Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Anguen.. μια γραμμούλα σε χωρίζει από την πάνω μεριά του πίνακα! Ή αλλιώς 3 μερούλες! :-)

Dudu... όχι ρε γαμώτο!!! Έλεγα ότι το χεις δει το μήνυμα και δεν είναι διαθέσιμο πια...ή βρήκατε κάτι καλύτερο! Κρίμα..έπρεπε να σε ρωτήσω και γω νωρίτερα..αλλά δεν πολυέμπαινες αυτές τις μέρες! Ό.τι καλύτερο εύχομαι για το καινούριο ξεκίνημα! Υπομονή και σε λίγο θα χετε και την μπεμπούλα σας αγκαλίτσα..και θα κάνετε πλάτσα πλούτσα στη Σαντορίνη!

Κορίτσια που ανησυχείτε για τα μικρά μπουμπουκάκια σας..κακώς κάνετε! Θα πιουν το γαλατάκι τους και θα πάρουν βάρος! Εγώ με τον μπουλούκο μου τι να κάνω? Θα καταφέρω να τον βγάλω? Θα χορταίνει γάλα ή θα θέλει κι άλλο? Θα ναι ζυμαρούλης και θα χρειάζεται δίαιτα? Για πείτε μου! Και πέρα από την πλάκα..φοβάμαι μην έχει καμιά υπογλυκαιμία..λόγω της διατροφής μου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης! Αχ! Πολλοί φόβοι..και ακόμα δεν έχει γεννηθεί!

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sweet μου ολα για καποιον λογο γινονται..το σπιτι αυτο ειναι ιδανικο για εμας θα το κυνηγησουμε τον χειμωνα..

Μην ανησυχεις ισως εχεις απλα μεγαλη κοιλια κ ο μπεμπης ειναι κανονικουλης...εγω εχω πια τεραααστια κοιλια κ το μωρο μικρο οποτε..ποτε δεν ξερεις :P

Ax κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια...κ η κουραση τωρα αρχιζει ..για να δουμε...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dudu είπε:

Sweet μου ολα για καποιον λογο γινονται..το σπιτι αυτο ειναι ιδανικο για εμας θα το κυνηγησουμε τον χειμωνα..

Μην ανησυχεις ισως εχεις απλα μεγαλη κοιλια κ ο μπεμπης ειναι κανονικουλης...εγω εχω πια τεραααστια κοιλια κ το μωρο μικρο οποτε..ποτε δεν ξερεις :P

Ax κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια...κ η κουραση τωρα αρχιζει ..για να δουμε...

Σίγουρα όλα για κάποιο λόγο γίνονται!

Δεν έχω τεράστια κοιλιά.. μεγάλο περιεχόμενο έχω(3,5 κιλάκια).. και τώρα που πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι μην πάρει κ άλλο βάρος και δεν τα καταφέρω στη γέννα! Εσύ με καισαρικές ή φυσιολογικά έκανες τα άλλα δυο παιδάκια σου? 

καληνύχτα στην παρέα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sweet mommy είπε:

Σίγουρα όλα για κάποιο λόγο γίνονται!

Δεν έχω τεράστια κοιλιά.. μεγάλο περιεχόμενο έχω(3,5 κιλάκια).. και τώρα που πλησιάζει η ώρα αγχώνομαι μην πάρει κ άλλο βάρος και δεν τα καταφέρω στη γέννα! Εσύ με καισαρικές ή φυσιολογικά έκανες τα άλλα δυο παιδάκια σου? 

καληνύχτα στην παρέα!

Καλημέρα κορίτσια...μην αγχώνεσαι είπαμε...υπάρχει απόκλιση...οπότε ποτέ δεν ξέρεις...πάντως εμένα στον 1ο γιο μου την 38 κ την 39η στα κιλά έβγαινε ίδιος 3500 κ τελικά γεννήθηκε 3450 στις 39+3...τώρα την Δευτέρα έχω γιατρό κ θα είμαι 38+6...όπου θα είναι κ η τελευταία μου βδομάδα αν δεν βγει..πάντως σε κιλά εγώ δεν έχω πάρει αλλά σταθερή στα +16 Κ δεν νομίζω..γιατί κ στην 1η εγκυμοσύνη μετά την 38η δεν είχα πάρει αλλά..όποτε κ το μωρό ίσως είναι σταθερό...

το μόνο σίγουρο είναι ότι την Δευτέρα θα έχουμε  άλλη μια γέννα....anguen με το καλό κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μενα. Σπιτι τα δυο μας. Τα αγορια μας εξω. Ευτυχως ειναι ολο γλυκες με την μικρη. Τσάμπα ανησυχουσα. 

Τα νεα μας τωρα.. Εγω ποναω ακομη πολυ. Δλδ οταν είμαι ξαπλα  δε νιωθω καν εγχειρισμενη. Οταν σηκωνομαι αφηστε το καλυτερα.. Τα παυσίπονα δεν με πιανουν καθολου.. Η μικρη μια χαρουλα. Απο χτες αποκλειστικο θηλασμο. Της εδωσα κ πιπιλα, μονο το βραδυ να βγαλουμε κανενα 3ωρο. Τη μερα οχι.

Α πανες φοραμε το 1 για ποσο ακομη δεν ξερω. Απλα λογω θηλασμου την αλλαζω ποοολλεεεεες φορες τη μερα...

Βουλα περαστικα. Ολα να πανε τελεια.

Dudu  ποσο σε καταλαβαινω, αλλα λιγη υπομονη ακομη...Στη μικρη ειχες κανει κτ? Γτ εμενα ο γιατρος μου ειπε ,οτι παρόλο που ειχαν περασει 4.5 χρονια απο την προηγουμενη, η παλια τομη ηταν οριακη, γιαυτο ισως να πονουσα τοσο πολυ. ΣΕ καθε περιπτωση δε θελουμε προωρα μωρα, οποτε λιγη ξεκουραση.

Sweet γνωμη μου μην ανησυχεις. Η φυση κ το σωμα σου ξερουν καλυτερα..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα κ απο μενα. Σπιτι τα δυο μας. Τα αγορια μας εξω. Ευτυχως ειναι ολο γλυκες με την μικρη. Τσάμπα ανησυχουσα. 

Τα νεα μας τωρα.. Εγω ποναω ακομη πολυ. Δλδ οταν είμαι ξαπλα  δε νιωθω καν εγχειρισμενη. Οταν σηκωνομαι αφηστε το καλυτερα.. Τα παυσίπονα δεν με πιανουν καθολου.. Η μικρη μια χαρουλα. Απο χτες αποκλειστικο θηλασμο. Της εδωσα κ πιπιλα, μονο το βραδυ να βγαλουμε κανενα 3ωρο. Τη μερα οχι.

Α πανες φοραμε το 1 για ποσο ακομη δεν ξερω. Απλα λογω θηλασμου την αλλαζω ποοολλεεεεες φορες τη μερα...

Βουλα περαστικα. Ολα να πανε τελεια.

Dudu  ποσο σε καταλαβαινω, αλλα λιγη υπομονη ακομη...Στη μικρη ειχες κανει κτ? Γτ εμενα ο γιατρος μου ειπε ,οτι παρόλο που ειχαν περασει 4.5 χρονια απο την προηγουμενη, η παλια τομη ηταν οριακη, γιαυτο ισως να πονουσα τοσο πολυ. ΣΕ καθε περιπτωση δε θελουμε προωρα μωρα, οποτε λιγη ξεκουραση.

Sweet γνωμη μου μην ανησυχεις. Η φυση κ το σωμα σου ξερουν καλυτερα..

άντε μια χαρά..ευτυχώς που την πήραν με καλό μάτι τα αγόρια σου!!!τέλεια!!!

αλλά πιπίλα νωρίς δεν έδωσες?νομίζω λένε μετά τις 40 μέρες..τουλάχιστον έτσι μου είχε πει εμένα η παιδίατρος κ αν δεν είναι απαραίτητο κ καθόλου..που τελικά εμένα δεν ήθελε έτσι κι αλλιώς...βρήκε το χέρι μετά μόνος του 3 -4 μηνών κ το έκοψε μόνος του λίγο πριν τα 4 χρόνια.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Σημερα ειχα γιατρο για να με δει πως παμε και αν ειναι ολα οκ με εβαλε και στον καρδιοτοκογραφο να βεβαιωθουμε οτι η μπεμπα δεν θα μας κανει κανα τρελο και οτι ειναι καλα!Ολα ηταν φυσιολογικα μας μετρησε κιολας και ειπε οτι ειναι περιπου 3450 ...αχχχ το ποσο ανυπομονω ρε κοριτσια να την δω δεν λεγεται...φτανουν οι μερες ...αυτη η εβδομαδα περασε νερακι αλλες 2 μερουλες μεινανε..εκει που ειμαι καλα με πιανει ενα τρελο αγχος για το τι θα γινει αλλα μετα με περναει ευτυχως...εντωμεταξυ ολο λεω πως ειμαι ετοιμη με τις ετοιμασιες και ολο και κατι αλλο θυμαμαι οτι χρειαζεται...στο τελος ολο και κατι θα ξεχασω χαχαχα !

Ζουζουνα μου ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ευχομαι και εγω να πανε ολα καλα για ολες μας!Την Δευτερα θα δεις και εσυ τον μπεμπουλη σου αν και κατι μου λεει οτι θα γεννησεις και εσυ σε λιγο :-DΜεσα στην εβδομαδα πιστευω θα σου την κανει την εκπληξη!

Αναστασια μου λιγες μερες ακομα υπομονη και μετα θα εισαι καλα οσο να πεις μαχαιρι ειναι αυτο θελει τον χρονο του ....

Sweet  μου μην αγχωνεσαι κοριτσι μου που ειναι 3500 γρ ο παιδαρος σου ..ισα ισα θα ειναι ενα ομορφο στρουμπουλο μωρακι που θα μπορεις να τον περνεις αφοβα αγκαλιτσα!!!

Σας φιλω ολες καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε!

  • Μου αρέσει 3

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουωτι κάνετε πως είστε πως είναι τα μωρακια και τι κανουν οι εγκυουλες μας άντε σιγά σιγά έρχονται ολα τα μωρακια..εμείς τα ίδια σπίτι περιμένω πως και πως να σαραντησω ποου κλεισούρα..σήμερα ζυγισα και την μπουμπου μου φτάσαμε 4 κιλακια χαίρομαι που τα παει καλά με το γάλα μου και πέρνει βαρος αυτά τα δικά μου

  • Μου αρέσει 3

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Anguen μου αλλη μια μέρα έμεινε και δεύτερα θα εχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιτσα φαντάζομαι την αγωνία σου..εμείς τα ίδια πιστεύω η μπουμπου μου έχει μπερδέψει την νύχτα με την μέρα όλη μέρα ήσυχη και το βράδυ το κάτι γαρίδα...και δεν ξέρω πως να την βάλω σε πρόγραμμα..

Ζουζούνια μου κοντευεις και εσυ σιγά σιγα 

Αναστασία μου εσύ πως είσαι κοπελα μου??


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!Ναι Σονια μου η αγωνια στο φουλ...απιστευτο..!!

Και η κουμπαρα μου ειχε ακριβως το ιδιο θεμα με σενα με τον υπνο της μπεμπας της αλλα εστρωσε μονη της σιγα σιγα αφου σαραντισε και μετα!Απλα την ημερα κοριτσι μου να εχεις φασαρια και ανοιχτα τα πατζουρια ολα!Το βραδυ πολυ χαμηλο φωτισμο και ησυχια και σιγα σιγα θα παρει τον ρυθμο της!Να την συνδιασεις και την νυχτα με το μπανακι της που τα χαλαρωνει...εμενα στην μικρη μου αυτο την βοηθουσε πολυ:-D

Τα υπολοιπα κοριτσια μου τι κανουν?Ολα καλα?

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 Εγω καλυτερα ειμαι. Σημερα έκοψα κ τα ράμματα.  Σιγα σιγά προσαρμοζομαστε στα νεα δεδομένα.  

Κ μενα το βραδυ ξυπναει περισσότερο γιαυτο της δινω πιπιλα. Καθε γιατρος λεει τα δικα του για την πιπιλα. Ο δικος μου μου ειπε δωστης να ηρεμειτε. Στα αγόρια δεν είχα  δωσει κ το ειχα μετανιωσει. Ειχαν για πιπιλα το στήθος.  Μερα νύχτα λεμε... 

Εσεις καλα? Με το καλό οι υπολοιπες.......

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία τα νεάκια σας..έχετε τα μπεμπάκια σας αγκαλίτσα και ας σας ταλαιπωρούν!

Anguen με το καλό αύριο θα πάρεις και συ το δικό σου! 

Εγώ ακόμα στην αναμονή..πολύ αγωνία! Αύριο έχω γιατρό..να δούμε τι νέα θα μας πει!

Έχω αυπνίες..δεν βολεύομαι με τίποτα, καούρες τώρα στο τέλος..ουφ! Και ο μπεμπάκος πολύ δραστήριος ακόμα! Κλωτσάει και ταρακουνιέται όλη η κοιλιά!

Ανυπομονούμε όλοι..εγώ, ο μπαμπάς του, θείοι, παππούδες, γιαγιάδες..όλοι ρωτάνε πότε θα γεννήσω..λες και χουμε κλείσει ραντεβού! 

Καλή Κυριακή σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ κοριτσια με εχει πιασει ενα αγχοςςςςς πωωωω πως θα περασει η νυχτα!!!Θα παω να βυθιστω και στην μπανιερα σε λιγο μπας και χαλαρωσω...δεν την κοβω να κοιμαμαι και θα ειμαι σαν ζομπι μετα ..

Μακαρι να πανε ολα καλα...

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, anguen είπε:

Ωχχχ κοριτσια με εχει πιασει ενα αγχοςςςςς πωωωω πως θα περασει η νυχτα!!!Θα παω να βυθιστω και στην μπανιερα σε λιγο μπας και χαλαρωσω...δεν την κοβω να κοιμαμαι και θα ειμαι σαν ζομπι μετα ..

Μακαρι να πανε ολα καλα...

κοριτσάκι μου με έναν πόνο,όλα θα πάνε καλά!!!μην φοβάσαι τπτ!!!!

εγώ σήμερα έχω γιατρό ,να μας πει τι θα κάνουμε κ πως είμαι...από αϋπνίες άλλο τπτ κ εγώ...κάθε 2 με 3 ώρες ξυπνάω...τουλάχιστον θα έχω συνηθίσει για το μωρό...χαχαχαχαχαχα...δεν πειράζει...κ από κούνημα επίσης χοροπηδάει κ το βράδυ...αφού σηκώνομαι κ εγώ για τουαλέτα...αχ...θα σας πω νέα το απόγευμα...φιλάκια!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...