Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μπράβο, τι καλά που κάθεται να της κόψουν τα μαλλιά. Η δικιά μου θα έτρεχε από μακριά. Πάντως, δεν ήξερα ότι υπάρχουν και παιδικά κομμωτήρια! Τουλάχιστον εδώ που μένω δύσκολα να υπάρχει.

melita, αν δεν μένεις πολύ μακριά φέρτην, είναι στην Καλλιθέα, όλα κάθονται γιατί έχουν φοβερη τακτική :-)

και τα υπόλοιπα ένα μικρό μπωλάκι.

Μια χαρά με το μπωλάκι, η δικιά μας με το ζόρι 2-3 κουταλάκια...


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

το σαββατο εχω πητ!!! και εδω και μια εβδομαδα εχω διαστολη (χθες ηταν στο 3,5) και δεν λεει να βγει ο ατιμουλης...και ο σημερινος υπερηχος τον βγαζει 4 κιλα!!! βοηθεια χριστιανοι!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κουράγιο Δεσποινάκι!

Δε βιάζεται ο μικρούλης, καλά βολεύτηκε εκεί στα ζεστά :-)

Όλα καλά σου εύχομαι και σύντομα να σε συγχαρούμε!!!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια τι κάνετε???

ελπίζω όλες καλά. Εμείς τρελαινόμαστε λίγο στο σπίτι αλλά κατά τα άλλα μια χαρά!!!!!

Οι μετρήσεις για αυτόν τον μήνα:

Έλενα: 96εκ. ύψος και 14 κιλά βάρος

Μπέμπα:67εκ. ύψος και 6 κιλά βάρος

όπως βλέπετε η Έλενα είναι πια ολόκληρη κοπέλα, πανύψηλη και πάρα μα πάρα πολύ ζωηρή........!!!! το στόμα της δεν σταματάει δευτερόλεπτο, και μιλάει πολυ. λέει όλες τις λέξεις, τα πάντα, ότι ακούσει το επαναλαμβάνει, λέει όλα τα τραγουδάκια από τα ζουζούνια και αρχίσει πλέον να λέει πολύ καθαρά τι λέξεις. Εχει πολύ πλάκα ότι μιλάει για τον εαυτό της στο τρίτο πρόσωπο!!! π.χ. κάθε πρωί μόλις ξυπνήσει έρχεται και μου λέει: "μαμά, η Ένενα σέλει γάλα. ΤΩΛΑ!!!" (η έλενα θέλει γάλα τώρα).

Τηρεί το πρόγραμμα της με ακρίβεια και με έχει ξεκουράσει αυτό πάρα πολύ ειδικά με το θέμα του ύπνου...... Πλέον ξυπνάει στις 10 το πρωί, όλη μέρα δεν κοιμάται καθόλου και κατά τις 8 το βράδυ την κάνω μπάνιο, μετά την ντύνω πινει το γάλα της και 8:30 έχει πέσει ξερή και κοιμάται!!!!! και επειδή έχει ησυχία στο σπίτι μέχρι τις 9:00 έχει κοιμηθεί και η μπέμπα, βέβαια στις 12 ξαναπίνει ένα γάλα μισοκοιμισμένη και μετά κοιμάται και αυτή μέχρι τις 10 το πρωί.

Τι κάλα παιδάκια που έχω!!!! φτου-φτου!!!!!

Πείτε και εσείς κανένα νέο βρε κορίτσια...... εξαφανιστήκατε πάλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε???

ελπίζω όλες καλά. Εμείς τρελαινόμαστε λίγο στο σπίτι αλλά κατά τα άλλα μια χαρά!!!!!

Οι μετρήσεις για αυτόν τον μήνα:

Έλενα: 96εκ. ύψος και 14 κιλά βάρος

Μπέμπα:67εκ. ύψος και 6 κιλά βάρος

όπως βλέπετε η Έλενα είναι πια ολόκληρη κοπέλα, πανύψηλη και πάρα μα πάρα πολύ ζωηρή........!!!! το στόμα της δεν σταματάει δευτερόλεπτο, και μιλάει πολυ. λέει όλες τις λέξεις, τα πάντα, ότι ακούσει το επαναλαμβάνει, λέει όλα τα τραγουδάκια από τα ζουζούνια και αρχίσει πλέον να λέει πολύ καθαρά τι λέξεις. Εχει πολύ πλάκα ότι μιλάει για τον εαυτό της στο τρίτο πρόσωπο!!! π.χ. κάθε πρωί μόλις ξυπνήσει έρχεται και μου λέει: "μαμά, η Ένενα σέλει γάλα. ΤΩΛΑ!!!" (η έλενα θέλει γάλα τώρα).

Τηρεί το πρόγραμμα της με ακρίβεια και με έχει ξεκουράσει αυτό πάρα πολύ ειδικά με το θέμα του ύπνου...... Πλέον ξυπνάει στις 10 το πρωί, όλη μέρα δεν κοιμάται καθόλου και κατά τις 8 το βράδυ την κάνω μπάνιο, μετά την ντύνω πινει το γάλα της και 8:30 έχει πέσει ξερή και κοιμάται!!!!! και επειδή έχει ησυχία στο σπίτι μέχρι τις 9:00 έχει κοιμηθεί και η μπέμπα, βέβαια στις 12 ξαναπίνει ένα γάλα μισοκοιμισμένη και μετά κοιμάται και αυτή μέχρι τις 10 το πρωί.

Τι κάλα παιδάκια που έχω!!!! φτου-φτου!!!!!

Πείτε και εσείς κανένα νέο βρε κορίτσια...... εξαφανιστήκατε πάλι!!!!!!

να πω εγω ενα νεο;; ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑ!!!! Ενα μπομπο θηριο!!4220!!!!

Link to comment
Share on other sites

να πω εγω ενα νεο;; ΓΕΝΝΗΣΑΑΑΑΑ!!!! Ενα μπομπο θηριο!!4220!!!!

Να σου ζήσει! Μάλλον καλοπερνούσε όλο αυτόν τον καιρό. Καλό κουραγιο!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεσποινακι να σου ζήσει! Σε ποιο μαιευτηριο γενησες? ολα καλα?

Κοριτσια που γενησατε το δευτερο? πως αντεδρασε το πρωτο?

Ειμαι και εγω εγκυος στο δευτερο με πιθανη ημερομηνια 25/3/2011.

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινακι να σου ζήσει! Σε ποιο μαιευτηριο γενησες? ολα καλα?

Κοριτσια που γενησατε το δευτερο? πως αντεδρασε το πρωτο?

Ειμαι και εγω εγκυος στο δευτερο με πιθανη ημερομηνια 25/3/2011.

ευχαριστω πολυ!!! στο ελενα γεννησα παλι με την ιδια γιατρο και ηταν παρα πολυ καλα! τα νεα δωματια ειναι σουπερ! με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου και εσενα! που θα γεννησεις;

οσο για αντιδρασεις του πρωτου εμμ...ειναι λιγο σουρεαλιστικη η κατασταση...πολυ ομορφη αλλα και πολυ δυσκολη...εμενα ας πουμε με επιασαν τρελες τυψεις οτι παραμελω το κοριτσακι μου αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη! παντως το μελινακι αν και ζηλευει αρκετα, συμπεριφερεται πολυ καλα στο μπεμπη..ολο αγκαλιτσες και φιλακια ειναι...

το κακο ειναι οτι επειδη περναμε βαρβατους κολικους, οποτε κλαιει αυτος κλαιει και η μελινα γιατι στενοχωριεται και γινεται το ελα να δεις στο σπιτι...τα εχω παιξει λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό lidaad.

Εσείς ξενυχτάτε με το δευτερο και εγώ μόλις ξεκίνησα μεταπτυχιακό, εντελώς τυχαία έκανα την αίτηση και με πήραν οπότε λέω να το παρακολουθήσω και βλέπουμε.

Τα μικρά μας είναι μικροί επαναστάτες. Τι κάνετε όταν έχουν ξεσπάσματα με το παραμικρό?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό lidaad.

Εσείς ξενυχτάτε με το δευτερο και εγώ μόλις ξεκίνησα μεταπτυχιακό, εντελώς τυχαία έκανα την αίτηση και με πήραν οπότε λέω να το παρακολουθήσω και βλέπουμε.

Τα μικρά μας είναι μικροί επαναστάτες. Τι κάνετε όταν έχουν ξεσπάσματα με το παραμικρό?

Γειά σου Melita!

Κι εμείς το δεύτερο το αναβάλλουμε...

Η μικρή μας όταν έχει ξεσπάσματα στην αρχή προσπαθούμε να την παρηγορήσουμε αλλά όταν ξεπερνά τα όρια και ουρλιάζει ανεξέλεγτα απλα την κρατάμε αγκαλιά μέχρι να της περάσει χωρίς πολλές κουβέντες ή ακόμα και την αφήνουμε λίγο μόνη μέχρι να ξεσπάσει και την παίρνουμε πάλι αγκαλιά.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Melita!

Κι εμείς το δεύτερο το αναβάλλουμε...

Η μικρή μας όταν έχει ξεσπάσματα στην αρχή προσπαθούμε να την παρηγορήσουμε αλλά όταν ξεπερνά τα όρια και ουρλιάζει ανεξέλεγτα απλα την κρατάμε αγκαλιά μέχρι να της περάσει χωρίς πολλές κουβέντες ή ακόμα και την αφήνουμε λίγο μόνη μέχρι να ξεσπάσει και την παίρνουμε πάλι αγκαλιά.

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ. Εμένα δεν ουρλιάζει αλλά πετάει πράγματα κάτω.

Τώρα έχει δυο εβδομάδες που δεν τρώει καθόλου φρούτα ούτε μήλα και αχλάδια που τα λάτρευε. Μάλλον τα ούλα της είναι ευαίσθητα αφού βγάζει τα πίσω δόντια.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ. Εμένα δεν ουρλιάζει αλλά πετάει πράγματα κάτω.

Τώρα έχει δυο εβδομάδες που δεν τρώει καθόλου φρούτα ούτε μήλα και αχλάδια που τα λάτρευε. Μάλλον τα ούλα της είναι ευαίσθητα αφού βγάζει τα πίσω δόντια.

Εμείς από δοντάκια στάσιμες, ούτε κυνόδοντες ούτε τα δύο ακριβώς από κάτω, πώς τα λένε;

Πάντως όταν έβγαζε δοντάκια τα φρούτα τα έκοβα κομματακια και τα ζέσταινα για 1-2 λεπτά σε ένα κατσαρολάκι με μια κουταλιά νερό. Ήταν μαλακά και τα ετρωγε έυκολα. Δεν ξέρω για τις βιταμίνες τους αν τις χάνουν έτσι αλλά από το καθόλου νομίζω καλύτερα έτσι!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τι κάνετε? εμείς κλείσαμε τα 2.

Το πιστεύετε??? πότε πέρασε ο καιρός....!!!

Κάναμε τα γενέθλια μας σε παιδότοπο (ΕΝΝΟΕΙΤΕ!!!) επειδή υπολόγισα από τα περσινά μας γενέθλια ότι έβγαινε το ίδιο στην τιμή και μάλιστα χωρίς καθόλου κούραση, οπότε μια χαρά. Είχαμε 25 μεγάλους και 10 παιδάκια. Περάσαμε τέλεια, μαζέψαμε πολλά ρούχα και παιχνίδια (και λεφτάκια η μαμά! :wink: και εννοείτε ότι του χρόνου θα το ξανακάνω! Άντε με το καλό να έρθουν και τα δικά σας γενέθλια και να χαρείτε τα ζουζούνια σας. Φιλάκια!!!

--- Και φυσικά και καινούριο tickerάκι...!!!---

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...