Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Απ΄ ό,τι θυμάμαι, έχει οπίσθια κλίση. Θα δεις.... λίγες ημέρες σου έμειναν, θα σου δίνει κάτι κλωτσιές όλες δικές σου και μετά δεν θα έχεις τόσο άγχος έως το επόμενο ραντεβού! χαχαχα

Πονάκια χαμηλά δεν έχω, αλλά δεν πηγαίνω στη δουλειά (δουλεύω από το σπίτι στον καναπέ) και άρα δεν κουράζομαι όσο εσύ.

Σήμερα, άρχισα να της βάζω και μουσική της δικής μου και έχει πλάκα!

Εγω εχω μπροσθια...λενε πως αργεις να το νιωσεις...:rolleyes:

Εχω παρει αδεια τωρα...και ειμαι για ενα μηνα σπιτι..μετα που θα επιστρεψω φοβαμαι να σου πω την αληθεια μην παθω τα ιδια....και το κακο ειναι πως δε μπορω να δουλεψω απο το σπιτι..

Αναρρωτικη εχεις παρει?

Για πες τι εκανε η μικρη με τη μουσικη????:D:Dχορευε!!!???:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zamia ναι έχω πονακια,και αριστερά και δεξιά και στο κέντρο,γενικα έχω. Ziliher ανυπομονω να το νιώθω κάθε μέρα και ξεκάθαρα. Εγώ β επιπέδου έχω 1 αυγουστου,στο γιατρό θα πάω λίγο πριν.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia ναι έχω πονακια,και αριστερά και δεξιά και στο κέντρο,γενικα έχω. Ziliher ανυπομονω να το νιώθω κάθε μέρα και ξεκάθαρα. Εγώ β επιπέδου έχω 1 αυγουστου,στο γιατρό θα πάω λίγο πριν.

Και εγω εχω ειδικα αριστερα...

Περνεις τιποτα για τα πονακια?

Εγω περνω τοσα πολλα φάρμακα...και δε χωρανε μεσα στο 24ωρο..πραγματικα δε ξερω τι να κανω!

Οποια περνει μαγνησιο,σιδηρο,ασβεστιο..με ποση ωρα διάφορα τα περνει???εγω με 3 ωρες και το αποτελεσμα ειναι να μην μενει χρονος για γαλακτοκομικα...:-( (ολα αυτα δε πρεπει να ειναι κοντα με γαλακτοκομικα.....)

Αχ ροζακι μου και εγω αυτη την ανυπομονησια εχω!ποτε θα το νιώσω!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!

Ντεμι τι τελεια, ενα αγορακι κ ενα κοριτσακι!!!! :) με το καλο!!!

Ζαμια κ εγω μια φορα την εχω νιωσει... Κ πάλι νομιζω δηλ. Ανησυχω κ εγω αλλα νομιζω πως τελικα δεν υπάρχει λογος. Πλησιάζει ο καιρος που θα τα ακουμε καθε μερα!!! :)

Κ εγω παίρνω μαγνήσιο κ ασβεστιο. Σιδηρο οχι ακομα. Η αληθεια ειναι οτι παιρνω το πρωι το χαπι για τον θυροειδη, μετα απο καμια ωρα το φυλλικο κ το μαγνήσιο κ μετα απο κανα δυωρο κ το ασβεστιο. Τωρα αν τα παιρνω λαθος δεν ξερω...


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ...................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙ + ΑΓΟΡΙ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΑΓΟΡΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!

Ντεμι τι τελεια, ενα αγορακι κ ενα κοριτσακι!!!! :) με το καλο!!!

Ζαμια κ εγω μια φορα την εχω νιωσει... Κ πάλι νομιζω δηλ. Ανησυχω κ εγω αλλα νομιζω πως τελικα δεν υπάρχει λογος. Πλησιάζει ο καιρος που θα τα ακουμε καθε μερα!!! :)

Κ εγω παίρνω μαγνήσιο κ ασβεστιο. Σιδηρο οχι ακομα. Η αληθεια ειναι οτι παιρνω το πρωι το χαπι για τον θυροειδη, μετα απο καμια ωρα το φυλλικο κ το μαγνήσιο κ μετα απο κανα δυωρο κ το ασβεστιο. Τωρα αν τα παιρνω λαθος δεν ξερω...

Α και χαπι θυροειδη περνω..και αυτο με 3 ωρες διαφορα...διαβασα πρεπει ανα 3 ωρες για την.καλυτερη απορροφηση τους..:rolleyes:

θα πρεπει να ρωτήσουμε τους γιατρους μας μου φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ...................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙ + ΑΓΟΡΙ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΑΓΟΡΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω χάπι για το θυρεοειδή το πρωί και μετά από μισή ώρα μπορώ να φάω και να πιω οτιδήποτε. Στις 11πμ παίρνω ένα χάπι για φυλλικό οξύ. Μετά το μεσημεριανό φαγητό παίρνω ένα χάπι πολυβιταμίνης με ιχνοστοιχεία και βιταμίνες, ένα χάπι ω3, ένα μαγνήσιο και 5 σταγόνες βιταμίνη d3. Το βράδυ παίρνω ένα μαγνήσιο και 10 σταγόνες d3.

Οι εξετάσεις μου είναι καλές οπότε απορροφόνται σωστά.

Αιματοκρίτη είχα στο 35 στις 23/6 και δεν παίρνω σίδηρο.Μάλλον θα με ξεκινήσει από το επόμενο ραντεβού.

Ο πόνος αριστερά μήπως είναι το παχύ έντερο;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω χάπι για το θυρεοειδή το πρωί και μετά από μισή ώρα μπορώ να φάω και να πιω οτιδήποτε. Στις 11πμ παίρνω ένα χάπι για φυλλικό οξύ. Μετά το μεσημεριανό φαγητό παίρνω ένα χάπι πολυβιταμίνης με ιχνοστοιχεία και βιταμίνες, ένα χάπι ω3, ένα μαγνήσιο και 5 σταγόνες βιταμίνη d3. Το βράδυ παίρνω ένα μαγνήσιο και 10 σταγόνες d3.

Οι εξετάσεις μου είναι καλές οπότε απορροφόνται σωστά.

Αιματοκρίτη είχα στο 35 στις 23/6 και δεν παίρνω σίδηρο.Μάλλον θα με ξεκινήσει από το επόμενο ραντεβού.

Ο πόνος αριστερά μήπως είναι το παχύ έντερο;

Ζiliher και εγω περιμενω να κανω εξετασεις να δω τι γινεται και αν τα περνω σωστα...διαβαζα πως ακομη και για το θυροειδη πρεπει να απεχει σιδηρο,μαγνησιο,ασβεστιο 3 ωρες...θελω να επικοινωνησω με την ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει....

Ισως να ειναι απο το παχυ εντερο γιατι με κυριαρχει ξανα η δυσκοιλιότητα:(....

Εμενα ο αιματοκριτης πηγε 29...γι'αυτο μου ειπε 3 χαπακια την ημερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια σήμερα είδα τον πρίγκηπά μου....όλα καλά...επιβεβαιώσαμε και το φύλο...έκλεισα και τη β επιπέδου στις 10/8 και βλέπουμε....ο γιατρός μου με προϊδέασε τα καφέ μπορεί να ξαναεμφανιστούν...ουφ...με αγχώνει αυτό...

τελοσπάντων , ελπίζω να μην...

όσο για φάρμακα...το πρωί το χάπι του θυρεοειδή με ξυπνητήρι γιατί αλλιώς δεν φτάνει το 24ωρο...δυό ώρες μετά προγεστερόνη και μαγνήσιο...

το μεσημέρι σίδηρος,φυλλικό,προγεστερόνη,μαγνήσιο και το βράδυ σίδηρος,προγεστερόνη,μαγνήσιο και αντιπηκτική...

χαλάλι...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σήμερα είδα τον πρίγκηπά μου....όλα καλά...επιβεβαιώσαμε και το φύλο...έκλεισα και τη β επιπέδου στις 10/8 και βλέπουμε....ο γιατρός μου με προϊδέασε τα καφέ μπορεί να ξαναεμφανιστούν...ουφ...με αγχώνει αυτό...

τελοσπάντων , ελπίζω να μην...

όσο για φάρμακα...το πρωί το χάπι του θυρεοειδή με ξυπνητήρι γιατί αλλιώς δεν φτάνει το 24ωρο...δυό ώρες μετά προγεστερόνη και μαγνήσιο...

το μεσημέρι σίδηρος,φυλλικό,προγεστερόνη,μαγνήσιο και το βράδυ σίδηρος,προγεστερόνη,μαγνήσιο και αντιπηκτική...

χαλάλι...

Μπραβο το παιδι σας!!!:D

Ολα βαινουν καλα!!:wink:

Ευχομαι να μην ξαναδεις τιποτα Ελσακι...

Ετσι χαλαλι!!!ολα για το νινακι μας!!

Να σε ρωτησω..το μεσημερι με ποση ωρα διαφορα περνεις σιδηριο,μαγνησιο????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια, μπραβο Ελσακι ολα σουπερ χαλάλι τα φαρμακα! Ενας μικρος ανθρωπάκος ειναι μεσα στην κοιλιτσα μας χιχι και αυτο ειναι οτι καλυτερο.

Χαιρομαι και για ολα τα υπολοιπα κοριτσια, φτάσαμε σχεδον στα μισα φαγαμε το γάιδαρο που λενε!

Εγω ακομα αμφιταλαντευομαι αν θα παω διακοπες η οχι φοβαμαι πολυ και απο την αλλη βαριεμαι ολο σπιτι δεν εργαζομαι κιολας τωρα με την εγκυμοσυνη απο την αρχη και το μονο που κανω ειναι να διαβαζω βιβλία απο την δανειστική βιβλιοθήκη, πηγαινω μεχρι την μαμα μου και οι επισκέψεις στο γιατρο, σπανια ερχεται καμια φιλη μου σπιτι και καθόμαστε! Θα δουμε την αλλη βδομαδα ισως παμε για 8 μερουλες.

Ασχετο για τις ραγάδες μου συνέστησε ο γιατρος την simulcium G3 πηγα να την παρω αλλα η τιμη της ηταν 39 ευρω!!! Ξερετε να μου προτείνετε καποια πιο οικονομικη? και αποτελεσματική...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!!

Ελσακι μπραβο ολα σουπερ θα πάνε!!!! Πολυ χαίρομαι!!!

Αριστερα χαμηλα ειναι το εντερο απο οτι ξερω, με ειχε πιασει κ μενα... Ο γιατρός μου ειπε οτι και το μαγνήσιο που παιρνουμε βοηθαει με τη δυσκοιλιοτητα αλλα δεν βλεπω φως!

Για τις ραγάδες οντως η simulcium ειναι απο τις καλυτερες αλλα εξισου Καλή είναι κ της frezyderm ή αν θες κάτι ακομα πιο οικονομικο αμυγδαλελαιο! Κάνει πολύ καλη δουλειά αρκει να βάζεις καθε μέρα. Γιατι σκέψου οτι πρεπει να βαζεις και στο στηθος και γλουτους κτλ!!! Γτ κ εκει μπορει να κανεις! Λογω δουλειάς(είμαι αισθητικός) μπορω να σου πω οτι παιζει ρολο κ το δερμα στο αν είναι να κανεις ραγαδες απλα με τις κρέμες το βοηθας αρκετα κ αν κρατας το δερμα ενυδατωμενο δεν θα κανεις ή τουλάχιστον θα κανεις πολυ λιγοτερες.

Κατα τα αλλα κ εγω πολυ ήσυχα, σαν να μην είμαι εγκυος. Διακοπές δεν ξερω αν θα παμε φετος κ εχω φρικαρει λιγο αλλα θα δουμε...


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...