Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

μπραβο στη μπουμπου σας Lidisa! μεγαλωνει αψογα!

αυτο με τα παιδια μας... κ εμενα η κορη ειναι καλοκαιρινο μωρο!

καλη ξεκουραση και καλες 'δουλειες' στην αδεια σου!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρααααααα!!!!! τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;; όλα καλά;; Επιτέλους κατάφερα να μπω και να διαβασω τα νέα σας... Είχαμε τρεχάματα μια με τα γενέθλια του μικρού, μια με τα πλεκτά που είχα να τελειώσω και που ακόμα δεν τελείωσα, μια με την δουλειά, μια με το σπίτι εεεε δεν προλάβαινα να μπω!!!! Βλέπω ότι όλες συνεχίζουμε δυναμικά!!!!!! πήγα και εγώ την παρασκευή στον γιατρό και το νινί μας είναι 1,740γρ!!! όλα μια χαρά και μάλλον δεν θα ξαναβάλω αίμα. Και οι συσπάσεις που είχα σταμάτησαν αλλα βρε κορίτσια αυτά τα πλευρά μου με εχουν πεθάνει!!!!!! τι πόνοςςςςς!!! όπως επίσης και η μέση μου!!! Ελπίζω τώρα να μπαίνω πιο συχνά!!! φιλάκιααααααα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες...

χαθηκα γτ ειχαμε απροοπτα

γεννησαμε το Σαββατο....με επιασαν εντονες συσπασεις την παρασκευη, καναμε εισαγωγη αλλα δυστυχως δεν μπορεσαν να κρατησουν το μωρο παρα τα φαρμακα που πηρα...γεννηθηκε 1.010 γραμμάρια και 35 εκατοστά...τωρα είναι στη θερμοκοιτίδα...είναι μαχήτρια η μικρούλα μας...:(

ήταν και τα γενέθλια της μεγάλης μας χθες και τα περάσαμε χώρια...


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι κοριτσακι μα ειμσι σιγουρη πως η μικρη θα τα καταφερει ολα θα πανε καλα κοπελια παλι καλα δεν εισαι στο ελαντα μπαινε να μας λες

ευχαριστώ πάααρα πολύ sangreluna μου!! Να εύχεστε να είναι καλά όλα τα προωράκια!!

Ευτυχώς η δικιά μας φαίνεται παιδί με τσαγανό...δεν κάθεται λεπτό φρόνιμη στο ''πυρεξάκι'' της...

το κακό είναι ότι φαίνεται πολύ λιγόφαγη..:(


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια! ειμαι κ εγω επισημα σε αδεια απο αυτη τη βδομαδα και ολο τρεχω με δουλειες και με τη μικρη! προσπαθω να προσαρμοστω στις νεες συνθηκες!

πηγαμε κ στο γιατρο χθες... ο μικρουλης μας ειναι 1650 γρ! ολα καλα! τωρα παλι σε 3 βδομαδες...

nataliag ευχομαι να μεγαλωσει γρηγορα το κοριτσακι σας και να την παρετε γρηγορα στο σπιτακι σας!! ειχες καποιο σημαδι για προωρο τοκετο?

να χαιρεσαι κ τη μεγαλη σου κορη! πολυχρονη!

sokolata84 πολυ χαιρομαι με τα νεα σου! ελπιζω να τελειωσε η ταλαιπωρια σου με τις μεταγγισεις...

να χαιρεσαι και το γιο σου!

πονους στα πλευρα, ειδικα στη δεξια μερια εχω κ εγω... τωρα 10 μερες εχουν αρχισει, ειδικα οταν ειμαι ορθια με πιανουν.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις ευχες..

marirene οχι δεν ειχα σημαδια προωροτητας...απλά 'εγινε μία στραβη...

ήμουν μόνη σπίτι με τη μικρή -τη 2η μικρη, βασικά μεγάλη πια τώρα που το σκέφτομαι- η οποία είχε στραμπουληγμένο ποδαράκι... ε έκανε ταρζανιές ο θηλυκός ταλιμπάν και έπεσε από το κρεβάτι και πως μπλέχτηκαν τα πόδια της και πονούσε το στραμπουληγμένο ποδαράκι και έκλαιγε το παιδί, ενώ γενικά είναι αντράκι, δεν κλαίει εύκολα...ήταν και ψηλό το κρεβάτι, τρόμαξα εγώ και πήγα και τη σήκωσα...έλα όμως που είναι ολόκληρο παιδί 4,5 χρονών..ένιωσα ότι με πόνεσε και βάρος στην κοιλιά...ξάπλωσα φυσικά, αλλά λίγη ώρα μετά άρχισαν οι συσπάσεις.. το βράδυ έγινανα εντονότερες όπότε με πήρε ο σύζυγος μαζί με τα 3 παδιά που δεν είχαμε να τα αφησουμε πουθενα και πηγαμε ολοι μαζι νοσοκομειο...

Να προσεχετε κοριτσια


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Nataliag εύχομαι να πάνε όλα καλά κ η μικρη να βγει γερή κ δυνατη! Τρόμαξα λίγο γιατί κ εγω σηκώνω που κ που τον μικρό που κοντεύει τα 17 κιλά.

Marirene καλή άδεια εύχομαι κ σε σένα. Εγω πάντως για το μωρό δεν εχω κάνει τίποτε ακόμα κ όλη μέρα ειμαι στο ποδι.πώς τα καταφέρνω δεν ξέρω

Το καλο ειναι οτι κοιμάμαι 1 ωριτσα παραπάνω το πρωι κ ειναι σωτήριο αυτό

Sokolata μπράβο για το νινι σας .ειναι πολυ ευχαριστο που τελειωσες κ με τις μεταγγισεις!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες...

χαθηκα γτ ειχαμε απροοπτα

γεννησαμε το Σαββατο....με επιασαν εντονες συσπασεις την παρασκευη, καναμε εισαγωγη αλλα δυστυχως δεν μπορεσαν να κρατησουν το μωρο παρα τα φαρμακα που πηρα...γεννηθηκε 1.010 γραμμάρια και 35 εκατοστά...τωρα είναι στη θερμοκοιτίδα...είναι μαχήτρια η μικρούλα μας...:(

ήταν και τα γενέθλια της μεγάλης μας χθες και τα περάσαμε χώρια...

Ναταλιαααα να σας ζήσει! Να ειναι γερή και δυνατή και καλοτυχη! Να πάρει τα πάνω της σύντομα και να την πάρετε σπίτι σας! Ποσών εβδομάδων γεννήθηκε; Μη στενοχωριέσαι όλα καλά θα πάνε! Φυσικά και ειναι μαχήτρια με τέτοια μαμά! Συγκινήθηκα!

Link to comment
Share on other sites

29 kai 2 ημερων γεννηθηκαμε

ευχαριστω πολυ για τις ευχες κοριτσια

Lidisa, μην αγχωνεσαι καθολου... μιλαμε για παιδακι 22 κιλα και για σηκωμα ψηλα, να την ανεβασω στην κουκετα....

σας αφηνω κοριτσια παω να Τη δω


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στα υπόλοιπα κορίτσια δίνω φιλια!

marirene ο γιος σου ειναι μια χαρά!

Σοκολάτα όλα καλά και μια χαρά αναπτύσσεται και τέρμα η ταλαιπωρία, σε σκεφτόμουν με την μετάγγιση την τελευταία δεν είχαμε νέα σου. Για τα πλευρά μη μου λες τίποτα. Υποφέρω απο τον 5ο μήνα.

Sangreluna τι κάνει το μαγκάκι; Τα αλλά δυο έχουν προετοιμαστεί;

Lidisa να προσεχείς να μην σηκώνεις βάρος και καμία απο τις ήδη μανούλες. Λίγος καιρός έμεινε

Εμείς χτες στον γιατρό 1900 η μια και 1800 η άλλη! Ο γιατρός ειναι αισιόδοξος οτι θα φτάσω στις 36 εβδομάδες. Εγώ δεν το πιστεύω έχουν πάρει θέση και οι δυο με το κεφάλι πολύ χαμηλά και όταν είμαι όρθια έχω την αίσθηση οτι θα μου πέσουν! Σήμερα και αυριο ενέσεις κορτιζόνης για να δυναμώσουν οι πνεύμονες τους και σε 10 μέρες πάλι Doppler.

Link to comment
Share on other sites

29 kai 2 ημερων γεννηθηκαμε

ευχαριστω πολυ για τις ευχες κοριτσια

Lidisa, μην αγχωνεσαι καθολου... μιλαμε για παιδακι 22 κιλα και για σηκωμα ψηλα, να την ανεβασω στην κουκετα....

σας αφηνω κοριτσια παω να Τη δω

Να μας την φιλήσεις Ναταλια! Ψυχούλα μου ❤

Link to comment
Share on other sites

Sagreluna μπράβο στο αγόρι σου!

Yota να ακούς το γιατρό! Αν αυτός το πιστεύει, τότε σίγουρα έχει δυνατά σημάδια.., πάντως τα κοριτσάκια σου μεγαλώνουν άψογα! Μπράβο σας! Να ξέρεις οτι κ εγώ έχω πολλές φορές βάρος χαμηλά, ενώ στην πρώτη δεν είχα τέτοια αίσθηση...

Nataliag 22 κιλά παιδί σήκωσες;;; φιλιά στο βενιαμιν της οικογένειάς σας!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...