Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Αααα τι ομορφα νεακια:-) :-) :-) :-) :-) μπραβο το κοριτσι σας!!!!:-) :-) :-) :-)

Ε στη Β επιπεδου θα τη γνωρισετε για τα καλα!!:mrgreen:

Εγω σπιτι ειμαι ακομη..αραχτη..περιμενω να παω στο γιατρο να δουμε τον μπουμπουκο μας ο οποιος δεν κλωτσάει και η μαμα ανησυχεί πολυ........

Η ψυχολογια μου περιεργη....φοβισμενη ειμαι...θελω να τον δω να ηρεμησω....

Καθε μερα σε κλωτσαει η μπουμπου σου?:D

Ναι, κάθε μέρα και κυρίως μετά το φαγητό και όταν είμαι ξαπλωμένη. :D Σήμερα το πρωί την είχα "χάσει" και τελικά ήταν μάλλον γιατί ήταν γυρισμένη με αυτόν τον τρόπο (προς τα κάτω και πίσω). Βέβαια, ο γιατρός ειπε ότι δεν θα πρέπει να ανησυχώ αν δεν την καταλαβαίνω ακόμα και για αρκετές ώρες γιατί είναι νωρίς για συνεχόμενη κίνηση και αίσθηση.

Θα ρθει και η σειρά σου, πολύ πολύ σύντομα. :D Πότε πας στον γιατρό σου;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, κάθε μέρα και κυρίως μετά το φαγητό και όταν είμαι ξαπλωμένη. :D Σήμερα το πρωί την είχα "χάσει" και τελικά ήταν μάλλον γιατί ήταν γυρισμένη με αυτόν τον τρόπο (προς τα κάτω και πίσω). Βέβαια, ο γιατρός ειπε ότι δεν θα πρέπει να ανησυχώ αν δεν την καταλαβαίνω ακόμα και για αρκετές ώρες γιατί είναι νωρίς για συνεχόμενη κίνηση και αίσθηση.

Θα ρθει και η σειρά σου, πολύ πολύ σύντομα. :D Πότε πας στον γιατρό σου;

Πολυ σημαντικο που τη ακους!!ηρεμεις!!σωστα??

Την Τεταρτη..μετραω ωρες καλη μου..:-)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικο που τη ακους!!ηρεμεις!!σωστα??

Την Τεταρτη..μετραω ωρες καλη μου..:-)

Ναι, ηρεμώ. Ακόμα και τα σκουντήγματά της που με ξαφνιάζουν και πετάγομαι καμιά φορά, και αυτά καλά είναι...:D

Ρώτησα τον γιατρό και για το πώς παίρνουμε τα χαπάκια μας:

Χάπι θυρεοειδή, νηστική.

Σίδηρος, είτε 1 ώρα πριν το θυρεοειδή το πρωί είτε 1 ώρα μετά από το πρωινό και 1 ώρα πριν το επόμενο γεύμα μαζί με φυλλικό οξύ και, ιδανικά, χυμό πορτοκάλι.

Μαγνήσιο με γεύμα (εγώ παίρνω 2 μεσημέρι-βράδυ).

Ασβέστιο, μόνο του το απόγευμα-δεν έχει σημασία να είναι άδειο το στομάχι, αλλά να μην το παίρνω με το μαγνήσιο γιατί το ασβέστιο εξουδετερώνει το μαγνήσιο.

Θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου αυτή την εβδομάδα (νωρίς) - το ζήτησε η ενδοκρινολόγος όχι ο γυναικολόγος.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ηρεμώ. Ακόμα και τα σκουντήγματά της που με ξαφνιάζουν και πετάγομαι καμιά φορά, και αυτά καλά είναι...:D

Ρώτησα τον γιατρό και για το πώς παίρνουμε τα χαπάκια μας:

Χάπι θυρεοειδή, νηστική.

Σίδηρος, είτε 1 ώρα πριν το θυρεοειδή το πρωί είτε 1 ώρα μετά από το πρωινό και 1 ώρα πριν το επόμενο γεύμα μαζί με φυλλικό οξύ και, ιδανικά, χυμό πορτοκάλι.

Μαγνήσιο με γεύμα (εγώ παίρνω 2 μεσημέρι-βράδυ).

Ασβέστιο, μόνο του το απόγευμα-δεν έχει σημασία να είναι άδειο το στομάχι, αλλά να μην το παίρνω με το μαγνήσιο γιατί το ασβέστιο εξουδετερώνει το μαγνήσιο.

Θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου αυτή την εβδομάδα (νωρίς) - το ζήτησε η ενδοκρινολόγος όχι ο γυναικολόγος.

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Θα το ρωτησω και εγω να δουμε τι θα μου πει:wink:

Απο το σιδηρο ποση ωρα να απεχει το μαγνησιο??

Και αν το παρουμε νηστικη (μαγνησιο)τι γινεται?εγω το.πρωινο νηστικη το περνω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Θα το ρωτησω και εγω να δουμε τι θα μου πει:wink:

Απο το σιδηρο ποση ωρα να απεχει το μαγνησιο??

Και αν το παρουμε νηστικη (μαγνησιο)τι γινεται?εγω το.πρωινο νηστικη το περνω...

Δεν υπάρχει θέμα με το μαγνήσιο, αρκεί να μην το παίρνουμε με το ασβέστιο. Εγώ τυχαίνει και το παίρνω με το φαγητό επειδή παίρνω 2 χάπια την ημέρα.

Το σίδηρο πρέπει να μην έχεις φάει μια ώρα πριν και μια ώρα μετά. Ξέρω ότι συνδυάζεται με φυλλικό οξύ, αλλά δεν ρώτησα για το μαγνήσιο γιατί θα τον παίρνω πρωί που δεν παίρνω μαγνήσιο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπάρχει θέμα με το μαγνήσιο, αρκεί να μην το παίρνουμε με το ασβέστιο. Εγώ τυχαίνει και το παίρνω με το φαγητό επειδή παίρνω 2 χάπια την ημέρα.

Το σίδηρο πρέπει να μην έχεις φάει μια ώρα πριν και μια ώρα μετά. Ξέρω ότι συνδυάζεται με φυλλικό οξύ, αλλά δεν ρώτησα για το μαγνήσιο γιατί θα τον παίρνω πρωί που δεν παίρνω μαγνήσιο.

Α οκ εσυ δεν εχεις θεμα.εγω περνω π-μ-β και τα δυο..(μαγνησιο και σιδηρο..)

Υπομονη σε λιγες μερες θα μαθω:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες!! Πως περνάτε;

Εμεις ειχαμε ραντεβού με τον γιατρο χθες, η μπεμπα μας ειναι μια χαρά, καθε φορα που την βλεπω συγκινουμαι!!! Κανονισαμε κ την β επιπεδου για τις 10 Αυγούστου.

Απο κιλά ειμαι +2 ... Παλι καλα. Ομολογώ οτι περίμενα να εχω παρει παραπανω.

Το βραδυ κορίτσια εχω αρχισει και καποιες νυχτες δεν κοιμάμαι καλα. Μια ζεσταινομαι την αλλη εχω υπερένταση ή δεν βολευομαι και γυριζω γυρω γυρω. Επισης βλεπω κ κουλά ονειρα. Χθες ειδα οτι γεννησα πρόωρα και μάλιστα με ειχαν πετσοκοψει κιολας παντού!!!! Παναγία μου!

Κατα τα αλλα καλα!

Εσεις πως ειστε; σας φιλώ ολες.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες!! Πως περνάτε;

Εμεις ειχαμε ραντεβού με τον γιατρο χθες, η μπεμπα μας ειναι μια χαρά, καθε φορα που την βλεπω συγκινουμαι!!! Κανονισαμε κ την β επιπεδου για τις 10 Αυγούστου.

Απο κιλά ειμαι +2 ... Παλι καλα. Ομολογώ οτι περίμενα να εχω παρει παραπανω.

Το βραδυ κορίτσια εχω αρχισει και καποιες νυχτες δεν κοιμάμαι καλα. Μια ζεσταινομαι την αλλη εχω υπερένταση ή δεν βολευομαι και γυριζω γυρω γυρω. Επισης βλεπω κ κουλά ονειρα. Χθες ειδα οτι γεννησα πρόωρα και μάλιστα με ειχαν πετσοκοψει κιολας παντού!!!! Παναγία μου!

Κατα τα αλλα καλα!

Εσεις πως ειστε; σας φιλώ ολες.

Καλημερα! Αυτο με τα ονειρα και εγω το εχω παθει τις προάλλες ειδα οτι γέννησα πρόωρα ενα κοριτσακι και την θήλαζα αλλα αυτη συνεχεια κοιμόταν. Επισης δεν κοιμαμαι καλα με ποναει η μεση μου δεν βολεύομαι στο πλαι καμια φορα κοιμαμαι ανάσκελα αλλα και παλι με ενοχλει....τι να πεις!

Β επιπεδου δλδ θα κανεις στην 22 εβδομαδα περιπου?

Ασχετο μου ειχαν πει για αγορακι αλλα στον υπερηχο που εκανα εδω στις διακοπες γιατι ειχα λιγους πονους παλι μου ειπαν για κοριτσακι!!! Θρίλερ με το φυλο!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sweetberry ναι, 22η εβδομαδα θα την κανω, στο ιασω μάλλον.

Καλά όντως θρίλερ με το φυλο χαχαχα!!! Λογικα στην β επιπεδου θα φαινεται ξεκαθαρα, θελω να πιστεύω!!

Εμας χθες ειχε τα ποδια ορθανοιχτα και μας εκανε μόστρα. :)

Αυτο με τον βραδυνο υπνο εχω την εντύπωση οτι παιρνοντας ο καιρος θα χειροτερέψει!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,σημερα έχει συννεφια και δροσουλα για την ώρα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και 1-8 β επιπέδου. Ανυπομονω και εγώ να σιγουρεψουμε το φύλο,μεχρι τώρα μας λένε κορίτσι άλλα και στον γιο μου μέχρι την β επιπέδου κορίτσι μας έλεγαν :P έχω αρχίσει και εγώ και το νιώθω πιο πολύ το μωρό και ηρεμω όσο να'ναι. Ώρες ώρες έχω κάτι πονακια σαν περιόδου εσείς;


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, μανούλες!

Ακούω ότι δεν κοιμάστε καλά... Το έχω ξαναπεί, αλλά συστήνω ανεπιφύλακτα να βάζετε ένα μαξιλάρι σκληρό ανάμεσα στα πόδια σας ώστε το πόδι που είναι από πάνω να είναι παράλληλα με το κρεβάτι. Δεν πιέζεται ούτε η κοιλιά ούτε η μέση. Εγώ έχω πάρει ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμού από την 6η εβδομάδα με μηκος 1,90μ. και δεν το αλλάζω. :D:D

Χθες κοιτάξαμε δειλά δειλά για καροτσάκι και κούνια. Όμορφα ήταν, αν και περίμενα τώρα με τις εκπτώσεις να είναι πιο χαμηλά οι τιμές.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα με το μαξιλάρι! Εμεις απο ψωνια ευτυχως θα μας δωσει η κουμπαρα μας το καρότσι που εχει κ κάθισμα αυτοκινήτου της peg perego

Για κούνια ψαχνω στο ιντερνετ μαλλον αυτες τις πολυμορφικές που εχουν αλλαξιερα, κομοδινο-συρτάρια και γινονται προ εφηβικό κρεββατι εχω βρει ενα 399 ευρω χωρις το στρώμα.

Για τα υπολοιπα αργοτερα...σιγα σιγα απο Σεπτεμβρη και έπειτα.

Θελω και μια καλαθουνα για τους πρώτους δυο μηνες του μωρου να κοιμάται διπλα μας οποτε και αυτο υπολογίζω 200 ευρω με το σταντ και το στρώμα.

Ρουχαλάκια και αλλα αξεσουάρ προς το τελος θα παρουμε..

Τα προικιά του μωρου (σεντονια σετ κλπ) ειναι λιγο τσιμπημένα αν πεσει στην αντίληψη σας κατι σχετικα οικονομικο να ενημερώσετε...στοκ κλπ...


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες!! Πως περνάτε;

Εμεις ειχαμε ραντεβού με τον γιατρο χθες, η μπεμπα μας ειναι μια χαρά, καθε φορα που την βλεπω συγκινουμαι!!! Κανονισαμε κ την β επιπεδου για τις 10 Αυγούστου.

Απο κιλά ειμαι +2 ... Παλι καλα. Ομολογώ οτι περίμενα να εχω παρει παραπανω.

Το βραδυ κορίτσια εχω αρχισει και καποιες νυχτες δεν κοιμάμαι καλα. Μια ζεσταινομαι την αλλη εχω υπερένταση ή δεν βολευομαι και γυριζω γυρω γυρω. Επισης βλεπω κ κουλά ονειρα. Χθες ειδα οτι γεννησα πρόωρα και μάλιστα με ειχαν πετσοκοψει κιολας παντού!!!! Παναγία μου!

Κατα τα αλλα καλα!

Εσεις πως ειστε; σας φιλώ ολες.

Αναστελα και εγω στριφογυριζω τα βραδια!!εχω πολυ υπερενταση...σαν λυση εχω βρει ενα κανονικο μαξιλαρι και το βαζω αναμεσα στα ποδια..καπως βολευομαι και κοιμάμαι..

Οσο για τα ονειρα?????εχω φτασει στο σημειο να μη θελω να κοιμάμαι....εβλεπα οτι μου ηρθε περιοδος...

Ενα σορο βλακειες...

Καλημερα! Αυτο με τα ονειρα και εγω το εχω παθει τις προάλλες ειδα οτι γέννησα πρόωρα ενα κοριτσακι και την θήλαζα αλλα αυτη συνεχεια κοιμόταν. Επισης δεν κοιμαμαι καλα με ποναει η μεση μου δεν βολεύομαι στο πλαι καμια φορα κοιμαμαι ανάσκελα αλλα και παλι με ενοχλει....τι να πεις!

Β επιπεδου δλδ θα κανεις στην 22 εβδομαδα περιπου?

Ασχετο μου ειχαν πει για αγορακι αλλα στον υπερηχο που εκανα εδω στις διακοπες γιατι ειχα λιγους πονους παλι μου ειπαν για κοριτσακι!!! Θρίλερ με το φυλο!

Και εσυ sweetberry βασανιζεσαι με τα ονειρα ε?ειναι της εγκυμοσυνης.....τι να κανουμε??

Παντος εχω δει και ωραια!!οτι γέννησα..το θηλαζα..και το καμαρωνα!!ξυπνησα με ενα χαμογελο να!!:-) :-)

Ποτε θα πας στο γιατρο σου???λες να εχει γινει λαθος??στα αγοράκια δυσκολα κανουν λαθος απο οτι ξερω...

Καλημέρα κορίτσια,σημερα έχει συννεφια και δροσουλα για την ώρα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και 1-8 β επιπέδου. Ανυπομονω και εγώ να σιγουρεψουμε το φύλο,μεχρι τώρα μας λένε κορίτσι άλλα και στον γιο μου μέχρι την β επιπέδου κορίτσι μας έλεγαν :P έχω αρχίσει και εγώ και το νιώθω πιο πολύ το μωρό και ηρεμω όσο να'ναι. Ώρες ώρες έχω κάτι πονακια σαν περιόδου εσείς;

Rozaki οπως ακριβος το εγραψες!εχει συννεφιά και δροσουλα..και ειναι τελεια!

Αυριο εχουμε και εμεις ραντεβου!!!μετα απο ενα μηνα!!!αντεξα τοσες μερες..και τωρα δε περνανε οι ωρες...:tongue:

Εγω ειχα πονακια..περνοντας το μαγνησιο μου σταματησαν...τωρα αραιά και που εχω κατι ενοχλήσεις αριστερα χαμηλα..

Καλημέρα, μανούλες!

Ακούω ότι δεν κοιμάστε καλά... Το έχω ξαναπεί, αλλά συστήνω ανεπιφύλακτα να βάζετε ένα μαξιλάρι σκληρό ανάμεσα στα πόδια σας ώστε το πόδι που είναι από πάνω να είναι παράλληλα με το κρεβάτι. Δεν πιέζεται ούτε η κοιλιά ούτε η μέση. Εγώ έχω πάρει ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμού από την 6η εβδομάδα με μηκος 1,90μ. και δεν το αλλάζω. :D:D

Χθες κοιτάξαμε δειλά δειλά για καροτσάκι και κούνια. Όμορφα ήταν, αν και περίμενα τώρα με τις εκπτώσεις να είναι πιο χαμηλά οι τιμές.

Ziliher απο οτι κοιταζω και εγω μεσω ιντερνετ κουνιες και καρότσια δεν εχουν αλλαξει οι τιμες..εχουν παντα μια εκπτωση...πιστευα οτι θα εκαναν τιποτα παραπάνω..

Καλη ιδεα με το μαξιλάρι! Εμεις απο ψωνια ευτυχως θα μας δωσει η κουμπαρα μας το καρότσι που εχει κ κάθισμα αυτοκινήτου της peg perego

Για κούνια ψαχνω στο ιντερνετ μαλλον αυτες τις πολυμορφικές που εχουν αλλαξιερα, κομοδινο-συρτάρια και γινονται προ εφηβικό κρεββατι εχω βρει ενα 399 ευρω χωρις το στρώμα.

Για τα υπολοιπα αργοτερα...σιγα σιγα απο Σεπτεμβρη και έπειτα.

Θελω και μια καλαθουνα για τους πρώτους δυο μηνες του μωρου να κοιμάται διπλα μας οποτε και αυτο υπολογίζω 200 ευρω με το σταντ και το στρώμα.

Ρουχαλάκια και αλλα αξεσουάρ προς το τελος θα παρουμε..

Τα προικιά του μωρου (σεντονια σετ κλπ) ειναι λιγο τσιμπημένα αν πεσει στην αντίληψη σας κατι σχετικα οικονομικο να ενημερώσετε...στοκ κλπ...

Κούνια εχω δει και εγω πολυμορφική!!μας αρεσει πιο πολυ απο τις απλες!!ειδικα που εχει αποθηκευτικό χωρο!

Για καροτσι σκεφτομαστε 3 σε 1..θελουμε οπωσδήποτε τη καλαθουνα για τους πρωτους 3 μήνες που θα το εχουμε στο δωματιο μας!:-)

Ρουχαλακια καλυτερα γυρω στον Οκτωβρη που θα εχουν βγει τα χειμωνιατικα:wink:

Για σεντονακια κτλ κοιταζω μεσω ιντερνετ να τα παρω..ηδη εχουν καλες εκπτωσεις!:wink:ριξε μια ματια στο spitishop.gr πιστευω οτι αυτα αξιζει και τωρα να τα παρουμε!το μονο που δε μπορούμε απο τωρα ειναι παντα και κουνουπιέρα..θα πρεπει να ξερουμε διαστασεις της κούνιας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ☺

Zamia έφτασε η μέρα που θα δείτε τον μικρό πάλι! Τι καλά!Άντε να μας πεις εντυπώσεις!

Εγώ έχω έρθει από τις 8 να κάνω καμπύλη ζαχάρου. Χάλια η γλυκόζη! Μόνο στην μπέμπα άρεσε γιατί χοροπηδούσε για κανένα 10λεπτο. 😀

Μετά θα συναντήσω τον άντρα μου για να πάμε να δω για ρούχα εγκυμοσύνης. Μου κάνουν πλέον μόνο 2-3 φορεματάκια που τα φοράω συνέχεια. Θα ήθελα να πάρω καμιά βερμουδίτσα ή ελαφρύ παντελόνι. Αναλόγως ό,τι υπάρχει.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετωωωωωω τις κοιλιτσες!!!:D

Τι κανετε???

Εμεις ειδαμε τον μικρουλη μας σημερα!!!:-) :-) εχουμε χεθτει απο τη χαρα μας!!μεγαλωσε το παλικαρακι μας 300γρ ειναι!!αντρακλας!!!ντουρασελ το πουλι του!!χαχαχα ριξαμε πολυ γελοιο!!!

Εφυγαν οι συσπασεις και ολα βαινουν καλως!

Υπερκινητικος ο μπουμπουκος μας!!κακος αγχωνομουν...λογικα οπου να'ναι θα το νιωθω..παιζει σημαντικο ρολο τι θεση εχει ο πλακουντας.

Παρεμπιπτόντως,εχει ανεβει κιολας:wink:

Το κακο ειναι οτι θα επιστρέψω τον αλλο μηνα στη δουλειά:mad:μπλιαχ...

Ziliher αγορασες ρουχα??πηγα και εγω χθες αλλα δε βρηκα αυτα που θα ηθελα..αυριο ισως παω αλλη μια βολτα μηπως βρω κανενα αερινο παντελονακι..σορτσάκι..

29.08 εχουμε την Β επιπεδου..αντε να κανουμε και αυτη την εξεταση να ηρεμησουμε....(αν και μεταξυ μας το αγχος παντα θα υπάρχει..)

Σας φιλωωωωωω!!καληνυχτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...