Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ξωτικά! Αχ τι ωραία κουπίτσα Αφροδιτάκι μου! 38 μέρες κορίτσια μου! Ανασκουμπωθείτε!

Μαρίτα μου μην ανησυχείς, το ξέρω ότι δεν το είπες για κανέναν, απλά ήθελα να ξέρω πως δεν ενοχλώ. Μακάρι να συμμετέχουν και άλλα μέλη καθώς πολλά παρακολουθούν σιωπηλά. Τώρα που ξεκινάμε τους στολισμούς, είναι απολαυστικό να βλέπεις τις φωτογραφίες του κάθε μέλους!

Για τα σπιτάκια, χθες σκέφτηκα να δοκιμάσω να κάνω και μερικά με ζυμαράκι σαν αυτά που έχω βάλει ήδη. Συγκεκριμένα αυτό με το κορν φλάουερ και τη σόδα. Θα τα κολλήσω με θερμοκόλλα και ίσως τα περάσω με γκλίτερ. Θα τα δείτε εάν το τολμήσω.

Βρε δεν είναι ότι πιάνουν τα χέρια μου. Βρήκα κάποια πατρόν που μου άρεσαν στο google, εκτύπωσα και τα ξεπατίκωσα στα χαρτόνια μου. Έπειτα κόλλησα. Και τα παιδάκια μας τα κάνουν αυτά. Το ένα δε, το μεγάλο, ενώ μου αρέσει περισσότερο, επειδή δεν είχε "αυτάκια" η σκεπή δεν έχει κολλήσει καλά οπότε θα περάσω σιλικόνη και εκεί.

Την έχετε δει αυτή την εύκολη κατασκευή χιονάνθρωπου; Κάποιο ξωτικό μας είχε δείξει τους δικούς της με αυτό τον τρόπο πέρυσι. ΑΝ κυκλοφορούσε λευκή κάλτσα εδώ μέσα, θα έφτιαχνα και εγώ έναν!

255eae22aa292c50624716ed4a1ad9f5.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια εύκολη κατασκευή που θα αποτελέσει δραστηριότητα για τα μικρότερα παιδάκια μας! Κόψτε ένα πράσινο χαρτόνι σε σχήμα χριστουγεννιάτικου δέντρου. Κόψτε ένα αστέρι από κίτρινο χαρτόνι και πάρτε μπαλάκια παιδότοπου (αν δεν έχετε ήδη). Όσα τα χρώματα, τόσες οι τρύπες (να χωράνε τα μπαλάκια) που θα ανοίξετε. Έπειτα, φτιάξτε "δαχτυλίδια" στα χρώματα των μπαλών και κολλήστε ένα γύρω από κάθε τρύπα. Τοποθετήστε το μέσα σε ένα παιχνιδόκουτο και στερεώστε το κατά το δοκούν.

Τα παιδάκια πρέπει να βάζουν το μπαλάκι στη σωστή τρύπα. Το μπαλάκι θα ξαναπέφτει στο κουτί και η διασκέδαση θα συνεχίζεται μέχρι να βαρεθεί!

e95f248105b2e9baa68d9f731be48242.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Στη λογική του ημερολογίου αντίστροφης μέτρησης, βρήκα πέρυσι μια ιδέα που πολύ μου άρεσε! Κόψτε 24 χαρτάκια και γράψτε 1 διαφορετική δραστηριότητα σε κάθε ένα. Ρολάρετέ τα ή διπλώστε τα και τοποθετήστε τα σε ένα χριστουγεννιάτικο κουτί ή ένα στολισμένο βάζο. Κάθε μέρα, τραβάτε και από ένα χαρτάκι και κάντε ότι λέει!

Ιδέες για το τι μπορεί να γράφουν τα χαρτάκια:

-Χριστουγεννιάτικες ταινίες

-Βόλτες σε σημεία που φωνάζουν δυνατά "ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ"

-Κατασκευές για τα Χριστούγεννα

-Γλυκές δημιουργίες για τις γιορτές

-Οικογενειακά παιχνίδια

enhanced-buzz-4237-1354127237-0.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ανέφερα τη μαγική φράση "Χριστουγεννιάτικες ταινίες", να μοιραστώ μαζί σας τις αγαπημένες μου!

Προσθέστε λίγη μαγεία και δημιουργήστε αναμνήσεις!

c5f521a151d04042b67f827022a0ef70.jpg

Home Alone 1 & 2

399f45f8-0bab-4801-bcfb-064129d66686_zpsb321e166.jpg

Love Actually

bdbc5320-eac5-46d2-abac-f6417544c16d_zps0c45cb14.jpg

The Family Man

25899102_zps4cfe5d2f.png

Mixed Nuts

49_zpsa7b65b59.jpeg

The Santa Clause

25_zps3e6d3f98.jpg

One magic Christmas

63_zps9c702470.png

Elf

15_0_zps5522d54d.jpg

Arthur Christmas

36_zps314790de.jpeg

A Christmas Carol

latest?cb=20140318001905

The Holiday (2006)

MV5BMTM2MzEyNDkxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwODE5NjkzMQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Χριστούγεννα στα Τέσσερα (2008 )

Poster.jpg.ashx?w=170&h=250&mode=max

Ο Αδελφός του Άι Βασίλη (2007)

o-adelfos-toy-ai-basilh.jpg

Christmas with the Kranks (2004)

images?q=tbn:ANd9GcRlbtVhU6m_Kw32t06BxhxsQ54BY0yhFE1PcaxxaBn8TK_XlBJZ

Call Me Claus (2001)

221905786794_1.jpg

You ve got mail (1998 ) Δεν είναι χριστουγεννιάτικη αλλά είναι η αγαπημένη μου και έχει σκηνές Χριστουγέννων

513FXJJZ5ZL.jpg

Mickey's Twice Upon a Christmas

images?q=tbn:ANd9GcR0rHHWLnyVgLARfVdYB1xJdzxpg233S88_vPkh6RH-jOs_gn2S

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey

Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey

Τέλος, η μόνη ελληνική υπέροχη Χριστουγεννιάτικη ταινία, "Το τανγκό των Χριστουγέννων"!

avclub1christmastango.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

Με έχετε παρασύρει τρελά φέτος! Πρώτη φορά σκέφτομαι τα Χριστούγεννα από τόσο νωρίς και ετοιμάζω το σπίτι από τώρα.

Οπότε ξεκίνησα με λίγα-λίγα στολίδια και θα ακολουθήσουν τα επόμενα.

DSC03193_zpsmycd7va7.jpg

Εδώ έβαλα λίγα βαμμένα κουκουνάρια μαζί με το κερί στο φαναράκι.

DSC03205_zpstj4o9jnk.jpg

Έβαλα στο χειροποίητο κασπώ μία γλαστρούλα με το ωραίο φύλλο.

DSC03207_zpslvctvsdz.jpg

Έβαλα παρέα στον Άι Βασίλη 2 ρεσώ... συγνώμη για θολή φωτογραφία, ήταν από κινήτο...

Να ξέρετε ότι είστε φοβερή ψυχοθεραπεία και θα σας δείξω σύντομα τις κατασκευές που έκανα, με βάση τις φωτογραφίες που βάζετε.

Συνεχίστε έτσι όμορφα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

Με έχετε παρασύρει τρελά φέτος! Πρώτη φορά σκέφτομαι τα Χριστούγεννα από τόσο νωρίς και ετοιμάζω το σπίτι από τώρα.

Οπότε ξεκίνησα με λίγα-λίγα στολίδια και θα ακολουθήσουν τα επόμενα.

DSC03193_zpsmycd7va7.jpg

Εδώ έβαλα λίγα βαμμένα κουκουνάρια μαζί με το κερί στο φαναράκι.

DSC03205_zpstj4o9jnk.jpg

Έβαλα στο χειροποίητο κασπώ μία γλαστρούλα με το ωραίο φύλλο.

DSC03207_zpslvctvsdz.jpg

Έβαλα παρέα στον Άι Βασίλη 2 ρεσώ... συγνώμη για θολή φωτογραφία, ήταν από κινήτο...

Να ξέρετε ότι είστε φοβερή ψυχοθεραπεία και θα σας δείξω σύντομα τις κατασκευές που έκανα, με βάση τις φωτογραφίες που βάζετε.

Συνεχίστε έτσι όμορφα!

Πολύ χαίρομαι, που νιώθεις καλά, στο θέμα μας! Αυτός είναι και ο σκοπός, ειλικρινά σου μιλάω! :P Μ έκανες χαρούμενη!

Οι δημιουργίες σου, υπέροχες! Ευγε κοριτσάκι μου! Συνέχισε, κάνε τον χώρο σου ήρεμο και όμορφο!

Περιμένουμε κι άλλες!!!

The Family Man

25899102_zps4cfe5d2f.png

...από τις ταινίες που σας ανέφερα στη δημοσίευση για τις "οικογενειακές μας συνήθειες", η παραπάνω ταινία, είναι μία από τις αγαπημένες μου....!

Σαν κι αυτή!!!!

images?q=tbn:ANd9GcSObCqw2PW3tuPb3OCK-fGKr7kO8UqcHkfr15QkhF-mobPKy82YxA

:tongue::tongue::tongue::tongue:

All i want for christmas is foodddddddd!!!

Μπήκα για μια γρήγορη καλημέρα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ ΞΩΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

image.skreened-t-shirt.white.w460h520b3z1.jpg

0L5f+XyIpgSaKWWgGAAAAAElFTkSuQmCC

Ω ναι..!

υγ. πάντως ο καιρός αρχίζει σιγά σιγά να μας βάζει σε mood χριστουγεννων:)

Εντελώς!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στο παιχνιδομάγαζο δε ψωνίζω λόγω ιδεολογίας οπότε θα κοιτάξω αλλού.

Εχει απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες...αν δε το δεις από κοντά δε βγάζεις συμπέρασμα.

Πέρισυ είχα δει κάποια και εγώ στο pallet (έτσι δε λέγεται αυτό που ειναι στο κατω όροφο στο Athens;) αλλά πάλι δε μπορούσα οικονομικά να το στηρίξω.

Θα ρωτησω όμως την φιλενάδα μου γιατί τώρα που το συζητάμε πέρισυ έψαχνε και αυτή και τελικά ψώνισε από ένα μαγαζί με εποχιακά είδη στη Καλλιθέα πάνω στη Θησέως αλλά δε ξέρω που ακριβώς.

Χαίρομαι που ψάχνουμε παρέα για να ανταλλάσουμε πληροφορίες!

Έχει ένα απίστευτο μαγαζί στη Θησέως, το οποίο λέγεται 4 seasons. Το ίδιο υπάρχει και στον Πειραιά, το οποίο είχα επισκεφτεί. Έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δέντρα, στολίδια.. τόσο σικάτα και κομψά. Από τιμές δεν ξέρω αλλά μια βόλτα, αν βολεύει, θα σε ταξιδέψει. Τουλάχιστον στου Πειραιά, που έχω επισκεφτεί... χάζεψα.

Καλημερούδια!

Αν και λίγο εξαφανισμένη λόγω φόρτου εργασίας, σας διαβάζω.

Καφεδάκι και φύγαμε :P:p

xmas122510.jpg

Γλυκό πρωινό με τάρτες πάνω στην 3πατη πιατέλα του ΙΚΕΑ, έτσι για να σας γλυκάνω πρωί πρωί.

tumblr_lwo2633raO1qc0c1k.jpg

Καλημέρα αγαπημένο μου!!!

Υπέροχα τα καλούδια σου!

Σας έχω ήδη δείξει το περυσινό χριστουγεννιάτικο χωριό μου. Επειδή θέλω να το μεγαλώσω αρκετά αλλά δεν ξέρω αν θα είμαι σε θέση να αγοράσω όσα σπιτάκια θα ήθελα, σκέφτηκα να κάνω κάποια από χαρτόνι. Είχαμε χαρτόνια που μου άρεσαν οπότε για 1 ωρίτσα στρώθηκα και έφτιαξα δυο. Δεν είναι τέλεια, είναι όμως χειροποίητα!

Θα αγοράσω ρεσώ μπαταρίας και θα τοποθετήσω από ένα μέσα στα σπιτάκια ώστε μόλις τα ανάβω να βγαίνει φως απ τις τρυπούλες παραθύρων και πόρτας.

Πως σας φαίνονται;

2133xqq.jpg

2e3bgwh.jpg

Σύντομα θα φτιάξω άλλα δυο από κουτιά τροφίμων που έχουν το σωστό σχήμα και μέγεθος. Θα τα ντύσω με χαρτί και θα ανοίξω πόρτες και παράθυρα ώστε το φως του ρεσω να τα λούζει εξίσου με τα άλλα.

:shock::shock::shock::shock:

Ματια μου, πόσο το έχουν τα χεράκια σου!!!

Υπέροχα!Ευγε!

Υ.Γ. Στο flying tiger, έχει και συσκευασία μπισκοτων, ειδική για κατασκευή μπισκοτόδεντρων!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη δες εδω τα μπισκότα τα δικά μου με τη συνταγή την εύκολη, είναι από ενα Blog μαγειρικής που κάναμε σαν project με μαθητές μου, η φωτό είναι δικιά μου εννοείται http://kouzinast2.blogspot.gr/2016/02/blog-post_14.html

Τι να σου πω, γίνονται πολύ νόστιμα, θερμιδοφόρα βέβαια....θα τα καταφέρεις σίγουρα, απλά να σου πω ότι επειδή το ζυμαράκι είναι κάπως μαλακό για τα δεδομένα μου εγω δεν το ανοίγω φύλλο, κουπ πατ κλπ, ισως βαριέμαι κιόλας απλά παίρνω στο χέρι μου μπαλάκι μικρό και ή όπως είναι το πατάω να γίνει στρόγγυλο μπισκοτάκι και το τοποθετώ σε ταψάκι με λαδόκολλα ή το πατάω λίγο στην παλάμη μου και εκει κόβω ενα σχεδιάκι με κουπ πατ, έτσι δηλ έκανα τις καρδούλες της φωτό...γενικά δηλ. εμένα με δυσκολευει αυτό το ζυμαράκι να το ανοίξω φύλλο, εσένα βέβαια μπορεί να σε βολέψει να το κάνεις ετσι..μην το κάνεις πολύ πολύ λεπτό, γιατί γίνεται πολύ εύθραυστο μετά και ψήσιμο 10-12 λεπτά μόνο, ας φαίνονται πολύ μαλακά, μόλις σταθούν λίγο και κρυώσουν θα ναι πολύ καλά. καλή επιτυχία!:D

Ερσάκι μου, σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τις συμβουλές σου! Σίγουρα θα με βοηθήσουν!

Θα σ ενημερώσω


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και στο Χριστουγεννιάτικο θέμα μας και να έχουμε Καλές Γιορτές με Υγεία για όλο τον κόσμο.

Εμείς δεν έχουμε στολίσει ακόμα μιας και λόγω του ναυτικού επαγγέλματος του μπαμπά μας στολίζουμε πάντα του Αγίου Νικολάου αφού τότε έχει αργία και έτσι μαζευόμαστε όλοι μαζί και στολίζουμε.Βγάζουμε κάθε χρόνο φωτο την στιγμή που μπαίνει το αστέρι στην κορυφή του δέντρου.Αυτό βέβαια γίνεται τρεις φορές για να το βάλουν και οι τρεις.

Αφού τελειώσουμε με τον στολισμό φτιάχνουμε ζεστή σοκολάτα και πέρνουμε ανα χείρας στυλό και χαρτί και γράφουμε το γράμμα στον Αγιο Βασίλη.Την επομένη το ρίχνουμε στους κόκκινους κάδους για τα γράμματα στον Άγιο Βασίλη που έχουν τα ΕΛΤΑ και κάθε χρόνο λαβαίνουμε απάντηση βέβαια δεν έρχεται πριν τα Χριστούγεννα αλλά πάντα έρχεται.

Προσπαθούμε όλοι την περίοδο να πηγαίνουμε σε εορταστικές δραστηριότητες και ανταλλάσουμε επισκέψεις με φίλους και συγγενείς.Την παραμονή των Χριστουγέννων θα βγούμε μαζί με τα παιδιά για να πούν τα κάλαντα και να συμμετέχουμε και εμείς στο κυνηγητό του ποια ομάδα θα μπει πρώτη να πει τα κάλαντα και να πάρει μποναμά.Το βράδυ βλέπουμε κάποια ταινία είτε παιδική είτε όχι.Την ημέρα των Χριστουγέννων πάμε το πρωί εκκλησία και μετά για γλυκάκι και σοκολάτα.Το μεσημέρι τρώμε συνήθως στην μαμά μου που γιορτάζει.

Εμάς ο Αγιος μας επισκέπτεται την παραμονή Πρωτοχρονιάς. Έτσι το βράδυ και λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος ανοίγουμε τρεις βρύσες να τρέχουν νερό για να τρέχει η υγεία και το χρήμα σαν το νερό και αφού σβήσουμε και ανάψουμε πάλι τα φώτα βγαίνουμε στο μπαλκόνι και ανταλλάσουμε ευχές με τους γείτονες και βλέπουμε τα πυροτεχνήματα.Μετά ετοιμάζουμε το χυμό και τα μπισκότα και πάμε για ύπνο.Ξέχασα να σας πώ ότι όταν στολίζουμε το σπίτι βάζουμε εκτός από τις κάλτσες στο τζάκι και κάλτσες στα κρεβάτια των παιδιών γιατί ο Αγιος πάει και εκεί και αφήνει σοκολατάκια.Ουου να δείτε την χαρά τους το πρωί που ξυπνάνε και αρχίζουν να μετράνε τα σοκολατάκια και συναγωνίζονται για το ποιος έχει τα περισσότερα.Το πρωί σηκώνονται από τα αξημέρωτα και πάνε και έρχονται στο δέντρο και μόλις δουν τα δώρα αρχίζουν Κ ήρθε ο Αγιος Βασίλης,Μ ξύπνα ήρθε και έφερε δώρα....Εχει πολύ γούστο να τα βλέπεις κρυφά να σηκώνονται και να πηγαίνουν και να έρχονται στο δέντρο.Αφού σηκωθούμε παίρνουμε το πρωινό μας και σειρά έχουν τα δώρα.Μέχρι το μεσημέρι ασχολιόμαστε με αυτά.Μετά κόβουμε την πίτα μας και βλέπουμε ποιος θα είναι ο τυχερός.Μετά βόλτες,βόλτες,βόλτες.Τα Φώτα πάλι πάμε στην εκκλησία και αφού αγιάσουμε το σπίτι μας καθόμαστε να χαζέψουμε για λίγο ακόμα το δέντρο μας και ετοιμαζόμαστε για την επόμενη μέρα.

Πλέον τα μεγάλα μου δεν πιστεύουν εντελώς το παραμύθι με τον Αγιο αλλά ζουν ακόμα την μαγεία του.Θυμάμαι όταν ήρθε ο μεγάλος μου και με ρώτησε πρώτη φορά αν υπάρχει Αγιος Βασίλης.Δεν του είπα ούτε ναι ούτε όχι.Τον έστειλα να δει το ημερολόγιο και να διαβάσει ποιος γιορτάζει 1/1.Μου είπε ότι γιορτάζει ο Αγιος Βασίλης άρα τον ρωτάω; υπάρχει μου λέει.Και του είπα ότι φυσικά και υπάρχει Αγιος Βασίλης απλά μπορεί να μην είναι έτσι όπως τον φανταζόμαστε και μετά του είπα και το έθιμο της Βασιλόπιτας δηλαδή ότι ήταν ένα τέχνασμα του Αγίου Βασιλείου για να επιστρέψει στους κατοίκους της Πόλης τα χρυσαφικά τους και αυτοί το πήραν ως δώρο και για αυτό φέρνει ακόμα δώρα.Η απάντηση τον ικανοποιήσε.Τα δικά σας έχουν ρωτήσει αν υπάρχει Αγιος Βασιλης και τί τους απαντήσατε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτα ειναι τα ωραια...να περναμε τοσο ωραιες στιγμες με τα παιδια μας...

Αυτο με το νερο και εμεις το καναμε,λιγα λεπτα πριν ξεκινησει η μετρησει για την αλλαγη ο πατερας εβαζε μια κανατα νερο,το νερο του π;λιου χρονου!!! Κοβαμε την πιτα και ανταλλασαμε ταδωρα


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριτα σου έχω νέα!!!!

Αγοράσαμε δέντρο από praktiker τελικά.

Θα σου στείλω link με δέντρα και τιμές και σε άλλα εποχιακά μαγαζιά.

Το κατάστημα 4 seasons που σου έγραψε η Ειρήνη έχει πολύ ωραία δέντρα διαφόρων ειδών και τιμών. Τα ωραία τούς είναι κάπως τσιμπημενα αλλά ωραία!

Μπήκαμε στο jumbo 6.15 & βγήκαμε 6.28 ....

Ούτε εμένα μου αρέσει να ψωνίζω από εκεί αλλά είπα να περάσω να δω..... Πολύ χάλια τα δέντρα και στο κατάστημα του Αιγάλεω που πήγαμε τα εχουν ψηλά σε ράφια, δεν μπορείς να τα δεις από κοντά.

Τα γνωστά, κόσμος, στριμωξίδι με τα καρότσια... Το σιχαίνομαι αυτό το κατάστημα, φύγαμε άρον άρον. Στο site τους εννοείται φαίνονται πυκνά αλλά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Έχει όμως πολλά είδη για μικρά δωράκια, γούρια, κούπες και διάφορα χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά για όλα τα γούστα. Σίγουρα θα έχει και κάποια ωραία στολίδια αλλά ήταν αδύνατο να κοιτάξω με τόσο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...