Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

On 9/3/2017 at 4:18 ΜΜ, sweet mommy είπε:

 

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ  (?)

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

---------------------------------------------------------------------

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

*ζουζουνα*!!!         21/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY   25/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

 

Ενημέρωσα το πινακάκι μας! Έβαλα μόνο τα ενεργά μέλη.. όποια μανούλα θέλει συμπληρώνει/ διορθώνει το οτιδήποτε!

φιλιά!

Μπέμπης ο δικός μ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΗΣ

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

----------------------------------------------------------------------

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

*ζουζουνα*!!!         21/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY   25/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

Καλημέρα κορίτσια!

Να σας ζήσει Anguen η μπεμπούλα σας! Να ναι γερή και τυχερή στη ζωή της!

Τα δικά μου νέα τώρα! Γύρισα απ το γιατρό πριν λίγο... μας είπε να μην αφήσουμε άλλο το μωρό να πάρει βάρος..και προκύψει τίποτα έκτακτο σε φυσιολογικό τοκετό! Είναι ήδη 4 κιλά και δεν έχω ενδείξεις για γέννα άμεσα (με εξέτασε και από κάτω). 

Μας είπε να πάμε αύριο πάλι..να το σκεφτούμε σήμερα και αν είναι να μπω από βραδύς και Τετάρτη να γεννήσω! Ένα σοκ το παθα..αλλά το ψιλοπερίμενα! Το συζητάω και με τον άντρα μου.. το πιθανότερο είναι να του πούμε για Παρασκευή 17/3..να χει προλάβει να ρθει και ο αδερφός μου από Ζάκυνθο. Είναι και του Αγίου Αλεξίου την Παρασκευή. Ξέρω και γω... του δίνουμε και άλλες 3 μέρες του μπέμπη διορία μήπως έρθει μόνος του. Αυτά...

Εσείς νέα???

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα..δόξα το θεό όλα καλά!Η μπουμπού μου είναι μια κούκλα δεν χορταίνω να την κοιτάω 3350 γεννήθηκε...Ειμαι πανευτυχής...κορίτσια μου και στα δικά σας τώρα!Θα μπω όταν ξαναμπορω να δω και νέα σας...φιλιά

  • Μου αρέσει 3

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sweet mommy είπε:

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΗΣ

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

----------------------------------------------------------------------

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

*ζουζουνα*!!!         21/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

SWEET MOMMY   25/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

Καλημέρα κορίτσια!

Να σας ζήσει Anguen η μπεμπούλα σας! Να ναι γερή και τυχερή στη ζωή της!

Τα δικά μου νέα τώρα! Γύρισα απ το γιατρό πριν λίγο... μας είπε να μην αφήσουμε άλλο το μωρό να πάρει βάρος..και προκύψει τίποτα έκτακτο σε φυσιολογικό τοκετό! Είναι ήδη 4 κιλά και δεν έχω ενδείξεις για γέννα άμεσα (με εξέτασε και από κάτω). 

Μας είπε να πάμε αύριο πάλι..να το σκεφτούμε σήμερα και αν είναι να μπω από βραδύς και Τετάρτη να γεννήσω! Ένα σοκ το παθα..αλλά το ψιλοπερίμενα! Το συζητάω και με τον άντρα μου.. το πιθανότερο είναι να του πούμε για Παρασκευή 17/3..να χει προλάβει να ρθει και ο αδερφός μου από Ζάκυνθο. Είναι και του Αγίου Αλεξίου την Παρασκευή. Ξέρω και γω... του δίνουμε και άλλες 3 μέρες του μπέμπη διορία μήπως έρθει μόνος του. Αυτά...

Εσείς νέα???

κοριτσάκι μου μια χαρά...κοντά είμαστε..κ εγώ τώρα γύρισα εμένα είναι στα 3500 κιλά ο μικρός..αλλά εγώ μου είπε ότι τώρα χωράει μισό δάκτυλο στο εξω τραχηλικο στόμιο οπότε πάμε καλά...αν δεν έχει έρθει μόνο του μέχρι κ παρασκευή μπαίνω Σάββατο στις 6 το πρωί...μου είπε η Παρασκευή ή Τρίτη αλλά δεν ήθελα καθημερινή κ τελικά είπαμε για Σάββατο...18/3 θα είμαι 39+4...οπότε μια χαρά είμαστε...κατά τα άλλα ο μικρός ζωηρός,αμνιακό καλό ...μια χαρά όλα..

13 hours ago, anguen είπε:

Κορίτσια μου γέννησα..δόξα το θεό όλα καλά!Η μπουμπού μου είναι μια κούκλα δεν χορταίνω να την κοιτάω 3350 γεννήθηκε...Ειμαι πανευτυχής...κορίτσια μου και στα δικά σας τώρα!Θα μπω όταν ξαναμπορω να δω και νέα σας...φιλιά

άντε μια χαρά να σας ζήσει κοριτσάκι μου!!!περιμένουμε λεπτομέρειες...καλή ανάρρωση λοιπόν κ καλούς θηλασμους!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Anguen μου να σου ζησει θα την εχεις αγκαλιτσα σου τώρα να την χαίρεσαι και να ναι παντα γερή και δυνατή..σιδερένιες

Αναστασία μου πως είσαι τι κανεις..καο εγώ όταν την ζητάει απεγνωσμένα την δίνω την πιπιλα την θεωρώ το ησυχαστήριο μας δεν γίνεται αλλιως..

Καλυτερα πάμε ατο θέμα του ύπνου ξυπνάει ναι μεν αλλά κοιμάται πιο εύκολα τωρα..φτάσαμε 4.300 χθες μια χαρά πάμε είπε η παιδιατρος ..

Ζουζούνια μου εσύ πως είσαι άντε κοντεύουν και τα αντρακια της παρέας μας οι κπουμπουδε περιμένουν και τον δικο σου και της sweet..

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου..

17/3/17 τελικά κλείσαμε ραντεβού! Είδαμε και πάθαμε να πείσουμε τον γιατρό! Ήθελε να μπω σήμερα και αύριο να χουμε τον μπέμπη. Αφού τ αποφασίσατε λέει..τι να περιμένουμε! Αμάν πια..πολύ ανυπόμονοι αυτοί οι γιατροί! Και καλά..μην έρθει μόνος του και δεν μπορώ να τον γεννήσω και χρειαστούμε καισαρική εκτάκτως και είμαι φαγωμένη κλπ κλπ.. Αυτή τη δικαιολογία μας έφερνε! Για 2 μέρες διαφορά έφερε την καταστροφή! Τέλοσπάντων συμφώνησε για Παρασκευή τελικά... Τώρα που το πήρα απόφαση για καισαρική..ελπίζω να μη μας κάνει την έκπληξη ο μπέμπης και μέχρι Πέμπτη που θα πάω τελευταία επίσκεψη πριν κάνω εισαγωγή..να παραμείνει μέσα!

Βρήκαμε και τον αναισθησιολόγο..και μιλήσαμε, μου πήρε ιστορικό.. πολύ κουλ τύπος! ''Όλο κούκλα μου και κούκλα μου με λεγε..χαχα!

Το άγχος μου τεράστιο..αφού και σήμερα που θα πηγαίναμε μόνο για να κλείσουμε την ημ/νια..δεν καλοκοιμήθηκα τη νύχτα. Από τις 5 το μάτι γαρίδα! Σκεφτείτε τη νύχτα πριν την καισαρική τι άγχος θα χω! Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά.και να πάρουμε και μεις αγκαλίτσα το αστεράκι μας!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sonia καλυτερα ειμαι..Αυριο θα βγαλω κ το αυτοκόλλητο της τομης κ θα κανω μπανιοοοοο.... Επιτελους.....Κατα τα αλλα ησυχα....Κ μενα Ξυπναει περισσοτερο τη νυχτα απο τη μέρα, αλλα ελπιζω να το διορθωσουμε άμεσα. Το μωρο σου σε 15 μερες πηρε 600γρμ? Με αποκλειστικο θηλασμο? Εγω θα την παω την απομενη εβδομαδα...

Sweet με το καλο. Ολα θα πανε καλα μην αγχωνεσαι. Απλα δεν καταλαβα, ο μονος λογος για κτ ειναι το πιθανο μεγαλο μεγεθος του παιδιου? Ομολογω οτι πρωτη φορα το ακουω......Εννοω χωρις να συντρεχει κιαλλος λογος. Γτ κ μενα στο δευτερο μου λεγανε ειναι 4κιλα κ βγηκε 3300. Αλλα θα εκανα κτ ετσι κ αλλιως. Μην σε ζαλιζω, μαλλον ο γιατρος ξέρει καλυτερα. Με εναν πονο ευχομαι... Περιμενουμε νεα να συμπληρωθει το πινακακι.

..

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου μια χαρά σε νιώθω έτσι και εγώ ήθελα τόσο πολύ να κάνω μπάνιο είχα βρωμισει τι να σου κανει και το στεγνό καθάρισμα..να σε ρωτησω κάτι ειπες θα πηγαινες να κόψεις ράμματα εμένα μου τα έκανε εσωτερικά και μου είπε δεν χρειαζεται για να καταλάβω άλλοι γιατροί τα κανουν εσωτερικά άλλοι εξωτερικά και γιατί???ναι πήρε 600 και μένα μου φάνηκαν πολλά αλλά η παιδίατρος είπε μια χαρά εγώ όμως λίγο την βάζω στήθος δεν τραβάει και της δίνω δικο μου μονο γάλα αλλά το βγάζω με θηλαστρο το βάζω σε μπουκάλι και πίνει όσο θέλει..

Sweet μου και εγώ δεν κατάλαβα το λογο που θα σε βάλει με καισαρική τουλάχιστον αρχικα ας σε έβαζε με πρόκληση γιατί η καισαρική όσο να ναι είναι χειρουργείο εγώ μακάρι να μπορουσα να την είχα αποφυγει

 


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2017 at 3:54 ΠΜ, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Anguen μου να σου ζησει θα την εχεις αγκαλιτσα σου τώρα να την χαίρεσαι και να ναι παντα γερή και δυνατή..σιδερένιες

Αναστασία μου πως είσαι τι κανεις..καο εγώ όταν την ζητάει απεγνωσμένα την δίνω την πιπιλα την θεωρώ το ησυχαστήριο μας δεν γίνεται αλλιως..

Καλυτερα πάμε ατο θέμα του ύπνου ξυπνάει ναι μεν αλλά κοιμάται πιο εύκολα τωρα..φτάσαμε 4.300 χθες μια χαρά πάμε είπε η παιδιατρος ..

Ζουζούνια μου εσύ πως είσαι άντε κοντεύουν και τα αντρακια της παρέας μας οι κπουμπουδε περιμένουν και τον δικο σου και της sweet..

Μια χαρά..έχω τα πονακια μου αλλά οκ..Σάββατο που έχουμε κανονίσει να μπω...για φυσιολογικό τοκετό..εκτός απροόπτου εννοείται...άντε τελευταία θα γεννήσω...χαχαχαχαχαχα...η μάλλον προ τελευταία αφού είναι κ η dudu 

On 14/3/2017 at 4:24 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου..

17/3/17 τελικά κλείσαμε ραντεβού! Είδαμε και πάθαμε να πείσουμε τον γιατρό! Ήθελε να μπω σήμερα και αύριο να χουμε τον μπέμπη. Αφού τ αποφασίσατε λέει..τι να περιμένουμε! Αμάν πια..πολύ ανυπόμονοι αυτοί οι γιατροί! Και καλά..μην έρθει μόνος του και δεν μπορώ να τον γεννήσω και χρειαστούμε καισαρική εκτάκτως και είμαι φαγωμένη κλπ κλπ.. Αυτή τη δικαιολογία μας έφερνε! Για 2 μέρες διαφορά έφερε την καταστροφή! Τέλοσπάντων συμφώνησε για Παρασκευή τελικά... Τώρα που το πήρα απόφαση για καισαρική..ελπίζω να μη μας κάνει την έκπληξη ο μπέμπης και μέχρι Πέμπτη που θα πάω τελευταία επίσκεψη πριν κάνω εισαγωγή..να παραμείνει μέσα!

Βρήκαμε και τον αναισθησιολόγο..και μιλήσαμε, μου πήρε ιστορικό.. πολύ κουλ τύπος! ''Όλο κούκλα μου και κούκλα μου με λεγε..χαχα!

Το άγχος μου τεράστιο..αφού και σήμερα που θα πηγαίναμε μόνο για να κλείσουμε την ημ/νια..δεν καλοκοιμήθηκα τη νύχτα. Από τις 5 το μάτι γαρίδα! Σκεφτείτε τη νύχτα πριν την καισαρική τι άγχος θα χω! Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά.και να πάρουμε και μεις αγκαλίτσα το αστεράκι μας!

πω πω γιατί είναι σίγουρη η καισαρική..γιατί να μην προσπαθήσεις για φ.τ. κ αν δεν βγαίνει πας για καισαρική..κρίμα δεν είναι να μην προσπαθήσεις?οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση...κ της Αναστασίας τα ίδια λέγανε αλλά η κοπέλα θα πήγαινε έτσι κι αλλιώς γιατί ήταν το 3ο κ τα προηγούμενα ήταν με καισαρική νομίζω.τεσπα...το θέμα είναι να πάνε όλα καλά..εσείς ξέρετε,με το καλό εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου μια χαρά σε νιώθω έτσι και εγώ ήθελα τόσο πολύ να κάνω μπάνιο είχα βρωμισει τι να σου κανει και το στεγνό καθάρισμα..να σε ρωτησω κάτι ειπες θα πηγαινες να κόψεις ράμματα εμένα μου τα έκανε εσωτερικά και μου είπε δεν χρειαζεται για να καταλάβω άλλοι γιατροί τα κανουν εσωτερικά άλλοι εξωτερικά και γιατί???ναι πήρε 600 και μένα μου φάνηκαν πολλά αλλά η παιδίατρος είπε μια χαρά εγώ όμως λίγο την βάζω στήθος δεν τραβάει και της δίνω δικο μου μονο γάλα αλλά το βγάζω με θηλαστρο το βάζω σε μπουκάλι και πίνει όσο θέλει..

Sweet μου και εγώ δεν κατάλαβα το λογο που θα σε βάλει με καισαρική τουλάχιστον αρχικα ας σε έβαζε με πρόκληση γιατί η καισαρική όσο να ναι είναι χειρουργείο εγώ μακάρι να μπορουσα να την είχα αποφυγει

 

Καλημερα.

Τα εξω μου τα εκοψε. Δεν ξερω τη διαφορα με τα αλλα που αποροφουντα ουτε ρωτησα. Δλδ ποσα  ml πινει τη φορα? Εγω τη θηλαζω κ δεν ανησυχω γτ μου γεμιζει αβερτα πανες..

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ίσως έχετε  δίκιο..τι να σας πω και γω! Ναι ο μόνος λόγος είναι ότι είναι μεγαλόσωμο το μωρό! Ο γιατρός μας είπε ότι δεν είναι υπερ της πρόκλησης. Φοβάται μην κολλήσει το μωρό..και χρειάζεται να πάμε για έκτακτη καισαρική μετά από ώρες..και αυτό το ενδεχόμενο εγώ το τρέμω! Ξέρω τέτοιες περιπτώσεις από το οικογενειακό μου περιβάλλον.. και δε θέλω να το ζήσω και γω. Θα απογοητευτώ..να προσπαθήσω και να υποφέρω..χωρίς αποτέλεσμα!

Αν με ενθάρρυνε ο γιατρός..δε θα λεγα οχι. Αλλά αφού είναι τόσο αρνητικός στην πρόκληση..κάτι θα ξέρει! Αναφέρθηκε σε βεντούζες και εμβρυουλκούς..και οκ..δε χρειαζόταν να πει κάτι άλλο για να τρομοκρατηθώ! Εύχομαι ζουζούνα να τα καταφέρεις εσύ..και να χεις έναν τέλειο και γρήγορο τοκετό!

Εγώ θα πάω αύριο πρωί..θέλει να με δει τελευταία φορά πριν την καισαρική. Δε  ξέρω αν με κρατήσει από το πρωί μέσα. Θα χω τη βαλίτσα στο αυτοκίνητο.. σίγουρα θα μπω το βράδυ ούτως ή άλλως! Αχ! Βουνό μου φαίνονται όλα... Σε 2 μέρες θα χω τον μπεμπάκο μου..αυτό σκέφτομαι και παρηγοριέμαι!

Αν επιστρέψω σπίτι μου μετά το γιατρό..θα μπω να δω νέα σας. Αν όχι τα λέμε από βδομάδα που θα χω αγκαλίτσα τον μπεμπάκο!

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 4

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου πίνει απο 80-120ml όσο θέλει αυτή δεν την πιεζω υπαρχουν φορες που πίνει 80 τις περισσότερες απλα υπαρχουν φορες θέλει 100 το βράδυ απόψε ήπιε 150 πρωτη φορά της δίνω 100 γκρινιάζει και της βάζω αλλά 50 να πιει όσο θέλει και τα ρουφήξει..κοιτά και εγώ τις πάνες κοιταω γιατί όσο και να της δίνω το σημαντικό είναι να έχει αρκετά τσισακια..

Sweet μου ποσο είναι ο Μπέμπης σου σε κιλά τώρα??εμένα πχ 37+1 που γέννησαν ηταν 3.630και μου δε πει ο γιατρός οτι την υπολόγιζε πανω απο 4κιλα αν ξεπερνά το μηναμου όλο αλλά και πάλι αν δεν είχα πρόβλημα θα με προσπαθουσε φυσιολογικα ..το βαρος μην σε απασχόλει το σωμα μας έχει φτιαχτεί γι αυτό..όσο για βεντούζες τα ειπαν και στην κουνιάδα μου μονο και μονο για να τρομάξει και να μπει με καισαρική απλα βαριουνται να περιμένουν γι αυτό το κανουν οι περισσότεροι θεωρώ...βέβαια αφού το αποφασισες κοπελαμου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και καλη ανάρρωσή μετά να εχεις αυτό μετράει να είστε καλά και οι δυο..θα περιμένουμε νέα σου και φάε τώρα που μπορείς..

Ζουζουνα μου με εναν πόνο και εσύ κοπελα μου όλα μια χαρά θα πάνε παρε το αίμα μας πίσω τουλάχιστον εσύ που θα γεννήσεις φυσιολογικά..  

 

  • Μου αρέσει 3

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sοnia μου.. ο μικρός βγαίνει 4.036γρ στον υπέρηχο και είμαι 38+4.

Με χει φοβήσει για το φαί.. να μην τρώω..γιατί έτσι και σπάσουν τίποτα νερά ή με πιάσουν πόνοι σήμερα ή αύριο..πώς θα με πάει για καισαρική φαγωμένη? Πρέπει να είσαι νηστική τουλάχιστον 6 ώρες πριν το χειρουργείο. Ο άντρας μου ήθελε να πάω για φ.τ.. και μου λεγε ''μακάρι να ρθει μόνος του ο μπέμπης..πριν την καισαρική''. Εγώ πλέον δεν το θέλω..γιατί ξέρω ότι δε θα προσπαθήσουμε καν σε τέτοια περίπτωση..θα μπω χειρουργείο. Με χει πείσει ο γιατρός ότι δε μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά! Δε μου το είπε ξεκάθαρα  (γιατί είμαι ψηλή με ανοιχτή λεκάνη κ άλλος λόγος για καισαρική,εκτός του βάρους του μπέμπη δεν υπάρχει)..αλλά και μόνο που λέει..για κινδύνους και για κόλλημα φοβάμαι. Θα θελα να με ενθαρρύνει ο γιατρός..και όχι να μου λέει ''αν δεν μπορέσεις..τι θα κάνουμε? Δε θέλουμε να κινδυνεύσεις ούτε συ,ούτε το μωρό''. Η μητέρα μου με γέννησε μέσα σε 2 ώρες. Είχε κάτι πονάκια περιόδου,είδε βλένα με αίμα..πήγε στις 18.00 το απόγευμα κ με γέννησε 20.45( 1η γέννα της) ! Εκείνη βέβαια μου πε ότι περισσότερο πόνεσε μετά..όλη τη νύχτα βογκούσε από τα ράμματα που πήρε από κάτω (άλλος φόβος απο κει). Τι να πεις..μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!

Έχω αποδεχτεί ότι θα υποφέρω..τουλάχιστον να μην ταλαιπωρήσω το μωράκι μου θέλω!  Ας βγει γερό..χωρίς να ζοριστεί εκείνο! Και μετά θα προσπαθήσω πολύ για θηλασμό..δε με νοιάζουν τα ωράρια και τα κλάματα κάθε 1 ώρα. 

Το σίγουρο είναι ότι θα πονέσω..είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον. 

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω κοριτσια φτου φτου ...να σας ζησουν...εμεις το εχουμε αφησει το θεμα στον αυτοματο μια κ προετοιμαζομαστε για μαζικες αλλαγες εφτγχως αυτη την εβδομαδα κ την επομενη ο αντρασ μου δεν θα εργαστει πολυ ωστε να ετοιμαστουμε

 

Σονια μου...το μωρακι σου πινει πολυ γαλα πωπω.. εδω η Αλικη που ειναι 1 ετους κ εδω κ κανενα 3 μηνο πινει 150-180... το πολθ..βεβαια καθε μια μιση ωρα κατι θελει...ολο μασουλαει...λιγο αλλα συχνα απο νεογεννητο ετσι κανει...

Ο μπαμπας μας δεν το πιστευει τωρα που την ζει ολη μερα εδω κ 2 ημερες...χαχαχα

 

Εγω δεν το πιστευω πως θα κανουμε 3 μωρακι...ολο το λεω κ ειναι σαν ψεμματα..θα βγαλουμε κ το στρωμα απο την κουνια κ θα το κανουμε floor bed για να μπορω να νανουριζω κ να θηλαζω ταυτοχρονα...τι αλλο να κανουμε...ελπιζω αν ξυπνησει την νυχτα να μην τριγυρναει μες το σπιτι χαχαχα

 

Αντε με το καλο ολα τα μωρακια κι εμεις 31/3 γενναμε

  • Μου αρέσει 4

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...