Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

Εγώ κυριολεκτικά πια περπατάω με πολύ πόνο...χαμηλά...εγώ δεν έχω ακόμα τακτικά πόνους,συνήθως έχω το βράδυ όμως εδώ κ 5 μέρες μετά τις 11 το βράδυ κ είχα κ για μισή ώρα ανά 7 λεπτά πονακια περιόδου...αλλά μετά σταματάνε ευτυχώς..εχθές είχα 2 καλές συσπάσεις με διάφορα 40 λεπτών αλλά δεν συνεχίστηκαν..οπότε παρακολουθώ κ περιμένω...την Δευτέρα θα με δει εμένα ,ελπίζω να προλάβει να με δει...Όσο για την βδομάδα νωρίς δεν είναι από την στιγμή που μπήκες στον μήνα σ ,μπορεί να πάρεις κ μια μέρα πόνο..απλά 36 ή 37 εβδομάδων θεωρείται το μωρό πρόωρο..γι'αυτό μου είπε εμένα όσο μπορώ να μην μετακινουμε μέχρι να κλείσω κ τις 38..έχω 1 βδομάδα ακόμα ευτυχώς..εύχομαι να τις φτασω

Αχ κοριτσακι μου αυτο που λες περπατας με πονο το εχω απο τον εβδομο μηνα με την ισχιαλγια και σε καταλαβαινω..Οσο για το να μην μετακινουμε ετσι και αλλιως δεν μπορουσα να μετακινηθω και ουτε να κανω τιποτα οποτε και εμενα γιαυτο με παρεξενεψαν αυτοι οι πονοι περιοδου, με ειχαν ξαναπιασει πριν 3 μερες και εμενα μονο την νυχτα αλλα μετα το πρωι ημουν καλα...τωρα αν ειναι ψευτο τοκετος που λενε δεν ξερω τι να πω...θα την ξαναπαρω ενα τηλ την γιατρο μου αν δω οτι συνεχιζω και ποναω...παντως μεχρι και τωρα που γραφω ποναω στην μεση χαμηλα πολυ και αντανακλα μπροστα ο πονος σαν σφαχτης μετα με αφηνει παλι..επισης ενα αισθημα δυσφοριας και ψηλα στην κοιλια αρχισα να εχω στο στομαχι...δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχησω οτι κατι οντως γινεται η δεν ειναι τιποτα...

Δεν εχω ιδεα πως ειναι οι πονοι τοκετου και εχω ψιλοσαστισει λιγο τωρα για τον αν πρεπει να παω να κανω μπανιο να ειμαι ετοιμη αν θα γεννησω η οτι δεν ειναι τιποτα και μπορει να περασει και τζαμπα το αγχος και η ετοιμασια...πιο πολυ θα με χαλασει να παω στην κλινικη και να μου πουν οτι δεν γεννας και να ξαναφυγω σπιτι και ετσι γιαυτο ακομα καθομαι στα αυγα μου και ελπιζω η να περασουν η να νιωσω κατι πιο εντονο ας πουμε και να θορυβωθω...

Με στεναχωρει μονο το γεγονος οτι ειναι λιγο νωρις και θελω η μικρη μου να ειναι μονο καλα...

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και γω ετσι ξεκινησα στα ξαφνικα...

ειχα πονακια απο την πεμπτη αλλα δεν εδινα σημασια γιατι μεχρι την προηγουμενη που ειχα γιατρο δεν ειχα κανενα τετοιο συμπτωμα.

Την κυριακη ειχα πονους πιο εντονους αλλα οχι να χτυπανε στη μεση.

τη δευτερα 6:30 οι πονοι ηταν ακανονιστοι αλλα χτυπαγαν στη μεση και μετα ειδα βλεννα καφετι και εκει λεω κατι τρεχει

αλα κοιμηθηκα μεχρι τις 10 πηρα μετα τη μαια για να με δει και στις 11:30 που εφτασα στο μαιευτηριο ειχα διαστολη 3 προς 4 οποτε με κρατησαν μεσα.

δεν προλαβα να κανω επισκληριδιο γιατι με την αντιπικτικη επρεπε να περασουν 24 ωρες. Αλλα η κουκλα ηταν βιαστικη και γρηγορη και σε δυο ωρες βγηκε...

οποτε να ενημερωνετε το γιατρο

γιατι με το που μπαινουμε στο μηνα ολα τελικα ειναι πιθανα

  • Μου αρέσει 3

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα καλα!Πηγα 9 η ωρα το βραδυ για καρδιοτοκογραφο και να με δει απο κατω ..ο τραχηλος αν και μαλακος μου ειπε ειναι ακομα μακρυς οποτε δεν δρομολογειτε τοκετος...ευτυχως μου φυγε ενα βαρος...προφανως οι συσπασεις ηταν λογω εμπεδωσης γιατι η δικια μου τωρα πηρε θεση με το κεφαλι,μεχρι τωρα ειχε ισχιακη προβολη και απο την πιεση που κανει και κατεβαινει πιο κατω κανω συσπασεις...Κλεισαμε και τελικη ημερομηνια που θα μπω για καισαρικη στις 13 του μηνα και αισιως μου ειπε οτι εφτασε στα 3 κιλακια περιπου...Α!Μου εκανε και μια ενεση κορτιζονης...τωρα κατα ποσο χρειαζεται δεν ξερω αλλα κατι θα ξερει αυτη παραπανω για να την κανει...εσεις την κανατε?

Αυτα απο εμενα περιμενω τωρα δικα σας νεα!Καλο βραδυ σε ολες!

  • Μου αρέσει 3

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, anguen είπε:

Κοριτσια ολα καλα!Πηγα 9 η ωρα το βραδυ για καρδιοτοκογραφο και να με δει απο κατω ..ο τραχηλος αν και μαλακος μου ειπε ειναι ακομα μακρυς οποτε δεν δρομολογειτε τοκετος...ευτυχως μου φυγε ενα βαρος...προφανως οι συσπασεις ηταν λογω εμπεδωσης γιατι η δικια μου τωρα πηρε θεση με το κεφαλι,μεχρι τωρα ειχε ισχιακη προβολη και απο την πιεση που κανει και κατεβαινει πιο κατω κανω συσπασεις...Κλεισαμε και τελικη ημερομηνια που θα μπω για καισαρικη στις 13 του μηνα και αισιως μου ειπε οτι εφτασε στα 3 κιλακια περιπου...Α!Μου εκανε και μια ενεση κορτιζονης...τωρα κατα ποσο χρειαζεται δεν ξερω αλλα κατι θα ξερει αυτη παραπανω για να την κανει...εσεις την κανατε?

Αυτα απο εμενα περιμενω τωρα δικα σας νεα!Καλο βραδυ σε ολες!

άντε ωραία μια χαρά...αυτό έχει σημασία να μην έχεις άγχος...όσο για το πόνο κ εγώ τον έχω από τότε που μπήκα στον 7ο μήνα αλλά τις τελευταίες 2 με 3 βδομάδες είναι δράμα η κατάσταση...εμένα έχει θέση από τον 6ο μήνα κ μετά Κ είναι ίδιος..

22 hours ago, Babezu είπε:

Και γω ετσι ξεκινησα στα ξαφνικα...

ειχα πονακια απο την πεμπτη αλλα δεν εδινα σημασια γιατι μεχρι την προηγουμενη που ειχα γιατρο δεν ειχα κανενα τετοιο συμπτωμα.

Την κυριακη ειχα πονους πιο εντονους αλλα οχι να χτυπανε στη μεση.

τη δευτερα 6:30 οι πονοι ηταν ακανονιστοι αλλα χτυπαγαν στη μεση και μετα ειδα βλεννα καφετι και εκει λεω κατι τρεχει

αλα κοιμηθηκα μεχρι τις 10 πηρα μετα τη μαια για να με δει και στις 11:30 που εφτασα στο μαιευτηριο ειχα διαστολη 3 προς 4 οποτε με κρατησαν μεσα.

δεν προλαβα να κανω επισκληριδιο γιατι με την αντιπικτικη επρεπε να περασουν 24 ωρες. Αλλα η κουκλα ηταν βιαστικη και γρηγορη και σε δυο ωρες βγηκε...

οποτε να ενημερωνετε το γιατρο

γιατι με το που μπαινουμε στο μηνα ολα τελικα ειναι πιθανα

Για την βλεννα ήθελα να σας στο πω...εγώ στον γιο μου είχα δει...μεγάλη στάμπα από ροζ αίμα...κ ένιωσα ένα κλουπ..κ λέω κατουρηθηκα πάνω μου..αλλά τελικά ήταν το πωμα που λέμε στον τράχηλο που φεύγει όταν είναι για να γεννηθούμε...βέβαια όχι πάντα...αλλά συνήθως στα αγόρια λένε..μπορεί να δεις..εγώ είχα δει..τώρα θα δείξει..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε ωραία μια χαρά...αυτό έχει σημασία να μην έχεις άγχος...όσο για το πόνο κ εγώ τον έχω από τότε που μπήκα στον 7ο μήνα αλλά τις τελευταίες 2 με 3 βδομάδες είναι δράμα η κατάσταση...εμένα έχει θέση από τον 6ο μήνα κ μετά Κ είναι ίδιος..

Για την βλεννα ήθελα να σας στο πω...εγώ στον γιο μου είχα δει...μεγάλη στάμπα από ροζ αίμα...κ ένιωσα ένα κλουπ..κ λέω κατουρηθηκα πάνω μου..αλλά τελικά ήταν το πωμα που λέμε στον τράχηλο που φεύγει όταν είναι για να γεννηθούμε...βέβαια όχι πάντα...αλλά συνήθως στα αγόρια λένε..μπορεί να δεις..εγώ είχα δει..τώρα θα δείξει..

 Και μενα ειχε συμβει το ιδιο λιγες μερες πριν τον φυσιολογικό τοκετο. Τον πρωτο τοκετο δλδ.

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Πήγα κ γω γιατρό σήμερα.. πρώτα στον καρδιολόγο κ μετά στον γυναικολόγο μου!

Μπήκα και στον καρδιοτοκογράφο 1η φορά σήμερα! Όλα καλά μου είπαν. Δεν μου ανέφερε τίποτα..ούτε για συσπάσεις..ούτε για προωρότητα! Πίεση 12.5-7.5..καλή είπαν!

Δεν μου κανε υπέρηχο για να μου πει το βάρος του μπέμπη, γιατί βιαζόταν να πάει χειρουργείο για καισαρική! Μου πε να πάω τέλος της βδομάδας τώρα κ ότι τα βλέπει όλα καλά. Οπότε το Σάββατο λέω να πάω. Μου κανε εντύπωση που κατάλαβε που είχε μαζευτεί το μωρό στην κοιλιά μου και το πιασε εξωτερικά και το ταρακούνησε! Είχε πλάκα! Σε ένα συγκεκριμένο σημείο δεξιά απ τον αφαλό κάθεται καθημερινά! Έχει βολευτεί!χαχα

Ούτε γω ξέρω πως είναι οι πόνοι που πρέπει να με ανησυχήσουν. Τελευταία αισθάνομαι ότι μου πιέζει τα όργανα. Έχω κάτι στομαχικές ενοχλήσεις (2 φορές wc χτες)..και κάτι πονάκια περιόδου που ρχονται κ φεύγουν. Αλλά δε δίνω πολύ σημασία. Περιμένω και γω να δω αίμα,βλένα...ή να νιώσω έντονους πόνους. Έχω κάνει τα μποτέ μου! Χτες τα αποτρίχωσα όλα (σώμα-πρόσωπο) Έκανα και ένα σούπερ μπάνιο..και γενικώς βρίσκομαι σε ετοιμότητα.

 Μακάρι να ναι έτσι εύκολη η γέννα μου σα τη δική σου babezu. Πώς τα πας με το μωράκι? Θηλάζει? Είστε νοσοκομείο ακόμα ή βγήκατε?

Καλό μήνα μανούλες..μπήκε η Άνοιξη σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια μου...σημερα το πρωι ταξιδεψε ο αντρας μου σαντορινη να μας βρει σπιτι ...τραγικη κατασυαση για 50τετραγωνικα ζητανε 800 ευρω...

Αν εχετε κανεναν γνωστο πειτε μου ♥♥♥

 

....οσο για την κοιλια...ανεβαινω σκαλες κ ακουμπαει η κοιλια στα μπουτια μου χαχαχα..

Αντε με το καλο κοριτσια μου ολες μας...δεν το πιστευω πως θα εχουμε σε λιγο μωρακι...  δεν εχω ιδεα πως θα θηλαζω κ θα νανουριζω την Αλικη που ειναι 10 κιλα ταυτοχρονα....ξερει κανεις ???? Χχαχαχαχα...ας γελασω τωρα γιατι μετα με βλεπω μονο να κλαιω χαχαχαχ...

  • Μου αρέσει 3

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.  Πηγα γιατρο το πρωι κ εχω δυνατες  συσπασεις.. Θα παω κ το απογευμα να το ξαναδουμε. Αν εχω παλι δυνατες με βλεπω για αυριο.. Φτανει η ωρα.....κοντοζυγωνει...

  • Μου αρέσει 4

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Αναστασια μου να ερθει!Γερο και τυχερο να ειναι!

Μου φαινεται οτι ειναι λιγο βιαστικα τα μπεμπουλακια του Μαρτιου :)Βιαζονται να βγουνε τα ψαρακια μας!Αχ μωρε τι καλαααα σε λιγο θα εχουμε ολες τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!!Ανυπομονω...:)

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αναστασία μου..πραγματικά κοντοζυγώνει η ώρα όλων μας! Με έναν πόνο όλα...γρήγορη ανάρρωση κ πάνω απ όλα να ναι γερό και καλότυχο το μπουμπουκάκι σου!

Dudu δε σας βρήκε σπίτι ο εργοδότης του άντρα σου? Πιάνει δουλειά σεζον κ πρέπει να βρει μόνος του? Έχω μια κοπέλα-γνωστή μου εκεί..θα τη ρωτήσω αν υπάρχει κάτι πιο οικονομικό..για οικογένεια. Αν θες στειλε μου ενα μήνυμα με περισσότερες λεπτομέρειες..τι ψάχνεις και σε ποιο μέρος της Σαντορίνης θα σας βόλευε. Ελπίζω να  βρεθεί κάτι.

Και μένα ο άντρας μου έκλεισε σήμερα δουλειά για σεζόν..ξεκινάει 1η Μαίου. Όλα καλά.

Αύριο 37η εβδομάδα! Μπεμπάκια ξεβολευτείτε..σας περιμένουμε!!!

καλό βράδυ σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ σουιτ μομυ σε ευχαριστω ρωτα σε παρακαλω γιατι ψιλοαπελπιστηκαμε...παμε για μονιμα οχι σεζον...ψαχνουμε για ολο τον χρονο..μας προσεφερε απο το ξενοδοχειο δωματιο...αλλα ημαστε 5 ατομα μαζι με το μωρο...προτημησαμε να βρουμε σπιτι..δεν μπορουμε να χωριστουμε...παμε να στησουμε κ δικη μας δουλειά.. .σπιτακι  δεν βρισκουμε ..οσο πιο κοντα στην οια η κοντα στην θαλασσα...γινεται...αυτο ψαχνουμε...θα λειπει που θα λειπει ο μπαμπας μας ολη μερα να πηγαινω τα παιδακια για μπανιο τουλαχιστον.

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Καλη σεζον κ στον αντρουλη σου..μθα τον αποχωριστεις ε? Δυσκολο...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...