Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Μια ακόμα εύκολη καταστευή, για να περάσουμε ευχάριστο χρόνο με τα ζουζουνάκια μας, είναι η ζωγραφική ξύλων.. μπορεί να γίνει άγιος βασίλης, ξωτικό ή όπως εδώ, χιονάνθρωπος:

rei6_zpscqm4glb8.jpg

Μπορούμε να του βάλουμε επίσης, εκτός από χρώματα και κάποια κομμάτια ύφασμα. ;)

Να σου ζήσει Ειρήνη μου και σευχαριστώ πολύ! 31/10 πέριση γεννήθηκε κ ο ανιψιός μου! Έχουν άλλη αξία τα Χριστούγεννα όταν έχεις και παιδάκια!!! τον περιμένω πως κ πως κ εγώ!

θα προσπαθήσω να βάλω κάποιες φωτο...

http://1.bp.blogspot.com/-mnPDtHqtkys/VHWmtDxoc4I/AAAAAAAALFw/fHNuDFnPcdA/s1600/rudoplh3.jpg

https://mojimojidesign.com/teeny-tiny-snowmen/

https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=&url=http%3A%2F%2Fzszywka.pl%2Fp%2Fszydelkowe-ozdoby-1928406.html&bvm=bv.135974163,d.d24&psig=AFQjCNGdk6804RiVEkMVydUj6uCBgwFxFQ&ust=1476611164695433

είχα φτιάξει διάφορα τέτοια πέριση για δωράκια, τα έβαλα σε διάφανα σακουλάκια,έριξα από πάνω χιόνι και έδεσα το σακουλάκι με κόκκινη κορδέλα! Είχα τυπώσει κ καρτελάκια με ευχές, τα έκοψα με σχέδια γύρω γύρω με ψαλίδι χειροτεχνίας και τα έδεσα μαζί με την κορδέλα!

επίσης αυτό που κάνω κάθε Χριστούγεννα τα τελευταία 3 χρόνια είναι να φτιάχνω τα σοκολατένια σπιτάκια από την Anna Maria Barouh..

https://www.google.gr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjE_eXpxNzPAhVJWBQKHeAvBAcQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Falpha_tv%2Fstatus%2F411120581220630528&bvm=bv.135974163,d.d24&psig=AFQjCNE5lcBqMGNXah_yEt7PWAJal0PnTQ&ust=1476611549680636

Στο τέλος μάζευα ανίψια κ παιδάκια φίλων για να κατεδαφίσουν το σπιτάκι! Η καλύτερή τους ήταν με τόσα ζαχαρωτά!!!

Έχω πάρει από πέριση μπάλες διάφανες από το craftbox..έχω δει στο ιντερνετ κάποιες ιδέες , αλλά τα περισσότερα είναι με χρυσόσκονη απέξω που δεν την πολυθέλω για να μην τινάζεται... αν έχετε κάποια άλλη ιδέα για πείτε!

eγώ δεν κατάφερα να ανοίξω καμία φώτο :( Ειδικά αυτά τα σοκολατένια σπιτάκια με ενδιαφέρουν αν μπορείς να τα ξαναβάλεις!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα!

ρε κορίτσια, μια κ μιλάμε για δώρα κλπ να ρωτήσω, εσεις τι συνηθίζετε να δωρίζετε στους νονούς των παιδιών σας?εγω μέχρι στιγμής έπαιρνα ενα δώρο -παιχνίδι ή ρούχο- για το παιδί τους συν μια πιατέλα Χριστουγεννιάτικη γεμάτη με διάφορα γλυκά, σοκολατάκια κλπ συνήθως χειροποίητα και χριστουγεννιάτικο αμπαλάζ. Αλλά φέτος το σκέφτομαι..μήπως να το γυρίσω σε δώρο για τη νονά την ίδια αντι για το παιδί και κάτι συμβολικό για το παιδι? Γιατί αυτοί βλέπουν που παίρνω δώρο στο παιδι τους και αισθάνονται την υποχρέωση να πάρουν εκτός από το βαπτιστήρι τους και στο δικό μου δεύτερο παιδί δώρο και νομίζω επιβαρύνονται ετσι...αυτό και οι δυο νονές..


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω στα παιδια( μιας και ειμαι και θεια τους) και στους κουμπαρους ποτε κατι γιατο σπιτι ποτε κατι προσωπικο.Αν εχουμε απομακρινθει φετος το δωρακι θα ειναι προσωπικο,πηρα την ωραια ιδεα σας με το βαζο και θα της φτιαξω κατι παρομιοιο,θα σας βαλω φωτογραφία.: )


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Ελπίζω να είχατε μία όμορφη μέρα.

Δείτε έναν ξεχωριστό στολισμό, για το παιδικό μας δωμάτιο και πάρτε ιδέες.

Εννοείται πως αυτές οι φωτογραφίες είναι από περιοδικά και φτιαγμένες για να δείχνουν τέλειες, όμως ο σκοπός μου είναι ΜΟΝΟ, να παίρνουμε μαγεία και ιδεές. Ιδέες που μπορούμε να προσαρμόσουμε στους δικούς μας χώρους και να μας φτιάξουν το κέφι:

377d28b971e613bb926efafa372c5a9d_zpszvc1ui4d.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας γλυκανω, ο στολισμος ειναι των αγοριων :D

απο τα περσινα μας χριστουγεννα!

κορμος χριστουγεννων

unnamed_zpsoqnt0grm.jpg

...μας γλύκανες, καλή μου!

Είναι ονειρο! Γεια στα χεράκια σου, χρυσοχέρα μου! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


c8eb650a-3582-4d07-8e03-a74dace43782_zpsc482880c.jpg

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

gmnth03 εγώ στολίζω το πρώτο ΣΚ του Δεκεμβρίου συνήθως ή το τελευταίο ΣΚ του Νοεμβρίου. Ξεστολίζω μια εβδομάδα περίπου μετά την Πρωτοχρονιά, ανάλογα πότε θα πέσει ΣΚ, δεν περιμένω δηλαδή τα Φώτα.

Link to comment
Share on other sites

οοολε!!! τα κατάφερα!!

pipi και εγω με την πρωτη φωτογραφια σαν μωρο χαρηκα :P:p

ας ειναι καλα η ravT !

εμεις μεσα νοεμβρη , βλεπουμε πιο σκ ειναι κοντα . τωρα απ οτι ειδα πεφτει 12-13 νοεμβ. αρα να μαστε καλα, πρωτα ο θεος , για εκει μας βλεπω. δεν τους κραταω με τιποτα !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...