Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

14 hours ago, anguen είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Απο αγχος αλλο τιποτα...εγω να δεις που μπενω Δευτερα πως ειμαι!Εμπειρικα απο την πρωτη κορη μου θα σου πω οτι το 90%που μπαινουν για προκληση τοκετου καταληγουν σε καισαρικη!Εγω ειχα μπει κλειστες 40 εβδομαδες για προκληση και δεν λειτουργουσε το συστημα μου χαχαχα βρε τι υποθετα εφαγα, τι ενεσεις, τι ορους εκειιιιι εγω ανιωθη δεν ανοιγα με τιποτα...θελω να καταληξω στο οτι δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο την φυσιολογικη εκβαση της κυησης και το μωρο να βγει οταν θελει εκεινο και ειναι ετοιμο...αλλα μωρακια ειναι πιο ζωηρα και θελουν να βγουν νωρις και αλλα πιο τεμπελικα και περνουν μερουλες και απο τον δεκατο!Στην δικη σου περιπτωση λογω μεγαλου μεγεθους του μωρου σου σιγουρα θα σου πει να στο παρει νωριτερα ειδικα αν αυριο το μετρησει και το δει πανω απο 3,5 κιλα...σωματικα ομως καθε γυναικα ειναι φτιαγμενη να ανταπεξελθει σε αναλογο βαρος του παιδιου ..αλλες ειναι μικροσωμες οποτε βγαζουν πιο μικρα μωρακια και αλλες πιο νταρντανες και βγαζουν πιο μεγαλα μωρακια!

Και να μην φοβασαι ειμαι σιγουρη οτι τελικα ενστικτωδως θα παρεις την καλυτερη αποφαση για το μωρο σου...ειτε μπεις με προκληση ειτε κατευθειαν για καισαρικη το μωρο σου στις 38 εβδομαδες θα ειναι ετοιμο να υποδεχτει τον κοσμο μας και την αγκαλιτσα της μανουλας του!

Φιλια!

έλα μην φοβάσαι...τουλάχιστον ξέρεις ότι θα μπεις τότε..εγώ έχω άγχος γιατί το αφήνουμε φλου περίπου μέχρι τις 13 σίγουρα κ από εκεί κ πέρα ανάλογα πως θα με δει από κάτω ,θα κανονίσουμε...αν δεν έχω διαστολή θα μπω 18 με 19 εκτός Κ αν έχει έρθει μέχρι τότε...τι να πω...πάντως μου είπε ότι θεωρητικά περίπου μέχρι όπως πήγα στον πρώτο θα πάω κ τώρα σε βδομάδες δλδ 39+3 ήρθε ο πρώτος φυσιολογικά ...τώρα θα δείξει..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αναστασία μου τέλεια θα μπείτε στους ρυθμούς σας και εσύ σιγά σιγά.. Απόλαυσε την την μπουμπούκα σου...λογικό να ξετρελαθηκαν είναι οι μεγάλοι αδερφοί εξάλλου..

Sweet μου δυστυχώς οι περισσότεροι γιατροί είναι έτσι βιαζονται και η καισαρική είναι η εύκολη λύση εγώ ήθελα τόσο πολύ να γεννησω φυσιολογικά ο γιατρός υπέρ οι συνθήκες όμως κατα πάλεψε το όσο μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά περπατά κάνε και σεξ βοηθάει να ξέρεις..

Ζουζούνια μου μια χαρά ο μπεμπακος άντε να δουμε ποτε θα αποφασίσει να ερθει και απο κιλακια σουπερ...

Dudu μου όπως σου ειπαν και τα κορίτσια όσο μπορείς κορίτσι μου ξεκουρασου να μπεις τουλάχιστον στο μήνα σου λιγο έμεινε..ζητα βοήθεια απο τη μαμά σου την πεθερά σου απο κάποιον τέλος πάντων.σου εύχομαι και σε σένα και σε όλες να πάνε όλα καλά...

Anguen Δευτερά λοιπον μπαινεις???τι ωραία με το καλό κορίτσι μου η κόρη σου να φανταστώ ανυπόμονει πιο πολύ απο ολους..

Εμείς καλυτερα είμαστε έφυγε λογικά το σπανάκι το θέμα είναι να βρούμε ενα πρόγραμμα γιατί έφυγε και η μαμά μου και με τον άντρα μου μας έχουν φαει τα ξενύχτια με το που αρχίσει να πέρνει το κολαει θα κοιμαμαστε εναλλάξ..στο μεταξύ χρόνια πολλά σε όλες να μας χαίρονται γυναικαρες μου

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

εχουμε γυρισει σπιτι και προσπαθω να βρω ρυθμους με την νεα κατασταση...

η αληθεια ειναι οτι μερα με τη μερα τα πραγματα πανε καλυτερα οσον αφορα τη φεοντιδα του μωρου που ειναι πρωτογνωρο για μενα...

θηλαζω αποκλειστικα τη μικρουλα μου, αλλα ειναι μικρη και εχω αγχωθει με το βαρος της. Πηρα ζυγαρια στο σπιτι, για να τη ζυγιζουμε καθε τρεις μερες οπως ειπε η παιδιατρος. Εχει και ικτερο και την ξυπναω με δυσκολια καθε τριωρο.

κατα τα αλλα δεν χορταινω να τη βλεπω.ειναι υπεροχη η μπουμπου μου...

 

  • Μου αρέσει 4

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sonia@ είπε:

 

Anguen Δευτερά λοιπον μπαινεις???τι ωραία με το καλό κορίτσι μου η κόρη σου να φανταστώ ανυπόμονει πιο πολύ απο ολους..

 

Ναι κοπελα μου  Δευτερα μπαινω...ευχαριστω πολυ σονια μου και η μικρη οντως ανυπομονει και αυτη!Καλο βραδυ !


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ τελικά απο μανούλα Μαρτίου ,έγινα μανούλα Φεβρουαρίου. Γεννησα 34+5 στις 21 φεβρ Έσπασαν τα νερά μ. Προσπάθησα 14 ώρες για φυσιολογικό τοκετό αλλά δεν έγινε. Το μωρακι μ ηταν πολύ ψηλά,το κεφάλι τ κατέβαινε πλαγιά κ έπεφταν συνεχώς οι παλμοί. Μπήκα για καισαρική. Μόλις το βγαλανε το είδα 5 δευτερόλεπτα κ μ το πήραν. Το βαλανε στο οξυγόνο επειδη υπηρχε προβλημα στην αναπνοη στην κλινική που ήμουν . Έπειτα το στείλανε στο νοσοκομείο Καβάλας κ μετα απο εκεί στο ιπποκράτειο.  Σε 2 μέρες ξεπέρασε το αναπνευστικό.  Στη συνέχεια εμφάνισε εντεροκολίτιδα. Φλεγμονή στο έντερο που εμφανίζεται στα προωρα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Αν δεν περάσει με τα φάρμακα κ την αποχη απο το γάλα,διότι τρέφεται εδώ κ μια βδομάδα μονο με ορο,θα εγχειριστεί.  Με το καλό τα μωρακια σας!κ μ εναν πόνο κορίτσια μ!!!κ συγχαρητήρια σ οσες γέννησαν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 hours ago, voula30 είπε:

Κορίτσια μ τελικά απο μανούλα Μαρτίου ,έγινα μανούλα Φεβρουαρίου. Γεννησα 34+5 στις 21 φεβρ Έσπασαν τα νερά μ. Προσπάθησα 14 ώρες για φυσιολογικό τοκετό αλλά δεν έγινε. Το μωρακι μ ηταν πολύ ψηλά,το κεφάλι τ κατέβαινε πλαγιά κ έπεφταν συνεχώς οι παλμοί. Μπήκα για καισαρική. Μόλις το βγαλανε το είδα 5 δευτερόλεπτα κ μ το πήραν. Το βαλανε στο οξυγόνο επειδη υπηρχε προβλημα στην αναπνοη στην κλινική που ήμουν . Έπειτα το στείλανε στο νοσοκομείο Καβάλας κ μετα απο εκεί στο ιπποκράτειο.  Σε 2 μέρες ξεπέρασε το αναπνευστικό.  Στη συνέχεια εμφάνισε εντεροκολίτιδα. Φλεγμονή στο έντερο που εμφανίζεται στα προωρα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Αν δεν περάσει με τα φάρμακα κ την αποχη απο το γάλα,διότι τρέφεται εδώ κ μια βδομάδα μονο με ορο,θα εγχειριστεί.  Με το καλό τα μωρακια σας!κ μ εναν πόνο κορίτσια μ!!!κ συγχαρητήρια σ οσες γέννησαν!

περαστικά εύχομαι ,καλή ανάρρωση στο μωράκι σου ,κ εύχομαι να μην χρειαστεί εγχείριση!!!όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα Βουλα μου...καλη αναρρωση και γρηγορη επιστροφη στο σπιτι ...ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην χρειαστει επεμβαση...κουραγιο και πανω απο ολα ψυχραιμια και πιστη.!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Voula30 κουράγιο! Να σας ζήσει το μωράκι σας! Σύντομα να βρεθεί στην αγκαλιά σας και το σπίτι σας να γεμίσει με τα παιδικά του γελάκια και κλαματάκια!!! 

Σήμερα πήγα πάλι στο γιατρό.. όλα καλά λέει. Πήρα και τις εξετάσεις μου..έχω ''τσιμπημένο'' ζάκχαρο. Αυστηρή δίαιτα μου πε! τώρα σκέφτηκα??? Έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη χαλαρά..και τώρα στέρηση? Τελοσπάντων... στον καρδιοτοκογράφο καλά ο μπέμπης-κλώτσαγε! Τον νιώθω πολύ χαμηλά να πιέζει. Οπότε ο γιατρός δε μου πε τίποτα για καισαρική..πάμε φυσιολογικά!!! Σήμερα μετά το νοσοκομείο πήγαμε μια μεγάλη βόλτα με τον αντρούλη (βγάλαμε κ φωτο)..... χτες βράδυ..κάναμε και ζουζουνιές μετά από μήηηηνες αποχής..μπας και πάρει χαμπάρι ο μπέμπης...και περιμένουμε!!!!!!!!!!!! Εσείς πώς είστε? 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ  (?)

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

---------------------------------------------------------------------

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

*ζουζουνα*!!!         21/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY   25/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

 

Ενημέρωσα το πινακάκι μας! Έβαλα μόνο τα ενεργά μέλη.. όποια μανούλα θέλει συμπληρώνει/ διορθώνει το οτιδήποτε!

φιλιά!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, sweet mommy είπε:

 

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ  (?)

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

---------------------------------------------------------------------

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

*ζουζουνα*!!!         21/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY   25/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

 

Ενημέρωσα το πινακάκι μας! Έβαλα μόνο τα ενεργά μέλη.. όποια μανούλα θέλει συμπληρώνει/ διορθώνει το οτιδήποτε!

φιλιά!

άντε μια χαρά..τι ωραία...

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

 

Anguen  μου...πραγματικα προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλα εχω εντονους πονους...κ ξεδιαλινω τα πραγματα του σπιτιου...τι θα κρατησουμε τι θα παρουμε...πηγαινω με τα μμμ απο μενιδι αμπελοκηπους για τις εξετασεις...εχω να παω αυριο μεθαυριο την μικρη για εμβολιο...εξακολουθω και πηγαινω και παιρνω τον μικρο απο το σχολειο..τα κανω μπανιο κλπ..νανουρισματα στα χερια... οποτε οι πονοι ειναι φοβεροι...λιγο ακομα ομως..

 

Κ του αντρουλη μου..επειδη 27/3 σταματαει την δουλεια...τωρα τον φορτωνουν με μιαμιση βαρδια κ τον ξεζουμιζουν κ αυτον...

 

Σουιτ μομμυ βρηκαμε τελευταια στιγμη μικρουτσικο αλλα ηταν το μονο που βρηκαμε σε ολο το νησι να φανταστεις....μια τρελα...καλο ειναι μεχρι τον Οκτώβρη  θα αντεξουμε..55 τ.μ 450 ευρω...θα παρουμε μονο τα απαραιτητα...εδω ημαστε σε 200τ.μ...τουλαχιστον δεν ειναι 800 ευρω που ζητουσαν αλλοι για 50-60 τ.μ..:)

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ομως ξεκινησαμε τοσες πολλες και μειναμε μονο 6-7 που συνεχιζουμε και δηλωνουμε το παρον!Ελπιζω οι υπολοιπες μανουλες να ειναι καλα και καποια στιγμη να μας πουν τα νεα τους!Το πινακακι πολυ ομορφο!Αντε και σε εμας της εναπομειναντες με το καλο να μπουμε στην πανω μερια με τα μπεμπακια αγκαλιτσα!

3 minutes ago, dudu είπε:

 

Anguen  μου...πραγματικα προσπαθω να ξεκουραζομαι αλλα εχω εντονους πονους...κ ξεδιαλινω τα πραγματα του σπιτιου...τι θα κρατησουμε τι θα παρουμε...πηγαινω με τα μμμ απο μενιδι αμπελοκηπους για τις εξετασεις...εχω να παω αυριο μεθαυριο την μικρη για εμβολιο...εξακολουθω και πηγαινω και παιρνω τον μικρο απο το σχολειο..τα κανω μπανιο κλπ..νανουρισματα στα χερια... οποτε οι πονοι ειναι φοβεροι...λιγο ακομα ομως..

 

Κ του αντρουλη μου..επειδη 27/3 σταματαει την δουλεια...τωρα τον φορτωνουν με μιαμιση βαρδια κ τον ξεζουμιζουν κ αυτον...

 

Σουιτ μομμυ βρηκαμε τελευταια στιγμη μικρουτσικο αλλα ηταν το μονο που βρηκαμε σε ολο το νησι να φανταστεις....μια τρελα...καλο ειναι μεχρι τον Οκτώβρη  θα αντεξουμε..55 τ.μ 450 ευρω...θα παρουμε μονο τα απαραιτητα...εδω ημαστε σε 200τ.μ...τουλαχιστον δεν ειναι 800 ευρω που ζητουσαν αλλοι για 50-60 τ.μ..:)

Κουραγιο κοριτσι μου...Να εισαι παντα γερη και ο θεος να σε εχει καλα κοπελα μου...Λιγες γυναικες υπομενουν και κανουν αυτα που κανεις!Πολλα φιλια!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ax σουιτ μομμυ...μολις τωρα ειδα το μηνυμα κριμααα εχθες το πρωι καταθεσαμε 3 ενοικια ηδη...δεν πειραζει σε ευχαριστω πολυ πολυυ...θα το κρατησω μηπως ειναι ελευθερο απο σεπτεμβρη...♥♥♥


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Babezu είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

εχουμε γυρισει σπιτι και προσπαθω να βρω ρυθμους με την νεα κατασταση...

η αληθεια ειναι οτι μερα με τη μερα τα πραγματα πανε καλυτερα οσον αφορα τη φεοντιδα του μωρου που ειναι πρωτογνωρο για μενα...

θηλαζω αποκλειστικα τη μικρουλα μου, αλλα ειναι μικρη και εχω αγχωθει με το βαρος της. Πηρα ζυγαρια στο σπιτι, για να τη ζυγιζουμε καθε τρεις μερες οπως ειπε η παιδιατρος. Εχει και ικτερο και την ξυπναω με δυσκολια καθε τριωρο.

κατα τα αλλα δεν χορταινω να τη βλεπω.ειναι υπεροχη η μπουμπου μου...

 

 

20 hours ago, Babezu είπε:

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι και μένα είχε λίγο ίκτερο αλλά κοπλε και εγώ έχω πάρει ζυγαριά να αποβαλλω το άγχος με τι γάλα όπως και εσύ την δεύτερα ηταν 3.830 ενω ειχαμε βγει απο το νοσοκομείο 3.460 καλά τα πάμε μου είπε η παιδίατρος όσο για τον ίκτερο σε φωτεινό σημείο μου είπε να την έχω και μισή ώρα την ημέρα με κοντομανικο ζιπουνακι να την βλέπει σε όλο το κορμακι της φως

Κορίτσια μου πολύ ομορφο το πινακακι με το καλό και στις υπόλοιπες...

Voila μου εύχομαι όλα να πάνε καλά κοπελα μου και γρήγορα να την χεις στην αγκαλιά σου...

Dudu μου κοπελα μου απλά είσαι ήρωας δεν έχω κάτι άλλο να πω


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...