Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15034364_10211050573803940_1914826361_o_zps5snub9po.jpg"]http://15034364_10211050573803940_1914826361_o_zps5snub9po.jpg[/url]

μάλλον κάτι κανω λάθος,τη βλέπετε?

Ακόμα δεν το στολίσαμε,είναι μόνο με τα φωτάκια.Ειρήνη είχες δίκιο χαίρομαι που σε άκουσα και πήρα αυτό!Και 2.20 είναι μια χαρά για το σπίτι μας τελικά!Δεν είναι πανέμορφο????


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω δέντρα!Πανέμορφα κορίτσια, μπράβο!

Με τις όμορφες δυόροφες πιατέλες που είδα με μπριζώσατε και μένα και έκατσα και έψαξα και βρήκα μια που είχα πάρει απ το vicko κάποτε κ ποτέ δεν χρησιμοποίησα....να δω αν μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω και γω στο στολισμό:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

myfavouritelullaby τέλειο το δεντράκι!

Believe τι εννοείς για μικρές ηλικίες; Η κόρη μου είναι σχεδόν 8, τα έχουμε 2 χρόνια και θεωρώ πως την 1η χρονιά δεν τα κατανοούσε όλα. Ψάξε σε κάποιο βιβλιοπωλείο και διάβασε 2-3 ιστορίες για να καταλάβεις. Εγώ τα αγαπώ πολύ αυτά τα βιβλία!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες μου,

Όπως σας είχα πει, στην αρχή του θέματός μας αλλά και μετά το πανέμορφο μήνυμα του Ραβτακίου μας, σας παραθέτω και τις δικές μας, χριστουγεννιάτικες, οικογενειακές «παραδόσεις».

Είναι απλές, καθημερινές στιγμές, που όμως μας γλυκαίνουν τις καρδιές και τις αναζητάμε, κάθε χρόνο, τέτοια εποχή:

…στολίζουμε το δέντρο μας, πάντα και οι 3 μας! Είναι ιεροτελεστία, που δεν αλλάζει με τίποτα. Το κανονίζουμε, βρίσκουμε την μέρα που μας βολεύει και θα είμαστε ήρεμοι και ξεκινάμε! Τ αγόρια κατεβάζουν τις κούτες από το πατάρι και εγώ ξεκινώ και τακτοποιώ… στήνουν το δέντρο, κλαρί-κλαρί και εγώ «ανοίγω» τα κλαριά..

… Από τότε που γεννήθηκε ο μικρός μου, βγάζω κάθε χρόνο, μία φωτογραφία εκείνον και τον μπαμπά μας, μπροστά στο δέντρο. Τα τελευταία χρόνια μάλιστα, ο μικρός, κρατάει και ένα στολίδι του δέντρου μας. Κάθε χρόνο, λοιπόν, και ελπίζω για πολλα-πολλά χρόνια ακόμα!

... η υπέροχη στιγμή που οι 3 μας, θα πάμε να πιούμε τη ζεστή σοκολάτα μας, σε νέο καφέ. Συνήθως είναι κάπου στο κέντρο, σε κάποιο όμορφο, μικρό καφέ που έχουμε «σταμπάρει» καιρό!

..... η παραμονή Χριστουγέννων, αυτό το μαγικό βράδυ, που ο μικρός μου θα αποκοιμηθεί, όπως πάντα, κάτω από το δέντρο, περιμένοντας τον χοντρούλη με τα δώρα του... {σας είχα βάλει και τη σχετική φωτογραφία..}. Νιώθω μοναδικά και συγκινούμαι, κάθε φορά.

.. αφού φυσικά έχει βάλει ένα ποτήρι γάλα και πάντα ένα γλυκό κέρασμα {μπισκότα, σοκολάτα ή οτιδήποτε σκεφτεί}, σε εμφανή σημείο για τον Αγιο «που θα έρθει κουρασμένος...» Το ετοιμάζει μόνος του και το περιμένει πως και τι...!

....τα απογεύματα, βάζουμε χριστουγεννιάτικα τραγούδια και χορεύουμε κοντά στο δέντρο μας, πίνοντας κακάο.. λατρεύω αυτά τα απογεύματα... Ο μικρός τραγουδάει σαν παλαβός και χορεύει!

…τα περισσότερα βράδια, βλέπουμε έργα ανάλογα με την εποχή. Μερικές από τις ταινίες που είναι «παράδοση» για μας και δεν «γίνεται» να μην τις δούμε! Το Πολικό Εξπρές & Μόνος στο Σπίτι. Για μας τους μεγάλους, μερικές είναι Ενώ εσύ κοιμόσουν, Πάρτυ Φαντασμάτων, Four Christmases και μερικές ακόμα.

.... εκείνη τη μαγική περίοδο, λατρεύουμε τα φωτάκια του δέντρου μας. Φροντίζουμε λοιπόν με τον άντρα μου, αφού κοιμηθεί ο μικρός μας, παρέα με τα φωτάκια του δέντρου μας, να χαλαρώσουμε στους καναπέδες μας, παρέα με ένα κρασάκι ή κακάο {ανάλογα τα κέφια μας} και συζητάμε / βλέπουμε τηλεόραση. Αχ... πόσο περιμένω αυτή την περίοδο....

Σας φιλώ γλυκά όλες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιάτικα είδη στο ΙΚΕΑ, 20% έκπτωση.

Φέτος έχουν ωραία νέα χρώματα αλλά και τα κλασσικά τους. Κάποια ακριβουτσικα κάποια σε νορμάλ τιμές.

Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Αν και τα Χριστούγενναμου φαίνονται μακρυά, παρακολουθώ το θεμα σας το οποίο φέτος πρέπει να ομολογήσω μου αρέσει πιο πολύ από τις άλλες χρονιές. Κάθε χρόνο σας παρακολουθώ γιατί έχετε ωραίες ιδέες απλά με κουράζουν οι πολλές πολλές εικόνες και συνήθως δυστυχώς το παρατάω.

Φέτος όμως βλέπω ότι βάζετε εικόνες από δικές σας δημιουργίες το οποίο όπως σωστά κάπου διάβασα να γράφει η Ειρήνη, έχουν πιο αξία από όλα αυτά τα στολισμένα σαλόνια από περιοδικά.

Εχω ήδη κρατήσει κάτι συνταγές που είδα και ελπίζω να τις κάνω, και φυσικά ενδιαφερόμαστε για προσφορές που βάζετε - πρέπει να πάω Ικεα σύντομα, ευχαριστούμε Αφροδίτη!

Σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο δέντρο φέτος αν κι κάθε χρόνο λέω το ίδιο και αυτά που μου αρέσουν είναι ακριβά και δε το παίρνω απόφαση.

Ξερετε που μπορώ να κοιτάξω για δεντράκι ωραίο και σχετικά οικονομικό; 60-70 ευρώ λέω σας φαίνονται λίγα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Ειρήνη πολύ όμορφες οι αγορές σου, ο δίσκος εξαιρετικός! Με γειά!

Babe κι εγω θα ηθελα να μάθω για τα γράμματα. Τα δικά μας τα βάζουμε στην κάλτσα 1η του Δεκέμβρη και ως δια μαγείας ενα ωραίο πρωινό (δεν ξερουμε ακριβως πότε) εχουν εξαφανιστεί και στη θέση τους μπαίνουν ενα-δυο μικρά σοκολατάκια.

Ravt μαρέσει πολυ αυτο που κανετε με τα Χριστουγεννιάτικα παραμυθάκια. Θα ψαξω κι εγω να βρω τα βιβλία αυτα. Είναι για πολυ μικρές ηλικίες?

Λοιπον και οι φωτογραφίες που σας είχα υποσχεθεί.

Το δεντράκι και μπισκοτοσπιτο του γιου μου

50f1049b-e1ec-4f24-8f1c-ef6bb865a89f_zpspq6yuuvh.jpg

Της κόρης

80795ae5-28a0-4efe-a67d-708fd46a286c_zpsg0ag7ene.jpg

Και οι Καρυοθραύστες μου

5e77a2d9-8815-48fd-92a0-425f169a2037_zps0zoctwgz.jpg

Τωρα που τις βλέπω, δεν τοχω με τις φωτογραφίες, τα δεντράκια μας ειναι πολυ πιο όμορφα...:confused::mrgreen::mrgreen:

Υπέροχα είναι κορίτσι μου! Και του χρόνου! Αγαπώ καρ/στες!!!

Και εμείς, έτσι το γράμμα μας.. το γράφει ο μικρός μου και το αφήνει στο δέντρο.. έρχεται κάποιο ξωτικό μάλλον, το παίρνει και του το δίνει! ;)

Υ.Γ. Το ξέρω πως "χανουν" οι φωτογραφίες μας. Και σε μένα συμβαίνει αυτό! Μη σε νοιάζει, όλοι το ξέρουν! Ειναι πανέμορφα!

15034364_10211050573803940_1914826361_o_zps5snub9po.jpg"]http://[/url]15034364_10211050573803940_1914826361_o_zps5snub9po.jpg

μάλλον κάτι κανω λάθος,τη βλέπετε?

Ακόμα δεν το στολίσαμε,είναι μόνο με τα φωτάκια.Ειρήνη είχες δίκιο χαίρομαι που σε άκουσα και πήρα αυτό!Και 2.20 είναι μια χαρά για το σπίτι μας τελικά!Δεν είναι πανέμορφο????

Και του χρόνου, κοριτσάκι μου!!!

Είναι πανέμορφο το δέντρο σας! Κυρίως με ευχαριστεί, που ευχαρίστησε εσένα, η αγορά σας! Εύγε! ;)

Ειρηνη υπεροχος ο διπλος δισκος απο που ειπες τον πηρες;

Myfavouritelullaby πολυ ωραιο ειναι,σαν το παλιο μου... καλα Χριστούγεννα.: ) :)

Από το Flying Tiger.

Σ ευχαριστώ!

Πω πω δέντρα!Πανέμορφα κορίτσια, μπράβο!

Με τις όμορφες δυόροφες πιατέλες που είδα με μπριζώσατε και μένα και έκατσα και έψαξα και βρήκα μια που είχα πάρει απ το vicko κάποτε κ ποτέ δεν χρησιμοποίησα....να δω αν μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω και γω στο στολισμό:rolleyes:

Ερσάκι μου, εγώ ήδη τον χρησιμοποίησα.. έχω τόσες ιδέες, που δεν ξέρω τι να πρωτο-βάλω πάνω του! :lol::lol:

Όμορφο βράδυ Σαββάτου σε όλες!

6192efcca0f141722baf759a49134065.jpg

Ω ναι.....! Μαγεία!

Χριστουγεννιάτικα είδη στο ΙΚΕΑ, 20% έκπτωση.

Φέτος έχουν ωραία νέα χρώματα αλλά και τα κλασσικά τους. Κάποια ακριβουτσικα κάποια σε νορμάλ τιμές.

Φιλιά!!

Τέλεια! Μπράβο Αφροδιτούλα μου! Τις χρειαζόμαστε τις ενημερωσεις!

Γεια σας κορίτσια!

Αν και τα Χριστούγενναμου φαίνονται μακρυά, παρακολουθώ το θεμα σας το οποίο φέτος πρέπει να ομολογήσω μου αρέσει πιο πολύ από τις άλλες χρονιές. Κάθε χρόνο σας παρακολουθώ γιατί έχετε ωραίες ιδέες απλά με κουράζουν οι πολλές πολλές εικόνες και συνήθως δυστυχώς το παρατάω.

Φέτος όμως βλέπω ότι βάζετε εικόνες από δικές σας δημιουργίες το οποίο όπως σωστά κάπου διάβασα να γράφει η Ειρήνη, έχουν πιο αξία από όλα αυτά τα στολισμένα σαλόνια από περιοδικά.

Εχω ήδη κρατήσει κάτι συνταγές που είδα και ελπίζω να τις κάνω, και φυσικά ενδιαφερόμαστε για προσφορές που βάζετε - πρέπει να πάω Ικεα σύντομα, ευχαριστούμε Αφροδίτη!

Σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο δέντρο φέτος αν κι κάθε χρόνο λέω το ίδιο και αυτά που μου αρέσουν είναι ακριβά και δε το παίρνω απόφαση.

Ξερετε που μπορώ να κοιτάξω για δεντράκι ωραίο και σχετικά οικονομικό; 60-70 ευρώ λέω σας φαίνονται λίγα;

Καλώς ήρθες, Μαρίτα !

Σ ευχαριστούμε για τα σχόλια! Το έχεις καταλάβει πως συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Η μαγεία ειναι ν ανταλλαξουμε ιδέες, απόψεις, σχέδια και ιστορίες... όχι μόνο φωτογραφίες περιοδικών, που φυσικά κι αυτές χρειάζονται, απλώς με μετρο!

Που κοντά είσαι? Σε ποια προαστεια? Δυτικά, Νοτια, Βόρεια, Ανατολικά?

Ανεξάρτητα, ίσως σε Leroy.. ή praktiker ? Εχει πάει καμια κοπέλα να μας δώσει εντυπώσεις από ποιότητες και τιμές?

Και πάλι, καλώς μας ήρθες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Λοιπόν κάθε χρόνο φτιάχνω κάτι χειροποίητο (γλύκισμα) που να μπαίνει σε όμορφο κουτί χάρτινο ή μεταλλικό για να συνοδεύσει τα δώρα σε νονές, γιαγιάδες κλπ. Φέτος σκέφτηκα να κάνω σοκολατάκια. Ετσι προμηθεύτηκα τις κατάλληλες φόρμες σιλικόνης για σοκολατάκια με χριστουγεννιάτικα σχέδια. Πιστεύω ότι θα ναι πανεύκολο, έχει κάνει καμιά σας?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολο είναι Μυρτούλα! Λιώνεις σε μπαιν μαρί την αγαπημένη σου σοκολάτα και γεμίζεις τα καλούπια. Αφήνεις εκτός ψυγείου να σφίξουν πριν ξεφορμάρεις. Ανάλογα τα γούστα, μπορεί να έχουν γέμιση ή και επικάλυψη. Μπορείς δηλαδή να βάλεις ένα φουντούκι σε κάθε σοκολατάκι (που μπορεί να ναι και καραμελωμένο -Παναγία μου τρέχουν σάλια!-) και μόλις σφίξουν μπορείς να κάνεις γραμμές με λευκή σοκολάτα. Όνειρο!

Καλή επιτυχία, αναμένουμε φώτο!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά, καλή εβδομάδα!

Οι μέρες μου είναι πολύ-πολύ γεμάτες, το τελευταίο διάστημα αλλά προσπαθώ, με σωστή οργάνωση, να τα προλάβω όλα.

Ετσι λοιπόν το περασμένο Σάββατο, στρώσαμε, άλλαξα ριχτάρια στο σαλόνι και έβαλα τα εορταστικά μου {σε χρυσο-κόκκινο} και τελικά την Κυριακή, τ αγόρια κατέβασαν τις κούτες και ξεκινήσαμε το στόλισμα!!!

Τ αγόρια, έστησαν το δέντρο, ανοίξαμε τα κλαριά του, βάλαμε τα φωτάκια και τώρα, σιγά-σιγά θα το στολίσουμε! Θα πάρει μέρες αυτό αλλά δεν βιάζομαι! Θέλω να το ευχαριστηθούμε.

Αλλωστε, αναζητώ φέτος και 2ο χρώμα για το δέντρο μου, που μέχρι τώρα ήταν τα πάντα στο χρυσό, οπότε σιγά-σιγά... ψάχνω για μπάλες και ελάχιστα διακοσμητικά, σε σκούρο καφέ χρώμα αλλά μεχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει. Ίδωμεν!

Βολτάραμε στη Γλυφάδα το Σαββατο, το πρωί, για λίγο και κάναμε επίσκεψη σ ένα υπέροχο μαγαζί, με τέλεια δέντρα και διακοσμητικά. Πανάκριβα όμως, δεν το συζητώ.

Από εκεί και η συγκεκριμένη φωτογραφία που τράβηξα για σας:

easy_zpsmpsrjcov.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...