Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Καλημερούδια και καλό Πάσχα σε όλες...

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω από όλα αυτά που διαβάζω εδώ. Πάντως διαβάζοντας σας είναι λες και παρακολουθώ κινηματογραφική ταινία δράσης (όχι τρόμου βρε!!!). Μερικές φορές το εκάστοτε επεισόδιο είναι κομματάκι μεγάλο αλλά και αυτό έχει τη χάρη του.

Εγώ σήμερα τελευταία μέρα στο εργαστήριο...μιλάμε είμαστε σαν τους παρανοϊκούς εδώ πάνω. ΤΟ Πανεπιστήμιο είναι κατάκλειστο από τη Μ.Δευτέρα, οι Γραμματείες, τα άλλα Εργαστήρια, ως και οι φύλακες μας έχουν εγκαταλείψει..αλλά ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΝΑΜΕΝΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ! Το κέρατό μου με αυτή την έρευνα πια...ούτε το κυλικείο δεν είναι ανοιχτό φυσικά και αναγκαζόμαστε να κουβαλάμε κολατσιό, νερά καφέδες λες και πάμε καθε πρωί εκδρομή!!!

Τι να πω κ γω....

Ζήλεψα τη μάζωξη στο σπίτι της Σοφίας...τι να κάνουμε και εμείς οι έρμες που μένουμε εις τας επαρχίας;;;;

Συν τοις άλλοις διανύω και εγώ την δική μου Μ.Εβδομάδα καθώς ο άντρας μου μπάρκαρε Μ.Δευτέρα (φοβερό timing ε? ) και εγώ είμαι από τώρα η Μ.Παρασκευή προσωποποιημένη. Αυτή τη στιγμή ο καλός μου βρίσκεται σε μια κωλοπόλη στην Ινδία και περιμένει τον πράκτορα να τον παραλάβει για να πάει στο δεξαμενόπλοιο. Χτες ήταν 4 ώρες στο ABU DABI (Εμιράτα) όπου έλιωσε λεει από τη ζέστη...Τώρα που το σκέφτομαι το να δουλεύω εδώ τέτοιες μέρες και είναι δα κ τόσο φοβερό...υπάρχουν και χειρότερα βλέπετε..

Αντε σας ζάλισα πάλι...:rolleyes:

Καλή ημέρα να έχετε όλες οι τσούπρες!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Δεν διαβαζω να ειστε κ πολυ καλα. Περαστικα μωρε σε ολα τα αρρωστουλικα μικρα κ μεγαλα κ ευχομαι να κανουμε Πασχα ολοι καλα!

Εμεις ετοιμαζομαστε σημερα το μεσημερι για αναχωρηση κ τρεχω ολιγον .

Αυλα κ μενα ο πατερας μου ολο κατι τετοιες μερες θυμαμαι τον φωναζανε κ εφευγε Μ.Βδομαδα παραμονες Χριστουγεννων αστα να πανε.Μια φορα θυμαμαι ειχαν ερθει Ελλαδα ενω ταξιδευε ηδη 1,5 χρονο κ ειχαμε ετοιμαστει να παμε Κρητη που θα βγαινανε να τον δουμε να κανουμε μαζι Πρωτοχρονια , μας ειχανε πει πως θα μπ[ορουσανε να πανε οι οικογενειες οσων θελανε, κ μια μερα πριν μας το ακυρωσανε. Εκει να δεις στεναχωρια .... Υπομονη κοριτσακι ....

Link to comment
Share on other sites

Αυλα κ μενα ο πατερας μου ολο κατι τετοιες μερες θυμαμαι τον φωναζανε κ εφευγε Μ.Βδομαδα παραμονες Χριστουγεννων αστα να πανε.Μια φορα θυμαμαι ειχαν ερθει Ελλαδα ενω ταξιδευε ηδη 1,5 χρονο κ ειχαμε ετοιμαστει να παμε Κρητη που θα βγαινανε να τον δουμε να κανουμε μαζι Πρωτοχρονια , μας ειχανε πει πως θα μπ[ορουσανε να πανε οι οικογενειες οσων θελανε, κ μια μερα πριν μας το ακυρωσανε. Εκει να δεις στεναχωρια .... Υπομονη κοριτσακι ....

ΩΧ!!! :( Σας κάνανε τέτοιο χουνέρι; ΑΠίστευτο μου φαίνεται. Μπορώ να καταλάβω πως νιώσατε...Φαντάζομαι τη στενοχώρια σας...Κ εμείς ελπιζαμε να κάνουμε Πάσχα μαζί αλλά η εταιρία είχε άλλα σχέδια. Ας είναι καλά όμως εκεί που είναι...ΤΟ χειρότερο είναι που η μικρή ξύπνησε το πρωί και φώναξε: "Έλα μπαμπάκα"....Με το ζόρι κρατήθηκα να μη βάλω τα κλάματα. Φυσικά της έχουμε εξηγήσει τα πάντα ότι ο μπαμπάκας φεύγει σε ένα μεγάλο καράβι και ότι την αγαπάει πολύ και σύντομα θα έρθει πάλι κοντά μας και μπλα μπλα...Ο,τι και αν πούμε όμως ..η απουσία του μπαμπά είναι τόσο εμφανής μέσα στο σπίτι μας....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λεγκω, πως ειστε?

Ο σοζω καλά αλλά ο νικόλας πολύ χάλια... συνεχίζει τους εμετούς με το ζορι σηκώνει το κεφαλάκι του κοιμάται συνέχεια και δεν πίνει την αλμόρα. Ευτυχώς κρατάει λίγο το νεράκι αλλά με τον πυρετο, τους εμετούς και τη διάροια τι να του κάνει τόσο λίγο...

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Παπαπα, πάνω που μπήκα και διάβαζα τα ωραία με τη συνάντηση και τί καλά που περάσατε και ζήλευα κι εγώ η κουτσή και ξαφνικά μου το γυρίσατε σε εμετούς, απαλεψιές, ταξίδια και μαύρισα...

Τι να πω βρε κορίτσια, περαστικά σε όλους κατ' αρχήν, καλό πάσχα να έχουμε και βλέπουμε...

Λέγκ, ριζολάιτ μήπως πιεί ο μικρός; Έχει πιο ευχάριστη γεύση απ' το αλμόρα.

Α! Το σημαντικότερο καλέ ξέχασα! Τζεν συγχαρητήρια, με το καλό, και με γερό στομάχι γρήγορα-γρήγορα!!!


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalo Πάσχα σε όλες και ελπίζω τα μέτωπα της αρρώστιας να είναι καλύτερα σήμερα!

Φεύγουμε αύριο πρωί για Γαργαλιάνους κι εμείς αλλά χωρίς τη μαμά μου που έχει βροχγίτιδα και τελικά θα μείνει εδώ...

Τζετζενάκι καλό ταξίδι να έχετε!

Τζενούλα εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα προβλήματα με το στομάχι σου!

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε Τζενακι, καλα κουραγια, υπομονη και ξανα υπομονη, τωρα το ξερεις οτι καποια στιγμη θα σταματησουν (στη χειροτερη όταν γεννήσεις).

Θυμαμαι οταν ημουν εγκυος στον Αγγελο κ ηξερα για την αλλεργια της Δαναης δεν ετρωγα γαλακτοκομικα κ ειχα μια μικρη βελτιωση σχετικα με την εγκυμοσυνη στη Δαναη (έμενα στους 7-8 εμετους το πρωτο τριμηνο, κ οχι τους 15 της Δαναης). Μπορει να ηταν και τυχαιο, αλλα νομιζω πως οχι. Το ξερω οτι ιατρικά δεν τα συνδεουν αλλεργιες και εγκυμοσυνη, αλλα προσωπικα δεν νομιζω οτι ειναι κ τελειως ασχετα. Απο την αλλη με το φαγητο, εγω την ωρα που ετρωγα ενιωθα καλυτερα για λιγα λεπτα, μετα με επιανε να τα βγαλω κ οταν τελικα τα εβγαζα παλι ανακοφουζόμουν για λιγα λεπτα. Οταν ξαναρχιζε το μαρτυριο το εριχνα παλι στο φαι κ.ο.κ. για να βρω αυτα τα λιγα λεπτα ηρεμιας. Βεβαια αυτα γινοταν μετα τον πεμπτο, μεχρι τοτε ουτε να τα θυμαμαι δε θελω το αισθημα που μου ερχοταν οταν μυριζα φαγητο...

Οσπρια, λαδερα κτλ γιατι οχι? Σε πειραζουν οπως όλα ή εχουν κατι ιδιαιτερο?

Εψαχνα πριν στο ιντερνετ για ομοιοπαθητικο κ εμετους (η Δαναη κολλησε γαστρεντεριτιδα κ ειχαμε σεξι νυχτα) κ επεσα τυχαια σε ενα αρθρο που ελεγε για ομοιοπαθητικη κ εμετους κυησης. Το ειχες σκεφτει καθολου να δοκιμασεις? Εγω δεν το ειχα σκεφτει τοτε, αλλα αν χρειαζοταν (λεμε τωρα) θα εκανα μια δοκιμη.

Δεν ξερω τι να σου πω, κουραγιο, σκεψου οτι καποια στιγμη θα τελειωσει και προσπάθησε να μην σε επηρρεαζει ψυχολογικα.... Τι σου λέω τωρα... Τις καλύτερες ευχές μου Τζενακι να πανε ολα πολυ καλα και με το που θα φυγει το πρωτο τριμηνο να γινει θαυμα και να νιωθεις υπέροχα!

Επεσε και η Δαναη ηρωικα με εμετους μεσα στη νυχτα (ευτυχως ημουν ξυπνια γιατι ηταν τοσο κομματια το παιδι που δεν ξερω τι θα παθαινε). Εγω ακομα κραταω εχω μονο το βήχα μου. Ουτε να το σκεφτω δεν θελω να ταξιδεψω με γαστρεντεριτιδα...

Λεγκω, πως ειστε?

Aφροδίτη μου ούτε στον Στέφανο έτρωγα πολλά γαλακτοκομικά γιατι μου βγήκε μια απέχθεια και δες πάλι είχε αλλεργία...και τώρα δεν τρώω λόγω αηδίας οπότε για να δούμε τι θα γίνει...

τα άλλα δεν τα τρώω λόγω αηδίας...ούτε να τα μυρίσω δεν μπορώ...

κατά περίεργο λόγο αυτό που με φτιάχνει είναι η σαλάτα ceasar's των gooody's :rolleyes:

Ότι περιγράφεις από συμπτώματα αυτά ακριβως ειναι και τα δικά μου...χτες το βράδυ από τον στομαχοπονο δεν έκλεισα μάτι...ουφ

ομοιοπαθητική έχω ξεκινήσει από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος αλλά δεν έχω δει κάτι φοβερό...και στον Στέφανο έκανα και πάλι χάλια ήμουν...τι να πω πάλι μάλλον δεν με πιάνει ή όπως λένε οι ομοιοπαθητικοί, είμαι μπερδεμένη περίπτωση!:rolleyes:

Εγώ δεν έχω πειστεί ότι συνδέεται δυσκολη εγκυμοσύνη με αλλεργίες γιατί έχω δει μαμάδες να κάνουν εμετό όλη μέρα και τα μωρά τους να μην έχουν ούτε μια αλλεργία, και το αντίθετο, να είναι μια χαρά στην εγκυμοσύνη αλλά τα παιδιά τους να έχουν αλλεργία βαρβάτη...μυστήριο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Πως ειστε σημερα;

Λεγκω τοσο χαλια ο μικρος μωρε;Σημερα πως ειναι;Περαστικα του!

Ευγενια συμφωνω μαζι σου.Κι εγω στην Ελιζα εκανα απειρους εμετους και η Ελιζα δεν εχει καμια αλλεργια.Δεν νομιζω οτι εχουν σχεση αυτα τα 2.

Εμεις ειμαστε καλα,στον αγωνα τον καθημερινο.Η Ηρω εχει αποφασισει να μην κοιμαται καθολου μεσα στην μερα!!Την ενοχλει και η φασαρια απιστευτα.Ετσι ειμαστε ολοι μια ωραια ατμοσφαιρα!!!Ευτυχως δεν εχει σχολειο ο Γιω και απασχολει την Ελιζα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

Αλλο ενα θυμα της γαστρεντεριδτιδας σας μιλει... Τι μλκ ιωση ειναι αυτη... Και επρεπε να ρθω κ για δουλεια, ευτυχως το βαρβατο κρατησε κανα 12ωρο απο χτες το απογευμα δλδ μεχρι σημερα το πρωι. Τωρα μου εχουν μεινει μονο οι ζαλαδες.

Ο Νικολας ειναι με ορο στο Παιδων, λογικα θα βγει σημερα, αφυδατωθηκε ο καημένος.

Οι εμετοι στην εγκυμοσυνη σχετιζονται με την ανοδο της χοριακης. Αν ομως δεις οτι καποια φαγητα σε πειραζουν ιδιαιτερα μεχρι τελος, οι εμετοι δεν σταματε, τοτε δεν ξερω το κατα ποσο σχετιζονται με αλλεργιες... Η ομοιοπαθητικος παντως ειχε δωσει πολυ μεγαλη βαση στις αντιδρασεις μου σε καποια φαγητα οσο ημουν εγκυος που ψαχναμε λυση για τις αλλεργιες της Δαναης.

Εμεις λεμε το βραδυ να ταξιδεψουμε αν ειμαστε ολοι καλα. Με τα χτεσινα χαλια εννοειται δεν εχω ετοιμασει τπτ, αλλα αν συνεχισω ετσι θα ξεχασω τα μισα σιγουρα...


Link to comment
Share on other sites

Ναι τα παντα μπορει να φαει, απλα εχει καποιες ιδιοτροπιες. Και μερικες φορες βγαζει κατι εξανθηματα, πιο πολυ ξηροδερμια θα το ελεγα, αλλα ειναι σιγουρα αλλεργικο....

Θα φυγουμε για το Αγρινιο το βραδυ αν πανε ολα καλα, θα φυγουμε νυχτα μπας και κοιμηθουν στο αμαξι γιατι με τοση κινηση δεν θα την παλεψουν. Δυσκολες μερες για ταξιδια, αλλα ακομα πιο δυσκολες αμα δεν φυγεις...

Προσπαθω να κλεισω κατι εκκρεμμοτητες που οπως παντα ερχονται τελευταια στιγμη και να φυγω και γω.

Σας φιλω απο μακρια μη σας κολλησω και σας ευχομαι να περασετε ολοι πολυ πολυ ομορφα και καλως να γυρισουμε ανανεωμενοι και χαρουμενοι!

Σματς!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...