Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Το νιωθεις συνεχεια ε? κι εγω συχνα οχι συνεχεια ειμαι 19 εβδομαδων μα δεν ειναι υπεροχο το συναισθημα, κι ομως εκει που λέγανε μπέμπης εγινε μπεμπα το ειδαμε ξεκαθαρα χθες ειχε άριστη θεση.

Κι εμενα ηταν χαμηλός στους προηγούμενους υπερήχους ο πλακούντας αλλα χθες τον αποκάλεσε Επιχειλιο διαβασα τι ειναι αυτο και φρικαρα!!! Αντε να δουμε...

Βοηθεια εχω τον αντρα μου κ την μητερα μου προς το παρον καλο ειναι που εχουμε βοηθεια παλι καλα εσυ εχεις και αλλο ενα παιδακι.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σε όλες τις μανούλες!!! .. Sweetberry με το καλο η κορακλα σας λοιπόν..:tongue::-D αντε να δουμε και το δικο μας.. είναι μπέμπα τελικά ή θα μας τη σκάσει.. εγώ παρόλο που είμαι 21 εβδομάδων το νιώθω καθε μέρα, δε λέω, απλά άλλες δεν ησυχάζει και άλλες το κοβω για τεμπελούλικο..τόσο ώστε θεωρώ πως την προηγούμενη κουράστηκε να κλωτσάει τόσο και έτσι ξεκουράζεται..

εμένα πάλι δεν μου είπε καν πως λέγεται ο πλακουντας..εχουν συγκεκριμενα ονόματα ρε κοριτσια αναλογα με τη θεση? :confused: απλα οτι ειναι πολυ καλος... αυτο.. επίσης κάτι άλλο..

παρατηρώ στο στήθος κάτι άσπρα ξερα κάποιες φορες κολλημενα στο κέντρο της θηλής.. και αγχώθηκα μην είναι τπτ πυον ξεραμενο.. και λέω να σας ρωτήσω πριν πάρω τη γιατρό για πολλοστη φορα.. :P να ανησυχήσω? συγγνωμη αν πρόκειται για χαζη ερωτηση απλα ως πρωτάρα μανουλα λίγο αγχωνομαι παραπάνω.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλες τις μανούλες!!! .. Sweetberry με το καλο η κορακλα σας λοιπόν..:tongue::-D αντε να δουμε και το δικο μας.. είναι μπέμπα τελικά ή θα μας τη σκάσει.. εγώ παρόλο που είμαι 21 εβδομάδων το νιώθω καθε μέρα, δε λέω, απλά άλλες δεν ησυχάζει και άλλες το κοβω για τεμπελούλικο..τόσο ώστε θεωρώ πως την προηγούμενη κουράστηκε να κλωτσάει τόσο και έτσι ξεκουράζεται..

εμένα πάλι δεν μου είπε καν πως λέγεται ο πλακουντας..εχουν συγκεκριμενα ονόματα ρε κοριτσια αναλογα με τη θεση? :confused: απλα οτι ειναι πολυ καλος... αυτο.. επίσης κάτι άλλο..

παρατηρώ στο στήθος κάτι άσπρα ξερα κάποιες φορες κολλημενα στο κέντρο της θηλής.. και αγχώθηκα μην είναι τπτ πυον ξεραμενο.. και λέω να σας ρωτήσω πριν πάρω τη γιατρό για πολλοστη φορα.. :P να ανησυχήσω? συγγνωμη αν πρόκειται για χαζη ερωτηση απλα ως πρωτάρα μανουλα λίγο αγχωνομαι παραπάνω.. :rolleyes:

Μην ανησυχείς για το στήθος σου... γαλατάκι είναι :)


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιλιτσεςςςςς!!!τι κανετε???

Πφ..ζεστη και σημερα...

Καναμε τη Β επιπεδου!!ολα καλα!!!μας ταλαιπωρησε λιγο γιατι ηταν μπρουμητα το ζουζουνακι μας!με τα χιλια ζορια γυρισε να μας δείξει προσωπακι:tongue:η χαζομαμα συγκινήθηκε:p410 γρμ ειναι και 20 εκ!μια χαρα στην εβδομαδα που ειμαι!!ο πλακουντας ειναι ψηλα και ο τραχηλος 4,5 εκ.

Το μονο που μας ειπε κανουμε ενα καρδιολογικο υπερηχο καρδιας..ανησυχησαμε λιγο....μας ενημέρωσε πως δεν ειναι κατι ανησυχητικό..απλα για να δουμε καλυτερα την καρδουλα του..

Εχει κανει καμια????

Κατα τα αλλα?τον νιωθω καθε μερα και χαιρομαι πολυ!!!!!

Πλεον τον νιωθει και ο μπαμπας του:wink:

Πολλες αλλαγες στο φυλο βλεπω!!γερα να ειναι τα παιδακια μας κοριτσια!!

Με το καλο ολες οι εξετασεις μας!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρομοκρατηθεί και πανικοβληθεί ταυτοχρονα τρέμω για πρόωρο η αιμοραγια!

Θα κατσω οσο μπορω στο κρεββατι αν και ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση οχι κατάκλιση ομως. Αλλα ποτε δεν ξερεις μακαρι να ανεβει ως την β επιπεδου...

Με το καλο η κορη!!!!!!!!ποτε με το καλο εχεις την Β επιπεδου?

Χαλαρωσε και ξεκουρασου...εργαζεσαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αnastella με το καλό κορίτσι μου ο γάμος σας. Sweetberry με το καλό η μπεμπα και μην ανχωνεσαι να ξεκουράζεται όπως είπε ο γιατρος και όλα καλά θα πάνε. Αχ κορίτσια έχω αρχίσει και εγώ να έχω συσπάσεις αλλά χωρίς πονο ευτυχώς.

Rozaki σου εδωσε τιποτα για τις συσπασεις?εγω καθησα ενα μηνα σπιτι και μου εφυγαν..βεβαια πηρα μαγνησιο και προγεστερονη..(και τα συνεχιζω..)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για την β επιπεδου μην ανησυχεις για την καρδουλα να κανετε τον υπερηχο καρδιας του μωρου σε εναν πιστοποιημένο γιατρο και εγω θα το κανω ειτε μου το προτείνει ειτε οχι ο γιατρος δειχνει παρα πολλα!

Εγω θα κανω Β 30/8 θα ειμαι 24 εβδομαδων! δεν εργαζομαι τωρα πια ξεκουράζομαι σπιτι ευτυχως, προχθες το μωρο εδωσε ρεσιτάλ κλωτσιες σημερα και χθες τιποτα απολυτως ουτε καν σκούντημα !!!αχ αυτη η μπεμπα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, άδικα ανησυχούσα που ειναι ήσυχη η μπεμπα το βραδυ δεν εκλεισα ματι κλωτσιες μπουνιές και τα δυο μαζι αφου λεω τι γινεται εκει μεσα, ειχα φαει ομως κατι καυτερό πριν και μαλλον την ξυπνησα για τα καλα....! Χαχαχα

Ειχαμε επισκέψεις το βραδυ και μας έφεραν το πρωτο δωράκι για την μπεμπουλα ποσο γλυκο και συγκινητικό Τρελλαθηκα.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κορίτσια, zamia συγχαρητήρια για την β επιπέδου. Ουφ για τις συσπάσεις η αλήθεια ειναι ότι δεν με κάλυψε ο γιατρός,μου είπε πέρα από μαγνήσιο και ίσως βιταμίνη ε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο σε τόσο μικρή κύηση,ασε που στην αρχή δεν πίστευε ότι αυτά που νιώθω είναι συσπάσεις,δλδ έλεος. Επίσεις μου είπε ότι δεν φαίνονται στον υπέρηχο οι συσπάσεις για να δούμε κτλ. Αχ κορίτσια μία μερα έμεινε για την β επιπέδου και αυτή μου φαίνεται ατέλειωτη. Πλέον και εγώ το μωρό το νιωθω αρκετά έντονα.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, άδικα ανησυχούσα που ειναι ήσυχη η μπεμπα το βραδυ δεν εκλεισα ματι κλωτσιες μπουνιές και τα δυο μαζι αφου λεω τι γινεται εκει μεσα, ειχα φαει ομως κατι καυτερό πριν και μαλλον την ξυπνησα για τα καλα....! Χαχαχα

Ειχαμε επισκέψεις το βραδυ και μας έφεραν το πρωτο δωράκι για την μπεμπουλα ποσο γλυκο και συγκινητικό Τρελλαθηκα.

Οσο περνανε οι μερες θα τα νιωθουμε ολο και περισσοτερο!!

Αααα με γεια το δωρακι!!!εμεις απο εδω και περα θα αρχισουμε να αγοραζουμε πραγματακια!!:wink:

Με το καλο η Β επιπεδου!

Και κορίτσια, zamia συγχαρητήρια για την β επιπέδου. Ουφ για τις συσπάσεις η αλήθεια ειναι ότι δεν με κάλυψε ο γιατρός,μου είπε πέρα από μαγνήσιο και ίσως βιταμίνη ε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο σε τόσο μικρή κύηση,ασε που στην αρχή δεν πίστευε ότι αυτά που νιώθω είναι συσπάσεις,δλδ έλεος. Επίσεις μου είπε ότι δεν φαίνονται στον υπέρηχο οι συσπάσεις για να δούμε κτλ. Αχ κορίτσια μία μερα έμεινε για την β επιπέδου και αυτή μου φαίνεται ατέλειωτη. Πλέον και εγώ το μωρό το νιωθω αρκετά έντονα.

Πως νιωθεις τωρα ροζακι?ποναγες οταν ειχες συσπασεις?

Εγω ειχα πονεσει 2 φορες αρκετα..μετα ξεκινησα το μαγνησιο και ηρεμησα!

Ετσι ειναι δεν περνανε οι ωρες τωρα που εφτασε η μερα της εξετασης!ακριβως το ιδιο ενιωθα...

Περιμενουμε εντυπωσεις!!:-)θα εκπλαγείς που θα το δεις τοοσο μεγαλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλο σε όλες κοριτσια και πολλή ξεκουραση σε όσες το χρειάζονται!! τι κανουν τα μωρακια σας?? εμας δε σταματαει να κλωτσαει..ειδικα βραδυ...και δεν ξερω αν ειναι τυχαιο καθε φορα που ειναι να φαω..:tongue: θα μου μοιασε... και εμεις παμε αυριο για την β επιπεδου και εχω αγχος και αγωνια!! μακαρι να ειναι ολα καλα!

τωρα για συσπάσεις πως είναι οι συσπάσεις?? τι νιωθεις ακριβως?

εμενα καμια φορα σκληραινει η κοιλια ειτε απο τη μια ειτε απο την άλλη πλευρα και καποιες σε όλη τη κατω περιοχη..αλλα συνηθως το παρατηρουσα οταν ηθελα να παω τουαλετα και δεν μπορουσα..:(

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για το στήθος σου... γαλατάκι είναι :)

ευχαριστω!! γιατι είχα μια φοβια.. από την άλλη νομιζα οτι ήταν βρωμιες..και έλεγα..μα τοσο βρώμα?? να ξεραθει κιολας..μπανιο εκανα την αλλη μερα παλι.. ενταξει λοιπον..τωρα ησυχασα..;);)

εμεις ολο και ψιλα εχουμε ψωνισει ως τωρα...νταξει οχι και τοσο ψιλα..μεχρι και 2 πακετα πανες πηραμε.. :-P μας δωσανε και ενα μπανακι..γενικα μας έμεινε ν παρουμε λίγα πραγματα..πιο πολυ ρουχακια για τις πρωτες μερες.. χαζογονεις..

Link to comment
Share on other sites

με το καλο σε όλες κοριτσια και πολλή ξεκουραση σε όσες το χρειάζονται!! τι κανουν τα μωρακια σας?? εμας δε σταματαει να κλωτσαει..ειδικα βραδυ...και δεν ξερω αν ειναι τυχαιο καθε φορα που ειναι να φαω..:tongue: θα μου μοιασε... και εμεις παμε αυριο για την β επιπεδου και εχω αγχος και αγωνια!! μακαρι να ειναι ολα καλα!

τωρα για συσπάσεις πως είναι οι συσπάσεις?? τι νιωθεις ακριβως?

εμενα καμια φορα σκληραινει η κοιλια ειτε απο τη μια ειτε απο την άλλη πλευρα και καποιες σε όλη τη κατω περιοχη..αλλα συνηθως το παρατηρουσα οταν ηθελα να παω τουαλετα και δεν μπορουσα..:(

Μερτουλα!γενικα και εμενα οταν τρωω κατι αρχιζει τις βουτιες ο μπουμπουκος!!:tongue:

Εγω τις συσπάσεις τις ενιωσα σαν δυνατο πονο περιοδου...και μετά πετρωνε η κοιλια μου..

Αυτο που λες οτι σκληραινει η κοιλια το παθαινω και εγω επειδή εχω δυσκοιλιοτητα...με το που πηγαινω τουαλέτα ηρεμώ..αρα μην αγχωνεσαι!

Ειδα πως εχεις κανει ψωνια!!πηρατε κουνια κ καροτσι?

Εμεις λεμε απο τωρα σιγα σιγα να κανουμε τα ψωνακια!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μερτουλα!γενικα και εμενα οταν τρωω κατι αρχιζει τις βουτιες ο μπουμπουκος!!:tongue:

Ειδα πως εχεις κανει ψωνια!!πηρατε κουνια κ καροτσι?

Εμεις λεμε απο τωρα σιγα σιγα να κανουμε τα ψωνακια!!:wink:

ναιι:P πηγαμε για ερευνα αγορας και τελικα τα παραγγειλαμε γιατι τα βρηκαμε σε πολυ καλες τιμες αυτα που μας αρεσαν και λογω εκπτωσεων ειπαμε να το εκμεταλευτουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!

Υπνε που παιρνεις τα παιδια πάρε κ μενα.. Σημερα κοιμαμαι ολη τη μερα!!!

Μελιτουλα, αυτο που λες με το στηθος το εχω παρατηρήσει και εγω. Και μαλιστα ειχα και φοβερη φαγουρα στις θηλες.

Πραγματακια εμαςνθα μας δωσουν καθισμα αυτοκινήτου, καροτσι και πορτ μπεμπε. Απο την κουνιαδα μου. Κρεβατάκι θα παρουμε, κ εχω στο μυαλό μου ενα πολυμορφικό και ενα αλλο που βγαζοντας τα καγκελα ειναι μονο κρεβατακι κανονικο.

Χθες το βραδυ και εγω ενιωθα την μπεμπα αρκετα εντονα, χασκογελαγα μονη μου. :)

Συσπασεις ρε κοριτσια δεν νομιζω να εχω νιωσει, εκτος αν δεν το κατάλαβα. Μονο καμια φορα, νιωθω ενα σαν τσουξιμο να το πω πολυ χαμηλα, κ εντονη αισθηση να παω τουαλετα. Κ μολις παω βγαζω δυο σταγονες. Αλλο και τουτο παλι....


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...