Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλώς ήρθες, καλό μας ξωτικό!

Ελπίζω να συμμετέχεις, σε οτιδήποτε θελήσεις!

ααα μερσύ! :D

έχω πολύ όρεξη για τα φετινά χριστούγεννα! έλεγα θα στολίσω πιο νωρίς αλλά με εκείνα και με τα άλλα φτάσαμε στο σ/κ που έρχεται για να ξεκινήσω!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες κορίτσια!

Κοντεύουν οι μέρες των Χριστουγέννων και κάθε μέρα σκέφτομαι τι να στολίσω... σήμερα θα κρεμάσω τα εξωτερικά φωτάκια και έβαλα στο σαλόνι τα γιορτινά μαξιλάρια:D

th_DSC03231_zpsfsjh7lxb.jpg

Χθες, αγαπημένες μου,

Κάναμε μία έκπληξη στο αγαπημένο πεθερικό.

Το πεθερικό λοιπόν, από όταν έχασε τον άντρα της, δεν στολίζει. Τίποτα. Πριν το σπίτι το έκανε λαμπόγυαλο, σαν και μας...και αυτό με στεναχωρούσε πολύ.

Είπαμε λοιπόν, να της αγοράσουμε ένα μίνι-δεντράκι, το οποίο θα της πρόσφερε ο μικρός μας {για να μην μπορεί να αρνηθεί}, για να την βοηθήσουμε να φτιάξει λιγάκι τα κέφια της.

Ετσι, της αγοράσαμε ένα πολύ μικρό, πιο μικρό δεν γίνεται :tongue:, δεντράκι και μία μικρή κασετίνα με μικρά-ξύλινα, στολίδια.

Ο μικρός μας το στόλισε και χθες, της το πήγαμε.

Νομίζω οτι χάρηκε πάρα πολύ, επιτέλους έβαλε κάτι χριστουγεννιάτικο στο σπίτι, λάτρεψε που της το πρόσφερε ο εγγονός της και ελπίζουμε να της ανεβάσει και τα κέφια!

Η κασετινούλα:

easy_zpscied7bia.jpg

Υπέροχη ιδέα Ειρήνη και μπράβο σας που το σκεφτήκατε... γιατί πρέπει να δίνουμε σημασία και στους άλλους, αυτές τις άγιες μέρες και όχι μόνο τότε βέβαια!

Καλημέρα ξωτικά!

Πως πάνε οι προετοιμασίες και οι στολισμοί;

Εγώ χθες παρέλαβα τα δώρα που περίμενα και μου έφυγε ένα βάρος.

Από προχθές, μετατρέπω τις παλιές ασημένιες μου μπάλες σε μπάλες λινάτσας. Δεν έχω να σας δείξω κάποια ολοκληρωμένη αλλά μπορείτε να δείτε το πριν και το μετά, το οποίο μετά είναι ακριβώς πριν την τελική εικόνα

ritf7s.jpg

e67k89.jpg

Αααα είσαι χρυσοχέρα τελικά... τι άλλο σκέφτεσαι να βάλεις επάνω; καμία κορδελίτσα... τίποτα σε χρυσόσκονη... για πες!!:P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρήνη μου (και φιογκάκι!), καλοφάγωτα!Και του χρόνου να στε καλά να στολίσετε το όμορφο δέντρο σας και να φτιάξετε μπισκότα:D!

Ερσάκι μου, σ ευχαριστούμε πολύ!

Ιδού, τα μικρά μας μπισκοτάκια, με τη συνταγή σου, κορίτσι μου!

Τους ρίξαμε και λιγάκι άχνη, έτσι για το "νάζι"... ΥΠΕΡΟΧΑ και τόσο μα τόσο απλά!

easy8_zpssarp4fkd.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν εχουμε στολίσει ακόμα (ίσως το Σ/Κ που μας έρχεται).

Βρήκα μια φωτογραφία από τον περσινό στολισμό μας, το δεντράκι μας το στολίζουν τα παιδιά (εκείνα τοποθετούν τις μπαλες και τα διακοσμητικά και η μαμά τρεχει από πίσω να συμμαζέψει! :D )

DSC_0010_zpsmoy3uefr.jpg

Φετος προβληματίζομαι πού θα μπει το δεντρο μας, γιατί σ' αυτή τη γωνίτσα τωρα έχουμε βάλει τον υπολογιστή.

Στο προηγουμενο σπίτι που νοικιάζαμε είχαμε κι εμείς ενα τεραστιο δεντρο colorando το οποιο αναγκαστηκα να αποχωριστώ, μιας και δε χωράει στο μικρών διαστάσεων σπιτάκι μας. Φετος ήθελα να αλλάξω τα διακοσμητικά του δέντρου (λιγοτερα παιδικά διακοσμητικά, περισσότερες μπαλες και λουλούδια ίσως), αλλά τα πιτσιρικια δε συμφωνούν! :lol:

Πολύ όμορφο, κοριτσάκι μου!!

Δεν πειράζει! Είμαι σίγουρη, πως μέσα από τα ζουζουνάκια σας, θα το ξανα-ευχαριστηθείτε το δέντρο σας! :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξωτικά!

Πως πάνε οι προετοιμασίες και οι στολισμοί;

Εγώ χθες παρέλαβα τα δώρα που περίμενα και μου έφυγε ένα βάρος.

Από προχθές, μετατρέπω τις παλιές ασημένιες μου μπάλες σε μπάλες λινάτσας. Δεν έχω να σας δείξω κάποια ολοκληρωμένη αλλά μπορείτε να δείτε το πριν και το μετά, το οποίο μετά είναι ακριβώς πριν την τελική εικόνα

ritf7s.jpg

e67k89.jpg

Υπέροχες οι χειροτεχνίες σου, οπως παντα, Ραβτάκι μου!!!

ααα μερσύ! :D

έχω πολύ όρεξη για τα φετινά χριστούγεννα! έλεγα θα στολίσω πιο νωρίς αλλά με εκείνα και με τα άλλα φτάσαμε στο σ/κ που έρχεται για να ξεκινήσω!

... δεν πειράζει κορίτσι μου!

Εχουμε τόση πίεση καθημερινά, που είναι κρίμα να πιεστούμε και για τις χαρουμενες στιγμές!

Με την ησυχία σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες κορίτσια!

Κοντεύουν οι μέρες των Χριστουγέννων και κάθε μέρα σκέφτομαι τι να στολίσω... σήμερα θα κρεμάσω τα εξωτερικά φωτάκια και έβαλα στο σαλόνι τα γιορτινά μαξιλάρια:D

th_DSC03231_zpsfsjh7lxb.jpg

Υπέροχη ιδέα Ειρήνη και μπράβο σας που το σκεφτήκατε... γιατί πρέπει να δίνουμε σημασία και στους άλλους, αυτές τις άγιες μέρες και όχι μόνο τότε βέβαια!

Υπέροχα τα μαξιλαράκια σου!!!

Και του χρόνου!!! :D:D

Σ ευχαριστώ, κορίτσι μου!

Είναι πολύ σημαντικό, αυτό που λες... τις άγιες ειδικά μέρες {... όχι μόνο τότε}, είναι τόσο σημαντικό να βοηθήσουμε όποιους ανθρώπους μπορούμε...Δικούς μας και "ξένους"...

Εμεις, ετοιμάζουμε διάφορες "δράσεις".. θα σας ενημερώνω, σχετικά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλος για σήμερα με τις επόμενες 9 μπάλες μου.

Τις μεγάλες...

15203383_1169819573109362_613540824438855874_n.jpg?oh=2a3a96628da942e758fc612cfcb55ada&oe=58B1368E

και τις μικρές...

15192645_1169819606442692_7146650130745986417_n.jpg?oh=8bc5febe17e0f28f1985847f57d16b3b&oe=58C904E8

Στο κάτω μέρος της 2ης εικόνας, βλέπετε και το αλεξανδρινό που έφτιαξα με λινάτσα. Μου άρεσαν, θα κάνω κι άλλα αλλά με berries αντί πέρλας.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

...ακρως χριστουγεννιάτικη, η σημερινή, μουντή, μέρα!

Σας αφιερώνω, σε όλες, αγαπημένα μου ξωτικά, το αγαπημένο μου τραγούδι, μαζί με μία κούπα ζεστό καφέ:

{ακόμα και στο clip, οδηγεί σ έναν ολοχιόνιστο δρομο}

Καλημέρα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...ακρως χριστουγεννιάτικη, η σημερινή, μουντή, μέρα!

Σας αφιερώνω, σε όλες, αγαπημένα μου ξωτικά, το αγαπημένο μου τραγούδι, μαζί με μία κούπα ζεστό καφέ:

{ακόμα και στο clip, οδηγεί σ έναν ολοχιόνιστο δρομο}

Καλημέρα!

Αχ Ειρήνη το αγαπημένο μου τραγούδι! Δεν υπάρχει ωραιότερο χριστουγεννιάτικο, αν δεν το ακούσω δεν καταλαβαίνω Χριστούγεννα..

Κορίτσια μπράβο για τους στολισμούς σας και τις κατασκευές σας, υπέροχα όλα, και του χρόνου!!

Εμεις ξεκινήσαμε με κατασκευή χιονάνθρωπου από κάλτσα με τα μικρά μου, θα σας βάλω φωτό σύντομα..και την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνουμε στολιδάκια με τη ζύμη με κορν φλάουρ...Ο στολισμός κατά τις 10 Δεκέμβρη


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ειρήνη το αγαπημένο μου τραγούδι! Δεν υπάρχει ωραιότερο χριστουγεννιάτικο, αν δεν το ακούσω δεν καταλαβαίνω Χριστούγεννα..

Κορίτσια μπράβο για τους στολισμούς σας και τις κατασκευές σας, υπέροχα όλα, και του χρόνου!!

Εμεις ξεκινήσαμε με κατασκευή χιονάνθρωπου από κάλτσα με τα μικρά μου, θα σας βάλω φωτό σύντομα..και την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνουμε στολιδάκια με τη ζύμη με κορν φλάουρ...Ο στολισμός κατά τις 10 Δεκέμβρη

...ακριβώς έτσι νιώθω και γω! Το λατρεύω αυτό το τραγούδι!

Αναμένουμε φωτογραφίες του χιονάνθρωπου, όποτε μπορέσεις! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξωτικά μου,

Μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για τυχόν χριστουγεννιάτικες δράσεις! Αγαπάμε χριστούγεννα όλες και θέλουμε να συμμετέχουμε σε όσες δράσεις, ενδιαφέρει την κάθε μία!

Με αφορμή αυτό λοιπόν, σας ενημερώνω:

Σήμερα, στο golden hall, υποδέχονται τα χριστουγεννα με την πεππα το γουρουνάκι!

Στις 4/12 γίνεται το SANTA RUN!

Στις 16/12 έχει μπαλέτο {Καρυοθραύστη} στο Δημοτικό Θέατρο, Πειραιά.

Στις 29/12, στον Ιππικο Ομιλο Μεσογείων, θα έχουν "τα άλογα των Χριστουγέννων", για να κάνουν βόλτα τα μικρά μας με τ αλογάκια.

Φιλιά, καλά μου ξωτικά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

να και τα χιονανθρωπάκια μας, PB230639_zpsugegn2mh.jpgπροτιμήσαμε πολύχρωμα φέτος.....ο αριστερά φόρεσε και άρωμα, εξού κ ο λεκές:D:D...εννοείται τα βαψαν τα μικρά χεράκια, δεν παρενέβην καθόλου εγω


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...