Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΕΦΑΚΙ

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.

ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΟΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΟ ΤΗς ΧΑΡΤΗ.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Efaki πολύ χάρηκα! Να τα χαίρεσαι και τα δύο! Ελπίζω να βρισκεις λίγο χρόνο πού κι πού να μας λες τα νέα σου!

Εμείς χαθηκαμε τελευταία. Τρέχω με τη δουλειά -συχνά ταξίδια- και γυρίζω απόγευμα ή καμια φορά και βράδυ. Παίρνω τη μικρή από την κυρία που την κρατάει και την αναλαμβάνω ως τις 10 παρά το βράδυ που έρχεται ο άντρας μου. Μάλιστα την μπανιαρίζω και την κοιμίζω εγώ ως τις 11 οπότε πού να βρω χρόνο για τιποτα...μετά πέφτω και κοιμάμαι ως τις 6 το πρωί και πάλι από την αρχή...Για δεύτερο ούτε που το σκεφτόμαστε.

Έχει γίνει πολύ ζωηρή, το καρότσι δεν το θέλει. Σκαρφαλώνει παντού, ψιθυρίζοντας μόνη της "¨θα πέσει.. έπεσε...θα πέσει" :-) :-) και είναι αδυνατούλα (9.300 και 86 εκ. ύψος) Εσείς πώς πάτε με τη σχέση τους με το καρότσι;


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!

Άντε με το καλό να έρθει και η σειρά σου!

Φωτό από την μπεμπούλα σε λίγες μέρες όταν πάμε σπίτι μας, επειδή από αυτόν τον υπολογιστή δεν μπορώ να περάσω φωτό.

Φιλάκια!!!

efaki na sou zisei i mpempoula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na tin xairesai kai na tin kamarwseis opws thes!!!!!!!


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια που είσαστε? ΧΑΘΗΚΑΜΕ!!!

Τελείως όμως.....

Θέλω να πιστεύω ότι φταίει το γεγονός ότι είναι καλοκαιράκι και μόλις χειμωνιάσει να τα λέμε και πάλι!

Δεσποινάκι τι έγινε, γέννησες? Πως τα πας? Γράψε μας τα νέα σου.

Εγώ πάντως μια χαρά με τις ζουζούνες μου. Η Έλενα την αγαπάει πάρα πολύ την μπεμπούλα και δεν την ζηλεύει καθόλου. Δεν με κουράζουν όσο θα περίμενα και γενικά είναι πολύ καλά τα πράγματα. Η μπέμπα είναι πλέον 2,5 μην.ων, τρώει πάααααααρα πολύ - 7 μπιμπερό την ημέρα των 200ml και 100ml χαμομήλι το απόγευμα - :o Το βράδυ (ευτυχώς!) δεν ξυπνάει (από 30 ημερών), κοιμάται στις 22.00 και ξυπνάει 07.30 το πρωί. Μια χαρά.

Και η Έλενα ξαναμπήκε σε πρόγραμμα, επειδή το είχαμε χάσει τελείως όμως.... Κοιμόταν 01.00 το βράδυ, ξυπνούσε 11.30 το πρωί, το μεσημέρι κοιμόταν όποτε ήθελε και όσο ήθελε και της τα έκοψα!

Τώρα την κάνω μπάνιο στις 21.00 μέχρι να την τελειώσω, να της φορέσω μπυτζάμες πάει 21.30, μετά της δίνω ένα μπουκάλι γάλα (240ml), της βάζω να βλέπει και DVD με τους Mazoo And The Zoo (ενώ ξαπλώνει) και μέχρι τις 22.00 άντε 22.30 κάποιες φορές έχει κοιμηθεί. Το πρωί ξυπνάει στις 09.30-10.00 και το μεσημέρι στις 15.00 έχει πέσει ξερή και 16.30 το πολύ την ξυπνάω.

Στο θέμα της διατροφής μου τα χαλάει λίγο, επειδή πρέπει να την κυνηγάω για να φάει αλλά ευτυχώς τρώει πολλά φρούτα και ρυζογκοφρέτες . Και 4 φορές την ημέρα γάλα και χυμούς ενδιάμεσα.

Ευτυχώς η ανάπτυξη της είναι πολύ καλή, είναι αρκετά ψηλή, την περνάνε όλοι για 2,5-3 χρονών). Είναι 90 εκατοστά και 13 κιλά.

Αυτά τα νέα μας κοριτσάρες. Περιμένω να δω και τα δικά σας, μην χειμωνιάσει για να τα πούμε...

Φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν οι πριγκηπισες σου efaki. Και ο δικός μου ηταν πολη φαγάνας σε αυτη την ηλικια - τωρα ζηταει φαγητο για δοκιμη μονο όταν τρωμε κι εμεις. Πως ειναι να μεγαλωνεις δυο κουκλες? Εγω εχω τον μικρό πριγκηπα κι εχω ξετρελαθει μαζι του

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Γειά σου Εφάκι!

Η μικρούλα σου βιάζεται να μεγαλώσει φαίνεται! Και για τη μεγάλη πολύ θετικό που τρώει πολλά φρούτα και η Δήμητρα έτσι είναι, μόνο που δεν τρώει και τίποτα άλλο, εκτός από ντομάτες και γάλα. Όλα τα άλλα σε ελάχιστη έως μηδενική ποσότητα.

Κι εμείς μεγαλώσαμε, τον Ιουνιο ήταν 86 εκ. και 9.500 κιλά, στο ύψος πολύ ωραια, στα κιλά μινιόν όμως :-)

Μέσα στις διακοπές έπιασε να λύνεται η γλώσσα της και μιλάει ασταμάτητα! Έχει πολύ πλάκα γενικά τώρα και μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί του κορίτσια, έ;

Πολλά φιλιά σε όλες! Ειδικά στη Δέσποινα που όπως φαίνεται όπου νά ναι υποδέχεται το νέ ομέλος της οικογένειάς της :-)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα κορίτσια,

χαίρομαι που είστε όλες καλά. Κι εμείς έχουμε ζωηρέψει πάαρα πολύ, ανεβαίνει σε τραπέζια, καναπέδες, κρέμεται από το πάρκο ....... αναβοσβήνει τα φώτα, ανοίγει πόρτες και θέλει να κάνει ό,τι κάνουμε εμείς.

Όσο για την ομιλία, επαναλαμβάνει σαν παπαγάλος τα πάντα και όταν είναι μαζί μας ή με την μητέρα μου μιλάει αρκετά. Με κόσμο όμως δεν λέει κουβέντα, είναι πολύ ντροπαλή ή διστακτική.

Το προηγούμενο σάββατο μπήκε και για πρώτη φορά στη θάλασσα και μετά δεν ήθελε να βγει. Όμως την άμμο ούτε να την αγγίξει, ούτε πόδια ούτε χέρια. Εσείς το έχετε αυτό?

Με το φαγητό συνεχίζω να της κάνω ιδιαίτερο αλλά μπορεί να τσιμπάει και από τα δικά μας φαγητά. Μόνο που δεν της αρέσει το κρέας. Και καθώς θηλάζει δεν ξέρω εάν παίρνει αρκετό σίδηρο.

Ελπίζω να τα λέμε συχνά.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...