποναω χαμηλα και οποτε νιωθω πονο καθομαι στα αβγα μου αλλα ποσο με μια μαιμουδιτσα να τρεχει ολη μερα.. και ολη μερα δουλευει ο αντρας μου... Θελω να παω στους δικους μου αλλα ξεφευγει η μικρη και με παιρνει μετα μια ολοκληρη μερα να την επαναφερω οταν γυρναω σπιτι μου.

Προχθες οπως πηγαινα στο γιατρο για τον υπερηχο να δω το μωρακι, τρακαρα, επεσε μια επανω μου και το αποτελεσμα ηταν μια καραμπολα με 5 αυτοκινητα.. Τρανταχτηκα βεβαια αλλα ευτυχως ολα καλα. Αμαν πια θα κατσω να λιβανισω ολο το σπιτι σημερα απανωτες ατυχιες!!!

Απο δυσκοιλιοτητα τιποτα ακομα. Φυσιολογικα πραγματα, βεβαια δεν εχω παρει ακομα σιδηρο. Την δευτερα ξεκινησω σιδηρο και θα τα δω ολα.. δεν παλευεται η κατασταση και δεν επιτρεπεται να σφιχτεις κιολας, μαραθωνιους θα κανουμε στην τουαλετα χαχαχα...

255 γραμμαριακια το μωρουλι!!! και απο κιλα εχω παρει 2 απο την αρχη. Θα δειξει στην πορεια.. με φρουτα την βγαζω, δροσερα θελω να τρωω ολη την ωρα, και πολυ νερο..

Βρε κοριτσι μου τι επαθες??παλι καλα που δε χτυπησες..δοξα το θεο!

Μπραβο το μωρακι σας!!μεγαλωσεεεε!!:-) :-) :-)

Μια χαρα με τα κιλα σου!εγω ειχα χασει 2 και απο αυτα τα δυο εβαλα 1..τωρα ομως που ειμαι ξαπλα νιωθω οτι θα βαλω κανα κιλακι.

Απο φαγητο και εγω τρωω αρκετα φρουτακια φαγητο ως συνηθως μια φορα τη μερα.

Για πείτε μου νιώθετε τα μωρακια σας?εγω μια φορα την προηγούμενη βδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πρωι πρωι σημερα παλι ειμαι ταραγμένη! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς καθε μερα.

Με πηρε η πεθερα μου τηλεφωνο οπου ζει σχεδον μονιμα (9-10 μηνες τον χρονο στο εξοχικο της μακρια απο την Αθηνα) να δει τι κανω και τα σχετικα. Ακολούθησε ο παρακατω διάλογος για την εγκυμοσυνη που με εκανε εξω φρενών και εξού ο λογος που δεν κοιμαμαι:

- τι κανεις Μαρακι μου ? τι κανει το μωρο καλα ειναι ?

- μια χαρα ειμαι και το μωρο δοξα το θεο

- δεν ειχες αποκολληση τελικα ε?

- οχι ευτυχως πηγα στον γιατρο μου και δεν ειχα τιποτα ολα καλα

- το ακούσατε δηλαδή? ολα καλα?

- ναι ναι μια χαρα.

- τι σου εδωσε φαρμακα ασβέστιο?

- οχι, μαγνήσιο μου εδωσε.

- α! το νιωθεις καθολου?

- οχι ειναι μικρο ακομα και ειναι το πρωτο μου 15 εβδομαδων ειμαι

- αααα, σιγουρα ειναι καλα δλδ? περιεργο που δεν το εχεις καταλαβει ακομα

- τι ειναι αυτα που ρωτάτε και γρουσουζεύετε???

Τελος της συζήτησης αλλάξαμε θεμα.

Ρε την μην πω.... Με φόβισε και με ανησύχησε γιατι δεν το νιωθω? δεν προκειται να ξανασηκώσω το τηλεφωνο αν ειναι ας μιλαει με τον γιο της ουτε η μαμα μου δεν ρωταει!

Ειμαι εκτος θέματος αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου γιατι νευρίασα παρα πολυ.

Ntiakana μου να προσεχεις κοριτσι μου ειδικα στην οδήγηση... Ολα καλα ευτυχως


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και με το καλό τα μωρακια μας!! Sweetberry28 μην αγχωνεσαι καθόλου!!Περιμένω το πρώτο μου μωρακι τον αυγουστο και μπορώ να σου πω ότι από την 22η εβδομάδα και μετά άρχισα να το νιώθω.2-3 εβδομάδες πιο πριν(απο την 19-20) ένιωθα κάτι σα φτερουγισματα αλλά ο γιατρός μου με πείραζε και μου είπε πως από την 21-22 νιώθεις το μωρακι και όσο περνάει ο καιρός θα είσαι σίγουρη ότι είναι το μωρακι σου.Γι αυτό όχι άγχος και προσπάθησε να απολαύσεις αυτη την περίοδο όσο μπορεις:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πρωι πρωι σημερα παλι ειμαι ταραγμένη! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς καθε μερα.

Με πηρε η πεθερα μου τηλεφωνο οπου ζει σχεδον μονιμα (9-10 μηνες τον χρονο στο εξοχικο της μακρια απο την Αθηνα) να δει τι κανω και τα σχετικα. Ακολούθησε ο παρακατω διάλογος για την εγκυμοσυνη που με εκανε εξω φρενών και εξού ο λογος που δεν κοιμαμαι:

- τι κανεις Μαρακι μου ? τι κανει το μωρο καλα ειναι ?

- μια χαρα ειμαι και το μωρο δοξα το θεο

- δεν ειχες αποκολληση τελικα ε?

- οχι ευτυχως πηγα στον γιατρο μου και δεν ειχα τιποτα ολα καλα

- το ακούσατε δηλαδή? ολα καλα?

- ναι ναι μια χαρα.

- τι σου εδωσε φαρμακα ασβέστιο?

- οχι, μαγνήσιο μου εδωσε.

- α! το νιωθεις καθολου?

- οχι ειναι μικρο ακομα και ειναι το πρωτο μου 15 εβδομαδων ειμαι

- αααα, σιγουρα ειναι καλα δλδ? περιεργο που δεν το εχεις καταλαβει ακομα

- τι ειναι αυτα που ρωτάτε και γρουσουζεύετε???

Τελος της συζήτησης αλλάξαμε θεμα.

Ρε την μην πω.... Με φόβισε και με ανησύχησε γιατι δεν το νιωθω? δεν προκειται να ξανασηκώσω το τηλεφωνο αν ειναι ας μιλαει με τον γιο της ουτε η μαμα μου δεν ρωταει!

Ειμαι εκτος θέματος αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου γιατι νευρίασα παρα πολυ.

Ntiakana μου να προσεχεις κοριτσι μου ειδικα στην οδήγηση... Ολα καλα ευτυχως

Κοίτα σύμπτωση... είχα κι εγώ την ίδια κουβέντα με τη μαμά μου όταν ήμουν στην εβδομάδα που είσαι τώρα. Και να σκεφτείτε ότι η μαμά μου είναι συνταξιούχος μαία, οπότε με άγχωσε διπλά!😐 πήγα στο γιατρό μία βδομάδα μετά, μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς για να το ακούσω ειδικά που είναι το 1ο... όπως ακριβώς τα λες.. τώρα είμαι στη 19η εβδομάδα και πότε την ακούω την μικρή και πότε όχι (από χθες βράδυ δεν την έχω ακούσει και με ζώνουν τα φίδια... 😦 ) . Ψυχραιμία συνιστώ - για να ακούω κι εγώ...

Καλημέρα! Καλή Κυριακή! Εμείς θα πάμε σε μια βάπτιση σήμερα.☺


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,ετσι και εγώ μία από τα ίδια,μια το νιώθω το μωρό και μία όχι. Ειδικά ένα βράδυ και το επενο μεσημέρι το ένιωθα παρα πολύ,μετα έκανα να το νιώσω 1,5 μέρα! Πολύ άγχος! Τον γιο μου τον είχα ακούσει νωρίτερα και φανταστείτε λενε ότι το δεύτερο το ακούς νωρίτερα,στην δικη μου περίπτωση δεν ισχύει. Γενικα σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πολύ περισσότερο άγχος από ότι είχα στο γιο μου,περιεργο ε;


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια!!!

Ντιακανα μου, τι περιπέτεια κ αυτη! Ευτυχώς που ειστε καλα!!!.

Sweetberry, συγνωμη αλλα τι βλακείες ειναι αυτες; μην ακους κ βασικα μην στεναχωριέσαι. Ειναι ακομα νωρις για να καταλαβαινουμε τα μωρακια μας!

Κ εμεις ειχαμε πάει σε μια βάπτιση σημερα, κατα τα αλλα ολα καλα. Η κοιλιτσα μου ποναει ελαφρα μονο κ ανοιξε παλι κ η μύτη μου σημερα το πρωι. Καιρο ειχε να συμβει.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry κλεισε τα αυτια σου και μην ακους τιποτα..εγω βαδιζω στη 18 εβδ.και δε νιωθω κατι??τι θα επρεπε να κανω?εχω ακουσει πως πολλες πρωτότοκες οτι το νιωθουν 20 εβδ!αρα μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!

Αναστελα κουραστικες σημερα?παντος τα πονακια λογικα ειναι φυσιολογικα.μεγαλωνουν ολα εκει μεσα:-)

Οι κοιλιτσες οι υπολοιπες τι κανουν???:-) :-) :-)

Ziliher τι έγινε με το γαλα μαγνησιας???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! πως ειστε??

sweetberry απορω τι αλλο θα σκεφτουν να πουν για να μας αγχωσουν.. εγω πλεον την πεθερα μου οταν λεει κατι δεν της δινω σημασια, το προσπερναω...

anastella κι εμενα η μυτη μου ανοιγε συνεχεια την προηγουμενη εβδομαδα αλλα διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη.. θα ρωτησω ομως και τον γιατρο την Τριτη..

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry κλεισε τα αυτια σου και μην ακους τιποτα..εγω βαδιζω στη 18 εβδ.και δε νιωθω κατι??τι θα επρεπε να κανω?εχω ακουσει πως πολλες πρωτότοκες οτι το νιωθουν 20 εβδ!αρα μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!

Αναστελα κουραστικες σημερα?παντος τα πονακια λογικα ειναι φυσιολογικα.μεγαλωνουν ολα εκει μεσα:-)

Οι κοιλιτσες οι υπολοιπες τι κανουν???:-) :-) :-)

Ziliher τι έγινε με το γαλα μαγνησιας???

Τελικά, δεν δούλεψε για μένα το γάλα μαγνησίας. Ίσως είναι πιο ήπιο από τη μαρμελάδα. Οπότε από σήμερα επανέρχομαι στη μαρμελάδα. :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή βδομάδα!

Μα τι βλέπω και διαβάζω? Ατυχήματα, κακίες, άγχοι!!??!!

Για να συγκεντρωθούμε λίγο στις κοιλίτσες μας? Δόξα το θεό είμαστε όλες καλά και τα σποράκια μας το ίδιο! Θα τα ακούσουμε όταν θέλουν αυτά τα ακουστούν και σηκώνει άγχος η διαδιακασία της εγκυμοσύνης!

Ακούω που θα πάτε διακοπές φέτος? Πώς περάσατε το σαβ/κο? Σας έβαλε ο γιατρός καθόλου στο 3D/4D?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...