Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,Ελσακι και εγώ εύχομαι να μην ξαναδεις τέτοια υγρά,μπραβο για τον πρίγκιπα σας.Sweetberry και εγώ αμυγδαλελαιο χρησιμοποιώ.

καλησπέρα!!

το αμυγδαλέλαιο στα φαρμακεία το βρίσκουμε? απορροφάται απο το δέρμα ή μένει πάνω σαν λάδι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sweetberry, ειχα παρει κρεμα με αμύγδαλο απο τα fresh line καπου στα 7 ευρω. Ακομα δεν εχω παρει σε αυτη την εγκυμοσυνη, fissan μου ειπε ο γιατρος. Κοιτα τι επιδερμίδα εχεις κ παρε αυτη που σου ταιριαζει.

Απο χάπια ενα filicine Κ δυο για σίδηρο την ημερα. Ασβέστιο δεν μου δωσε γιατι πινω πολυ γαλα κ τρωω γιαούρτια κ φετα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια, μπραβο Ελσακι ολα σουπερ χαλάλι τα φαρμακα! Ενας μικρος ανθρωπάκος ειναι μεσα στην κοιλιτσα μας χιχι και αυτο ειναι οτι καλυτερο.

Χαιρομαι και για ολα τα υπολοιπα κοριτσια, φτάσαμε σχεδον στα μισα φαγαμε το γάιδαρο που λενε!

Εγω ακομα αμφιταλαντευομαι αν θα παω διακοπες η οχι φοβαμαι πολυ και απο την αλλη βαριεμαι ολο σπιτι δεν εργαζομαι κιολας τωρα με την εγκυμοσυνη απο την αρχη και το μονο που κανω ειναι να διαβαζω βιβλία απο την δανειστική βιβλιοθήκη, πηγαινω μεχρι την μαμα μου και οι επισκέψεις στο γιατρο, σπανια ερχεται καμια φιλη μου σπιτι και καθόμαστε! Θα δουμε την αλλη βδομαδα ισως παμε για 8 μερουλες.

Ασχετο για τις ραγάδες μου συνέστησε ο γιατρος την simulcium G3 πηγα να την παρω αλλα η τιμη της ηταν 39 ευρω!!! Ξερετε να μου προτείνετε καποια πιο οικονομικη? και αποτελεσματική...

Εγώ τη simulcium την είχα πάρει από εδώ (3 σωληνάρια = 44 ευρώ περίπου) https://www.pharmacyonlineshop.gr/Search/?Language=el&Type=Products&queryString=simulcium . Είναι όντως πολύ καλή. Τώρα βάζω την Prevenstria της Frezyderm και επειδή μου τελειώνει έχω πάρει ένα μεγάλο μπουκάλι (1 λίτρο) αμυγδαλέλαιο από το φαρμακείο και μου κόστισε περίπου 4 ευρώ.

Όσο για την αποτελεσματικότητά τους, είναι για την καθεμιά μας διαφορετικά, όπως λέει και η anastella που ξέρει. Ας πούμε ότι σίγουρα θα είναι καλύτερα από το να μην έβαζες καθόλου. :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο τις μαμαδες νοεμβρίου!! βλεπω λετε για κρεμουλες και θελω να σας συστήσω αυτη που εχω εγω

http://www.skroutz.gr/s/4732479/Salba-Salba-Mamma-Uno-100ml.html

μια χαρα κρεμα δοκιμασμένη ( απο φιλες μου εγω ειμαι στο πρωτο μωρο ) και οικονομική !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα απο τις μαμαδες νοεμβρίου!! βλεπω λετε για κρεμουλες και θελω να σας συστήσω αυτη που εχω εγω

http://www.skroutz.gr/s/4732479/Salba-Salba-Mamma-Uno-100ml.html

μια χαρα κρεμα δοκιμασμένη ( απο φιλες μου εγω ειμαι στο πρωτο μωρο ) και οικονομική !

Ευχαριστούμε ☺


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο το παιδι σας!!!:D

Ολα βαινουν καλα!!:wink:

Ευχομαι να μην ξαναδεις τιποτα Ελσακι...

Ετσι χαλαλι!!!ολα για το νινακι μας!!

Να σε ρωτησω..το μεσημερι με ποση ωρα διαφορα περνεις σιδηριο,μαγνησιο????

κορίτσι τα παίρνω μαζί,αλλά δεν έχω ρωτήσει...δεν πρέπει????το ίδιο και το βράδυ..


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια για ραγάδες βάζω εναλλάξ της frezyderm (την πήρα από on line φαρμακείο 19 ευρώ) και αμυγδαλέλαιο...το δεύτερο το πήρα από το φαρμακείο της γειτονιάς μου 5 ευρώ τα 400 ml ενώ σε κεντρικά φαρμακεία έχει 2 ευρώ το λίτρο...τώρα περιμένω να μου στείλει γνωστός από επαρχία κεραλοιφή...λένε ότι είναι ότι καλύτερο...όποια γνώμη δεκτή!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!!! Τι κανετε; βολταρετε;

Εγω το εχω ριξει στις δουλειες σημερα.

Ελσακι ναι κ η κεραλοιφη ειναι πολυ καλη γιατι απο οσο ξερω εχει κερι μελλισας και αλλα βότανα λαδακια μεσα οποτε μια χαρα! Επισης να ξέρετε οποιοδηποτε λαδακι κανει δουλειά, πχ λαδι αβοκάντο, jojoba κτλ...τα βρισκουμε συνηθως σε μαγαζια με βιολογικα. Εντάξει θελει λιγη ωρα να απορροφηθεί αλλα ενυδατωνουν πολυ καλα. Κ το άλλο ειναι οτι πρεπει να τα βαζουμε κ αφου γεννησουμε γιατι πολλες φορες οι ραγαδες εμφανιζονται οταν το σωμα επανέρχεται. Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη...

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι, 2 -3 φορες με εχει πιασει ενας πόνος στην κοιλιά, ψηλά. Σαν τον πονο της διαρροιας, συγνωμη κιολας. Αλλα χωρις τη διαρροια! Κρατησε πολυ λιγο κ τελος. Εχει νιωσει καμια κατι τετοιο;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!!! Τι κανετε; βολταρετε;

Εγω το εχω ριξει στις δουλειες σημερα.

Ελσακι ναι κ η κεραλοιφη ειναι πολυ καλη γιατι απο οσο ξερω εχει κερι μελλισας και αλλα βότανα λαδακια μεσα οποτε μια χαρα! Επισης να ξέρετε οποιοδηποτε λαδακι κανει δουλειά, πχ λαδι αβοκάντο, jojoba κτλ...τα βρισκουμε συνηθως σε μαγαζια με βιολογικα. Εντάξει θελει λιγη ωρα να απορροφηθεί αλλα ενυδατωνουν πολυ καλα. Κ το άλλο ειναι οτι πρεπει να τα βαζουμε κ αφου γεννησουμε γιατι πολλες φορες οι ραγαδες εμφανιζονται οταν το σωμα επανέρχεται. Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη...

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι, 2 -3 φορες με εχει πιασει ενας πόνος στην κοιλιά, ψηλά. Σαν τον πονο της διαρροιας, συγνωμη κιολας. Αλλα χωρις τη διαρροια! Κρατησε πολυ λιγο κ τελος. Εχει νιωσει καμια κατι τετοιο;

Ήταν σαν σφίξιμο; Αν ήταν η μήτρα, μάλλον για σύσπαση μου ακούγεται. Μήπως κουράστηκες; Παίρνεις μαγνήσιο; Τώρα, αν ήταν πιο μέσα στην κοιλιά (πίσω από τη μήτρα), μήπως το έντερο λόγω δυσκοιλιότητας;

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Όπως και να ΄χει, αφού ήταν μία φορά, δεν πρέπει να είναι κάτι ανησυχητικό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσουδια!!! Τι κανετε; βολταρετε;

Εγω το εχω ριξει στις δουλειες σημερα.

Ελσακι ναι κ η κεραλοιφη ειναι πολυ καλη γιατι απο οσο ξερω εχει κερι μελλισας και αλλα βότανα λαδακια μεσα οποτε μια χαρα! Επισης να ξέρετε οποιοδηποτε λαδακι κανει δουλειά, πχ λαδι αβοκάντο, jojoba κτλ...τα βρισκουμε συνηθως σε μαγαζια με βιολογικα. Εντάξει θελει λιγη ωρα να απορροφηθεί αλλα ενυδατωνουν πολυ καλα. Κ το άλλο ειναι οτι πρεπει να τα βαζουμε κ αφου γεννησουμε γιατι πολλες φορες οι ραγαδες εμφανιζονται οταν το σωμα επανέρχεται. Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη...

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι, 2 -3 φορες με εχει πιασει ενας πόνος στην κοιλιά, ψηλά. Σαν τον πονο της διαρροιας, συγνωμη κιολας. Αλλα χωρις τη διαρροια! Κρατησε πολυ λιγο κ τελος. Εχει νιωσει καμια κατι τετοιο;

Anastella απιστευτο ακριβως τετοιο πονο εχω απο χθες το βραδυ, δεν μπόρεσα να κοιμηθω καλα με επιασε δυνατός πονος πανω δεξια στην κοιλια ολο το βραδυ πονούσα, σημερα με ποναει αριστερα ψηλα, δεν εχω ιδεα τι ειναι!!! Να ανησυχούμε? πηρα ουτροτζεσταν μηπως ειναι συσπάσεις και καθομαι κρεββατι.

Για την κρεμα simulcium την βρηκα ονλαιν οπως μου ειπατε 45 ευρω τα 3 σωληνάριο θα το παραγγειλω αυριο γιατι εχω ταση για ραγάδες ετσι κι αλλιως.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και μενα σε συσπαση πηγε το μυαλο μου. Μαγνήσιο παίρνω σε ποσιμη μορφη πρωι και βράδυ. Εχω ραντεβού με τον γιατρο μου αυτες τις μερες θα τον ρωτήσω.

Sweetberry καλα κανεις, καλύτερα οταν νιωθουμε ετσι να ξαπλωνουμε. Δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικό παντως


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι τα παίρνω μαζί,αλλά δεν έχω ρωτήσει...δεν πρέπει????το ίδιο και το βράδυ..

Ελσακι μαγνησιο κ σιδηρο πρεπει να απέχουν 3 ωρες μεταξυ τους.ποια περνεις?εγω trofocard(μαγνησιο) k tartiferron(σιδηρο)ετσι λενε και οι ενδείξεις..

Ρωτησε και το γιατρο σου...και εγω θελω να τον ρωτησω γιατι το τελευταίο μαγνησιο το περνω στις 2 το βραδυ και μου φέρνει υπερενταση και δυσπνοια:-(

Κοριτσια και μενα σε συσπαση πηγε το μυαλο μου. Μαγνήσιο παίρνω σε ποσιμη μορφη πρωι και βράδυ. Εχω ραντεβού με τον γιατρο μου αυτες τις μερες θα τον ρωτήσω.

Sweetberry καλα κανεις, καλύτερα οταν νιωθουμε ετσι να ξαπλωνουμε. Δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικό παντως

Αναστελα εγω που εχω-ειχα συσπάσεις ενιωθα εντονα πονο περιοδου χαμηλα.....

Ενιωθα μια πιεση εξισου χαμηλα και μετα εβλεπα πως πετρωνει η κοιλιτσα μου..ως συνηθως απο τη μια μερια...και μαλιστα υποψιαζομαι οτι τη ζημια την κανει το εντερο.....:-(

Πως εισαι τωρα??

Εμενα κοριτσια μου με εχει πιασει μια ανησυχια που δε το εχω νιωσει:-(

Επισης για κρεμες και λαδια..εγω χρησιμοποιω της weleda..σκεφτομαι να παρω και τη κρεμα της frezyderm.λενε οτι ειναι πολυ καλη!!καθως και το bio oil;-) (καποιες κοπέλες τα εχουν αναφερει πιο πανω:-) )

Link to comment
Share on other sites

ουουουου!!!θα ρωτήσω για το μαγνήσιο και το σίδηρο.....ευχαριστώ για την πληροφορία!!!!

όσον αφορά τα λαδάκια κάποια έχω διαβάσει ότι κάνουν συσπάσεις,οπότε προσοχή...ξέρω σίγουρα ότι το αμυγδαλέλαιο είναι καλό...και την κεραλοιφή διάβασα ότι για τις ραγάδες εγκυμοσύνης πρέπει να είναι σκέτο ελαιόλαδο και μελισσοκέρι...τι να σας πω κορίτσια...ότι σας λέω είναι από το διαδίκτυο πληροφορίες...το αμυγδαλέλαιο όμως μου το είπε γυναικολόγος..


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...