Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα σας!!! Εγώ στο μπάνιο βάζω στο σφουγγάρι μου το σαπούνι και λίγο scrub και κάνω καλό μασάζ να ανοίξουν οι πόροι. Όταν βγώ βάζω ότι κρέμα έχω (συνήθως για πολύ ξηρές επιδερμίδες) και που κρατά πολύ απαλό και ενυδατωμένο το δέρμα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα το ίδιο με συνδιασμό ελαιόλαδο και αμυγδαλέλαιο. Απλά τώρα δεν έχω αρχίσει ακόμα με τα λάδια :mrgreen::mrgreen:

Για πόνους που λέτε έχει απ'το σάββατο που νιώθω πόνο χαμηλά δεξιά και έντονες κράμπες. Φοβήθηκα για τυφλό, είναι δυνατό? Αν συνεχίσουν και σήμερα θα πάω στον γιατρό σίγουρα!

Οι δευτερομάνες έχετε θέμα με το πρωτότοκο σας? Έχει λίγες μέρες που ξυπνά στις 3-4 και κλαίει και έρχετε και κοιμάτε στα πόδια μας? Τι να κάνω? Να τον αφήσω μέχρι να περάσει η φάση??


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Γιώτα μου εγώ έχω ένα αγοράκι 26 μηνών θηλαζουμε και κοιμομαστε όλοι μαζί. Μόνο στην αρχή της εγκυμοσύνης μου ξυπναγε ολη νύχτα και θήλαζε,ισως είχε μειωθεί το γάλα ή γενικα καταλάβαινε ότι κάτι είχε αλλάξει. Τωτα ευτυχώς το έχει ξεπεράσει αυτό.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου είμαι να σκασω σημερα.

Πηγε ο αντρας μου τα χαρτια για την αναρρωτικη μου στο ικα και του είπαν οτι τα λεφτα θα μπουν σε 7 μήνες.

Και καλα πες εντάξει αυτο το μηνα πληρωθηκα κανονικα απο τη δουλεια μου γιατι μπήκε και επίδομα αδειας, απο τον αλλο μήνα τι θα κάνουμε;

Σκεφτηκα να επιστρέψω στη δουλεια μου αλλα δεν γίνεται λογω του ποστου μου. Ουτε εκείνοι δηλαδη δέχονται να γυρισω τώρα...

Ασε που ειναι και επιφοβο ούτως η αλλως...


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου είμαι να σκασω σημερα.

Πηγε ο αντρας μου τα χαρτια για την αναρρωτικη μου στο ικα και του είπαν οτι τα λεφτα θα μπουν σε 7 μήνες.

Και καλα πες εντάξει αυτο το μηνα πληρωθηκα κανονικα απο τη δουλεια μου γιατι μπήκε και επίδομα αδειας, απο τον αλλο μήνα τι θα κάνουμε;

Σκεφτηκα να επιστρέψω στη δουλεια μου αλλα δεν γίνεται λογω του ποστου μου. Ουτε εκείνοι δηλαδη δέχονται να γυρισω τώρα...

Ασε που ειναι και επιφοβο ούτως η αλλως...

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως μαθαίνατε ποιος είναι υπεύθυνος για την υπόθεσή σας και να τον έχετε από κοντά. 7 μήνες είναι πολύ μεγάλο διάστημα....


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει συγκεκριμενο ατομο. :(

Τα επιδοματα ασθενειας ειναι ολα μεσω εοπυυ. Καναμε ολοκληρη ιστορία σημερα στο ικα αλλα δεν βγαλαμε άκρη. Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. :(

Να σημειωσω σε περιπτωση που διαβάζουν και άλλα κορίτσια που έχουν παρει αναρρωτικη, οτι αυτο δεν ισχυει για ολες τις παροχές ασθενειας αλλα μονο σε οσους υπάγονται στο ικα ξενοδοχουπαλληλων.

Ουφ... :(


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπάρχει συγκεκριμενο ατομο. :(

Τα επιδοματα ασθενειας ειναι ολα μεσω εοπυυ. Καναμε ολοκληρη ιστορία σημερα στο ικα αλλα δεν βγαλαμε άκρη. Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. :(

Να σημειωσω σε περιπτωση που διαβάζουν και άλλα κορίτσια που έχουν παρει αναρρωτικη, οτι αυτο δεν ισχυει για ολες τις παροχές ασθενειας αλλα μονο σε οσους υπάγονται στο ικα ξενοδοχουπαλληλων.

Ουφ... :(

Δεν υπάρχει σωτηρία σε αυτη τη χωρα! Ακου σε 6 μηνες και πως θα ζήσουμε ρε παιδια? τραγικο! Να δανειστείς απο γονεις υπαρχει δυνατότητα και να τα επιστρέψετε σε 6 μηνες? δεν ξερω τι αλλο μπορει να κανει κανεις ...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!!:-D:-D:-D:-D

Πως ειστε σημερα???

Αναστελα τραγικο αυτο με τα χρηματα....

Καλημέρα!

Είμαστε μια χαρά! Η μπεμπούλα είναι πολύ δραστήρια και έχω ηρεμήσει κι εγώ. Πρώτη φορά θα πάω στο ραντεβού με τον γιατρό και δεν θα έχω τόσο άγχος. :-D

Η κοιλιά έχει ξεπεταχτεί για τα καλά - πιθανολογώ να έχω πάρει 1-2 κιλάκια (ζυγίζομαι μόνο στον γιατρό).

Ίσως αυτή την εβδομάδα κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα. :-D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!! :)

Το εχω ρίξει στην τρελή, δεν βγαινει τιποτα και με το να σκάω, θα την βρούμε την άκρη που θα πάει. Αν χρειαστεί να δανειστώ απο τους γονείς μου για λίγο θα το κάνω. Ο άντρας μου λεει ολα καλα θα πάνε, φαντάζομαι πως ετσι είναι. Αλλα σκέφτομαι Άλλες οικογένειες που μπορει να μην έχουν αλλο εισόδημα τι θα κάνουν... Τι να πω ρε κοριτσια οντως ειναι τραγικη η κατάσταση πλέον...

Εσεις πως είστε σήμερα; :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πανε καλα anastella μην σκας και κατι θα γινει.

Εγω γυρισα απο γιατρο ολα καλα η καρδουλα του χτύπαγε 130 παλμούς ενω την προηγουμενη εβδομαδα με 146 ειναι φυσιολογικό στην 17 εβδομαδα να πεσει τοσο πολυ?


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα θα πανε καλα anastella μην σκας και κατι θα γινει.

Εγω γυρισα απο γιατρο ολα καλα η καρδουλα του χτύπαγε 130 παλμούς ενω την προηγουμενη εβδομαδα με 146 ειναι φυσιολογικό στην 17 εβδομαδα να πεσει τοσο πολυ?

Δεν έχει πέσει πολύ. Μήπως εσύ ήσουν πιο ήρεμη;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαστε μια χαρά! Η μπεμπούλα είναι πολύ δραστήρια και έχω ηρεμήσει κι εγώ. Πρώτη φορά θα πάω στο ραντεβού με τον γιατρό και δεν θα έχω τόσο άγχος. :-D

Η κοιλιά έχει ξεπεταχτεί για τα καλά - πιθανολογώ να έχω πάρει 1-2 κιλάκια (ζυγίζομαι μόνο στον γιατρό).

Ίσως αυτή την εβδομάδα κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα. :-D

Ziliher το πιστευω πως νιωθεις πιο ηρεμη απο τη στιγμη που την ακους!!:-) με το καλο να το δειτε!!!περιμενουμε νεα!!

Εγω ηρθα στα κιλα προ εγκυμοσυνης.2κιλακια εχασα..αυτα τα 2 πηρα:-)

Παντος ακομη δε εχω νιωσει το μωρακι..:-(

Καλημέρα κοριτσουδια!! :)

Το εχω ρίξει στην τρελή, δεν βγαινει τιποτα και με το να σκάω, θα την βρούμε την άκρη που θα πάει. Αν χρειαστεί να δανειστώ απο τους γονείς μου για λίγο θα το κάνω. Ο άντρας μου λεει ολα καλα θα πάνε, φαντάζομαι πως ετσι είναι. Αλλα σκέφτομαι Άλλες οικογένειες που μπορει να μην έχουν αλλο εισόδημα τι θα κάνουν... Τι να πω ρε κοριτσια οντως ειναι τραγικη η κατάσταση πλέον...

Εσεις πως είστε σήμερα; :)

Μπραβο κοριτσι μου!!!καλα τα σκέφτηκες!!!μην αγχωνεις το νινακι σου με τετοια πραγματα!!ολα θα γινουν!!

Όλα θα πανε καλα anastella μην σκας και κατι θα γινει.

Εγω γυρισα απο γιατρο ολα καλα η καρδουλα του χτύπαγε 130 παλμούς ενω την προηγουμενη εβδομαδα με 146 ειναι φυσιολογικό στην 17 εβδομαδα να πεσει τοσο πολυ?

Ρωτησες το γιατρο σου?ξερω να σου απαντησω sweetberry.αν θελεις παρε να του κανεις μια ερώτηση!ετσι θα εισαι πιο ηρεμη:wink:

Αλλα πιστευω πως αν ηταν κατι θα σου το ελεγε ο γιατρος σου:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,και εγώ νιωθω το μωρό λίγο παραπάνω και πιο έντονα. Ανυπομονω να το ξανά δούμε,θελω να μάθω και με σιγουριά το φύλο. Από κιλα και εγωβδυο είχα χάσει και έχω πάρει το 1.5 αλλά τα 600γρ τα πήρα σε μία εβδομάδα,αν συνεχισω έτσι.... Sweetberry και εγώ δεν έχω ιδέα για τους παλμούς αλλά αν ήταν κάτι δεν θα στο έλεγε ο γιατρός σου;


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε τιποτα για τους παλμούς, εγω απλα ειδα το χαρτι και εκανα σύγκριση με την προηγουμενη βδομαδα οταν ηρθα σπιτι, τελος παντων τελη του μηνα θα παω και θα ρωτησω τι συμβαινει, ειχα παρει ουτροτζεσταν και trofocard συν οτι ημουν κουρασμενη λιγο ισώς αυτο να έπαιξε ρολο δεν ξερω.

Επισης το μωρο εξ αρχης ειναι γυρισμένο ανάποδα δλδ αντι να ειναι κανονικα ξαπλωμένο ειναι μπρούμυτα ξαπλωμένο και κολυμπάει κανει κινηςεις Κλπ δεν ξερω αν καταλαβαίνετε περιπου πως ειναι αλλα ολα καλα παρόλα αυτα...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!!!!! Κοριτσάκια τι κάνετε ?????

Sweetberry, οι παλμοι είναι μια χαρά, μην σε αγχώνουν πράγματα που βλέπεις και συγκρίνεις εσύ! Θα ακούς μόνο ότι λέει ο γιατρός! και η στάση που έχει πάρει τώρα δείχνει πόσο δραστήριο είναι το μωρακι σου! Αστο να κολυμπήσει,καλοκαίρι είναι εξάλλου!!!!

Κοριτσάκια μου ήδη μετραω ένα μήνα διακοπών σχεδόν! Δεν διαβάζω κάθε μέρα,γιαυτό και αν έχει γίνει τίποτα συνταρακτικό ενημερώστε με!!!

Εμεις πήγαμε Αθήνα την περασμένη βδομάδα για τον υπέρηχο μας, όλα είναι μια χαρά ευτυχώς και τώρα ξανά 8/8 για την β επιπέδου! Κάνουμε τα μπάνια μας εδώ κάθε μέρα και ήμαστε αρχηγοί!!!! Από χαπια εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτα! Το μόνο που παίρνω είναι φυλλικο και τ4 πρωί και μισή ασπιρινουλα και ένα χάπι προγεστερόνης που το κόβω κι αυτό σταδιακά. Νιώθατε ατονία ή κάτι τέτοιο και σας τα έδωσαν οι γιατροι σας ?? Οοοοολες από την παρέα εδώ παίρνετε μαγνησια και τέτοια ????

Επίσης οι ραγαδες αν είναι να εμφανιστούν, εμφανίζονται τώρα, στον 5ο μήνα ή μετά την γέννα ??? Έχω διαβάσει και τα δύο.. Α! Επισης εγω εχω παρει 4 κιλά.. Μέχρι 12 μου είπε έχω το ελεύθερο! Νομίζω ότι είναι πολλά τα 4,γιατί γενικά δεν τρώω καθόλου, δεν μου έχει ανοίξει η όρεξη ακόμα. Κι αν τα έχω πάρει τώρα έτσι, φοβάμαι για το μετά!!!

Σας φιλώ και σας στέλνω πολλές δροσερές καλημέρες!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...