Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Δίνετε στα παιδιά σας αλλαντικά ή το αφήνετε για αργότερα?

Εμένα από την πρώτη στιγμή που είδε αλλαντικά όρμηξε αλλά δεν της δίνω προς το παρόν. Το ίδιο έκανε και με τις ελιές για τις οποίες ξετρελαίνεται και τις έδωσα κανα δυο.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ! πολύ χαίρομαι που ξαναβρεθήκαμε!!!

Και σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

melita εγώ της δίνω αλλαντικά από 12 μηνών και ελιές το ίδιο, δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα. Όσο για την ομιλία και όλες τις άλλες δραστηριότητες, είμαστε στην ίδια μοίρα! Απλά εγώ έχω και να της λέω όλη την ώρα να μην φωνάζει και να μην τσιρίζει για να μην τρομάζει η μπέμπα, αλλά εγώ τα λέω εγώ τα ακούω. Μου λέει "καλά" και μετά από 2 δευτερόλεπτα κάνει ακριβώς το ίδιο!:twisted:

evi55 και η Έλενα τα ίδια ακριβώς τρώει, με την εξαίρεση ότι πλακώνει και κάτι γλυκάκια το απόγευμα, τα οποία της τα δίνουν όλοι οι άλλοι εκτός από μένα: μπαμπάς, παππούς, γιαγιά, θείοι, γειτόνισσες (εξου και τα 13κιλά!)

gogonenaki προς το παρόν είναι πολύ ωραίο αν μεγαλώνω δύο κοριτσάκια, αλλά για να δω του χρόνου που θα έχουμε τις ζήλιες (λογικά) για τα παιχνίδια και θα πρέπει να της κυνηγάω και τις δύο, καθώς μένουμε σε μονοκατοικία και η Έλενα δεν μαζεύεται από την αυλή.... Αααααχχχχ! καλό μου κουράγιο για το επόμενο καλοκαίρι....:?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή πολλές μου ζητήσατε να βάλω φωτό της Έλενας και της μπέμπας και επειδή εδώ φοβάμαι λίγο να της αναρτήσω (ποτέ δεν ξέρεις...!!!) επειδή της βλέπουν όλοι, όποια έχει facebook και θέλει ας με κάνει add στο όνομα Efi Dimitropoulou. Εκεί έχω τα πάντα. Μόνο στείλτε μου και το ψευδώνυμο για να καταλάβω ποια είναι η καθεμία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες. Λοιπον ειμαι και εγώ μανουλα ενος αγοριου 11 μηνων. Γεννησα Οκτώβρη του 2009. Περιμένω και κοριτσάκι μέχρι τον Μαρτη. Θα ήθελα να ρωτησω, τώρα που θά κάνετε εκκαθαριση των ρουχων αν σας περισσευουν χειμωνιατικα για τον γιο μου. Ειναι 1 χρόνο μικρότερος. Σας ευχαριστώ πολύ. Να χαίρεστε τα μωρά σας. Αν υπάρχουν ρουχαλακια στελτε μου μηνυμα. Σας ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Δίνετε στα παιδιά σας αλλαντικά ή το αφήνετε για αργότερα?

Εμένα από την πρώτη στιγμή που είδε αλλαντικά όρμηξε αλλά δεν της δίνω προς το παρόν. Το ίδιο έκανε και με τις ελιές για τις οποίες ξετρελαίνεται και τις έδωσα κανα δυο.

Γειά σας κορίτσια! Melita σε βλέπω και εδώ μετά το θέμα της οργάνωσης στο parents :-)

Αλλαντικά όχι, καθόλου. Η νταντά της πριν μήνες της έδωσε λίγο ζαμπόν και το έφαγε αλλά δεν της ξαναδώσαμε. Έχουν πολλά νιτρικά και αυτό είναι κακό, λέει...Επίσης αποφεύγουμε τη σοκολάτα, πάααρα πολύ λίγες φορές έχει δοκιμάσει. Άλλα γλυκά της δίνουμε, σποραδικά, κατά προτίμηση σπιτικά.

Αλλά ρε παιδιά τί κακό αυτό στην παιδική χαρά που πηγαίνουμε συνήθως ! Όλοι σχε΄δον έχουν μαζί τους πατατάκια, γαριδάκια, "πουράκια", σοκοφρέτες παγωτά και τις δίνουν στα δίχρονα και σε πιο μικρά ακόμα!!! Το χειρότερο, κανα δυο φορές προσφέρανε και στη δικιά μου χωρίς να με ρωτήσουνε :-( Δεν της δίνω όχι μόνο γιατί είναι ανθυγιεινά αλλά επειδή είναι πολύ ολιγόφαγη και είναι ικανή να περάσει τη μέρα με κάτι τέτοιο. Εσείς τους δίνετε διάφορα είδη περιπτέρου; μήπως εγώ είμαι τρελή τελικά που φτιάχνω κέικ στο σπίτι ή της δίνω μόνο παιδικά μπισκότα ή βιολογικά;


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Melita σε βλέπω και εδώ μετά το θέμα της οργάνωσης στο parents :-)

Αλλαντικά όχι, καθόλου. Η νταντά της πριν μήνες της έδωσε λίγο ζαμπόν και το έφαγε αλλά δεν της ξαναδώσαμε. Έχουν πολλά νιτρικά και αυτό είναι κακό, λέει...Επίσης αποφεύγουμε τη σοκολάτα, πάααρα πολύ λίγες φορές έχει δοκιμάσει. Άλλα γλυκά της δίνουμε, σποραδικά, κατά προτίμηση σπιτικά.

Αλλά ρε παιδιά τί κακό αυτό στην παιδική χαρά που πηγαίνουμε συνήθως ! Όλοι σχε΄δον έχουν μαζί τους πατατάκια, γαριδάκια, "πουράκια", σοκοφρέτες παγωτά και τις δίνουν στα δίχρονα και σε πιο μικρά ακόμα!!! Το χειρότερο, κανα δυο φορές προσφέρανε και στη δικιά μου χωρίς να με ρωτήσουνε :-( Δεν της δίνω όχι μόνο γιατί είναι ανθυγιεινά αλλά επειδή είναι πολύ ολιγόφαγη και είναι ικανή να περάσει τη μέρα με κάτι τέτοιο. Εσείς τους δίνετε διάφορα είδη περιπτέρου; μήπως εγώ είμαι τρελή τελικά που φτιάχνω κέικ στο σπίτι ή της δίνω μόνο παιδικά μπισκότα ή βιολογικά;

Και εγώ ευη δεν της δίνω καθόλου αλλαντικά, λίγη σοκολάτα κίντερ καμμιά φορά για την οποία ξετρελένεται. Κέικ δεν της αρέσει και τόσο, τρώει περισσότερο μπισκότα παιδικά και φυσικά ό,τι ανέφερες επάνω περιπτέρου ποτέ.

Βέβαια εμένα ξετρελένεται για ελιές που δεν ξέρω κατά πόσο κάνει να τρώει. και πολλά φρούτα.

Τι ποσότητες τρώνε τα παιδιά σας βρε κορίτσια?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Τι ποσότητες τρώνε τα παιδιά σας βρε κορίτσια?

Σπουργιτιού... π.χ. το μισό από το 1/4 του τοστ το πρωί... το φαγητό αν της αρέσει πάρα πολύ θα φάει το 1/2 από τη δική μου μερίδα, δεν ξέρω να πω ml.

Φρούτα και ντομάτες και κασέρι και φυσικά γάλα όμως άπειρο!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευη δεν της δίνω καθόλου αλλαντικά, λίγη σοκολάτα κίντερ καμμιά φορά για την οποία ξετρελένεται. Κέικ δεν της αρέσει και τόσο, τρώει περισσότερο μπισκότα παιδικά και φυσικά ό,τι ανέφερες επάνω περιπτέρου ποτέ.

Βέβαια εμένα ξετρελένεται για ελιές που δεν ξέρω κατά πόσο κάνει να τρώει. και πολλά φρούτα.

Τι ποσότητες τρώνε τα παιδιά σας βρε κορίτσια?

Γεια σας και απο εμενα κοριτσιαααα!!που χαθηκατε ολες τοσο καιρό;

και εγω δεν της δινω αλλαντικα καθολου ή σοκολατες. Μονο κεικ μουστοκουλουρα ή τσουρεκι. (βεβαια το καλοκαιρι μερικα παγωτακια τα τσακισε)

απο ποσοτητες τρωει 250 ml γαλα πρωι βραδυ, πολλα και διαφορα φρουτα , φαγητο σε μεριδα περιπου τη μιση ενος ενηλικα (αμα εχει μακαρονια βεβαια ξεχναει να σταματησει!) και το απογευμα ενα γιαουρτι ή μισο τοστ περιπου. το βραδυ λιγες φορες τρωει φαγητο. και απο κιλακια ειναι 11,5 και 84 ποντους.. καλα ειναι νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χαθήκαμε, τώρα που φθινοπώριασε για να ανασυνταχθούμε σιγά σιγά!

Μια χαρά είστε Δέσποινα! Εμείς σταθερά κατηγορία φτερού (αχ, μακάρι να ανήκα κι εγώ σε αυτή) 9,500 κιλά και 87 εκ. ύψος. Και πολλά μαλλιά! Το προσωπάκι της πολύ λεπτό χανότανε μέσα στο μαλλί και έτσι σήμερα κάναμε το πρώτο μας κούρεμα, σε παιδικό κομμωτήριο βεβαίως - βεβαίως, όπου μας δώσανε και μέσα σε ένα φακελάκι τα πρώτα μαλλακια κομμένα για ενθύμιο :-) Δείτε και φωτο!

post-17557-14825440488688_thumb.jpg


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, χαθήκαμε, τώρα που φθινοπώριασε για να ανασυνταχθούμε σιγά σιγά!

Μια χαρά είστε Δέσποινα! Εμείς σταθερά κατηγορία φτερού (αχ, μακάρι να ανήκα κι εγώ σε αυτή) 9,500 κιλά και 87 εκ. ύψος. Και πολλά μαλλιά! Το προσωπάκι της πολύ λεπτό χανότανε μέσα στο μαλλί και έτσι σήμερα κάναμε το πρώτο μας κούρεμα, σε παιδικό κομμωτήριο βεβαίως - βεβαίως, όπου μας δώσανε και μέσα σε ένα φακελάκι τα πρώτα μαλλακια κομμένα για ενθύμιο :-) Δείτε και φωτο!

Μπράβο, τι καλά που κάθεται να της κόψουν τα μαλλιά. Η δικιά μου θα έτρεχε από μακριά. Πάντως, δεν ήξερα ότι υπάρχουν και παιδικά κομμωτήρια! Τουλάχιστον εδώ που μένω δύσκολα να υπάρχει.

Κι εμείς ζυγιστήκαμε την δευτέρα που κάναμε και 2 εμβόλια. Γύρω στα 11,100-11,150 κιλά και 85-86 εκ. δεν υπάρχει ακρίβεια αφού η μικρή δεν κάθεται με τίποτα να ζυγιστεί.

Τελειώσαμε και με τα εμβόλια κ το επόμενο όταν θα πάει παιδικό δηλ. του χρόνου.

Ευτυχώς και εμένα τρώει πολλά φρούτα και λαχανικά, από φαγητό βέβαια μια από τα ίδια, αν έχει ζυμαρικά περισσότερο και τα υπόλοιπα ένα μικρό μπωλάκι.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Άντε κοπέλα μου λίγη υπομονή ακόμα......

Περιμένουμε δηλαδή από μέρα σε μέρα να ακούσουμε τα καλά νέα!!!

το σαββατο εχω πητ!!! και εδω και μια εβδομαδα εχω διαστολη (χθες ηταν στο 3,5) και δεν λεει να βγει ο ατιμουλης...και ο σημερινος υπερηχος τον βγαζει 4 κιλα!!! βοηθεια χριστιανοι!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...