Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

On 21/8/2017 at 11:35 ΠΜ, anys είπε:

Μεγαλώνουν τα μπαμπάκια μας....

Όλα αυτά που περιγράφεις ζουζουνα  τα κάνουμε κ μεις.

Όσο για τα κακα ,εμάς μας είπε ο γιατρός ότι μπορεί να περάσει κ εβδομάδα χωρίς να κάνει.. Αν συμβεί  αυτό με θηλασμό δεν ανησυχούμε.. Εμενα τελευταία Δεν μου κάνει κ πολλά τσισακια, μάλλον γτ ιδρώνει πολύ.

Ναι τσισα ούτε εμένα ,προχθές που είχε ζεστη βέβαια...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω καιρό να εμφανιστω αλλά τα έχω παίξει μονη μου γύρισαν τον Αύγουστο Αθήνα γιατί είχα παει πριν στο χωριό μου και η Μπέμπα όλη την μέρα θέλει αγκαλιά και παιχνιδι έχει προσκολληθεί τόσο πολύ πανω μου που ουτε τουαλέτα δεν προλαβαινω να πάω αν δεν είμαι δίπλα της γκρινιάζει μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί..

Αναστασία μου καλοτυχη να ναι η μικρή σας και να την χαίρεται την Σπυριδούλα σας..

Sweet εσείς καλέ μεγαλβσατε αφού βγαλατε και δοντακια μια χαρά είστε

Έχει απο 5αυγουστου τρέ φρουτοκρεμα και απο 15 και απογευματινή κρέμα έφτασε 8.400 και 68 εκ υψος ψιλοστηριζεται για λίγο στο πωπω αλλά μετα και η δικιά μου γέρνει μπροστά αλλά της αρέσει να στηρίζεται στα πόδια της δεν θέλει να την βάζω στο Πωπω αλλά όρθια καο να την κραταω με έχουν πονέσει τα χέρια μου..

Εμείς 10/9 θα την βαφτισουμε και ευελπιστώ να ηρεμήσει λίγο μετα ευτυχώς κοιμάται νωρίς καο μέχρι 8-9 το πρωι και προλαβαινω να κάνω καμια δουλεια και να ξεκουραστω αυτά τα νέα μου να μου φιλησετε τα μπεμπακια σας χαρηκα που διάβασα οτι όλα στρουμπουλευουν και τα πάνε μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω καιρό να εμφανιστω αλλά τα έχω παίξει μονη μου γύρισαν τον Αύγουστο Αθήνα γιατί είχα παει πριν στο χωριό μου και η Μπέμπα όλη την μέρα θέλει αγκαλιά και παιχνιδι έχει προσκολληθεί τόσο πολύ πανω μου που ουτε τουαλέτα δεν προλαβαινω να πάω αν δεν είμαι δίπλα της γκρινιάζει μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί..

Αναστασία μου καλοτυχη να ναι η μικρή σας και να την χαίρεται την Σπυριδούλα σας..

Sweet εσείς καλέ μεγαλβσατε αφού βγαλατε και δοντακια μια χαρά είστε

Έχει απο 5αυγουστου τρέ φρουτοκρεμα και απο 15 και απογευματινή κρέμα έφτασε 8.400 και 68 εκ υψος ψιλοστηριζεται για λίγο στο πωπω αλλά μετα και η δικιά μου γέρνει μπροστά αλλά της αρέσει να στηρίζεται στα πόδια της δεν θέλει να την βάζω στο Πωπω αλλά όρθια καο να την κραταω με έχουν πονέσει τα χέρια μου..

Εμείς 10/9 θα την βαφτισουμε και ευελπιστώ να ηρεμήσει λίγο μετα ευτυχώς κοιμάται νωρίς καο μέχρι 8-9 το πρωι και προλαβαινω να κάνω καμια δουλεια και να ξεκουραστω αυτά τα νέα μου να μου φιλησετε τα μπεμπακια σας χαρηκα που διάβασα οτι όλα στρουμπουλευουν και τα πάνε μια χαρα

τι ωραία νεακια!!!μπράβο το κορίτσι μας!!!άντε ωραία ,μια χαρά η μικρή!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου έχω καιρό να εμφανιστω αλλά τα έχω παίξει μονη μου γύρισαν τον Αύγουστο Αθήνα γιατί είχα παει πριν στο χωριό μου και η Μπέμπα όλη την μέρα θέλει αγκαλιά και παιχνιδι έχει προσκολληθεί τόσο πολύ πανω μου που ουτε τουαλέτα δεν προλαβαινω να πάω αν δεν είμαι δίπλα της γκρινιάζει μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί..

Αναστασία μου καλοτυχη να ναι η μικρή σας και να την χαίρεται την Σπυριδούλα σας..

Sweet εσείς καλέ μεγαλβσατε αφού βγαλατε και δοντακια μια χαρά είστε

Έχει απο 5αυγουστου τρέ φρουτοκρεμα και απο 15 και απογευματινή κρέμα έφτασε 8.400 και 68 εκ υψος ψιλοστηριζεται για λίγο στο πωπω αλλά μετα και η δικιά μου γέρνει μπροστά αλλά της αρέσει να στηρίζεται στα πόδια της δεν θέλει να την βάζω στο Πωπω αλλά όρθια καο να την κραταω με έχουν πονέσει τα χέρια μου..

Εμείς 10/9 θα την βαφτισουμε και ευελπιστώ να ηρεμήσει λίγο μετα ευτυχώς κοιμάται νωρίς καο μέχρι 8-9 το πρωι και προλαβαινω να κάνω καμια δουλεια και να ξεκουραστω αυτά τα νέα μου να μου φιλησετε τα μπεμπακια σας χαρηκα που διάβασα οτι όλα στρουμπουλευουν και τα πάνε μια χαρα

Εχαριστώ πολύ για τις ευχες...

Τελικά εγώ δεν της έδωσα ακόμη φρούτα και φαγητό.. Είπα να κλείσουμε τον 6ο.. Σε λίγες μέρες δλδ...

Χαίρομαι που ειστε και τα πατε καλα...

Όσο για τις αγκαλιές πρόσεχε μέση και χέρια.. Παρε σλιγκ καλύτερα...

Με το καλό η βάπτιση.

 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!

Τα μπεμπάκια μεγαλώνουν και σε λίγο θα τα κυνηγάμε από πίσω! Και μεις έχουμε παιδίατρο για εμβόλιο και μηνιαίο έλεγχο τη Δευτέρα 28/8. Θα σας ενημερώσω για τα νέα μας!

Χτες πηρα τηλ τη γιατρό γιατί έπιασα ένα καρούμπαλο στο κεφαλάκι του και τρόμαξα.Έλεγα μην χτύπησε στην κούνια.. Έλειπε και ο άντρας μου και δεν μπορούσα να τον πάω να τον δει..Τελικά της έστειλα φωτο και μου πε να του  βάλω Bactroban(μην ήταν σταφυλόκοκος φοβόταν)..μάλλον κουνούπι ήταν εντέλει..γιατί ξεπρήστηκε..αλλά για τα ησυχώτερα του βαλα την αλοιφή.

Κατα τάλλα πήγαμε σ ένα γάμο το περασμένο Σάββατο (είχε πολλα μωράκια) και με βγαλε ασπροπρόσωπη! Ήταν ήσυχος..κοιμήθηκε στο προαύλιο της εκκλησίας κανα 40λεπτο..και μετα στο κέντρο μετα μουσικής...αφού τον ξύπνησα εγώ στο 4ωρο για να φάει σκεφτείτε!!! Μήπως να βάζουμε κάθε βράδυ μουσικές διαπασών στο σπίτι..μπας και κοιμηθούμε επιτέλους και μεις λίγο???

Ακόμα έχουμε θέμα με τον ύπνο..κάθε 1-2 ώρες ξυπνάει.. και κοιμάται σερυ 3ωρο το  πρωι 7-10! Είμαι κινούμενο πτώμα όπως καταλαβαίνετε! Ευτυχώς κοιμάται το μεσημέρι 2 ωρίτσες κ κάπως ησυχάζω κ κάνω καμιά δουλειά. Κακά μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 μέρες κάνει. Στερεές δεν έχουμε  αρχίσει ακόμα..θέλω κ γω να κλείσει τον 6ο κ μετά.

Καλά να περνάτε με τα μωράκια σας.

πολλά φιλάκια!!!

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τέλεια τα νέα σας ,Εμείς όλα καλά καιιιιι έχω νέα,μπορεί δόντι να μην έχουμε βγάλει ακόμα αν κ ταλαιπωρείται πολύ,όμως άρχισε να μπουσουλαει λίγο από την Παρασκευή αλλά σήμερα πάει συνέχεια λίγο λίγο..Κ μπρος κ πίσω κ στηρίζεται κ στα 4..οπότε θα τρέχει σύντομα...χαχαχαχαχαχα,αύριο έχουμε εμβόλιο οπότε θα σας πω κι άλλα νέα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. επιτέλους κοιμήθηκε κ μπήκα να σας πω τα νέα μας!

Λοιπόν φτάσαμε τα 10 κιλάκια αποκλειστικά με γάλα μανούλας!!! Και 73εκ ύψος!!! Θα αρχίσουμε  αχλαδάκι όταν κλείσουμε τον 6ο μήνα. Όχι μήλο γιατί δεν είναι καθημερινά τα κακάκια..και το μήλο ''σφίγγει''.

Η παιδίατρος μου πε να τον προχωράω..γενικά να του δίνω έναυσμα για κίνηση. Με τη μέση μου τι να κάνω δε ξέρω όμως... με χει πιάσει πόνος πάλι..άντε να τον προχωρήσω 10 κιλά θρεφταράκι!!!

Ζουζούνα τι τέλεια καλέ που στηρίζεται στα τέσσερα!!!! Πρόσεχε που τον αφήνεις γιατί καμιά ώρα θα τον βρεις μες στα πόδια σου να μπουσουλάει και δε θα ξέρεις από που σου ρθε! χαχαχα

Σόνια..αφού κοιμάται τη νύχτα μη μιλάς καθόλου! Εμένα που γκρινιάζει τη μέρα..δεν κοιμάται και τη νύχτα... τι να πώ?!

Είναι καλό παιδάκι σε γενικές γραμμές..όλο γελάει και κάνει ναζάκια..αλλά τα δόντια τον ταράξανε εξού και η γκρίνια και οι αυπνίες πάλι!!!

Πέμπτη πάω να κάνω τεστ παπ και γενικές αίματος, θυρεοειδή κλπ κλπ. Να δω σε τι κατάσταση είμαι.. Αδιαθέτησα στους 5 μήνες πρώτη φορά( εσείς?)...και έχω να πω πως δεν πονούσα (μακάρι να μην ήταν τυχαίο γεγονός και να ισχύει ότι μετά τη γέννα ξεμπερδεύεις με τους πόνους περιόδου!).

Από θέμα σιλουέτας πώς είστε? ΄Εχετε επανέρθει? Δεν το πίστευα..αλλά όντως ο θηλασμός βοηθάει πολύ! Έχω χάσει ήδη 20 από τα 22 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια! Η κοιλιά βέβαια είναι ακόμα πλαδαρή..με τις κόκκινες ραγαδούλες ολοτρίγυρα..αλλά που θα πάει θα ξεθωριάσουν κάποτε κ αυτές! 

Πάλι σεντονάρα έγραψα.. αλλά είναι τόσα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας που δε φτάνουν 2-3 αράδες!!!

καληνύχτα και καλή ξεκούραση σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια.. επιτέλους κοιμήθηκε κ μπήκα να σας πω τα νέα μας!

Λοιπόν φτάσαμε τα 10 κιλάκια αποκλειστικά με γάλα μανούλας!!! Και 73εκ ύψος!!! Θα αρχίσουμε  αχλαδάκι όταν κλείσουμε τον 6ο μήνα. Όχι μήλο γιατί δεν είναι καθημερινά τα κακάκια..και το μήλο ''σφίγγει''.

Η παιδίατρος μου πε να τον προχωράω..γενικά να του δίνω έναυσμα για κίνηση. Με τη μέση μου τι να κάνω δε ξέρω όμως... με χει πιάσει πόνος πάλι..άντε να τον προχωρήσω 10 κιλά θρεφταράκι!!!

Ζουζούνα τι τέλεια καλέ που στηρίζεται στα τέσσερα!!!! Πρόσεχε που τον αφήνεις γιατί καμιά ώρα θα τον βρεις μες στα πόδια σου να μπουσουλάει και δε θα ξέρεις από που σου ρθε! χαχαχα

Σόνια..αφού κοιμάται τη νύχτα μη μιλάς καθόλου! Εμένα που γκρινιάζει τη μέρα..δεν κοιμάται και τη νύχτα... τι να πώ?!

Είναι καλό παιδάκι σε γενικές γραμμές..όλο γελάει και κάνει ναζάκια..αλλά τα δόντια τον ταράξανε εξού και η γκρίνια και οι αυπνίες πάλι!!!

Πέμπτη πάω να κάνω τεστ παπ και γενικές αίματος, θυρεοειδή κλπ κλπ. Να δω σε τι κατάσταση είμαι.. Αδιαθέτησα στους 5 μήνες πρώτη φορά( εσείς?)...και έχω να πω πως δεν πονούσα (μακάρι να μην ήταν τυχαίο γεγονός και να ισχύει ότι μετά τη γέννα ξεμπερδεύεις με τους πόνους περιόδου!).

Από θέμα σιλουέτας πώς είστε? ΄Εχετε επανέρθει? Δεν το πίστευα..αλλά όντως ο θηλασμός βοηθάει πολύ! Έχω χάσει ήδη 20 από τα 22 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια! Η κοιλιά βέβαια είναι ακόμα πλαδαρή..με τις κόκκινες ραγαδούλες ολοτρίγυρα..αλλά που θα πάει θα ξεθωριάσουν κάποτε κ αυτές! 

Πάλι σεντονάρα έγραψα.. αλλά είναι τόσα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας που δε φτάνουν 2-3 αράδες!!!

καληνύχτα και καλή ξεκούραση σε όλες!!!

Καλημέρα!!!χαχαχαχαχαχα..ουαου!!!10 κιλά μπράβο βρε κορίτσι μου!!!εμείς εχθές είχαμε εμβόλιο 7720 είναι πήρε 340 το μήνα ,εντάξει καλά είναι με βάση την γοπ που έχει ,κ τις αλλεργίες πάλι καλά,πήγε 68 πόντους,δλδ 3 πόντους ψηλωσε,τώρα που αρχίζει λίγο κ μπουσουλαει δεν θα του μένει γραμμάριο..χαχαχαχαχαχα..τεσπα από 18/9 Κ μετά ξεκινάω ρυζαλευρο αλλά υποαλλεργικο την sinilac δλδ που έχει κ γάλα υποαλλεργικο μέσα...αλλά πριν βάλω αυτό ,θα βάλω σε μένα το μοσχάρι να δούμε πως θα πάει κ αν είναι οκ γιατί το είχα κόψει...τη ώρα την άλλη βδομάδα θα κάνω απόπειρα.κατά τα άλλα μια χαρά κάθεται λίγο με υποστήριξη..είμαστε σούπερ μου είπε.,ο μεγάλος μου έχει πάει 17κιλά ,1.11 ύψος 4 χρόνων κ 8 μηνών...κ μας είπε να κάνουμε κ τον μηνιγγιτιδοκοκο β γιατί πλέον έχει πολλά κρούσματα,ο μεγάλος θέλει 2 δόσεις νομίζω...οπότε η μια δόση 100 ευρώ έχει..εσείς  θα το κάνετε?

κατά τα άλλα περίοδο δεν έχω ακόμα καθόλου,την άλλη Πέμπτη έχω κ εγώ γιατρό για Παπ τεστ κ εξετάσεις αίματος,από κιλά μείον 13κιλά τα 3 μου έχουν μείνει κ εχω κολλήσει λίγο..ξεκίνησα ελλειπτικό για να φύγουν κ αυτά.

αα..κ ύπνο ευτυχώς πολύ καλά,συνήθως μια φορά ξυπνάει για φάει γύρω στις 3.00 αλλά σήμερα στις 6 παρά για φάει κ μετά 9.30 το πρωί,θα δούμε..πάντως μου είπε να μην τον ξυπνάω το βράδυ.,,Όχι ότι το έκανα αλλά αν κοιμόταν 8 ώρες ,τον σήκωνα για να του δώσω να φάει.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια.. επιτέλους κοιμήθηκε κ μπήκα να σας πω τα νέα μας!

Λοιπόν φτάσαμε τα 10 κιλάκια αποκλειστικά με γάλα μανούλας!!! Και 73εκ ύψος!!! Θα αρχίσουμε  αχλαδάκι όταν κλείσουμε τον 6ο μήνα. Όχι μήλο γιατί δεν είναι καθημερινά τα κακάκια..και το μήλο ''σφίγγει''.

Η παιδίατρος μου πε να τον προχωράω..γενικά να του δίνω έναυσμα για κίνηση. Με τη μέση μου τι να κάνω δε ξέρω όμως... με χει πιάσει πόνος πάλι..άντε να τον προχωρήσω 10 κιλά θρεφταράκι!!!

Ζουζούνα τι τέλεια καλέ που στηρίζεται στα τέσσερα!!!! Πρόσεχε που τον αφήνεις γιατί καμιά ώρα θα τον βρεις μες στα πόδια σου να μπουσουλάει και δε θα ξέρεις από που σου ρθε! χαχαχα

Σόνια..αφού κοιμάται τη νύχτα μη μιλάς καθόλου! Εμένα που γκρινιάζει τη μέρα..δεν κοιμάται και τη νύχτα... τι να πώ?!

Είναι καλό παιδάκι σε γενικές γραμμές..όλο γελάει και κάνει ναζάκια..αλλά τα δόντια τον ταράξανε εξού και η γκρίνια και οι αυπνίες πάλι!!!

Πέμπτη πάω να κάνω τεστ παπ και γενικές αίματος, θυρεοειδή κλπ κλπ. Να δω σε τι κατάσταση είμαι.. Αδιαθέτησα στους 5 μήνες πρώτη φορά( εσείς?)...και έχω να πω πως δεν πονούσα (μακάρι να μην ήταν τυχαίο γεγονός και να ισχύει ότι μετά τη γέννα ξεμπερδεύεις με τους πόνους περιόδου!).

Από θέμα σιλουέτας πώς είστε? ΄Εχετε επανέρθει? Δεν το πίστευα..αλλά όντως ο θηλασμός βοηθάει πολύ! Έχω χάσει ήδη 20 από τα 22 κιλά που πήρα στην εγκυμοσύνη χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια! Η κοιλιά βέβαια είναι ακόμα πλαδαρή..με τις κόκκινες ραγαδούλες ολοτρίγυρα..αλλά που θα πάει θα ξεθωριάσουν κάποτε κ αυτές! 

Πάλι σεντονάρα έγραψα.. αλλά είναι τόσα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας που δε φτάνουν 2-3 αράδες!!!

καληνύχτα και καλή ξεκούραση σε όλες!!!

φτου φτου καλέ τι θρεφτάρια αγόρια έχουμε στην παρέα.... Εμείς μάλλον είμαστε μινιατούρα κορίτσι 6700γρμ κ 67 cm .. χαχχαχαχαχα

 Απο κιλά ας μην το συζητήσουμε, ειχα πάρει 14-15, έχασα τα μισα, ξαναπήρα τα 2.... Δλδ τώρα είμαι +8... Αλλά τρώω σχεδόν κάθε μέρα παγωτό......Α αδιαθέτησα τωρα πρωτη φορά...

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα!!!χαχαχαχαχαχα..ουαου!!!10 κιλά μπράβο βρε κορίτσι μου!!!εμείς εχθές είχαμε εμβόλιο 7720 είναι πήρε 340 το μήνα ,εντάξει καλά είναι με βάση την γοπ που έχει ,κ τις αλλεργίες πάλι καλά,πήγε 68 πόντους,δλδ 3 πόντους ψηλωσε,τώρα που αρχίζει λίγο κ μπουσουλαει δεν θα του μένει γραμμάριο..χαχαχαχαχαχα..τεσπα από 18/9 Κ μετά ξεκινάω ρυζαλευρο αλλά υποαλλεργικο την sinilac δλδ που έχει κ γάλα υποαλλεργικο μέσα...αλλά πριν βάλω αυτό ,θα βάλω σε μένα το μοσχάρι να δούμε πως θα πάει κ αν είναι οκ γιατί το είχα κόψει...τη ώρα την άλλη βδομάδα θα κάνω απόπειρα.κατά τα άλλα μια χαρά κάθεται λίγο με υποστήριξη..είμαστε σούπερ μου είπε.,ο μεγάλος μου έχει πάει 17κιλά ,1.11 ύψος 4 χρόνων κ 8 μηνών...κ μας είπε να κάνουμε κ τον μηνιγγιτιδοκοκο β γιατί πλέον έχει πολλά κρούσματα,ο μεγάλος θέλει 2 δόσεις νομίζω...οπότε η μια δόση 100 ευρώ έχει..εσείς  θα το κάνετε?

κατά τα άλλα περίοδο δεν έχω ακόμα καθόλου,την άλλη Πέμπτη έχω κ εγώ γιατρό για Παπ τεστ κ εξετάσεις αίματος,από κιλά μείον 13κιλά τα 3 μου έχουν μείνει κ εχω κολλήσει λίγο..ξεκίνησα ελλειπτικό για να φύγουν κ αυτά.

αα..κ ύπνο ευτυχώς πολύ καλά,συνήθως μια φορά ξυπνάει για φάει γύρω στις 3.00 αλλά σήμερα στις 6 παρά για φάει κ μετά 9.30 το πρωί,θα δούμε..πάντως μου είπε να μην τον ξυπνάω το βράδυ.,,Όχι ότι το έκανα αλλά αν κοιμόταν 8 ώρες ,τον σήκωνα για να του δώσω να φάει.

δε νομιζω να κάνουμε αυτό το εμβόλιο...

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μια χαρά ζουζούνα.. το αντράκι σου μεγαλώνει! Αλλά γιατί ρυζάλευρο και όχι φρουτάκι? Δε ξέρω και μενα βέβαια τι θα μου πει σε λίγες μέρες..τι ποσότητα θα του δίνω..τι ώρα θα το τρώει το φρούτο..κλπ Πήρε 800 γρ σε 35 μέρες! Χαίρομαι που τα καταφέραμε με το θηλασμό..αλλα βρε κορίτσια με χει κουράσει να μη μπορώ να λείψω για πάνω από 1 ώρα. Άντε να μπουν κ οι τροφές μπας κ ανασάνουμε λίγο! Δε ξέρω καθόλου γα το εμβόλιο που λες..θα το ψάξω! Ο γιος σου ο μεγάλος αλήθεια..πώς τα πάει με τον μικρό του αδερφούλη? Πώς ήταν η πρώτη γνωριμία τους?

Αναστασία..η μικρή σου κυρια Σπυριδούλα διατηρεί σιλουέτα όντως! Θα ναι πουπουλάκι...εμένα με χει πεθάνει η μέση μου για να τον σηκώνω. Εσύ λες και πιάνεις κουκλίτσα ψεύτικη θα σαι! Με τα παγωτάκια σου μου δίνεις αέρα....γιατί κάθε που τρώω γλυκό έχω τύψεις για το μικρό ότι του δίνω πολύ ζάχαρη! ..Του δινα και στην εγκυμοσύνη βέβαια...δεν κόβεται η εξάρτηση από τη ζάχαρη ρε γαμώτο! Προσπαθώ να την περιορισω όσο μπορώ!  Δεν πίνω καφέδες (εναν ελαφρύ το πρωί μετά το θηλασμό), ούτε αναψυκτικά, μπρόκολο,όσπρια κ λαδερά...κατα τάλλα τρώω κανονικά μακαρόνια,ψωμί,ψάρι,κρεατικά..τα πάντα! Αν κόψεις αυτό το παγωτάκι το καθημερινό που λες..και στη θέση του τρως ένα φρουτάκι που σ αρέσει, είμαι σίγουρη ότι θα τα χάσεις μπα μπαμ τα κιλάκια που θέλεις! 

Άλλο! Ο μικρός τρελαίνεται για τη θάλασσα..κάναμε 2 μπανάκια ως τώρα και προσδοκούμε να κάνουμε σύντομα κ το 3ο κ καλά είμαστε για φέτος! 

Α!!!! Έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες puffies, τις οικονομικές με τα σχεδιάκια? Δεν τις αλλάζω με τίποτα! Περιμένω να λάβω την καινούρια μου παραγγελία αυτές τις μέρες κ χρησιμοποιώ pampers(ήταν σε προσφορά στο σουπερ)...και πραγματικά καμία σχέση! Χίλιες φορές puffies! Αξίζει μια δοκιμή! 

φιλάκιαααα

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα!!!

Μια χαρά ζουζούνα.. το αντράκι σου μεγαλώνει! Αλλά γιατί ρυζάλευρο και όχι φρουτάκι? Δε ξέρω και μενα βέβαια τι θα μου πει σε λίγες μέρες..τι ποσότητα θα του δίνω..τι ώρα θα το τρώει το φρούτο..κλπ Πήρε 800 γρ σε 35 μέρες! Χαίρομαι που τα καταφέραμε με το θηλασμό..αλλα βρε κορίτσια με χει κουράσει να μη μπορώ να λείψω για πάνω από 1 ώρα. Άντε να μπουν κ οι τροφές μπας κ ανασάνουμε λίγο! Δε ξέρω καθόλου γα το εμβόλιο που λες..θα το ψάξω! Ο γιος σου ο μεγάλος αλήθεια..πώς τα πάει με τον μικρό του αδερφούλη? Πώς ήταν η πρώτη γνωριμία τους?

Αναστασία..η μικρή σου κυρια Σπυριδούλα διατηρεί σιλουέτα όντως! Θα ναι πουπουλάκι...εμένα με χει πεθάνει η μέση μου για να τον σηκώνω. Εσύ λες και πιάνεις κουκλίτσα ψεύτικη θα σαι! Με τα παγωτάκια σου μου δίνεις αέρα....γιατί κάθε που τρώω γλυκό έχω τύψεις για το μικρό ότι του δίνω πολύ ζάχαρη! ..Του δινα και στην εγκυμοσύνη βέβαια...δεν κόβεται η εξάρτηση από τη ζάχαρη ρε γαμώτο! Προσπαθώ να την περιορισω όσο μπορώ!  Δεν πίνω καφέδες (εναν ελαφρύ το πρωί μετά το θηλασμό), ούτε αναψυκτικά, μπρόκολο,όσπρια κ λαδερά...κατα τάλλα τρώω κανονικά μακαρόνια,ψωμί,ψάρι,κρεατικά..τα πάντα! Αν κόψεις αυτό το παγωτάκι το καθημερινό που λες..και στη θέση του τρως ένα φρουτάκι που σ αρέσει, είμαι σίγουρη ότι θα τα χάσεις μπα μπαμ τα κιλάκια που θέλεις! 

Άλλο! Ο μικρός τρελαίνεται για τη θάλασσα..κάναμε 2 μπανάκια ως τώρα και προσδοκούμε να κάνουμε σύντομα κ το 3ο κ καλά είμαστε για φέτος! 

Α!!!! Έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες puffies, τις οικονομικές με τα σχεδιάκια? Δεν τις αλλάζω με τίποτα! Περιμένω να λάβω την καινούρια μου παραγγελία αυτές τις μέρες κ χρησιμοποιώ pampers(ήταν σε προσφορά στο σουπερ)...και πραγματικά καμία σχέση! Χίλιες φορές puffies! Αξίζει μια δοκιμή! 

φιλάκιαααα

Όντως πούπουλο η μικρή.. . Δεν ανησυχούμε βέβαια,  μάλλον θα είναι λεπτεπιλεπτη.

Εμένα τη μέρα τρωει κάθε 3 ώρες περίπου κ το βράδυ έως κ 6.Τα αγόρια τρώγαν όλη την ώρα όπως λες εσυ κ στην ηλικία της μπεμπας ηταν πιο μπαμπατσικοι.

Τις πάνες που λες δεν τις ξέρω,Εγώ πήρα τις diapers instacore που είναι ελληνικες κ πολύ οικονομικές κ έμεινα ευχαριστημένη. Φυσικά τις ξαναπήρα. Φοράμε ακόμη το ν.3 Κ τις βρήκα τα 224 τεμάχια 24ευρω περίπου. 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα!!!

Μια χαρά ζουζούνα.. το αντράκι σου μεγαλώνει! Αλλά γιατί ρυζάλευρο και όχι φρουτάκι? Δε ξέρω και μενα βέβαια τι θα μου πει σε λίγες μέρες..τι ποσότητα θα του δίνω..τι ώρα θα το τρώει το φρούτο..κλπ Πήρε 800 γρ σε 35 μέρες! Χαίρομαι που τα καταφέραμε με το θηλασμό..αλλα βρε κορίτσια με χει κουράσει να μη μπορώ να λείψω για πάνω από 1 ώρα. Άντε να μπουν κ οι τροφές μπας κ ανασάνουμε λίγο! Δε ξέρω καθόλου γα το εμβόλιο που λες..θα το ψάξω! Ο γιος σου ο μεγάλος αλήθεια..πώς τα πάει με τον μικρό του αδερφούλη? Πώς ήταν η πρώτη γνωριμία τους?

Αναστασία..η μικρή σου κυρια Σπυριδούλα διατηρεί σιλουέτα όντως! Θα ναι πουπουλάκι...εμένα με χει πεθάνει η μέση μου για να τον σηκώνω. Εσύ λες και πιάνεις κουκλίτσα ψεύτικη θα σαι! Με τα παγωτάκια σου μου δίνεις αέρα....γιατί κάθε που τρώω γλυκό έχω τύψεις για το μικρό ότι του δίνω πολύ ζάχαρη! ..Του δινα και στην εγκυμοσύνη βέβαια...δεν κόβεται η εξάρτηση από τη ζάχαρη ρε γαμώτο! Προσπαθώ να την περιορισω όσο μπορώ!  Δεν πίνω καφέδες (εναν ελαφρύ το πρωί μετά το θηλασμό), ούτε αναψυκτικά, μπρόκολο,όσπρια κ λαδερά...κατα τάλλα τρώω κανονικά μακαρόνια,ψωμί,ψάρι,κρεατικά..τα πάντα! Αν κόψεις αυτό το παγωτάκι το καθημερινό που λες..και στη θέση του τρως ένα φρουτάκι που σ αρέσει, είμαι σίγουρη ότι θα τα χάσεις μπα μπαμ τα κιλάκια που θέλεις! 

Άλλο! Ο μικρός τρελαίνεται για τη θάλασσα..κάναμε 2 μπανάκια ως τώρα και προσδοκούμε να κάνουμε σύντομα κ το 3ο κ καλά είμαστε για φέτος! 

Α!!!! Έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες puffies, τις οικονομικές με τα σχεδιάκια? Δεν τις αλλάζω με τίποτα! Περιμένω να λάβω την καινούρια μου παραγγελία αυτές τις μέρες κ χρησιμοποιώ pampers(ήταν σε προσφορά στο σουπερ)...και πραγματικά καμία σχέση! Χίλιες φορές puffies! Αξίζει μια δοκιμή! 

φιλάκιαααα

Εγώ πίνω καφέ κάθε μέρα κ δύο μη σου πω..Εναν ελληνικο το πρωι κ αν βγω κ φρέντο το απογευμα.Δεν είδα να την επηρεάζει.Απο φαγητά τα πάντα.. Άφηστε μια μέρα έφαγα ρόλο κοτόπουλο έτοιμο κ ητα ν πολύ καυτερό.Εμενα μου άρεσε αλλά της μικρής καθόλου.Εκλαιγε συνέχεια.Τα παγωτά μου αρέσουν πολύ,αλλά όντως πρέπει να τα περιορίσω.Α Δεν ξέρω αν η ζάχαρη περνάει στο γάλα.Με προβλημάτισες τώρα .

Θάλασσα Δεν την έβαλα ακόμη., μόνο λίγοτα ποδαράκια.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα!!!

Μια χαρά ζουζούνα.. το αντράκι σου μεγαλώνει! Αλλά γιατί ρυζάλευρο και όχι φρουτάκι? Δε ξέρω και μενα βέβαια τι θα μου πει σε λίγες μέρες..τι ποσότητα θα του δίνω..τι ώρα θα το τρώει το φρούτο..κλπ Πήρε 800 γρ σε 35 μέρες! Χαίρομαι που τα καταφέραμε με το θηλασμό..αλλα βρε κορίτσια με χει κουράσει να μη μπορώ να λείψω για πάνω από 1 ώρα. Άντε να μπουν κ οι τροφές μπας κ ανασάνουμε λίγο! Δε ξέρω καθόλου γα το εμβόλιο που λες..θα το ψάξω! Ο γιος σου ο μεγάλος αλήθεια..πώς τα πάει με τον μικρό του αδερφούλη? Πώς ήταν η πρώτη γνωριμία τους?

Αναστασία..η μικρή σου κυρια Σπυριδούλα διατηρεί σιλουέτα όντως! Θα ναι πουπουλάκι...εμένα με χει πεθάνει η μέση μου για να τον σηκώνω. Εσύ λες και πιάνεις κουκλίτσα ψεύτικη θα σαι! Με τα παγωτάκια σου μου δίνεις αέρα....γιατί κάθε που τρώω γλυκό έχω τύψεις για το μικρό ότι του δίνω πολύ ζάχαρη! ..Του δινα και στην εγκυμοσύνη βέβαια...δεν κόβεται η εξάρτηση από τη ζάχαρη ρε γαμώτο! Προσπαθώ να την περιορισω όσο μπορώ!  Δεν πίνω καφέδες (εναν ελαφρύ το πρωί μετά το θηλασμό), ούτε αναψυκτικά, μπρόκολο,όσπρια κ λαδερά...κατα τάλλα τρώω κανονικά μακαρόνια,ψωμί,ψάρι,κρεατικά..τα πάντα! Αν κόψεις αυτό το παγωτάκι το καθημερινό που λες..και στη θέση του τρως ένα φρουτάκι που σ αρέσει, είμαι σίγουρη ότι θα τα χάσεις μπα μπαμ τα κιλάκια που θέλεις! 

Άλλο! Ο μικρός τρελαίνεται για τη θάλασσα..κάναμε 2 μπανάκια ως τώρα και προσδοκούμε να κάνουμε σύντομα κ το 3ο κ καλά είμαστε για φέτος! 

Α!!!! Έχει δοκιμάσει καμία τις πάνες puffies, τις οικονομικές με τα σχεδιάκια? Δεν τις αλλάζω με τίποτα! Περιμένω να λάβω την καινούρια μου παραγγελία αυτές τις μέρες κ χρησιμοποιώ pampers(ήταν σε προσφορά στο σουπερ)...και πραγματικά καμία σχέση! Χίλιες φορές puffies! Αξίζει μια δοκιμή! 

φιλάκιαααα

για το μωρό μου είπε ότι σαν πρώτη επαφή με την στερεά είναι καλύτερο το ρυζαλευρο στο ότι μπορεί να το φάει πιο εύκολα .το εμβόλιο αυτό το ξέρω εδώ κ 4 χρόνια από τον μεγάλο μου γιο αλλά επειδή τώρα έχουν αυξηθεί τα κρούσματα γενικά μου είπε να το κάνει ο μεγάλος που θα πηγαίνει σχολείο μην έχουμεθέμα με το μωρό.κατα τα άλλα μια χαρά..στο φάει μετά αφού βάλω ρυζαλευρο θα βάλω ίσως το φαγητό λέω κ μετά το φρούτο. καλά τα πάνε τον προσέχει.. απλά ξέρεις κάνει καμία φορά ότι κ το μωρό δλδ εδώ κ μήνες που του τρέχουν σάλια..κανει κάτι παρόμοιο ο μεγάλος απλά μαζεύει στο στόμα του σάλια...κ κάποιες φορές τα φτύνει  ..τωρα αυτά δεν μπορώ να το αποφύγω αλλά σε 1 βδομάδα ξεκινάει σχολείο οπότε θα είμαστε πιο ήρεμοι 

αα κ οι στερεές να μπουν πάλι θες 8 θηλασμους το 24ωρο για να διατηρηθεί η παραγωγή Σου.. οπότε προσφέρει 30 λεπτά με 1 ώρα πριν φάει την στερεά κ μετά πάλι προσφέρεις 30 λεπτά με 40 αν θέλει 

13 ώρες πρίν, anys είπε:

Όντως πούπουλο η μικρή.. . Δεν ανησυχούμε βέβαια,  μάλλον θα είναι λεπτεπιλεπτη.

Εμένα τη μέρα τρωει κάθε 3 ώρες περίπου κ το βράδυ έως κ 6.Τα αγόρια τρώγαν όλη την ώρα όπως λες εσυ κ στην ηλικία της μπεμπας ηταν πιο μπαμπατσικοι.

Τις πάνες που λες δεν τις ξέρω,Εγώ πήρα τις diapers instacore που είναι ελληνικες κ πολύ οικονομικές κ έμεινα ευχαριστημένη. Φυσικά τις ξαναπήρα. Φοράμε ακόμη το ν.3 Κ τις βρήκα τα 224 τεμάχια 24ευρω περίπου. 

από πάνες εγώ babylino   είμαστε οκ γιατί έχει κ την ατοπική δερματίτιδα κ μου έκανε κ τα εκζεματα οπότε δεν αλλάζω μάρκα  .Στα παμπερς είχε θέμα έτσι κι αλλιώς οπότε δεν τα πήρα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...