Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Ξεσκονίζοντας το αρχείο με τις χριστουγεννιάτικες ιδέες μου, βρήκα κι άλλες ιδέες για τη φετινή αλλαγή στο δέντρο που σκέφτομαι να κάνω...

Αγαπώ παρτιτούρες, το χαρτί θα είναι σκούρο τύπου πάπυρος, γκλιτεράκι στις άκρες, τα αγαπημένα μου κουδουνάκια και μπορντώ σατέν κορδέλα. Τέλεια εναλλακτική! Κάτω απ το χαρτί σκέφτομαι ζυμαροστολιδάκια ή μακετόχαρτο!

0f67954b04fffdc85855b5c4442f3081.jpg

Μιας και έχω γάζα σε φυσικό χρώμα (της άμμου), είμαι υπό σκέψιν για κάτι τέτοιο. Περαστή μια σειρά λαμπάκια μέσα σε γάζα ως έξτρα χρώμα στο δέντρο.

417df04bb2035b3a316b171544768937.jpg

Έχω σπάγγο και δεν θα με πείραζε να "χαλάσω" μερικές απ τις παλιές μου μπάλες φτιάχνοντας μερικές τέτοιες. Το σκούρο βελούδο σε λαδί ή μπορντώ, είναι στο μυαλό μου ως φιόγκος ή κρεμαστράκι για μπάλες και στολίδια γενικότερα φέτος

6d95c85dc06a64203b9b12843a312b13.jpg

Μεγάλη πιθανότητα να "αντιγράψω" αυτή την γιρλάντα για να στολίσω κάποιο σημείο του σπιτιού

ad1188bf5c9c80074a7080a08c04a970.jpg

Υπέροχο και πανεύκολο στεφάνι από λινάτσα και κορδέλα λινάτσας σε άλλο χρώμα. Περαστή σε μια κρεμάστρα όπως έχουμε δείξει ήδη, ευκολο, γρήγορο και γουστόζικο στεφάνι!

5b73ad4bc3ac2e8f3946acf6c45b1bb9.jpg

Λατρεύω αυτό το centerpiece εδώ και χρόνια! Το λατρεύω! Χμ...

cd2a26f6b5d7147423d2b7e951a1bbb2.jpg

Μα δεν είναι εξαιρετική, πανεύκολη και πάμφθηνη λύση στολισμού του γιορτινού τραπεζιού, πάνω από το λευκό μας τραπεζομάντηλο;

bd25dc6038100a5edaf00bb68557f8c5.jpg

Τέλος (για την ώρα), η φετινή μου επιλογή ζυμαροστολιδίων! Κανελλένια, γκλιτερένια, καφέ ωραιότατα και οικονομικά στολιδάκια σε μεγέθη και σχέδια της επιλογής μας! Όνειρο!

f2d590ebadd13346e55c05dce99268c6.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α καλά!!! Πανέμορφα!!!

Με τις παρτιτούρες και την γάζα με τα λαμπάκια, ξετρελάθηκα! Πολύ όμορφα.

Και η μπάλα με τον σπάγγο, πολύ όμορφη και την αποθηκεύω ως ιδέα! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά.

Τώρα που ξεκινούν και οι στολισμοί μας, δείτε μερικές ιδέες διακόσμησης, για να ετοιμαζόμαστε: ;);)

Προσωπικά, αντλώ έμπνευση από παντου. Το σπίτι μου, είναι ένα κανονικό σπίτι. Δεν έχει καμία σχέση με αυτά των περιοδικών. Φέρνω όμως, οτιδήποτε μου αρέσει και μας "κανει", στα μέτρα μας.

saloni3_zpsr684vfao.jpg

Πανέμορφες εικόνες Ειρήνη, αλλα αυτη ειναι η αγαπημένη μου. όμορφο, απλό και τόσο ζεστο! Τζάκι, φαναράκι και καρυοθραύστη μαζί! Αχχχ!!:)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα ξωτικά! 47 μέρες έμειναν! Ας τις απολαύσουμε!

Τα παλιά ξωτικά το ξέρουν. Μου αρέσουν τα πάντα γύρω απ τα Χριστούγεννα αλλά πολλές φορές ξεχνάμε τι ακριβώς γιορτάζουμε. Τα τελευταία χρόνια λέμε με τον σύζυγο ότι η φάτνη μας είναι μικρή και αόρατη έτσι όπως "κρύβεται" κάτω απ το δέντρο. Θέλω να σας δείξω μερικές ιδέες για υπέροχες φάτνες με τις οποίες μπορούμε κυριολεκτικά να στολίσουμε κάποια γωνία του σπιτιού μας.

Μέσα σε ένα όμορφο φανάρι

97f7a8fb60f0b830606d2efe2627dbb9.jpg

Σε γυάλα

612580bcf88478083b5db75768415b62.jpg

Πολυ ωραια ολα αυτα Ραβτ!! Μιας και φέτος δεν εχω φάτνη ισως καταφέρω να φτιάξω μια, θα προσπαθήσω δηλαδη γαιτι δεν πιάνουν τα χερια μου και πολυ!

Μαρέσουν πααααααρρααα πολυ τα φαναράκια αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικα!:rolleyes:

Άντε κορίτσια στόλισε καμιά? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Όμορφη Κυριακή σε όλες!

3d291d3ae836d590422c09888565f1e0.jpg

...αχ, τι υπέροχο!!!

Πανέμορφες εικόνες Ειρήνη, αλλα αυτη ειναι η αγαπημένη μου. όμορφο, απλό και τόσο ζεστο! Τζάκι, φαναράκι και καρυοθραύστη μαζί! Αχχχ!!:)

...και μένα! Και τα συγκεκριμένα χρώματα, τ' αγαπώ πολύ! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λατρεμένα μου ξωτικά, καλημέρα!

Πλέον όλοι, σιγά-σιγά, στολίζουν!

Επισκεφτήκαμε το Attica, στο κέντρο, για καφεδάκι στην ταράτσα και όλοι τους οι όροφοι ήταν στολισμένοι!

Τα καταστήματα στη γειτονιά μας, επίσης...

Πόσες μέρες έμειναν;;;;;;;;;;; Ελα να δω τα ξωτικά μας!!!! ;););)

Ελάτε, κερνάω καφεδάκι, στην υπέροχη κουζίνα!

cbd323f217813f4348efa87c888218df_zps60ccfc9a.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...μόλις με ειδοποίησαν. Παρασκευή, θα μου φέρουν τα χαλιά μας. Αυτό σημαίνει, πως σαβ.κο θα στρώσω και μετά σιγά-σιγά, ξεκινώ να στολίζω!!!!!

Μαγεία..:

exo1_zpsh64n8x5u.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουφφφφφ...επιτέλους τελειώσαμε και τον εξωτερικό στολισμό του σπιτιού. Δεν ειναι απλό και όμορφο το σπιτάκι μας? :mrgreen::mrgreen:

best-christmas-decorations-ofofuozs.jpg

Πάντως, αν και το θεωρώ υπερβολή, πολυ θα ήθελα να μενω σενα τετοιο σπίτι τα Χριστούγεννα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφφ...επιτέλους τελειώσαμε και τον εξωτερικό στολισμό του σπιτιού. Δεν ειναι απλό και όμορφο το σπιτάκι μας? :mrgreen::mrgreen:

best-christmas-decorations-ofofuozs.jpg

Πάντως, αν και το θεωρώ υπερβολή, πολυ θα ήθελα να μενω σενα τετοιο σπίτι τα Χριστούγεννα...:rolleyes:

δεν εχεις σκεφτεί ότι λίγο μετα θα έρθει και ο λογαριασμός της ΔΕΗ χαχα!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Kozzi-coffee_and_gingerbread_house-883x588.jpg

Χτες το βραδυ ξεκινήσαμε με τα πιτσιρίκια μου τις κατασκευές. Πηραμε απο το γνωστό παιχνιδάδικο μπισκοτόσπιτα (το υλικό ειναι σαν μαλακό πλαστικό, μύριζε και λίγο αλλα τελοσπάντων 1.99 κοστιζει) και τα συναρμολογήσαμε εμεις. Τα μικρά μου ενθουσιαστήκανε και τα εχουν στολισμένα στα δωμάτιά τους. Τους ειπα οτι κάναμε πρόβα για τα αληθινά μπισκοτόσπιτα που θα φτιάξουμε, λεω να το τολμήσω φέτος και ο θεος βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Και για να ειμαστε συνέχεια στο κλίμα ακουμε αυτό!

http://www.xmasmelody.com/player/

Αγαπώ τους διαδικτυακούς σταθμούς!

Τα {πολλά...} χρονια που ήμουν "κλεισμένη" σ ένα γραφειο, άκουγα σιγά-σιγά τέτοιους σταθμούς!

Για όσα ξωτικά μας ενδιαφέρονται, αρκεί μία αναζήτηση, δίνοντας πολλές πολλές επιλογές.

https://www.google.gr/search?q=online+christmas+songs+radio&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=6CUjWJesCIfN8ge4hIGgDg

Ουφφφφφ...επιτέλους τελειώσαμε και τον εξωτερικό στολισμό του σπιτιού. Δεν ειναι απλό και όμορφο το σπιτάκι μας? :mrgreen::mrgreen:

best-christmas-decorations-ofofuozs.jpg

Πάντως, αν και το θεωρώ υπερβολή, πολυ θα ήθελα να μενω σενα τετοιο σπίτι τα Χριστούγεννα...:rolleyes:

Σου έχει ξεφύγει ένα σημείο, ανάμεσα στους χιονανθρωπους! :tongue::tongue::tongue::tongue:

δεν εχεις σκεφτεί ότι λίγο μετα θα έρθει και ο λογαριασμός της ΔΕΗ χαχα!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλημέρα κορίτσια...

Kozzi-coffee_and_gingerbread_house-883x588.jpg

Χτες το βραδυ ξεκινήσαμε με τα πιτσιρίκια μου τις κατασκευές. Πηραμε απο το γνωστό παιχνιδάδικο μπισκοτόσπιτα (το υλικό ειναι σαν μαλακό πλαστικό, μύριζε και λίγο αλλα τελοσπάντων 1.99 κοστιζει) και τα συναρμολογήσαμε εμεις. Τα μικρά μου ενθουσιαστήκανε και τα εχουν στολισμένα στα δωμάτιά τους. Τους ειπα οτι κάναμε πρόβα για τα αληθινά μπισκοτόσπιτα που θα φτιάξουμε, λεω να το τολμήσω φέτος και ο θεος βοηθός.

Αλήθεια κορίτσι μου, πουλάνε και μπισκοτόσπιτα που τα συναρμολογείς?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...