Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

ναιι:P πηγαμε για ερευνα αγορας και τελικα τα παραγγειλαμε γιατι τα βρηκαμε σε πολυ καλες τιμες αυτα που μας αρεσαν και λογω εκπτωσεων ειπαμε να το εκμεταλευτουμε! :D

Να εκμεταλλευτώ λίγο το τρεξιματάκι σας; Θες να μου πεις από πού ψωνίσατε στις καλύτερες τιμές για να το έχω υπόψη; Λες να έχουν σελίδα στο ίντερνετ;

Γεια σας μανουλες!!!

Υπνε που παιρνεις τα παιδια πάρε κ μενα.. Σημερα κοιμαμαι ολη τη μερα!!!

Μελιτουλα, αυτο που λες με το στηθος το εχω παρατηρήσει και εγω. Και μαλιστα ειχα και φοβερη φαγουρα στις θηλες.

Πραγματακια εμαςνθα μας δωσουν καθισμα αυτοκινήτου, καροτσι και πορτ μπεμπε. Απο την κουνιαδα μου. Κρεβατάκι θα παρουμε, κ εχω στο μυαλό μου ενα πολυμορφικό και ενα αλλο που βγαζοντας τα καγκελα ειναι μονο κρεβατακι κανονικο.

Χθες το βραδυ και εγω ενιωθα την μπεμπα αρκετα εντονα, χασκογελαγα μονη μου. :)

Συσπασεις ρε κοριτσια δεν νομιζω να εχω νιωσει, εκτος αν δεν το κατάλαβα. Μονο καμια φορα, νιωθω ενα σαν τσουξιμο να το πω πολυ χαμηλα, κ εντονη αισθηση να παω τουαλετα. Κ μολις παω βγαζω δυο σταγονες. Αλλο και τουτο παλι....

Κι εμείς σήμερα πήγαμε μεσημεριάτικα στα γενέθλια της ανηψιάς μου (5 χρ.) και με βάρεσε η ζέστη κατακούτελα... καθόμουν στη σκιά βέβαια, αλλά έχω τώρα ΜΙΑΑΑΑ κούραση... αν μπορέσω θα κοιμηθώ πολύ νωρίς απόψε.

Για το τσούξιμο, χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω... κάπως έτσι ήμουν εγώ προ εγκυμοσύνης μια φορά που είχα πάθει ουρολοίμωξη. :eek: Ήταν όμως έτσι πολύ στην αρχή... πίνε νερό πολύ! Και κάνε καλού κακού και μια ερώτηση στο γιατρό σου.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σε ολα τα κοριτσια με τις κοιλιτσες τουςοΌεχω καιρο να σας γραψω αλλα σας διαβαζω καθημερινα. Παντρευομαι την αλλη κυριακη κ εχω πολυ τρεξιμο. Δεν προλαβαινω να σας γραψω.τελικα η ΠΗΤ μου ειναι 26/12. Εχω 3-4 μερες που νομιζω οτι καταλαβαινω καποιες κλωτσιτσες κ ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι στο γιατρο θα παω σε δυο εβδομαδες. Μεγαλη αναμονηοΌ Αυτα απο μενα, χαιρομαι που ειστε ολες καλα κ να ξερετε οτι σας διαβαζωοΌ

Link to comment
Share on other sites

Να εκμεταλλευτώ λίγο το τρεξιματάκι σας; Θες να μου πεις από πού ψωνίσατε στις καλύτερες τιμές για να το έχω υπόψη; Λες να έχουν σελίδα
Να εκμεταλλευτώ λίγο το τρεξιματάκι σας; Θες να μου πεις από πού ψωνίσατε στις καλύτερες τιμές για να το έχω υπόψη; Λες να έχουν σελίδα στο ίντερνετ;

Ναι εννοείται..εμεις πηγαμε να δούμε πρωτα λητω και μετα σε πολλα αλλα. Τη ποικιλία που βρήκΑμε εκει πουθενα αλλου.. αλλα απο θεμα ποικιλίας πάντα..είχαν πολυ καλες Προσφορές και μάλιστα σου λενε πως ότι βρεις εκει το οποιο θα το βρεις αλλου φθηνότερα σου δίνουν τη διαφορα πισω.. μας εδωσαν το 30%του καροτσιου σε δωροεπιταγη για να αγορασουμε οτι θελουμε απο εκει..και μαζι με το καρότσι μια δωροεπιταγη των 25 ευρω για καρότσι μπαστούνι..

Αξίζει μια ματιά σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Άλλος ένας μήνας πιο κοντά στα μωράκια μας! :D:D:D:D

Σήμερα μπαίνω στον 6ο και μου φαίνεται απίστευτο.

Βρήκα αυτό το άρθρο για τις συσπάσεις της μήτρας :

http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/407/ola-osa-prepei-na-kserete-gia-tis-syspaseis/


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Καλο μηνα!!

Ziliher πολυ ενδιαφερον το αρθρο ευχαριστουμε!!

Μπαινεις στον 6;; εγω ειμαι μια βδομαδα πισω απο σένα περίπου, δηλ την αλλη βδομαδα μπαινω κ εγω στον 6;;

Πω πω πως περνάνε ετσι οι μήνες!!!

Για την Ουρολοίμωξη το σκεφτηκα και εγω, αλλα επειδη κανω εξεταση ούρων καθε μηνα, ρωτησα τον γιατρο μου τηλεφωνικά και μου ειπε κατα πασα πιθανοτητα ειναι επειδη μεγαλώνει η μητρα και πιεζει την ουροδοχο κυστη.

Σαμανθα με το καλο ο γαμος σας η ωρα η καλη!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με μπερδεύετε με τους μήνες και τις βδομάδες. Εγώ υπολογίζω ότι κοντεύω να μπώ στον 6ο αφού είμαι στις 20+ βδομάδες. Δλδ την παρασκευή που θα γίνομαι 21 βδομ, θα λέω ότι είμαι στον 6ο μήνα. Αν υπολογίσω ότι κάθε μήνας έχει 4 βδομάδες, έχουμε 1-4 1μήνας, 5-8 2μήνας, 9-12 3μήνας και ούτο κάθε εξής. ΖΖΖζζζζ Αν το πάω έτσι σημαίνει ότι υπάρχει και 10ος μήνας εγκυμοσύνης!!! Βλέπω μια άλλη σελίδα τώρα που λέει αφού έχω ΠΗΤ 15/12 τότε αλλάζω μήνα κάθε 15 του μήνα. Σύμφωνα μ'αυτούς 15 Αυγούστου αλλάζω μήνα και γίνομαι 6! Αν το πάρω καθαρά με μήνες τότε είμαι 5 τώρα τον Αύγουστο και 6 τον Σεπτ., 7 Οκτ, 8 Νοεβ και 9 Δεκ.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύετε με τους μήνες και τις βδομάδες. Εγώ υπολογίζω ότι κοντεύω να μπώ στον 6ο αφού είμαι στις 20+ βδομάδες. Δλδ την παρασκευή που θα γίνομαι 21 βδομ, θα λέω ότι είμαι στον 6ο μήνα. Αν υπολογίσω ότι κάθε μήνας έχει 4 βδομάδες, έχουμε 1-4 1μήνας, 5-8 2μήνας, 9-12 3μήνας και ούτο κάθε εξής. ΖΖΖζζζζ Αν το πάω έτσι σημαίνει ότι υπάρχει και 10ος μήνας εγκυμοσύνης!!! Βλέπω μια άλλη σελίδα τώρα που λέει αφού έχω ΠΗΤ 15/12 τότε αλλάζω μήνα κάθε 15 του μήνα. Σύμφωνα μ'αυτούς 15 Αυγούστου αλλάζω μήνα και γίνομαι 6! Αν το πάρω καθαρά με μήνες τότε είμαι 5 τώρα τον Αύγουστο και 6 τον Σεπτ., 7 Οκτ, 8 Νοεβ και 9 Δεκ.

Όντως τα τρίμηνα της εγκυμοσύνης, δεν είναι ημερολογιακά τρίμηνα. ΠΧ το 1ο τρίμηνο είναι μέχρι και την 13η εβδομάδα και το 3ο τρίμηνο από την 28η και μετά. Έχουν δηλαδή από 13 εβδομάδες. :roll::roll:


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστελα!!

Εχω και εγω αυτη την πιεση χαμηλα και θελω συνεχεια να πηγαινω τουαλετα!τα μωρακια μας πιεζουν οσο να'ναι..ο γιατρος μου ειπε πως δεν ειναι κατι!

Πηγαμε τα αποτελεσματα της εξέτασης απο τη Β επιπεδου στο γιατρο μας!!ολα σουπερ και απο εκει!!!

Αυριο με εβαλε βα κανω την καμπυλη σακχάρου...

Γιωτα εγω εκλεισα την 21 εβδ προχθες..(αρα τον 5ο μηνα)και τωρα λεω πως μπηκα στον 6ο μηνα...οταν κλεισω τον 6 θα ειμαι 6 μηνων!

Νομιζω πως ετσι πανε...:rolleyes:

Samantha με το καλο ο γαμος σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!! τι κανουν οι μανουλιτσες??? πηγαμε και εμεις για β επιπεδου!! εχθες... και τα αποτελεσματα ηταν ανατρεπτικα... τοσο που κανεις δε το πιστευε... τελικα η μπεμπα μας ηταν αγορακιιιι!!!:tongue::tongue::tongue: ναι ναι..τελικα θα κανω γιο!! ο αντρας μου μαζεψε τη καραμπινα του...:tongue::mrgreen: κατα τ'άλλα ολα καλα δοξα τω Θεω!! 493 ο δικος μας.. κουνιοταν τοσο πολυ...ολη την ωρα.. αφου δεν αφηνε τη γιατρο να κανει τη δουλεια της.. ολο κρυβοταν.. και ολο στριφογυρνουσε... χαχα.. :rolleyes: εσεις τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και κατι άλλο βρε κοριτσια.. δεν ξέρω αν το είχε κάποια απο σας ή δεν έχει να κανει με την εγκυμοσυνη.. έχω πονους στις αρθρωσεις των δαχτ'υλων των χεριων.. πονανε οταν πάω να κλείσω την παλάμη.. λες και έχουν πιαστει.. εχει κανα 2-3 βδομαδες που το παρατηρω άλλα δε το δινω σημασια.. πρέπει να το δωσω? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ροζακι δεν μου φαινεται μικρο το μωρο σου σε βαθμό ανησυχίας.... Θα στο ειπε και ο γιατρος και εγω τωρα στην 20η εβδομαδα ειναι 270γραμ. η κορούλα μου μην ανησυχεις κανε εναν υπερηχο σε δυο βδομαδες να δεις εξελιξη μην μενεις στο αγχος.

Μελιτούρλα φοβερο!! Απο κοριτσακι εγινε αγορακι Χαχαχα.

Για τις αρθρώσεις δεν με εχει πιασει προσωπικα αλλα εχω φοβερούς πονους στη μεση οταν ξυπνησα πέθανα απο τον πονο.

Να σας ρωτησω κοριτσια μια νιωθω το μωρο να δινει ρεσιτάλ και μετα για 1-2 και 3 μερες ειμαι πολυ ήσυχο δλδ υπερβολικα ήσυχο ελαχιστα κουνιέται νωχελικά.... Λετε να εχει δεθεί με τον ομφάλιο λώρο και να μην μπορει να κανει κινήσεις? να ειναι κάτι αλλο? καθε βδομαδα κανω υπερηχους για να ηρεμηςω αλλιως δεν κοιμαμαι και εχω αγχος ο αντρας μου με λεει τρελη!!!! Και εχει δικιο!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ροζακι δεν μου φαινεται μικρο το μωρο σου σε βαθμό ανησυχίας.... Θα στο ειπε και ο γιατρος και εγω τωρα στην 20η εβδομαδα ειναι 270γραμ. η κορούλα μου μην ανησυχεις κανε εναν υπερηχο σε δυο βδομαδες να δεις εξελιξη μην μενεις στο αγχος.

Μελιτούρλα φοβερο!! Απο κοριτσακι εγινε αγορακι Χαχαχα.

Για τις αρθρώσεις δεν με εχει πιασει προσωπικα αλλα εχω φοβερούς πονους στη μεση οταν ξυπνησα πέθανα απο τον πονο.

Να σας ρωτησω κοριτσια μια νιωθω το μωρο να δινει ρεσιτάλ και μετα για 1-2 και 3 μερες ειμαι πολυ ήσυχο δλδ υπερβολικα ήσυχο ελαχιστα κουνιέται νωχελικά.... Λετε να εχει δεθεί με τον ομφάλιο λώρο και να μην μπορει να κανει κινήσεις? να ειναι κάτι αλλο? καθε βδομαδα κανω υπερηχους για να ηρεμηςω αλλιως δεν κοιμαμαι και εχω αγχος ο αντρας μου με λεει τρελη!!!! Και εχει δικιο!

Sweetberry, συγνώμη που παρεμβαίνω...είμαι από τις Μανούλες Απριλίου! Μην αγχώνεσαι..το μωράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμα & κολυμπάει μέσα στην κοιλίτσα σου! Έχει πολύ χώρο ακόμα! Επίσης κοιμάται πάρα πολύ γι'αυτό δεν το νιώθεις συνέχεια.. Όταν θα είσαι ήρεμη, κυρίως το βράδυ που θα ξαπλώνεις θα το αισθάνεσαι & μετά το φαγητό!! Εγώ να φανταστείς τώρα στο γιό μου πήγα να γεννήσω, μου σπάσανε τα νερά στην 38η βδομάδα & 2 ημέρες κι ο μικρός έκανε πάρτυ πέρα δώθε στην κοιλιά μου χωρίς να δυσανασχετεί & τις 6 ώρες που ήμουν στο κρεβάτι του νοσοκομείου, αλλά δυστυχώς δεν κατέβαινε & τελικά κάναμε καισαρική όπου & διαπιστώθηκε ότι είχε διπλή περιτύλιξη στον λαιμό του!! Τέλος καλό, όλα καλά!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ροζακι δεν μου φαινεται μικρο το μωρο σου σε βαθμό ανησυχίας.... Θα στο ειπε και ο γιατρος και εγω τωρα στην 20η εβδομαδα ειναι 270γραμ. η κορούλα μου μην ανησυχεις κανε εναν υπερηχο σε δυο βδομαδες να δεις εξελιξη μην μενεις στο αγχος.

Μελιτούρλα φοβερο!! Απο κοριτσακι εγινε αγορακι Χαχαχα.

Για τις αρθρώσεις δεν με εχει πιασει προσωπικα αλλα εχω φοβερούς πονους στη μεση οταν ξυπνησα πέθανα απο τον πονο.

Να σας ρωτησω κοριτσια μια νιωθω το μωρο να δινει ρεσιτάλ και μετα για 1-2 και 3 μερες ειμαι πολυ ήσυχο δλδ υπερβολικα ήσυχο ελαχιστα κουνιέται νωχελικά.... Λετε να εχει δεθεί με τον ομφάλιο λώρο και να μην μπορει να κανει κινήσεις? να ειναι κάτι αλλο? καθε βδομαδα κανω υπερηχους για να ηρεμηςω αλλιως δεν κοιμαμαι και εχω αγχος ο αντρας μου με λεει τρελη!!!! Και εχει δικιο!

και μενα το εχει κανει αυτο πολλες φορες..ειδικα την προηγουμενη εβδομαδα..ανησυχησα και εγω αλλα αδικως..γιατι χθες ανακαλυψα οτι ενω δεν καθισε στον ποπο του καθολου και το εβλεπα στον υπερηχο δεν το ενιωθα.. επισης οσο για τον ομφαλιο λωρο μας ειχε πει η γιατρος οτι θεμα εχει να δεθει με τον λωρο τους 3 πρωτους μηνες που ειναι πολυ μικρο.. μετά δεν έχει θέμα.. τώρα δεν ξερω αν οι αποψεις διιστανται.. καθε βδομαδα?? :D τυχερη.. το βλεπεις το μωρακι σου συχνα :)

Link to comment
Share on other sites

και μενα το εχει κανει αυτο πολλες φορες..ειδικα την προηγουμενη εβδομαδα..ανησυχησα και εγω αλλα αδικως..γιατι χθες ανακαλυψα οτι ενω δεν καθισε στον ποπο του καθολου και το εβλεπα στον υπερηχο δεν το ενιωθα.. επισης οσο για τον ομφαλιο λωρο μας ειχε πει η γιατρος οτι θεμα εχει να δεθει με τον λωρο τους 3 πρωτους μηνες που ειναι πολυ μικρο.. μετά δεν έχει θέμα.. τώρα δεν ξερω αν οι αποψεις διιστανται.. καθε βδομαδα?? :D τυχερη.. το βλεπεις το μωρακι σου συχνα :)

Melitoula με καθησύχασες, πρεπει να απολαύσω την εγκυμοσυνη μου και οχι συνεχεια να ψαχνω σημάδια οτι κατι δεν παει καλα εχω γινει υπερβολικη, ειναι τοσο μεγαλη η λαχτάρα μου για ενα μωρο δεδομένου πως εχω ενα εξωμητριο και μονο μιση ωοθηκη και εξωσωματικες στο ενεργητικό μου δεν με αφήνουν να ησυχάσω και να χαρω το δωρο που μου εγινε το Θαυματακι μου...

Το βλεπω καθε βδομαδα ναι απο δικη μου πρωτοβουλία αχ ❤️❤️

Ευχομαι ολες μας να εχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...