Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ναταλια σφιχτηκε το μεσα μου οταν το διαβασα κι εγω τριτο με το πρωτο 20κιλα και κουκετα παλι καλα ανεβαινει μονος του. Νταξει ολα καλα ειναι σε προχωρημενη βδομαδα προχτες ηρθε μια φιλικη οικογενεια που το δευτερο κοριτσακι γεννηθηκε στον εκτο μηνα κυησης τωρα ειναι τριων χρονων το μονο που βλεπεις ειναι μια αργοπορια βαδισης.

Link to comment
Share on other sites

Ναταλια να ναι γερό το κοριτσάκι σας κ συντομα να το κρατάτε στην αγκαλιά σας!φανταζομσι πως δεν θα ναι εύκολο για σας να ναι στη θερμοκοιτίδα αλλα βλεπω οτι η μαμά ειναι δυνατή και υποθέτω οτι κ η κόρη θα ναι το ίδιο!

Μπραβο στα κορίτσια που κάνατε ντοπλερ κ ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Nataliag εσυ πως είσαι; ξέχασα να σε ρωτήσω... έχεις βγει απο το μαιευτήριο; ήρθε κάποιος απο Ελλάδα να σας βοηθήσει με τα παιδιά ή πήρε άδεια ο σύζυγος;

βγηκα marirene μου...οχι, μονοι μας ειμαστε δυστυχως..πηρεο συζυγος αδεια και τα καταφερνουμε ευτυχως...

η μεγαλη μας ειναι σοκαρισμενη, τρομαξε πολυ με την ολη φαση στο νοσκομειο...και ολα αυτα στα γενεθλια της...ποση γκαντεμια!!

η μικρούλα μας ειναι φοβερος τσαμπουκας, ειναι το μονο μωρο που χτυπιεται τοσο μεσα στο κρεβατακι του...να ετρωγε κιολας θα ειμασταν τελεια!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! πως ειστε σημερα?

nataliag πως ειναι η μικρουλα σημερα? τι ωρες εχετε επισκεπτηριο? μονο μια φορα την ημερα μπορειτε να τη δειτε?

οσο για τη μεγαλη σου, πως να μην ειναι σοκαρισμενη!

sangreluna σε κουκέτα από ποια ηλικία μπορούμε να βάλουμε τα παιδάκια μας?


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 - it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 (Ρέα) - it's magaki (3ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - it's a boy!

babyblue ΠΗΤ 12/01 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

elia ΠΗΤ 12/01 - it's a boy! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - it's a girl! (1ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Natalia κουράγιο και δύναμη σου εύχομαι και γρήγορα να ρθει η μικρούλα σπίτι σας! Θα πάνε όλα καλά θα δεις. Και θα φάει μην ανησυχείς ειναι αρκετά μεγάλη.

Marirene ωραίο το πινακακι σου. Μας φροντίζεις <3

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι μπορώ κανω Yota! Τωρα στο σπίτι δεν ανοίγω το λαπτοπ συχνά...

Nataliag πως ειναι η μικρούλα;

Κορίτσια πως είστε οι υπόλοιπες;

Πήγα χθες απο το ΚΕΠ να πάρω τα χαρτιά που χρειάζεται για το μαιευτήριο... ρώτησα κιόλας αν μπορούμε να δώσουμε όνομα στο μωράκι με το που γεννηθεί, στο ληξιαρχείο του μαιευτηρίου, αλλα δεν γίνεται...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι χαρτιά χρειάζονται Marirene? Είμαι τελείως άσχετη δεν το ήξερα οτι θέλουν και χαρτιά. Έχω το βιβλιάριο υγείας και το πιστοποιητικό γάμου που το χω και πρόσφατο. Υπάρχουν και αλλά;

Έχετε αποφασίσει και όνομα; Σούπερ

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Κάποιες έχετε χαθεί babyblue, Elia, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...περίεργα είμαστε...η μπεμπούλα μας σήκωσε δέκατα σήμερα, πράγμα που για τα μωρά στη ΜΕΝ μόνο καλό δεν είναι...:(

οι 2 μεσσαίες δεν έχουν καταλάβει τίποτα και είναι τρελοκομείο...ψάχνουν όνομα για την αδερφούλα...κι εμείς τρελοκομείο να μην καταλάβουν τίποτα τα παιδιά...


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας! Ναταλια πως είστε; εσύ ανάρρωσες; τα καταφέρνεις; πως πάει η Μπέμπα με τα δέκατα; τρώει; εύχομαι να ειναι όλα καλά.

Οι υπόλοιπες; εγώ σήμερα νιώθω το στήθος μου να πονάει. Ειναι σημάδι οτι ετοιμάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η μικρή μας είναι καλύτερα, επεσαν τα δεκατα και έφαγε για 1η φορά μια αξιόλογη ποσότητα γαλατάκι της μανούλας! Σήμερα ήταν μια καλή μέρα!

Yota μου, εγώ καλά είμαι νομίζω...μέσα στο άγχος με τη μπέμπα, δεν ασχολήθηκα...εντάξει είναι και η 4η γέννα μου, ήταν εύκολα τα πράγματα!

Κι η μεγάλη συνήλθε, δε φοβάται πια τόσο για την αδερφούλα.

αχ ευχηθείτε να πάνε όλα καλά!!!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι μπορώ κανω Yota! Τωρα στο σπίτι δεν ανοίγω το λαπτοπ συχνά...

Nataliag πως ειναι η μικρούλα;

Κορίτσια πως είστε οι υπόλοιπες;

Πήγα χθες απο το ΚΕΠ να πάρω τα χαρτιά που χρειάζεται για το μαιευτήριο... ρώτησα κιόλας αν μπορούμε να δώσουμε όνομα στο μωράκι με το που γεννηθεί, στο ληξιαρχείο του μαιευτηρίου, αλλα δεν γίνεται...

Καλημέρα κορίτσια κ καλή βδομάδα! @nataliag περαστικα στη μικρουλα σου..εύχομαι οτι καλυτερο. Εμείς μια χαρα είμαστε..σε 1 βδομαδα θα παμε για doppler να δουμε τη μικρη μας. @marirene οντως τί χαρτια χρειαζονται απο ΚΕΠ για το μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! πως ειστε σημερα? εγω αρρωστη εδώ και δεκα μερες δεν λεει να περασει με τιποτα! στολισατε δεντράκια?

Ναταλια μου ευχομαι να ερθει συντομα η μπεμπουλα στο σπιτι όλα να πανε καλα!!

το στηθος μου με ποναει κ εμενα αρκετα ειδικα το δεξι 2-3 μερες μαλιστα όταν κοιμάμαι και είμαι αρκετη ωρα ξαπλωμενη στη δεξια πλευρα ξυπναω μουσκεμα, τρεχει ένα διαφανη υγρο. Θα παρω σημερα να ρωτησω και τον γιατρο. από κιλα πως πατε? εγω +7 και ολο ανεβαινει αλλα δεν νιωθω βαρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...