Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μήνα σε όλους!

Mamma-mia, συλλυπητήρια για το συγγενή σας, αλλά και πολλά συγχαρητήρια για τη σκυτάλη, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Βλέπω στην Αντίπαρο έχουμε κάνει όλες το περασματάκι μας.;) Κι εγώ έχω περάσει αρκετά καλοκαίρια στο θρυλικό κάμπινγκ. Το θυμάμαι ως το απόλυτο τζέρτζελο, ΑΛΛΑ κάποια στιγμή που είχαμε πάει Ιούνιο ήταν καταπληκτικά και φυσικά πολύ ήρεμα. Επίσης ένας απ' την παρέα έχει αρχίσει τις τελευταίες χρονιές να ξαναπηγαίνει και μας λέει ότι έχει εξελιχθεί σε πολύ κοσμοπολίτικο νησί, καμία σχέση με το χυμαδιό που θυμόμαστε όλοι το '95-2000.

Ωραία κάμπινγκ που νομίζω νοικιάζεις τροχόσπιτα έχει στην κάτω μεριά της Μάνης. Δυτικά από το Γύθειο είναι 2-3 παραλίες με μπόλικα κάμπινγκ και πολύ οικογενειακό τουρισμό. Δεν θυμάμαι ποιά είναι ποιά, νομίζω μια από τις παραλίες λέγεται Μαυροβούνι. Είχαμε πάει όταν η Σεμέλη ήταν 2χρ. και είχαμε περάσει σούπερ. Εμείς είχαμε πάει επίτηδες καρφωτοί στο πιο παλιό και ανοργάνωτο απ' όλα, γιατί είχε πολύ καλές καβάτζες για τη σκηνή. Στις δίπλα παραλίες όμως είχε πολύ χλιδάτα κάμπινγκ. Το θυμήθηκα επειδή κάποιος ανέφερε να μην είναι σε νησί. Αυτό είναι περίπου 4 ώρες δρόμος.


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη -αν και καθυστερημένα- και χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες! Λείπαμε για Πάσχα, δυστυχώς δεν ήταν και ό,τι καλύτερο, αλλά ας ελπίσουμε ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες!

Να ευχηθώ συγχαρητήρια στη mama-mia για τη σκυτάλη και όλα να πάνε καλά! Συλλυπητήρια για το συγγενή σας.

Λέγκω μου τα καλύτερα νέα ήταν από σένα που οι εξετάσεις του Νικόλα είναι καλά!

Αφροδίτη αν μπορέσεις κάποια στιγμή πάρε με ένα τηλ που θέλω να σε ρωτήσω κάτι γιατί το κινητό μου τα έπαιξε και έχασα πάρα πολλά τηλέφωνα.

Περαστικά σε όλους του αρρωστούληδες, φιλάκια!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλο μηνα!

Μαμα-μια συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη κ μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε. Ειναι κ οι ορμονες λιγο πειραγμενες σε αυτη την φαση, ολα θα στρωσουν μην φοβασαι. Συλλυπητηρια κ για τον συγγενη σας.

Τι κανετε πως περασατε χτες? Εμεις λεγαμε για βολτα αλλα το Σαββατο βραδυ ειχαμε παει σε φιλους κ γυρισαμε 3:30 το πρωι οποτε ποιος να σηκωθει Κυριακη για βολτα.Ακομα κ Μητσος κοιμηθηκε ως της 11!

Διαβαζω κανονιζεται γι ακαλοκαιρινες διακοπες κ ζηλευω. Εμας φετος δεν μας βλεπω για τιποτα αλλο περα απο το κλασικο χωριο. Που να παμε με το νεογεννητο. Δεν επιραζει να γεννηθει με το καλο να πανε ολα καλα κ εχουμε χρονια μπροστα μας να παμε.

Χρονια πολλα αν κ καθυστερημενα στον Ιασωνακο, Μαριλενακι να τον χαιρεσαι!

Τα αρρωστουλικα πως ειναι αναρρωσανε? Εγω εχω απο την Παρασκευη το απογευμα ψιλοαναγουλες. Μου φαινεται λιγο περιεργο να ειναι λογο εγκυμοσυνης σε αυτον τον μηνα αλλα κ απο την αλλη αν ηταν γαστρεντεριτιδα δεν θα ειχα αλλα συμπτωματα .... τι να πω ...

Κανα νεο απο Νικολακι εχουμε? Ολα να πανε καλα βρε παιδια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Λεγκω μου εύχομαι όλες οι εξετάσεις να βγουν καλές! Να μου το φιλήσεις το γλυκό σου αγοράκι!

Μαμα μία συγχαρητήρια!! Να'χεις μια καλή εγκυμοσύνη!

Είμαι σπίτι με τα παιδιά χωρίς τηλέφωνο, και είμαι μες στα νεύρα. Ο Απόλλωνας έχει σπάσει όλα τα τηλέφωνα, και όλα τα τηλεκοντρόλ.

Η Νεφέλη ζωγραφίζει τους τοίχους, τους καναπέδες, τις ντουλάπες, ακόμα και τον Απόλλωνα. Βρήκα σχέδια πάνω στο κεφάλι του (μη γελάτε). Τι να κάνω? Έχω προσπαθήσει διάφορα, χωρίς επιτυχία. Τι να κάνω για να μην καταστρέφει το σπίτι?


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Εμείς κάπως καλύτερα. Πυρετό δεν έχουμε σήμερα. Βήχα πολύ όμως και θα έρθει σε λίγο ο γιατρός να τον ακούσει καλού κακού μην έχουμε τίποτα ακροαστικά και δεν το πάρουμε χαμπάρι...


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα όμορφες!!!!! Σούπερ ήταν χθες... βέβαια αν δεν έβρεχε το πρωί θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά δεν πειράζει το άλλο σκ.

Τι ωραία μέρα σήμερα... κάπως γλυκαίνει την τσαγκαροδευτέρα... ή την κάνει πιο βασανιστική:rolleyes:

Τουλάχιστον θα κλείσω το απόγευμα το πεντάωρο μου στις κουνιες χωρις φόβο και πάθος.

Ο νικόλας μια χαρά είναι απ'τις 6 κελαϊδούσε... ελπίζω τουλάχιστον να μην κοιμήθηκε στον παιδικό μπας και κοιμηθεί λίγο το μεσημέρι.

Τόνια μου με το καλό το νέο σποράκι να έχεις μια υπέεεεεροχη εγκυμοσύνη!!! Όπως είπε και το Τζενάκι είναι το πρώτο τρίμηνο και τα νεύρα και τις καταθλίψεις του. Με το που θα μπεις στο δεύτερο όλα θα φτιάξουν. Συλληπητήρια και για την απώλειά σας, κοπελούδα μου.

Τζενάκο μου καποια μικρή εκδρομουλα δεν θα μπορέσετε να την πάτε... θυμάμαι που πρόπερσι στο κυπαρίσσι είχαμε τον αγγελούπο τριμηνάκι. Δεν ξέρω βέβαια οικονομικά τι γίνεται...

Εμείς είχαμε πάει κάμπινγκ μαυροβουνι με τον σόζω 1,5 και ήταν τέλεια. Ήταν ένα ωραίο οικογενειακό κάμπινγκ το λιγοτερο κυριλε απ'τα υπολοιπα εκεί, αν και μετά έμαθα ότι πιο πέρα υπήρχε και πιο χύμα... δεν πειράζει όμως και εκεί γαμω περάσαμε. Και ωραία παραλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τονια, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να προσεχεις αυτο και ολα τα αλλα θα πανε καλα. Οσο μπορεις μην αγχωνεσαι με την ψυχολογία σου, οσο πιο πολυ ασχολεισε μαζι της, τοσο πιο ασχημα αντιδρας! Φαση ειναι θα περάσει, οι ορμόνες κανονιζουν την διαθεση!

Χλοίτσα, κουράγιο... Για το ζωγραφισμα, πες στη Νεφελη οτι ζωγραφιζουμε μονο στο χαρτι...απο το πολυ το πες, θα το μαθει που θα παει.... Παρε και πλενομενους μαρκαδορους...

Οντως πολυ ωραια ηταν χτες. Και προχτες επίσης! Περασαμε πολυ σουπερ σαββατοκυριακάκι! Βεβαια τον Μάη δεν τον πιάσαμε, τωρα που το σκέφτομαι...

Αχ, τι ωραια που αρχισατε κουβεντα για καμπινγκ και για θαλασσες.... να σταματησουν και οι βροχες να μοιαζει πιο πολυ για ανοιξη...

Μαρινακι, σου εστειλα πμ.

Σματς σμουτς


Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κι από μένα!

Αααααχ, άρχισαν τα αυθεντικά ανοιξιάτικα βράδια που φωνάζουν ''βόλτα''!!!

Μυρίζουν κι οι νεραντζιές, άνοιξη, ανοιξη, άνοιξη!

Τόνια, συγχαρητήρια, πω, πω, πήρε φωτιά η σκυτάλη, ορίστε τι κάνει η άνοιξη!!!

Η πρεμιέρα πήγε πολύ καλά, ελπίζω να συνεχίσει να πηγαίνει ετσι!

Χλόη, η μαμά μου όταν ήμασταν μικρά είχε ντύσει ένα τοίχο του δωματίου μας με καραβόπανο κι εκεί μας άφηνε και εκτονονόμασταν, είχε και εικαστικό ενδιαφέρον στο τέλος! Μπορείς να το κρατήσεις και να το καδράρεις αργότερα! Για το body painting στον Απόλλωνα, τι να πω....Μάθε τέχνη κι άστηνε!!!

Κι εγώ πάντως μια μέρα βρήκα ζωγραφισμένους τοίχους και πόρτες από το Μάριο, αλλά ευτυχώς με τους μαρκαδόρους που καθαρίζονται....


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κορες!

τι κανετε? μαμα-μια σκυταλιτσα ακουω?αντε με το καλο!

χλοη κι εμενα ο στρατος παρασυρομενος απο την ραφαελα ζωγραφισε εναν τοιχο και αφου του ειπα οτι ζωγραφιζουμε μονο στο χαρτι του εδωσα και ενα βρεγμενο σφουγγαρι και τον εβαλα να τα καθαρισει... πεντακαθαρος εγινε ο τοιχος... καλυτερος απο πριν... ιδρωσε απο τον κοπο ο καημενος και προς το παρον δεν το εχει ξανακανει...ιδωμεν!λεγκω τελικα δεν ηταν τπτ η λιποθυμια? βγηκαν τα αποτελεσματα?

οσο για καμπιγκ μια φορα ειχα κανει στα νιατα μου με παρεα... απο τοτε δεν το ξανατολμω και ειδικα με οικογενεια...ισως να ναι λαθος μου... αλλα και μονο που σκεφτομαι μαγειρεμα τρελαινομαι...την μια εβδομαδα των διακοπων θελω να τα βρισκω ΟΛΑ ετοιμα...

χαχαχα... τεμπελα ε? ....


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω και Δανάη σε ποια κάμπινγκ στο Μαυροβούνι πήγατε? Πως λέγονται?

Εμείς είχαμε πάει σε κάτι απίθανα δωμάτια αλλά για απόκριες.

Χλόη να τη βάζεις να τα καθαρίζει μόνη της όπου ζωγραφίζει! Ε μετά από λίγο θα βαρεθεί να καθαρίζει!;)

Link to comment
Share on other sites

αχ τι μου θυμισατε, πριν λιγες μερες, η ΕΙρηνη βρηκε μια μπλε σκουρα κιμωλία (δεν ξερω που πραγματικα μαλλον απο εξω) και εκανε ολο τον τοιχο που ειανι φατσα καρτα οταν μπεις στο σαλονι πανω απο το τζακια μπλε με σχεδια σνα τριλιζεσ χαχαχαχαχαχαχα

ευτυχως το σφουγγαρι γομα το εκανε το θαυμα του, και ειχα και σχολια απο την ΕΙρηνη ειδες μαμα τι φωνάζεις το καθάρισα!

Εγω ειμαι χαααααααλια, εχω πλεον τρελο βηχα, μπουκωμα και δυστυχως παο χθες μαλλον ακι ωτίτιδα, σημερα θα παω ντοκτορ δεν παει αλλο...

ελεος, η ΕΙρηνη ξανακυλησε ειναι χλωμη με δεκαντα και καταρροη και φυσικα βηχα, και ο μπεμπης ειανι μες τη ξυξα 2 εβδομαδες και σημερα τι αλλο???βηχα!

οσες αρρωστιες γλιτωσα 3 χρονια με την Ειρηνη, ηρθαν μαζεμενες φετος...ουφφφ και εχω τοσα να κανω με τη βαπτιση στο τελος δεν θα εχω μπομπονιερες να μοιράσω, ουτε σταυρο η βαπτιστηρα μου! χαχαχαχαχαχαχα

ουτε λαμπαδα, ουτε γλυκα, τωρα που το σκεφτομαι....

γκρρρρρ

Ροζι κι εμεις το σπιτι του βηχα οπως κατάλαβες....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν θυμάμαι το όνομα, θα το ψάξω όμως και θα σου πω Τζενάκο. Πως πάνε οι ανακατωσούρες; Ίσιωσες καθόλου;

Εμείς πάντως και στη Σέριφο στο καμπινγκ περάσαμε τέλεια παρόλο που ο νικόλας ήταν έξι μηνών. Έχει παραλία με σκιά όλη την ημέρα! Απλά δεν πρέπει να πας αυγουστο γιατί βουλιάζει, άσε που είναι και πιπινοκάμπινγκ.

Αναστασία μου, τις λιποθυμίες της έκανε στο κράτημα αναπνοης που μάλλον ήταν απ'το σίδηρο. Τώρα έκανε επιληπτική κρίση. Αν δείξουν κάτι οι εξετάσεις θα μάθουμε το λόγο. Παρόλα αυτά στην επιληψία δεν είναι αναγκαστικό να δείξουν κάτι οι εξετάσεις. Αν δεν ξανακάνει κρίση θα είμαστε κομπλε, αν ξανακάνει θα ξεκινήσει αγωγή.

Χλοη, το δίπτυχο μαρκαδόροι νερού και καθαρίζει το πιτσιρίκι αυτά που κα΄νει είναι η μαγική συνταγή όντως. Εγώ στα δικά μου τους έχω αφήσει το δωμάτιο ελεύθερο πεδίο για ζωγραφική στους τοίχους. Αυτό με το καραβοπανο μ'αρεσε πολύ σαν ιδέα!!!

Πωπω θέλω τρελά βραδινό ανοιξιάτικο ποτάκι. Δεν κανονίζουμε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά αθηνάκο μου!

Τώρα που είπες βάφτιση... μας έδειξε κάτι μπομπονιέρες και μαρτυρικά που έφτιαξε οι μυρτώ για μια βάφτιση που έχει αναλάβει και μου έπεσαν τα δόντια. Απλά υπέροχες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...