Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλό μήνα κορίτσια μου με το καλό να έρθουν όλα τα μπεμπακια!!!!!!

Ήρθε η άνοιξη επιτέλους μετα απο τόσο κρύο...

Αναστασία μου με το καλό κοπελα μου όντως βιαζονται λίγο τα Ζουζούνια μας..

Anguen καλά έκανε για μένα που σου την έκανε την ένεση αν προλαβαιναμε θα μου την έκανε και μένα την κορτιζόνη αλλά έπρεπε όπως ξέρεις να μπω εκτάκτως γι αυτό καλά έκανε θα εχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Dudu μου όσα μπράβο και να σου πω δεν φτάνουν εγώ Μονκ την Μπέμπα έχω και πραγματικα έχω πελαγωση όλο τρέχω δεν έχω χρονο πρεπει να φτιαξω καλύτερα το πρόγραμμα μου είσαι πολύ αξία κοπελα μου σου βγάζω το καπέλο...

Sweet Ζουζούνα μου τα αντρακια της παρέας μας τι κανουν???

Bebezu τι ωραία κούκλα μου εχεις και εσύ πλεον την μπουμπου σου αγκαλιτσα υπέροχο συναίσθημα πως είσαι εχεις αναρρώσει??

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοριτσια αγχωθηκα. Μπαινω το πρωι. Εχω δυνατες συσπασεις κ δεν το ρισκαρει. Μου εκανε κ την ενεση προληπτικα είπε. ..

Κανω σαν να ειναι το πρωτο ε? Μαλλον επειδη δεν ειναι το πρωτο εχω αγχωθει πιο πολυ...

Με το καλο ολα τα ψαράκια.... 

Ευχαριστω για τις ευχες!!!!

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, anastasia s είπε:

Αχ κοριτσια αγχωθηκα. Μπαινω το πρωι. Εχω δυνατες συσπασεις κ δεν το ρισκαρει. Μου εκανε κ την ενεση προληπτικα είπε. ..

Κανω σαν να ειναι το πρωτο ε? Μαλλον επειδη δεν ειναι το πρωτο εχω αγχωθει πιο πολυ...

Με το καλο ολα τα ψαράκια.... 

Ευχαριστω για τις ευχες!!!!

Με το καλο κοπελα μου ολα καλα να πανε...Εισαι πολυ καλα και στις εβδομαδουλες σου οποτε δεν βρισκω τον λογο κοριτσακι μου να το ρισκαρει αντε και αυριο θα εχεις αγκαλιτσα τετοια ωρα το νινι σου καρδουλα μου .!Καλο βραδυ σου ευχομαι και να μην αγχωνεσαι!Φιλια πολλα σε εσενα και στο μωρουλινι σου!

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να σου ζήσει Αναστασία μου! Λογικά την έχεις δίπλα σου τώρα πια τη μπουμπούκα σου!

Εγώ κορίτσια χτες βράδυ..από τις 2 παρά είχα πόνους περιόδου..μέχρι κ σήμερα τις 9 που ξύπνησα (ευτυχώς κοιμήθηκα).Νόμιζα πως έφτασε η ώρα. Έλεγα αν δυναμώσουν οι πόνοι ή δω κανα σημάδι άλλο..φεύγω για νοσοκομείο. Επειδή ήταν συνεχόμενος ο πόνος όμως..και όχι περιοδικός..λέω δε μπορεί να είναι συσπάσεις γέννας..και ευτυχώς δεν ήταν. Σήμερα είμαι καλύτερα. Όντως βιαστικούλια τα νινάκια μας! Πάντως με θαύμασα.. εκεί που τόσο καιρό έλεγα ότι θα πανικοβληθώ όταν έρθει η ώρα..χτες ήμουν πολύ ψύχραιμη και σκεφτόμουν πολύ θετικά! Σήμερα είμαι 37εβδ... ο μπέμπης είναι γύρω στα 3 κιλάκια, μακάρι να αποφασίσει να μας έρθει. Δευτέρα πάω στο γιατρό (εκτός απροόπτου). 

φιλιά σε όλα τα νινάκια της παρέας κ στις κοιλουμπίτσες!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου θα εχεις γεννήσει λογικά να σου ζησει κοπελα μου η ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ σου!!!!το σημαντικό είναι να ΣτΕ εσείς καλα ..να μας πεις νέα σου όταν μπορεσεις και να φιλησεις την Μπουμπουλίνα σου και απο μας..

Κορίτσια τα ψαράκια βιάζονται να έρθουν στις αγκαλιες μας το νιώθουν οτι τα λατρευουμε γι αυτό..εγώ σπίτι αραζω με την φραουλιτσα μου που όλο μου πειναει.. Οι υπόλοιπες πως είστε βλέπω όλες σιγά σιγά ξεκίναγε..

Sweet πολύ καλά ο Μπέμπης σου κ;ι γέννημα όλα τα μωρά μας βλέπω απο 3 κιλακια και πανω τα καλοταιζαμε..

Εγώ σήμερα ζυγιστηκα έχω χασει 16 κιλά απο τα 23 που έβαλα βοηθάει βέβαια και ο θηλασμός θεωρω

  • Μου αρέσει 4

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια. 10.30 το πρωι γεννησα. Η μικρη καλα.3180. Δυστυχώς δεν την εχω μαζι μου ακονη. Κατα τις 7.00 το βραδακυ μου ειπαν. Απλα ποναωωωωω πολυυυυυ. Ειμαι τεζα ολη μερα.. Οταν νιωσω καλυτερα θα γραψω λεπτομερειες. Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...  Με το καλο κ τα υπολοιπα μωρακια.

  • Μου αρέσει 4

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2017 at 0:45 ΜΜ, anastasia s είπε:

Αχ κοριτσια αγχωθηκα. Μπαινω το πρωι. Εχω δυνατες συσπασεις κ δεν το ρισκαρει. Μου εκανε κ την ενεση προληπτικα είπε. ..

Κανω σαν να ειναι το πρωτο ε? Μαλλον επειδη δεν ειναι το πρωτο εχω αγχωθει πιο πολυ...

Με το καλο ολα τα ψαράκια.... 

Ευχαριστω για τις ευχες!!!!

γεννησες τι έγινε???κορίτσια πήγα κ εγώ μια βόλτα μέχρι το μαιευτήριο γιατί είχα πόνους κατά τις 5 πάρα τα ξημερώματα μέχρι κ τις 9 κ τελικά όταν έφτασα εκεί στις 10.00 σταμάτησαν ,μου έκανε το nst Μια σύσπαση είχα κ μια μετά αφού μου το έβγαλε,ο μικρός πολύ ζωηρός γενικά...ο τράχηλος κλειστός αλλά μαλακός...οπότε περιμένουμε...ξεκίνησα κ περπάτημα σήμερα...άγχος είχα κ εγώ πολύ..αλλά τελικά λάθος συναγερμός...τώρα θα με δει την Δευτέρα πάλι.

9 hours ago, anastasia s είπε:

Καλησπερα κοριτσια. 10.30 το πρωι γεννησα. Η μικρη καλα.3180. Δυστυχώς δεν την εχω μαζι μου ακονη. Κατα τις 7.00 το βραδακυ μου ειπαν. Απλα ποναωωωωω πολυυυυυ. Ειμαι τεζα ολη μερα.. Οταν νιωσω καλυτερα θα γραψω λεπτομερειες. Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...  Με το καλο κ τα υπολοιπα μωρακια.

να σας ζήσει κορίτσι μου!!!μια χαρά ή μικρούλα σας,τέλεια είναι!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει Αναστασια μου!Καλη αναρρωση και σε εσενα πουλι μου.!

Ζουζουνα μου τωρα ετσι θα ειμαστε απο εδω και περα...και εμενα ο τραχηλος μου ακριβως οπως εσενα ηταν..εγω θα μπω 13 του μηνος τελικα την Δευτερα για καισαρικη (τελικη ημερομηνια) μεχρι τοτε ελπιζω να μην εχω ξανα τρεχαματα με συσπασουλες...Εχω και εγω αρκετο αγχος οσο πλησιαζουν οι μερες και δεν μπορω οσο και να ανυπομονω να πιστεψω οτι εχει φτασει ο καιρος και σε μια εβδομαδα περιπου θα εχω και εγω την μπουμπου μου αγκαλιτσα!Ολα να πανε καλα για ολες μας με γερα μωρακια!

  • Μου αρέσει 3

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου να σου ζησει η μπουμπούκια σου τελειαααα μια χαρά το βαρος της...το ξέρω κοπελα μου λογικό να πονάς τα ίδια πέρασα και εγώ πριν 2 βδομάδες το πως σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι..

Ζουζούνια μου έρχεται σιγά σιγά ο παίδαρος σου σε προετοιμάζει..

Αnguen μου και εσύ με καισαρική κοπελα μου θα πας?? Πλησιάζει η μέρα σου σιγά σιγά..

Βebezu εσύ κοπελα μου πως είσαι φαντάζομαι προσπαθείς να μπεις σε ρυθμο σιγά σιγά

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου περαστικά σου..καλή ανάρρωση! Κοίτα τη μπεμπούλα σου και πάρε δύναμη!!!

Είσαι επίσημα η 1η μανούλα του Μαρτίου!

Ζουζούνα.. άλλη μια σύμπτωση! Εγώ έπεσα στις 2 με πόνους και 9 το πρωί ξύπνησα με πόνους! Μόλις σηκώθηκα.. ως δια μαγείας πέρασαν όλα! Δεν πήγα πουθενά μες στη νύχτα...τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό! Κάτι μου λέει ότι θα γεννήσουμε μαζί τα αγοράκια μας!

Anguen με το καλό και συ να κρατήσεις στην αγκαλιά τη μπουμπού σου!

13/3 είναι του Αγ.Μάριου ( άσχετο..απλά έχω ψάξει το εορτολόγιο Μαρτίου..σε περίπτωση που γεννήσω σε μέρα γιορτινή..θα δώσω το όνομα του Αγίου στο μικρό μου). 

καληνύχτα κ κουράγιο!!!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου να σου ζησει η μπουμπούκια σου τελειαααα μια χαρά το βαρος της...το ξέρω κοπελα μου λογικό να πονάς τα ίδια πέρασα και εγώ πριν 2 βδομάδες το πως σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι..

Ζουζούνια μου έρχεται σιγά σιγά ο παίδαρος σου σε προετοιμάζει..

Αnguen μου και εσύ με καισαρική κοπελα μου θα πας?? Πλησιάζει η μέρα σου σιγά σιγά..

Βebezu εσύ κοπελα μου πως είσαι φαντάζομαι προσπαθείς να μπεις σε ρυθμο σιγά σιγά

Ναι κοριτσακι μου με καισαρικη...να δουμε πως θα ειναι η δευτερη καισαρικη..αλλοι λενε ποναει περισσοτερο αλλοι οχι...σε μια βδομαδα θα δειξει!

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, anguen είπε:

Ναι κοριτσακι μου με καισαρικη...να δουμε πως θα ειναι η δευτερη καισαρικη..αλλοι λενε ποναει περισσοτερο αλλοι οχι...σε μια βδομαδα θα δειξει!

Γιατί να πονάει περισσότερο? Η ίδια επέμβαση είναι. Μην αγχώνεσαι! 

Τι ωραία μέρα σήμερα κορίτσια! Έχω ανοιχτά παράθυρα και μπαλκονόπορτα να μπαίνει το φως του ήλιου, αφού δυστυχώς δε μπορώ να πάω πουθενά μ αυτήν την κοιλούμπα και με τα πονάκια μου! Μου χει ανοίξει και η όρεξη τώρα τελευταία (έφαγα μια κομματάρα παστίτσιο)..και σκέφτομαι μην έρθει η ώρα να γεννήσω ..και είμαι φαγωμένη! χαχα

Πρέπει να περιορίσω το φαί και ειδικά το βράδυ..κανένα φρουτάκι να τρώω ή γάλα και ύπνο!

Καλή Κυριακή να χουμε! φιλιά!

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, anguen είπε:

Ναι κοριτσακι μου με καισαρικη...να δουμε πως θα ειναι η δευτερη καισαρικη..αλλοι λενε ποναει περισσοτερο αλλοι οχι...σε μια βδομαδα θα δειξει!

Καλέ μην μου λες τέτοια γιατί περισσότερο η δεύτερη??

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Γιατί να πονάει περισσότερο? Η ίδια επέμβαση είναι. Μην αγχώνεσαι! 

Τι ωραία μέρα σήμερα κορίτσια! Έχω ανοιχτά παράθυρα και μπαλκονόπορτα να μπαίνει το φως του ήλιου, αφού δυστυχώς δε μπορώ να πάω πουθενά μ αυτήν την κοιλούμπα και με τα πονάκια μου! Μου χει ανοίξει και η όρεξη τώρα τελευταία (έφαγα μια κομματάρα παστίτσιο)..και σκέφτομαι μην έρθει η ώρα να γεννήσω ..και είμαι φαγωμένη! χαχα

Πρέπει να περιορίσω το φαί και ειδικά το βράδυ..κανένα φρουτάκι να τρώω ή γάλα και ύπνο!

Καλή Κυριακή να χουμε! φιλιά!

 

Οντως κοπελα μου ποου ωραία μέρα και εμείς μην φανταστεί σπίτι δουλειές δουλειές και παλι δουλειές ποτε δεν τελειώνουν πρρρρρ

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι κανετε? Εμεις καλύτερα σημερα. Σηκωθηκα κιολας. Η μικρη ησυχη φαινεται,θα δειξει βέβαια. .

Αρχισα και το θηλασμο κ πλεον δεν πολυθελει μπιμπερο..

Α παρτε εξτρα ρουχαλακια,πανες κ κουβερτουλες. Εμενα χθες λερωθηκε τρεις φορές κ σημερα μπουγαδιαζαμε.

Εσεις τι νεα? Πως τα πατε? Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας? Εμενα αδειασε, αλλα γεμισε η αγκαλια μου..

Α τη γνωρισαν τη μικρη κ τα αδερφια της κ κατενθουσιαστηκαν. Ειπαν οτι ειναι τελεια κ πολυ το χαρηκα.

  • Μου αρέσει 4

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sweet mommy είπε:

Γιατί να πονάει περισσότερο? Η ίδια επέμβαση είναι. Μην αγχώνεσαι! 

 

Επειδη σε κοβουν δευτερη φορα στο ιδιο σημειο...οταν ειχε γεννησει μια με καισαρικη (οταν ειχα παει στην κουνιαδα μου να διανυκτερευσω οταν γεννησε) ολο το βραδυ βογγουσε.Καποια στιγμη την ειπα χαριτολογωντας εεε ενταξει κανε λιγο υπομονη τοσο πολυ πονας?και μου ειπε οταν κανω την δευτερη καισαρικη θα την θυμηθω...ελπιζω να μην ειχε δικιο...αν και θα καταληξω σε αυτα που λεγαμε περι ανθρωπου και αντοχης πονου...αλλοι ανθρωποι αντεχουν πιο πολυ ,αλλοι πιο λιγο...τι να πω...οτι και να ειναι παντως θες δεν θες θα το περασεις και ετσι ειτε ποναει λιγο ειτε πολυ σφιγγεις τα δοντια και λες αυτο ειναι και θα το περασω...Πιο πολυ αγχωνομαι για την ολη διαδικασια της καισαρικης παρα το μετα της αναρρωσης.

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...