Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,χθες είδαμε και εμεις το μωρό μας, πάλι κορίτσι έλεγε και ξαφνικά κάτι είδε για λίγο οπότε ούτε εμείς είμαστε σίγουροι ακόμα. Ε 1-8 πιστευω θα μάθουμε πια στην β επιπέδου. Κατά τα άλλα είναι καλά το μωρό μας 315γρ.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Και εγώ μανούλα του Δεκεμβρίου! Πολύ αγχωμένη μανούλα όμως....! Εσείς το νιώθετε το μωράκι σας; Εγώ κάτι σαν τινάγματα νιώθω στην κοιλιά, σε διάφορα σημεία και πάνω που λέω -σίγουρα είναι το μωρό!, μετά τσουπ! τινάζεται και ένας μυς του ποδιού...Οπότε εκεί απογοητεύομαι:-(

Αχ...Ελπίζω να τον νιώσω γρήγορα, γιατί θα τρελαθώ! Λέω "τον" γιατί έχουμε αγοράκι 100%! Κάναμε αμνιοπαρακέντηση και το ξέρουμε πλέον σίγουρα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Και εγώ μανούλα του Δεκεμβρίου! Πολύ αγχωμένη μανούλα όμως....! Εσείς το νιώθετε το μωράκι σας; Εγώ κάτι σαν τινάγματα νιώθω στην κοιλιά, σε διάφορα σημεία και πάνω που λέω -σίγουρα είναι το μωρό!, μετά τσουπ! τινάζεται και ένας μυς του ποδιού...Οπότε εκεί απογοητεύομαι:-(

Αχ...Ελπίζω να τον νιώσω γρήγορα, γιατί θα τρελαθώ! Λέω "τον" γιατί έχουμε αγοράκι 100%! Κάναμε αμνιοπαρακέντηση και το ξέρουμε πλέον σίγουρα!

Καλώς ήρθες! Με το καλό και με ένα πόνο, όπως λένε! :D Πότε έχεις ΠΗΤ;

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Όπου να ΄ναι όλες οι μανούλες του Δεκεμβρίου θα νιώθουν τα μπεμπάκια τους! :-):smile:


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Με το καλό και με ένα πόνο, όπως λένε! :D Πότε έχεις ΠΗΤ;

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Όπου να ΄ναι όλες οι μανούλες του Δεκεμβρίου θα νιώθουν τα μπεμπάκια τους! :-):smile:

Ουπς! τα ξέχασα τα βασικά! Έχω ΠΗΤ 12/12 και είμαι στην 19 εβδομάδα αισίως!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια χαρά και από μέναα!!:P:):lol: 7 Δεκεμβρίου τελική ημερομηνία!! εδώ δεν είμαι?? Ή πρέπει ν πάω στου Νοεμβρίου?:confused:

Εδώ είσαι! Χαχαχα Καλώς ήρθες! Μην κοιτάς εμένα που έχω ΠΗΤ 29/11.. αρχικά ήταν 5/12. :D


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες μετα απο τόσο καιρο !!!

Συγνώμη για την εξαφάνιση μου :-( πέρασα λιγο δύσκολα 1,5 μηνα με πολυ δουλεια , εμετούς , ζάλη κλπ

Ειμαι αισίως στην 21 βδομάδα , και το μωρο μας ειναι κοριτσακι !!

Η αυγενικη ηταν καλη και η Β - επίπεδο εδω στην Σουηδία ειναι καλη !!

Έχουμε ραντεβού για άλλη μια στην ελλαδα απο βδομάδα που θα κατέβω !!

Χαίρομαι πολυ που έχουμε γίνει πολλές η μανούλες εδω <3

Μια περίληψη την περίπτωσης μου για τις νεότερες στο group, ειναι η δεύτερη εγκυμοσηνη , εξωσωματικη , η πρώτη παλλινδρομησε στις 9 βδομαδες , ανακάλυψα μετα ότι εχω θρομβοφιλια και τωρα κανω ενέσεις καθημερινά και παίρνω ενα σωρό χάπια

Άγχος εχω ακομα πολυ αν και εχω περασει την μισή εγκυμοσηνη , προσπαθω όμως να το αποβάλλω ..

Την ζουζούνα μου την καταλαβαίνω , το αίσθημα ειναι σαν να έχεις μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά ..

Anastella μου ποσο χαίρομαι που εισαι καλα και έχεις και εσυ κοριτσακι ..

Συγνώμη που δεν σου εγραψα οταν ήμουν στον ελλαδα ( έτρεχα με εξετάσεις και με τα σχετικά την βάφτισης της μικρής ανιψιάς μου όπου ήμουν και νονά )

Φιλια πολλα σε όλες

Link to comment
Share on other sites

αντε δόξα τω Θεω! Αφού είσαι καλύτερα τώρα! Εμάς μας είπε την 16η οτι ειναι κοπέλα :tongue: και εχθες 21η μας ειπε οτι δε ξερει τελικα και θα το δουμε στον β επιπέδου.. να σημειωθεί ότι την 16η ηταν ανασκελα και σε καταληλη θέση ενώ χθες μπρούμυτα και με κλειστα πόδια σχεδον και δεν μπορούσε να δει.. τώρα τι να πω.. μας είπς οτι της φερνει σε αγορακι..ειδωμεν σε μια βδομαδα λοιπον... :roll:ποιος περιμενει!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ολο μας το αλλάζουν το φυλο, θεωρω πως στην Β επιπεδου θα εχει ξεκαθαρίσει. Εγω ειμαι 20/12 τελικη ΠΗΤ. Τωρα ειμαι 18 και 2 ημερων.

Εχω πολυ αγχος και εγω απο εξωσωματικη (δευτερη) δεν εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια δυστυχως παιρνω προληπτικά σαλοσπιρ απο την αρχη της εγκυμοσυνης δεν ξερω αν βοηθαει.

Επισης εχω πολυ ξηροδερμία εδω και μοα βδομαδα στο πηγούνι κατω απο τα χειλια ξεφλουδίζει το δερμα και στις θηλές το ιδιο .... Αηδια.

28/7 εχουμε ραντεβου με τον γιατρο και θα κλεισω και την Β επιπεδου για τον Αυγουστο.

Το μπεμπακι το νιωθω δειλά δειλά ολο και πιο συχνα οχι ομως καθε μερα μπορει να περασουν δυο μερες χωρις σήματα ζωης οπου αγχωνομαι δεν μπορω να κοιμηθω και βασανίζομαι και μετα ξαφνικα δηλώνει παρουσία και ηρεμώ η δόλια μανα.

Γυρίσαμε απο διακοπες οπου δεν εκανα κανενα μπανιο και εχω παρει 6 κιλα!!! Τρωω τα ΠΑΝΤΑ οτι εχω μπροστα μου και διπλές μεριδες απο αυριο ομως ο αντρας μου ειπε θα κανουμε διατροφη γιατι το εχουμε παρακάνει....


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμάς ολο μας το αλλάζουν το φυλο, θεωρω πως στην Β επιπεδου θα εχει ξεκαθαρίσει. Εγω ειμαι 20/12 τελικη ΠΗΤ. Τωρα ειμαι 18 και 2 ημερων.

Εχω πολυ αγχος και εγω απο εξωσωματικη (δευτερη) δεν εχω κανει εξετασεις για θρομβοφιλια δυστυχως παιρνω προληπτικά σαλοσπιρ απο την αρχη της εγκυμοσυνης δεν ξερω αν βοηθαει.

Επισης εχω πολυ ξηροδερμία εδω και μοα βδομαδα στο πηγούνι κατω απο τα χειλια ξεφλουδίζει το δερμα και στις θηλές το ιδιο .... Αηδια.

28/7 εχουμε ραντεβου με τον γιατρο και θα κλεισω και την Β επιπεδου για τον Αυγουστο.

Το μπεμπακι το νιωθω δειλά δειλά ολο και πιο συχνα οχι ομως καθε μερα μπορει να περασουν δυο μερες χωρις σήματα ζωης οπου αγχωνομαι δεν μπορω να κοιμηθω και βασανίζομαι και μετα ξαφνικα δηλώνει παρουσία και ηρεμώ η δόλια μανα.

Γυρίσαμε απο διακοπες οπου δεν εκανα κανενα μπανιο και εχω παρει 6 κιλα!!! Τρωω τα ΠΑΝΤΑ οτι εχω μπροστα μου και διπλές μεριδες απο αυριο ομως ο αντρας μου ειπε θα κανουμε διατροφη γιατι το εχουμε παρακάνει....

εγω ξηροδερμια ιδιαιτερη δεν ειχα..παρ'ολο που ειχα ροδοχρους νοσο και ολο με αλοιφες ημουν..παραδοξως με την εγκυμοσυνη ηρεμησε...δε θελω ν ξερω τι με περιμενει μετα τη γεννα..απο κιλα εχασα δεν εβαλα..αλλα όχι επειδη ηθελα..κιλακια παντα έιχα..απλά με αναγουλες εμετους φοβερες καουρες και στομαχοπονους δεν μπορουσα να φαω σχεδον τιποτα..σκεψου ξεκινησα 76 και ακομα στα 75 ειμαι..με αυτα που εχασα..τωρα ανακτω το χαμενο χρόνο αλλα πολυ φοβαμαι ειναι για λίγο..γιατι λενε οι καουρες επιστρεφουν μετα τον εβδομο...οποτε ότι φαμε τον αύγουστο... :D:D:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!! Να καλωσορισω κ εγω τις καινούριες μανουλες της παρεας μας!!! Τι ωραια που μεγαλωνει η παρεα μας!!! Κοριτσια ξηροδερμια κ εγω εχω, στις θηλές στα χερια στα ποδια... Ενα μαυρο χαλι. :P

Hope μου σε σκεφτόμουν χαιρομαι που εισαι καλα!!!! Να μπαίνεις να τα λεμε οποτε μπορεις!!! Κοριτσακι κ εσυ ε;;

Κοριτσια μαζεψαμε ολα τα χαρτια που χρειαζομασταν για τον πολιτικο γαμο, κ τη Δευτέρα παμε να κανονισουμε την ημερομηνια. Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!:)

Κατα τα αλλα εσείς πως ειστε;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αναστέλλα! Με το καλό! ;)

Και εγώ έχω ξηροδερμία κορίτσια, όχι σε θηλές αλλά σε πρόσωπο και χέρια...

Σε ό,τι αφορά άλλα συμπτώματα έχουν επιστρέψει οι καούρες - βέβαια καμμιά σχέση με το πρώτο τρίμηνο! Και αραιά και που, έχω κάτι σαν τάσεις για εμετό..Και πάλι όμως ουδεμία σχέση με αυτά που πέρασα τους 3 πρώτους μήνες...Σας χαιρετώ όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...