Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κανετε;;;;

Sweeterry για τους παλμους δεν νομιζω να συμβαίνει κατι, ο γιατρος σου εξάλλου θα στο ελεγε αν κατι υπήρχε!!!

Πιπι μου, να περνάς ομορφα στις διακοπες σου κανε κανενα μπανακι κ για μενα που δεν εχω κανει ακομα ουτε ενα!!!!!

Οσο για τις ραγαδες, ακομα ειναι νωρις να εμφανιστούν γιατί το δερμα δεν εχει τεντωσεο τοσο στον 5 μηνα. Συνήθως εμφανιζονται προς το τέλος ή και μετα τη γέννα.

Εγω σημερα πηγα κ πήρα τις απαντήσεις απο τις εξετάσεις μου. Ο αιματοκριτης στο 36 και λιγο ανεβηκε κ η τιμη του θυρεοειδή. Και το περίεργο είναι οτι παρόλο που τρωω και κανενα γλυκακι καθε τοσο το σακχαρο μου ειναι 68.

Τι αλλα νεα εσεις;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κανετε;;;;

Sweeterry για τους παλμους δεν νομιζω να συμβαίνει κατι, ο γιατρος σου εξάλλου θα στο ελεγε αν κατι υπήρχε!!!

Πιπι μου, να περνάς ομορφα στις διακοπες σου κανε κανενα μπανακι κ για μενα που δεν εχω κανει ακομα ουτε ενα!!!!!

Οσο για τις ραγαδες, ακομα ειναι νωρις να εμφανιστούν γιατί το δερμα δεν εχει τεντωσεο τοσο στον 5 μηνα. Συνήθως εμφανιζονται προς το τέλος ή και μετα τη γέννα.

Εγω σημερα πηγα κ πήρα τις απαντήσεις απο τις εξετάσεις μου. Ο αιματοκριτης στο 36 και λιγο ανεβηκε κ η τιμη του θυρεοειδή. Και το περίεργο είναι οτι παρόλο που τρωω και κανενα γλυκακι καθε τοσο το σακχαρο μου ειναι 68.

Τι αλλα νεα εσεις;

Εγώ νεότερα θα έχω από τη Δευτέρα κι έπειτα που θα πάω στον γιατρό.

Όσο για το ζάχαρο... πονεμένη ιστορία... με δυσκολία το κρατάω γύρω στο 92. Χωρίς γλυκά, συχνά γεύματα και με προσοχή στους υδατάνθρακες. Θα κάνω και καμπύλη ζαχάρου κάποια στιγμή την ερχόμενη εβδομάδα. Μου είπε η ενδοκρινολόγος να πιω λίγο νερό περισσότερο το βράδυ και περίπου μια ώρα πριν κάνω την εξέταση ώστε να μην μου κακοφανεί τόσο η γλυκόζη.

Από μπάνια και εμείς τίποτα λόγω δουλειάς, αλλά κάτι σκεφτόμαστε για την ερχόμενη εβδομάδα (2-3 μέρες) μεταξύ εξετάσεων και γάμων που είμαστε καλεσμένοι.

Από αγορές ακόμα τίποτα. Είμαστε τυχερές που είναι και οι εκπτώσεις αυτό τον καιρό και ίσως εξοικονομήσουμε κάτι.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;;

Εγώ πελον νιώθω τον μπέμπη ολοένα και πιο πολύ και εχω χαζέψει!!! Είναι 100% αγόρι, πήρα στα χέρια μου τις εξετάσεις της αμνιο και το γράφει. Πραγματικά μετά από αυτό που περάσαμε με τις πιθανότητες της αυχενικής διαφάνειας δεν μας ενοιαζε το φύλο, γερά να είναι όλα τα μωράκια και ας είναι ότι θέλουν.

Έχω πλακωθεί με κάτι προσκλητήρια, έχω αναλάβει τα προσκλητήρια της κουνιαδας μου γάμο και βάφτιση ξεχωριστά, αρχικά το ην αν ως χομπυ και τώρα το ξεκινάω πιο επαγγελματικά και εχω ενθουσιαστεί που μπορώ να κάνω κάτι που μου αρέσει!!!

Πήγαμε παιδιατρο προχθές στην παιδιατρι με την κόρη μου για εμβόλιο όλα καλά, 15 κιλά κορίτσαρο έχω κ 93 πόντου κ μου είπε να μην την πιεζω στο φαγητό, το αντιθετο συμβαίνει μου ζητάει από μόνη της! Από την αρχή η μικρή είναι στην ανώτατη καμπύλη ανάπτυξης και για αυτό δεν αγχώνομαι για το βάρος και το ύψος.

Είχαμε και παρτυ γενεθλίων την Κυριακή της μικρής μου μόλις έκλεισε 2 χρονων και περάσαμε τέλεια!!

Αυτά τα λίγα από μενα


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Πιπι μου!!!!:-) :-) :-) τελεια που κανεις διακοπουλες!!!!ετσι ξεκουραση και καλοπερασει!!!:wink:

Οσο για τα κιλακια νομιζω οτι ειναι καλα και τα 4!!:wink: ;-) εγω δεν εχω ρωτησει το γιατρο ποσα "πρεπει"να παρω..

Για τα χαπια που λες..φανταζομαι πως τα περνουν μονο οσες εχουν καποιο θεματακι..πχ εγω ειχα συσπάσεις και γι'αυτο πηρα προγεστερονη,μαγνησιο..το μαγνησιο το δινουν οι γιατροι και για τις κραμπες...(συνηθίζεται να εχουν οι εγκυες)και επισης το σιδηρο το περνω γιατι εχω αναιμια....το ασβεστιο ενω δε εχω κανει εξεταση για να δούμε αν εχω ελειψη..μου το εδωσε..αυτο πρεπει να το συζητήσω...:rolleyes:

Μια χαρουλα και στον υπερηχο σας!!:-) :-) με το καλο η Β επιπεδου!!περιμενουμε νεα σου!:wink: 💋

Ντιακανα να χαιρεσαι τη κορουλα σου!!!!:-) να τα εκατοστησει!!!!με το καλο και το αγορι σου!!!ειδες ολα τελεια πηγαν και στην εξεταση σας!!πολυ χαιρομαι!!!

Ζiliher θελει απο αγορες ποτε λες να ξεκινησετε?εμεις λεμε πεωτα ο θεος μετα τη Β επιπεδου!:-)

Καλα να περασετε αν πατε εκδρομουλα!!!ισως και εμεις αν μας το επιτρεψει ο γιατρος να παμε πουθενα:wink:

Αναστελα καλος ο αιματοκριτης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλες και καλό σαβ/κο να έχουμε, με πολλή ξεκούραση και ευτυχισμένες στιγμές!!! Φιλιά πολλά!

Ntiakana μεγάλη είναι και σένα η κόρη σου. Να την χαίρεσε!!! Εμένα είναι 21 μηνών και 17 κιλά αγόραρος. Την τελευταία φορά που τον μέτρησε είχε μόλις πατήσει στο ένα μέτρο ύψος. Τα ρούχα του είναι για 3-4 χρονών!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μεσημερι στις κοιλιτσες!!!

Πως ειστε??:-)

Θελω να σας ρωτησω...οποιες περνουν προγεστερονη κολπικα εχουν πιο πολλα υγρα???τωρα τελευταια καταλαβαίνω να τρεχουν(συγνωμη για την περιγραφει)..

Αντε να παμε στο γιατρο δε αντέχω αλλο λεμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι στις κοιλιτσες!!!

Πως ειστε??:-)

Θελω να σας ρωτησω...οποιες περνουν προγεστερονη κολπικα εχουν πιο πολλα υγρα???τωρα τελευταια καταλαβαίνω να τρεχουν(συγνωμη για την περιγραφει)..

Αντε να παμε στο γιατρο δε αντέχω αλλο λεμε......

Λοιπόν... δεν παίρνω καθόλου προγεστερόνη, αλλά επειδή διαβάζω και το γκρουπάκι του Νοεμβρίου 2016, έχει ξεκινήσει εδώ και 2-3 σελίδες συζήτηση γι αυτό το θέμα. Κάνε ένα κόπο να ρίξεις μια ματιά. :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... δεν παίρνω καθόλου προγεστερόνη, αλλά επειδή διαβάζω και το γκρουπάκι του Νοεμβρίου 2016, έχει ξεκινήσει εδώ και 2-3 σελίδες συζήτηση γι αυτό το θέμα. Κάνε ένα κόπο να ρίξεις μια ματιά. :D

Ziliher το διαβασα και απο εκει..σε ευχαριστω πολυ:-)

Απο οτι βλεπω η λύση ειναι ο γιατρος μας και μονο...

Αντε να παω και εγω να τον ρωτησω να μου φυγει η ανησυχία...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, εμεις ηρθαμε τελικα διακοπες αλλα το μετάνιωσα δεν μπαινω στη θαλασσα γιατι φοβαμαι αν και ειναι καθαρα και γενικα κουραστηκα και με την διαδρομη με το αυτοκίνητο (5 ωρες ) αποσταση απο την Αθηνα ειμαστε...

Τα υγρα τα εχω και εγω παχύρευστα λευκά, αλλες φορες πιο κιτρινα και άοσμα .. Ειναι φυσιολογικό μου εχει πει ο γιατρος δεν ειναι λογος ανησυχίας.

Εγω προχθες το ένιωσα το μωρακι σαν πεταλουδιτσες χθες και σημερα κανενα σημάδι απολυτως και δεν εχει και κανενα νοσοκομειο εδω κοντα η γυναικολόγο.

Θελω πως και πως να γυρισουμε πισω Αθηνα... Αυτα τα νεα μας...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, εμεις ηρθαμε τελικα διακοπες αλλα το μετάνιωσα δεν μπαινω στη θαλασσα γιατι φοβαμαι αν και ειναι καθαρα και γενικα κουραστηκα και με την διαδρομη με το αυτοκίνητο (5 ωρες ) αποσταση απο την Αθηνα ειμαστε...

Τα υγρα τα εχω και εγω παχύρευστα λευκά, αλλες φορες πιο κιτρινα και άοσμα .. Ειναι φυσιολογικό μου εχει πει ο γιατρος δεν ειναι λογος ανησυχίας.

Εγω προχθες το ένιωσα το μωρακι σαν πεταλουδιτσες χθες και σημερα κανενα σημάδι απολυτως και δεν εχει και κανενα νοσοκομειο εδω κοντα η γυναικολόγο.

Θελω πως και πως να γυρισουμε πισω Αθηνα... Αυτα τα νεα μας...

Sweetberry καλα να περασετε!!!!:-)

Ποσο εβδ εισαι??πως ενιωσες που το αισθανθηκες?:-) :-) :-)

Εμενα τεμπελακος μου φαινεται...:tongue:ακομη δε τον εχω νιωσει....

Ειχες κανει κολπική καλλιέργεια μικροβιων??εγω σκεφτομαι να του πω να μου ξανακανει..ειχαμε κανει στο α τριμηνο.

Αν μπορεις μαθε αν ειναι καθαρη η θαλασσα!ειναι κριμα να μη κανεις μπανακι..σκεψου οτι σε χαλαρωνει πολυ και κανει καλο στο μωρακι:wink:εμενα ο γιατρος μου ειπε αν μπορω να κανω(εφοσον ξερω οτι ειναι καθαρη)γιατι ηρεμει τη μητρα και βεβαια τις συσπάσεις που εχω...

Καλησπέρα κορίτσια. Zamia αυτό με τα υγρά το νιώθω και εγώ και δεν παίρνω προγεστερόνη.

Αρα ολες τα εχουμε..αλλες πιο πολυ..αλλες πιο λιγο..εγω εχω πολυ υγρασία εκει κατω...αν δε βαλω σερβιετακι ισως να αλλαξω και 5 εσωρουχα...

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα ειναι αλλα εγω ειμαι η φοβητσιάρα προσφατα η ανηψια μου στη Μανη μολύνθηκε και πηγε νοσοκομειο και εχω φοβηθει λεω αστο για φετος του χρονου να ειμαστε καλα...

Το εχω νιώσει αραιά και που απο τις 16 εβδομαδες τωρα ειμαι 17 εβδομαδα και το νιωθω λιγο πιο εντονα οχι ομως καθε μερα

Το αισθάνομαι σαν πεταλούδες κατω απο τον ομφαλό σαν μπουρμπουλήθρες σαν κατι να κινείται και να με γαργαλάει. Παντα ξαπλωμενη ανάσκελα και ηρεμη το βραδυ δεν το νιωθω μεσα στην υπόλοιπη μερα.

Θα το νιώσεις κι εσυ τι θεση εχει ο πλακούντας σου? εμενα ειναι οπίσθιος και υποτιθεται το νιώθουμε πιο νωρις, αλλα δυο μερες τωρα που δεν εχει δωσει σημάδι εχω ανησυχήσει τελος παντων.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα ειναι αλλα εγω ειμαι η φοβητσιάρα προσφατα η ανηψια μου στη Μανη μολύνθηκε και πηγε νοσοκομειο και εχω φοβηθει λεω αστο για φετος του χρονου να ειμαστε καλα...

Το εχω νιώσει αραιά και που απο τις 16 εβδομαδες τωρα ειμαι 17 εβδομαδα και το νιωθω λιγο πιο εντονα οχι ομως καθε μερα

Το αισθάνομαι σαν πεταλούδες κατω απο τον ομφαλό σαν μπουρμπουλήθρες σαν κατι να κινείται και να με γαργαλάει. Παντα ξαπλωμενη ανάσκελα και ηρεμη το βραδυ δεν το νιωθω μεσα στην υπόλοιπη μερα.

Θα το νιώσεις κι εσυ τι θεση εχει ο πλακούντας σου? εμενα ειναι οπίσθιος και υποτιθεται το νιώθουμε πιο νωρις, αλλα δυο μερες τωρα που δεν εχει δωσει σημάδι εχω ανησυχήσει τελος παντων.

Κανε πραγματα που σε κανουν να νιωθεις ασφαλεια...δε πειραζει για το μπανακι!!του χρονου με το ζουζουνι:wink:

Το ειχα νιωσει και εγω 2 φορες 16εβδ.απο τοτε τιποτα.

Πρόσθιο εχω..εχω διαβασει πως ισως να αργησω λιγο να το νιωσω..αλλα οσο να'ναι ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξεκουραστήκατε μετά το διάλειμμα που κάναμε για το σκ.

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μπεμπούλα για άλλη μια φορά μας είχε γυρίσει την πλάτη κι έτσι δεν την είδαμε να μας χαμογελά...:D:D:D Ευτυχώς είναι η β΄ επιπέδου σε μια εβδομάδα και θα την απολαύσουμε τότε.

Από τα υπόλοιπα, ευτυχώς όλα καλά! Ο πλακούντας είναι ψηλά (δεν μου είπε ακριβώς πόσα εκ.), το αμνιακό υγρό είναι σε σωστή ποσότητα και το μωρό έφτασε αισίως τα 355 γρ.! Ααααα και το πατουσάκι 3,5 εκ. Αυτά θυμάμαι για την ώρα! :D

Μπάνιο στη θάλασσα δεν έχω κάνει ακόμα. Δεν μου λείπει. Θα ήθελα να είμαι σίγουρη για την καθαρότητα και μόλις βλέπω πολύ κόσμο στην παραλία, έχω αμφιβολίες.

Πώς περάσατε το σαββατοκύριακο; Κλωτσάνε τα μωράκια σας;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μωράκια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να ξεκουραστήκατε μετά το διάλειμμα που κάναμε για το σκ.

Μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μπεμπούλα για άλλη μια φορά μας είχε γυρίσει την πλάτη κι έτσι δεν την είδαμε να μας χαμογελά...:D:D:D Ευτυχώς είναι η β΄ επιπέδου σε μια εβδομάδα και θα την απολαύσουμε τότε.

Από τα υπόλοιπα, ευτυχώς όλα καλά! Ο πλακούντας είναι ψηλά (δεν μου είπε ακριβώς πόσα εκ.), το αμνιακό υγρό είναι σε σωστή ποσότητα και το μωρό έφτασε αισίως τα 355 γρ.! Ααααα και το πατουσάκι 3,5 εκ. Αυτά θυμάμαι για την ώρα! :D

Μπάνιο στη θάλασσα δεν έχω κάνει ακόμα. Δεν μου λείπει. Θα ήθελα να είμαι σίγουρη για την καθαρότητα και μόλις βλέπω πολύ κόσμο στην παραλία, έχω αμφιβολίες.

Πώς περάσατε το σαββατοκύριακο; Κλωτσάνε τα μωράκια σας;

Αααα τι ομορφα νεακια:-) :-) :-) :-) :-) μπραβο το κοριτσι σας!!!!:-) :-) :-) :-)

Ε στη Β επιπεδου θα τη γνωρισετε για τα καλα!!:mrgreen:

Εγω σπιτι ειμαι ακομη..αραχτη..περιμενω να παω στο γιατρο να δουμε τον μπουμπουκο μας ο οποιος δεν κλωτσάει και η μαμα ανησυχεί πολυ........

Η ψυχολογια μου περιεργη....φοβισμενη ειμαι...θελω να τον δω να ηρεμησω....

Καθε μερα σε κλωτσαει η μπουμπου σου?:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...