Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

mira εδώ στο parents το διάβασα αλλά έχει καιρό και δε θυμάμαι που ακριβώς. Κάπου σχετικά με τα εμβόλια πάντως. Τελευταία είδα ότι υπάρχει και το priorix tetra που έχει και την ανεμοβλογιά μέσα αλλά δε ξέρω αν έχει υδράργυρο. Ρώτα και γι'αυτό αν θες και πες μας και μας! :D

το θεμα με ολα αυτα τα πενταβακ πεντατεκ μμρ και γενικα διπλα τριπλα κλπ εμβολια ειναι οτι ολα ενωνονται με υδραργυρο ο οποιος ειναι αδυνατον να αποροφηθει η να αποβληθει απο τον οργανισμο, αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μενει μεσα και να λειτουργει συσωρευτικα δηλαδη η ποσοτητα του να αυξανεται και συνεπαγωγικα να αυξανονται και οι πιθανοτητες να διμιουργησει παρενεργειες και προβληματα, φυσικα δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο γιατι οι φαρμακευτικες :evil::evil:εχουν αποφασισει για μας και δεν αφηνουν τα εμβολια πια μεμονομενα ωστε να επιλεγουμε αν θελουμε να τα κανουμε ενα ενα παρα ετσι οπως ξερετε..αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ευχομαστε να ειναι τυχερα τα μπουμπουκακια μας και καθε εμβολιο που κανουμε να ειναι για καλο!!!:-D:-D

:roll::roll:αυτο παντως μου θυμιζει μια ταινια συνομοσιας που εχω δει μικρη, οπου οι κακοι θελουν να μειωσουν τον πληθυσμο της γης με αυτον το τροπο (μεγαλη ποσοτητα υδραργυρου πηγαινει στον εγκεφαλο και σκοτωνει) μπρρρρ ειχα τρομοκρατηθει και δεν πλησιαζα το θερμομετρο..:-D:-D


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια! Χαθήκαμε λιγάκι τελευταία...!!!

Λοιπόν, επιτέλους φτιάξαμε το παιδικό. Ορίστε οι φωτό και περιμένω τα σχόλιά σας.

http://www.flickr.com/photos/49605503@N05/?saved=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χαθήκαμε λιγάκι τελευταία...!!!

Λοιπόν, επιτέλους φτιάξαμε το παιδικό. Ορίστε οι φωτό και περιμένω τα σχόλιά σας.

http://www.flickr.com/photos/49605503@N05/?saved=1

Eφακι τι κανεις???? το δωματιο ειναι σουπερ!!!! τρελα κοριτσιστικο!!!:D:D:D:Dζηλευωωωωωω!!!! εγω αρχισα να σκεφτομαι πως θα κανω το δωματιο του μπομπου και δεν εχω ιδεα!!!! τι μου βαζουν δυσκολα μωρε εγω ειμαι των κοριτσιων!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

εφτασες 31η εβδομαδα βρε θηριο???? κοντευεις!!! με το καλο ζουζουνα!!! αντε και στα δικα μας βαρεθηκααααααα!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: και εχω πολυ μελλον λεμε!!!

η μικρη στη φωτο φαινεται να εχει παθει την πλακα της!!! αληθεια της εβαλες κρεβατι κανονικο γιατι εγω σκεφτομουν να παρω αλλη μια κουνια για το μπομπο..με εβαλες σε σκεψεις!!

Link to comment
Share on other sites

ααα...μολις συνειδητοποιησα οτι δεν στο ειχα πει οτι ο σπορος ειναι αγορι!!!!!! ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D (Δεν το εχω πιστεψει ακόμα!!νομιζω οτι θα γεννησω εξωγηινο!!)!:D:D:D:D αλλα ειμαι τρελα χαρουμενη...χεχεχεχε...το παραδεχομαι!!! το μονο που με τρελαινει ειναι...μη γελασεις...το πως θα καθαριζω το τσουτσουνι!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τρελο αγχος λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κορίτσια!

Πολύ όμορφο το δωμάτιο Εφάκι, μπράβο σου.

Μου έδωσες και ιδέες για να φτιάξω το δικό μου. Την μετακόμισες ή όχι ακόμη?

Προς το παρόν εγώ ετοιμάζω την βάπτιση που είναι σε 2 εβδομάδες και έχω αρκετά να κάνω.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! γιοκ χρόνος γενικά... Έπαθα και μια ξεγυρισμένη τενοντίτιδα στον αριστερό ώμο και φάηκε πως έχω και περιαρθρίτιδα (επιβάρυνση μεγάλητο κουβάλημα του μωρού με το αριστερό χέρι) και έτρεχα κάθε μέρα στη φυσιοθεραπεία και όχι πολλα παυσίπονα γιατί θηλάζουμε ακόμα. Ευτυχώς έπεσα σε καλό γιατρό - φυσιοθεραπευτή και βελτιώθηκε η κατάσταση.

Εφάκι κουκίστικο το δωμάτιο! Με το καλό το δεύτερο μωράκι που πλησιάζει! Μπράβο για την άψογη οργάνωση! Εμείς δεν έχουμε καν παιδικό δωμάτιο, μέχρι να βρούμε τί θα κάνουμε με σπίτι είμαστε στριμωγμένοι στο δυάρι και έχουμε και το γάτο που είναι και μεγαλόσωμος :-)

Κάναμε το MMR πριν 10 μέρες και το Σάββατο είχε πολύ πυρετό η Δήμητρα, μέχρι που είχε και σπασμούς :-(. Ευτυχώς μετα αντιπυρετικά έπεσε αλλά έχει συνάχι και λίγο βήχα, δεν ξέρω αν φταίει το εμβόλιο και γι΄αυτά.

Με το καλό despoina! Και εγώ αν κάνω δεύτερο και μου βγει αγοράκι αυτό το άγχος έχω, πώς καθαρίζουν το σημείο αυτό :-)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χαθήκαμε λιγάκι τελευταία...!!!

Λοιπόν, επιτέλους φτιάξαμε το παιδικό. Ορίστε οι φωτό και περιμένω τα σχόλιά σας.

http://www.flickr.com/photos/49605503@N05/?saved=1

αντε ρε κοριτσια που χαθηκατε τοσο καιρο???????

εφακι σουπερ το δωματιο για τα μπουμπουκια σου!!!!:D:D την βαζεις την μικρη σε κρεβατι???? δεν φοβασαι οτι θα πεσει?? η δικη μου γυριζει σαν σβουριτσα στον υπνο της φοβαμαι οτι θα την βρω κατω απο την ντουλαπα αν δεν εχει καγκελο!!! χι χι

μελιτα εχω και εγω την βαπτιση στις 8 του μηνος και σε νιωθω, δουλευω οποτε καταλαβαινετε κοριτσια οτι τρεχω και δεν φτανω!!!!!

δεσποινα συγχαρητηρια!!!! αχ παροτι δεν ειμαι ετοιμη για δευτερο και ιδιαιτερως με ολα αυτα που σημβαινουν γυρω μας ειχα καθυστερηση πριν λιγες μερες και μπορω να πω οτι μεσα μου ειχα χαρει με την σκεψη αυτη!!!αχ βαχ!!! χαιρομαι πολυ και για τις δυο σας!!!!:-D:-D

εβι 155 τι μου το θυμησες το μμρ παλι??? επρεπε να το κανω στις 24 αλλα επειδη εχω την βαπτιση σε λιγες μερες δεν το εκανα μην μου αρωστησει εκεινες τις μερες, ασε που μεσα μου δεν θελω καθολου να το κανω, αλλα δεν γινεται διαφορετικα....:(:(


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!!

Λοιπόν, η μικρή από το βράδυ κοιμήθηκε στο δωμάτιό της. Για να είμαι ειλικρινής, την παίρνει ο ύπνος στην κρεβατοκάμαρα, επειδή έχει μάθει να κοιμάται βλέποντας τηλεόραση και μετά την μεταφέρουμε δίπλα στο παιδικό. Δεν σηκώνεται όμως καθόλου κατά την διάρκεια της νύχτας. Κοιμάται κατά τις 23:30, γύρω στις 08:00 το πρωί έρχεται απο το παιδικό μέσα στην κρεβατοκάμαρα και συνεχίζει το ύπνο της μέχρι τις 12:00!!! Νομίζω ότι είμαι πολύ τυχερή!

Κοιμάται κανονικά στο μονό κρεβάτι με το καγκελάκι που είδατε στις φωτό. Δεσποινάκι σου το συστήνω ανεπιφύλακτα!!! 15 Ευρώ από JUMBO. Και έχει και δύο ασφάλειες στα πλάγια, αν θέλεις να το κατεβάζεις στην διάρκεια της ημέρας. Εμείς δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Δεσποινάκι πως τα πας? Αγοράκι τελικά? Άντε με το καλό να χαρείς τον μπουμπούκο σου!!!

Εγώ σε 5 μέρες μπαίνω στον μήνα μου!!! Πότε πέρασε ο καιρός?

Α! και οι τελευταίες μας αναλογίες: 86 εκ. ύψος, 12 κιλά βάρος και 2,5 κιλά το έμβρυο!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χαθηκαμε εε???:rolleyes::rolleyes:

εφακι θα παρω και εγω απο το τζαμπο καγκελακι γιατι το καλοκαιρι θα λειψω αρκετους μηνες και δεν μπορω να κουβαλησω μαζι μου το κρεβατι της και στο παρκο της εχω στρωματακι καλο αλλα οχι καποιο που μπορει να κοιμηθει τοσο μονιμα.. τι αλλο να κανω?? εχετε καμμια ιδεα???????????????? :confused::confused: αν παρω το καγκελακι και υπαρχει στο δωματιο μονο κρεβατι ελπιζω να τα καταφερουμε εε???:confused:


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όντως χαθήκαμε!!!

Καλημέρα και από εμάς λοιπόν, Εφάκι πολύ χαίρομαι που τα καταφερατε με το παιδικό και κοιμάται τόσο καλά, εν όψει του νέου βρέφους μάλιστα που έρχεται αυτό το βρίσκω σούπερ!:-)

Φοβερή η ιδέα για το καγκελάκι! Θα πάρουμε κι εμείς γιατί το καλοκαίρι στο χωριό έχουμε παρκοκρέβατο αλλά δεν ξέρω αν θα έιναι εύκολο να τη βάζω εκεί. Εμείς ακόμα είμαστε σε...βρεφικό στάδιο, η μικρή κοιμάται μετά από θηλασμό στο κρεβάτι μας και τη μεταφέρω στο κρεβατάκι της που είναι κολλημένο στο διπλο κρεβάτι χωρίς πλαϊνό κάγκελο. Κάποια στιγμή ψιλοξυπνάει και τηνπαίνρω πάλι στο κρεβάτι και μετά ξανά στην κούνια. Α, και δεν υπάρχει παιδικό γιατί απλά δεν έχουμε άλλο δωμάτιο και τα σχέδια για μετακόμιση αναβάλλονται λόγω οικονομικής κρίσης :-(


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Μετά από πολύ πολύ καιρό σας γράφω και πάλι.

Βαπτιστήκαμε στις 9 Μάη με αρκετά κλάματα και παρατράγουδα αλλά μετά δεν κοιμήθηκε καθόλου έως τις 12.00 που γυρίσαμε το βραδι για ύπνο.

Μετά από 7 ολόκληρες ημέρες την έκανα μπάνιο σύμφωνα με την παράκληση του παπά και μόλις ολοκληρώσαμε τις 3 κυριακές μεταλαβιάς.

Αν και στην αρχή μόλις την φώναζα με το όνομα Μιχαέλα μου έλεγε μπεμπούλα με λένε με τον δικό της τρόπο, τώρα έχει καταλάβει ότι είναι πλέον το όνομά της.

Κατα τ αλλα όλα καλά, μόλις βλέπει διαφημίσεις επαναλαμβάνει τα ονόματα από τα προιόντα σαν παπαγάλος και δεν κάθεται στιγμή σε μια μεριά στο σπίτι.

Τα μεσημέρια έχει συνηθίσει πλέον να κοιμάται στο κρεββάτι μου αφού μόλις την βάζω στην κούνια ξυπνά.

ΕΦΑΚΙ δεν είναι ακόμη μικρά για να κοιμούνται σε κανονικό κρεββάτι έστωκαι με το κάγκελο? Αναρωτιέμαι τι θα γίνει εάν ξυπνήσουν μέσα στην νύχτα και προσπαθώντας να πηδήξουν το κάγκελο για να κατέβουν πέσουν κάτω με το κεφάλι και από ψηλά. Βέβαια και η δική μου φαντάζομαι και η δική σου άνεβοκατεβαίνουν μόνα τους πλέον στα κρεββάτια αλλά με το κάγκελο είναι δύσκολο και επικίνδυνο μάλλον.

Κορίτσια, περιμένω τα νέα σας.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν να χαίρεσαι την μικρούλα σου και μεγια το ωραίο σας όνομα!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να πέσουν, μην φοβάσαι. Το καγκελάκι δεν πιάνει το κρεβάτι μέχρι τέλους. Είναι μέχρι την μέση και λίγο παραπάνω, οπότε όταν θέλει να κατέβει από το κρεβάτι, σέρνεται μέχρι το άνοιγμα και κατεβαίνει κανονικά. Μέχρι τώρα δεν έχει σκεφτεί να καβαλήσει το καγκελάκι. Ελπίζω να μην το σκεφτεί και στο μέλλον...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Hello κορίτσια!

Τι έγινε? χαθήκαμε όλες!!!

Να ξεκινήσω με τα νέα μου: ΓΕΝΝΗΣΑ!!!

Το Σάββατο 12 Ιουνίου μια κουκλίτσα, 3,035γρ. και 53εκ. ύψος, με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, βγήκαμε σε 4 μέρες μια χαρά και τώρα είμαστε στο σπίτι της μαμάς μου στην Θεσσαλονίκη και από βδομάδα φεύγουμε πίσω στην βάση μας, στην Φλώρινα.

Η μπεμπούλα είναι πολύ καλή η καημένη, αφού την ξυπνάω εγώ κάθε 3 ώρες για να φάει αλλιώς δεν χαλάει τον ύπνο της...!!! Αφού το βράδυ κοιμάται γύρω στις 12 και ξυπνάει 6 το πρωί! είμαι πολύ τυχερή μαμά!:-D

Όσον αφορά την Έλενα, το έχει πάρει πολύ καλά το θέμα. Εγώ περίμενα να ζηλέψει, αλλά μπα! όλη την ώρα θέλει να την κοιτάζει και να την φιλάει. Ευτυχώς!!!

Α! και οι διαστάσεις της Έλενας: 88εκ. ύψος και 12,900 βάρος. Είναι πια μια κοπέλα...!!!

Αυτά τα νέα μας κορίτσια! Τα ξαναλέμε.

(Δεσποινάκι ζήλεψες?!!!!!!!:tongue:)

Link to comment
Share on other sites

Hello κορίτσια!

Τι έγινε? χαθήκαμε όλες!!!

Να ξεκινήσω με τα νέα μου: ΓΕΝΝΗΣΑ!!!

Το Σάββατο 12 Ιουνίου μια κουκλίτσα, 3,035γρ. και 53εκ. ύψος, με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν πολύ καλά, βγήκαμε σε 4 μέρες μια χαρά και τώρα είμαστε στο σπίτι της μαμάς μου στην Θεσσαλονίκη και από βδομάδα φεύγουμε πίσω στην βάση μας, στην Φλώρινα.

Η μπεμπούλα είναι πολύ καλή η καημένη, αφού την ξυπνάω εγώ κάθε 3 ώρες για να φάει αλλιώς δεν χαλάει τον ύπνο της...!!! Αφού το βράδυ κοιμάται γύρω στις 12 και ξυπνάει 6 το πρωί! είμαι πολύ τυχερή μαμά!:-D

Όσον αφορά την Έλενα, το έχει πάρει πολύ καλά το θέμα. Εγώ περίμενα να ζηλέψει, αλλά μπα! όλη την ώρα θέλει να την κοιτάζει και να την φιλάει. Ευτυχώς!!!

Α! και οι διαστάσεις της Έλενας: 88εκ. ύψος και 12,900 βάρος. Είναι πια μια κοπέλα...!!!

Αυτά τα νέα μας κορίτσια! Τα ξαναλέμε.

(Δεσποινάκι ζήλεψες?!!!!!!!:tongue:)

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!ΓΕΝΝΗΣΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ;;;;;

Zηλευω πολυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D Να σας ζησει κουκλιτσα μου!!!! τρελαθηκα με το μηνυμα σου νομιζα οτι αργουσες ακομα!!!!!!! :D:D:D:D:D Μπεμπακι μωρε!!!!!:D:D:D Βαλε μας καμια φωτο να την δουμε!!! Σας φιλω γλυκα και τις 3!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!

Άντε με το καλό να έρθει και η σειρά σου!

Φωτό από την μπεμπούλα σε λίγες μέρες όταν πάμε σπίτι μας, επειδή από αυτόν τον υπολογιστή δεν μπορώ να περάσω φωτό.

Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...