Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Babyblue τι εχεις συναχι; αυτο πιυ τρεχει ειναι πρωτογαλα και σημαινει πως το γαλατακι σου ειναι ετοιμο.

από συναχι ξεκινησα και κατεληξα σε βροχιτιδα με πυρετο και παρα πολύ βηχα! δεν είναι νωρις για πρωτόγαλα? δεν μιοαζει γαλα είναι διαφανη και κολλαει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όλες οι ευχές μου για την κορούλα σου Ναταλια! Χαίρομαι που όλα πάνε καλύτερα!

Περαστικά baby blue!

Sweetalecia καλα αποτελέσματα στο Doppler, άντε να τελειώνουν και οι τελευταίες. Εγώ θα το επαναλάβω σε μια βδομάδα. Για να δούμε πως πάμε.

Κατά τα αλλά έχω αρχίσει και πέφτω ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα!

Καλημέρα! Τι χαρτιά χρειάζονται Marirene? Είμαι τελείως άσχετη δεν το ήξερα οτι θέλουν και χαρτιά. Έχω το βιβλιάριο υγείας και το πιστοποιητικό γάμου που το χω και πρόσφατο. Υπάρχουν και αλλά;

Έχετε αποφασίσει και όνομα; Σούπερ

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Κάποιες έχετε χαθεί babyblue, Elia, κλπ.

για το μαιευτηριο χρειαζεται πιστοποιητικο γαμου και οικογενειακη κατασταση τελευταιου 6μηνου κ τα 2... εκτος απο αυτα τα 2 χαρτια, θελει το βιβλιαριο της μαμας, αφμ, αμκα και ταυτοτητες.

ονομα οχι δεν εχουμε αποφασισει, αλλα θα μπορουσαμε.... ειδικα αν μπορουσαμε να το δηλωσουμε και στο μαιευτηριο, θα βολευε!

γεια σας...περίεργα είμαστε...η μπεμπούλα μας σήκωσε δέκατα σήμερα, πράγμα που για τα μωρά στη ΜΕΝ μόνο καλό δεν είναι...:(

οι 2 μεσσαίες δεν έχουν καταλάβει τίποτα και είναι τρελοκομείο...ψάχνουν όνομα για την αδερφούλα...κι εμείς τρελοκομείο να μην καταλάβουν τίποτα τα παιδιά...

ναταλία διαβασα οτι δεν εχει δεκατα η μικρουλα και εφαγε καλυτερα! ελπιζω να συνεχισει ετσι και να παρει δυναμεις!

καλημέρα κορίτσια! πως ειστε σημερα? εγω αρρωστη εδώ και δεκα μερες δεν λεει να περασει με τιποτα! στολισατε δεντράκια?

Ναταλια μου ευχομαι να ερθει συντομα η μπεμπουλα στο σπιτι όλα να πανε καλα!!

το στηθος μου με ποναει κ εμενα αρκετα ειδικα το δεξι 2-3 μερες μαλιστα όταν κοιμάμαι και είμαι αρκετη ωρα ξαπλωμενη στη δεξια πλευρα ξυπναω μουσκεμα, τρεχει ένα διαφανη υγρο. Θα παρω σημερα να ρωτησω και τον γιατρο. από κιλα πως πατε? εγω +7 και ολο ανεβαινει αλλα δεν νιωθω βαρια!

εμεις δεν στολισαμε ακομα, αυτο το σκ λεμε...

περαστικα σου babyblue! ελπιζω να αναρρωσεις αμεσα!

οσο για το βαρος, εχω να ζυγιστω βδομαδες... στα +7 ημουν την τελευταια φορα, οποτε σιγουρα εχω ανεβει κ αλλο. το καλο, ειναι οτι δεν μου φαινεται τοσο...το κακο ειναι οτι εχω 2 μηνες γεματους!

τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη μου babyblue το πρωτογαλα δε μοιαζει με γαλα μοιαζει μαλλον με πιον μαθηματα ανωδυνου τοκετου δεν εκανες προφανως χρειαζεται λοιπον θα σου λεγα να παρεις τηλ στην αλκυονη η στα τηλ του μητρικου θηλασμου γενικα ενημερωσου για το θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! sangreluna στα μαθηματα ανωδυνου τοκετου δεν θυμαμαι να ειχαμε μιλησει με την μαια και πολυ για τον θηλασμο για αυτο αν θυμασαι πριν λιγο καιρο σας ειχα ρωτησει για εξειδικευμενες μαιες. βρηκα λοιπον μια συμβουλο θηλασμου απο την la leche league greece με την οποια θα καναμε καποιες συναντησεις αλλα μεσολαβησε η βρογχιτιδα. χθες μιλησαμε απο το τηλεφωνο και μου ειπε οτι ειναι το πρωτογαλα το λεγομενο πυαρ οποτε ειχες δικιο!! πολυ εχω χαρει γιατι θελω να θηλασω τον μικρο και εχω αρχισει να αποκτω μεγαλη αυτοπεποιθηση !!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου....χαθηκα τελειως....ειχαμε 2 θανατους στην οικογενεια.οσο παμε ομως συνερχομαστε. ευτυχως ο μικρος ειναι μια χαρα κανει κωλοτουμπες μεσα στην κοιλια μου....

να πω κι εγω με την σειρα μου στην Ναταλια ολα να πανε καλα για την μπουμπου σας!

κι εγω ειμαι συναχωμενη! φταει και ο καιρος...μια κρυο μια ζεστη εχουμε τρελαθει....

κοτοσουπα και χυμουλιδες,,,.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συλλυπητηρια ελιτσα μου ξερω ποσο δυσκολο ειναι εμενα μου ειπαν για εναν οικογενειακο μας φιλο και εκανες μερες να συνελθω ποσο μαλλον νταξει να σκεφτεσαι τη ζωουλα που θα ρθει φιλσκια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! elia μου, όσο μπορείς μην ταράζεσαι καλή μου....δυστυχώς όλα μέσα στη ζωή είναι.. να σκέφτεσαι το μπεμπούλι σου!!

Και περαστικά..χυμούς και φρουτάκια όλες μας να για τις βιταμίνες!!

εμείς είμαστε καλύτερα, είμαστε δυναμικότατες και κλοτσάμε όποιον βρούμε!! Χθες μάλιστα άφησαν και τη μεγάλη μας την αδερφούλα να έρθει να μας δει, να ηρεμίσει λίγο η καρδούλα μου που είχε αγχωθεί τόσο....

Ενθουσιασμένη είναι η Μελίτα μου, την περιμένει πώς και πώς..

οι γιατροί είναι συγκρατημένα αισιόδοξοι αφότου έπεσε ο πυρετός!

Εσείς οι υπόλοιπες? πώς είστε? δουλεύετε ακόμη? τρώτε πολλές κλωτσιές? :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ναταλιτσα στη μικρουλα σου μια χαρα τα παει ολα θα φτιαξουν γρηγορα κοπελια θα δεις εμεις βιαζομαστε και κανουμε το βουδα να μη βιαδτει να βγει αυτα φιλακια σου

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ναταλιτσα στη μικρουλα σου μια χαρα τα παει ολα θα φτιαξουν γρηγορα κοπελια θα δεις εμεις βιαζομαστε και κανουμε το βουδα να μη βιαδτει να βγει αυτα φιλακια σου

απαπα! ζωηρούλης κι ο δικός σου ο μάγκας?

όοοχι να του πεις να κάτσει φρόνιμα, έχει καιρό...

ευχαριστούμε!! και σας φιλάκια πολλά!! ;)


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χειμώνιασε για τα καλά!

από συναχι ξεκινησα και κατεληξα σε βροχιτιδα με πυρετο και παρα πολύ βηχα! δεν είναι νωρις για πρωτόγαλα? δεν μιοαζει γαλα είναι διαφανη και κολλαει

Περαστικά σου! Πως είσαι σήμερα;

Καλημέρα! Όλες οι ευχές μου για την κορούλα σου Ναταλια! Χαίρομαι που όλα πάνε καλύτερα!

Περαστικά baby blue!

Sweetalecia καλα αποτελέσματα στο Doppler, άντε να τελειώνουν και οι τελευταίες. Εγώ θα το επαναλάβω σε μια βδομάδα. Για να δούμε πως πάμε.

Κατά τα αλλά έχω αρχίσει και πέφτω ψυχολογικά.

Γιατι πέφτεις;;; όλα καλά πάνε... δεν θέλω τέτοια!

κοριτσια μου....χαθηκα τελειως....ειχαμε 2 θανατους στην οικογενεια.οσο παμε ομως συνερχομαστε. ευτυχως ο μικρος ειναι μια χαρα κανει κωλοτουμπες μεσα στην κοιλια μου....

να πω κι εγω με την σειρα μου στην Ναταλια ολα να πανε καλα για την μπουμπου σας!

κι εγω ειμαι συναχωμενη! φταει και ο καιρος...μια κρυο μια ζεστη εχουμε τρελαθει....

κοτοσουπα και χυμουλιδες,,,.....

Elia συλλυπητήρια! Τι να πω... όλα μέσα στη ζωή ειναι!

γεια σας!!! elia μου, όσο μπορείς μην ταράζεσαι καλή μου....δυστυχώς όλα μέσα στη ζωή είναι.. να σκέφτεσαι το μπεμπούλι σου!!

Και περαστικά..χυμούς και φρουτάκια όλες μας να για τις βιταμίνες!!

εμείς είμαστε καλύτερα, είμαστε δυναμικότατες και κλοτσάμε όποιον βρούμε!! Χθες μάλιστα άφησαν και τη μεγάλη μας την αδερφούλα να έρθει να μας δει, να ηρεμίσει λίγο η καρδούλα μου που είχε αγχωθεί τόσο....

Ενθουσιασμένη είναι η Μελίτα μου, την περιμένει πώς και πώς..

οι γιατροί είναι συγκρατημένα αισιόδοξοι αφότου έπεσε ο πυρετός!

Εσείς οι υπόλοιπες? πώς είστε? δουλεύετε ακόμη? τρώτε πολλές κλωτσιές? :tongue:

Πολύ χαίρομαι για το κοριτσακι σου! Ελπίζω τωρα που η μεγάλη σας την είδε,να ηρέμησε κάπως...

Κ εμένα ο μικρός με έχει ταράξει στις κλωτσιές! Πολύ κούνημα! Καμία σχέση με την κόρη μου...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...