Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

μπηκα κι εγω αφου μολις κοιμησα και τον δευτερο..... να μαθω νεα για τονια και τζο!!!!

μαλλον ειπαν στην τζο παρε μια ωρα μετα!!!!!

για να ειδομεν!!!!! θα με προλαβει η τζο η ενας απο τα αγορια και θα χασω το παρτυ παλι!!!!

μετα θα εχουν αζευτει πολλα μνμ ως συνηθως!!!!!

σαγκρε μου δεν γνωριζω τι εγινε στα εβερεστ της βικτωριας που ειπε η τζο και δεν διαβασα αργα ις συζητησεις σας με την σαμμερ καιτα αλλα κοριτσια!!!! αλλα ο,τι μπορουμε μεμονομενα ας κανουμε..... μου ερχεται το παραδειγμα της μητερας τερεζας που ειπε μεσα της.... δεν εχω τιποτα γιανα βοηθησω τα φτωχα αιδια που εθαινουν αλλα θα αρω ενα να μοιραστω το ψωμι μου μαζι του γα να μην πεθανει.... μετα ηρεκαι δευτερο μετα αι τριτο... μετα την βοηθησαν κι αλλοι..... μετα ακολουθησαν το παραδειγμα της κι αλλοι..... ποτε μην περιφρονεις την ημερα των μικρων πραγματων και προσφορων...... μπορει να γινουν κτ μεγαλο!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου, πηρα τη χοριακη κι ηταν χαμηλη, 38, ο γιατρος μου λεει η που θα πεσει ως την επομενη παρασκευη κ ισως ερθει κ περιοδος η που θα δουμε μερικες εκατονταδες κ θα παει καλα. Κ η παλλινδρομη ειναι συνηθες μου ειπε στις γυναικες που κανουν παιδια αλλα κ το να μην αυξανεται ραγδαια στις χαμηλες τιμες η χοριακη κ τελικα να παει καλα. Να κανω υπομονη, να μη στεναχωριεμαι κ να σκεφτομαι θετικα. Ας μην υπαρχουν ιατρικες επιπτωσεις λεω εγω για μενα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, πηρα τη χοριακη κι ηταν χαμηλη, 38, ο γιατρος μου λεει η που θα πεσει ως την επομενη παρασκευη κ ισως ερθει κ περιοδος η που θα δουμε μερικες εκατονταδες κ θα παει καλα. Κ η παλλινδρομη ειναι συνηθες μου ειπε στις γυναικες που κανουν παιδια αλλα κ το να μην αυξανεται ραγδαια στις χαμηλες τιμες η χοριακη κ τελικα να παει καλα. Να κανω υπομονη, να μη στεναχωριεμαι κ να σκεφτομαι θετικα. Ας μην υπαρχουν ιατρικες επιπτωσεις λεω εγω για μενα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει.

Να ακούσεις τον γιατρό σου Jo μου και να κάνεις υπομονή ;);) Θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου γλυκό θα το δεις ;);)


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, πηρα τη χοριακη κι ηταν χαμηλη, 38, ο γιατρος μου λεει η που θα πεσει ως την επομενη παρασκευη κ ισως ερθει κ περιοδος η που θα δουμε μερικες εκατονταδες κ θα παει καλα. Κ η παλλινδρομη ειναι συνηθες μου ειπε στις γυναικες που κανουν παιδια αλλα κ το να μην αυξανεται ραγδαια στις χαμηλες τιμες η χοριακη κ τελικα να παει καλα. Να κανω υπομονη, να μη στεναχωριεμαι κ να σκεφτομαι θετικα. Ας μην υπαρχουν ιατρικες επιπτωσεις λεω εγω για μενα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει.

θεττικες σκεψεις jo μου! η φυση ξερει τι κανει. αν ειναι υγιες το μωρακι σου θα κρατηθει, αν οχι καλυτερα τωρα και μονο του παρα σε μεγαλυτερη εβδομαδα. καταλαβαινω οτι στεναχωρηθηκες, αλλα πρεπει να εισαι δυνατη για τον μικρουλη σου κ να μην στεναχωριεσαι. να πανε ολα κατ ευχην.

σου στελνω αγκαλιτσα!

Link to comment
Share on other sites

εχει απολυτο δικιο η γοτου.....ρωτα κ μενα.οτι ειναι να γινει θα γινει....για το καλο ολων σας.....ποτε θα ξανα κανεις χοριακη κοριτσακι μου?????μην στενοχωριεσαι

....σε φιλω γλυκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου, πηρα τη χοριακη κι ηταν χαμηλη, 38, ο γιατρος μου λεει η που θα πεσει ως την επομενη παρασκευη κ ισως ερθει κ περιοδος η που θα δουμε μερικες εκατονταδες κ θα παει καλα. Κ η παλλινδρομη ειναι συνηθες μου ειπε στις γυναικες που κανουν παιδια αλλα κ το να μην αυξανεται ραγδαια στις χαμηλες τιμες η χοριακη κ τελικα να παει καλα. Να κανω υπομονη, να μη στεναχωριεμαι κ να σκεφτομαι θετικα. Ας μην υπαρχουν ιατρικες επιπτωσεις λεω εγω για μενα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει.

τζο μου.....σου ευχομαι το καλυτερο να συμβει σε σενα μεχρι την αλλη παρασκευη!!!!!! ναι το ξερουμε οτι γινονται ολα ωσπου να αγκστρωθει!!! κι εγω θα ευχομαι ρωτα υγειη μανουλα η τζο κι ολα τ'αλλα θα ερθουν!!!!

μεχρι τοτε κοιτα τον κουκλο σου!!!!!!

σε φιλω!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο μου μη μου αγχωνεσαι η που θα μεινει το σπορακι η που θα ρθει αλλο ασε που θα μας κανεις να τρεχουμε στην εδρα... Χιχιχι εγω σου ειπα τρωγομαι να μιλησω.

Λοιπον μαρτη απλα στο υπογειο του εβερεστ σκοτωθηκε απο εργατικο ατυχημα μια μανα δυο παιδιων...

Σκεφτομαι πως αν το παιδι μου ζουσε σε καταυλισμο δε θα μου φτανε μια κουτα τροφιμα θα θελα να μαι σπιτι μου απλα και να μην ειχε γινει... Πεφτει τραγουδι ανοιξτε αυτια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, πηρα τη χοριακη κι ηταν χαμηλη, 38, ο γιατρος μου λεει η που θα πεσει ως την επομενη παρασκευη κ ισως ερθει κ περιοδος η που θα δουμε μερικες εκατονταδες κ θα παει καλα. Κ η παλλινδρομη ειναι συνηθες μου ειπε στις γυναικες που κανουν παιδια αλλα κ το να μην αυξανεται ραγδαια στις χαμηλες τιμες η χοριακη κ τελικα να παει καλα. Να κανω υπομονη, να μη στεναχωριεμαι κ να σκεφτομαι θετικα. Ας μην υπαρχουν ιατρικες επιπτωσεις λεω εγω για μενα κ ο,τι ειναι να γινει ας γινει.

Jo μου ,ότι είναι καλύτερο να γίνει !!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!να είναι γερο το μωρακι!! Αυτό.. δηλαδή την άλλη Παρασκευή θα κάνεις επαναληπτική;


DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τανια μου εσυ πηρες τα αποτελεσματα της χοριακης???εγω σημερα εχω ωορρηξια.την νιωθω καλα..αλλα θα την αφησω να περασει κ δινω ραντεβου μαζι της τον αλλο μηνα....τζο σε μια εμβομαδα παλι

???πολυ αργα ρε γμτ θα σε φαει το αγχος....υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Josephine το πρωί ο μικροβιολογος μου έλεγε ότι τα σπορακια εκεί μέσα δίνουν τον αγώνα τους και το σώμα μας ξέρει να διαβάζει πριν μάθουμε εμείς. Εύχομαι ένα όμορφο τέλος στην αγωνία σου μέσα από την καρδιά μου.

Εγώ το βράδυ κορίτσια.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Josephine, κοριτσακι μου, μη στεναχωριεσαι!!! ειλικρινα κ εγω ευχομαι να γινει ο,τι καλυτερο! Μονο ο Θεος ξερει σ'αυτες τις περιπτωσεις τι ειναι καλυτερο για σενα!! Ξερω οτι ειναι βασανιστικο να περιμενεις κ να ελπιζεις... κ εγω ενω ηξερα οτι με τη χοριακη που ειχα επρεπε να βλεπουμε σακο στον υπερηχο κ ενω ημουν ηδη στο νοσοκομειο για το χειρουργειο ηλπιζα στον τελευταιο υπερηχο που εκανα να φανει εστω κ μια κουκιδιτσα που θα μου εδινε ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

Να ευχηθώ και εγώ στην Jo και την Τόνια πολύ πολύ καλή επιτυχία :):):)

Sangre μου δυστυχώς η πραγματικότητα είναι σκληρή για πολύ κόσμο μακάρι να μπορούσαμε με 1 σακούλα τρόφιμα ή ρούχα να απαλύνουμε τον πόνο όλων των παιδιών !!

Zamiaki μου και pipi μου με το καλό να υποδεχτείτε τα ζουζούνια σας περιμένουμε μαζί σας τις ευχάριστες ανακοινώσεις :):)

Mάρτη μου πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μπεμπάκια σου πολλά πολλά φιλάκια να τους δώσεις!!!

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια !!!

Πουλακι μου ομορφο!!!!!ποσο σ'ευχαριστωωωω!!!με το καλο γλυκια μου και σε σενα!!!

Καλημέρα, κοριτσούδια, κοιλίτσες και μπεμπάκια!

Αχ, μωρέ κορίτσια, μακάρι να έφτανε η τσαντούλα με τα τρόφιμα και η φιλανθρωπία, αλλά νομίζω η πρόληψη είναι το καλύτερο, η αλληλεγγύη και οι αιτίες που γεννάνε αυτές τις τραγωδίες, τους πολέμους και τα ξεσπιτώματα οικογενειών, το χαμό αθώων ανθρώπων που πάνε για δουλειά και δεν ξέρουν τι τους ξημερώνει.

Άσε, Σάνγκρε μου, και να 'ξερες πόσες φορές έχω πάρει καφέ απ' το συγκεκριμένο μαγαζί στη Βικτώρια. Και δεν φτάνει η εκμετάλλευση με τις συνθήκες εργασίας αλλά να χάνεις και την ίδια σου τη ζωή :-(

Για σένα έμειναν το πολύ 10 με 20 μέρες δηλαδή; Αχχχ, ανυπομονησία φαντάζομαι! Θα ξαναπεράσεις την πόρτα του Ρέα, μαγικές στιγμές! Μακάρι να μπορούσαμε να βρεθούμε ως τότε, αλλά το βλέπω λίγο χλωμό με το ωράριο του συζύγου μέχρι τα χριστούγεννα. Γιατί πρέπει και να με φέρει μαζί με τον μπέμπη.

Άββοτ μου, ήρθε, κοπέλα μου, δεν πειράζει, θα ξαναφύγει και θα έρθει η ώρα για το τυχερό σποράκι σας. Ως τότε να χαρείτε την ανεμελιά σας!

Ζαμιάκι μου, με το καλό ο πρίγκηπας σου, είτε αυθόρμητα είτε με πρόκληση όλα τέλεια θα πάνε! Εμένα θα με έβαζε με πρόκληση λόγω χαμηλού βάρους του μωρού και την ίδια μέρα που μου το είπε τα μεσάνυχτα έσπασαν τα νερά! Τελικά μου έβαλε λίγους πόνους την κατάλληλη στιγμή και όλα κύλησαν ομαλά και γρήγορα!

Εβελινάκι, τι κάνει το κορίτσι σου;

Μουτζουρίτσα μου, εκεί επιμονή εσένα να μην έρχεται! Βρε μπας και πήγες νωρίς; Τι να πω, μίλησε με το γιατρό σου να σου πει. Αν και σίγουρα όλα μες στο πρόγραμμα είναι και μερικοί κύκλοι ανάστατοι.

Τόνια μου, καλά αποτελέσματα! Μια χαρά θα είναι όλα! Συμπτώματα μην ψάχνεις, εγώ στην πρώτη δεν είχα τίποτα, ούτε στήθος.

Μαρτάκη μου, να φιλήσεις τα αγοράκια σου! Και καλή δύναμη στο κορίτσι σου και σ' εσένα!

Πήγα κι εγώ πρωί πρωί και 1 θα ξέρω, είμαι σίγουρη ότι μια χαρά θα είναι! Πήγα 1 μέρα πριν την καθυστέρηση, αφού μου το είπε κι η ίδια με το που με είδε σήμερα πως και πολύ που ήταν ανεβασμένη πριν την καθυστέρηση, περ. 3 εβδομάδων. Θα σας ενημερώσω όπως και να 'χει!

Ζοζεφινακι μου με το καλο η χοριακη σου!!!

Εγω περπαταω οσο μπορώ.....μακαρι να με πιασουν φυσιολογικοτατα ολα!!!

Εχουμε ακριβος μια βδομαδα!!

Ο μπομπιρακος σου πως ειναι?

καλημερα κοριτσια μου ομορφα!!!σας διαβασα και ξεκινω να σας καλημερισω!

Σανγκρε μου με το καλο!κοντευεις να συναντησεις το τριτο μπεμπακι σου!

Βαλεντινα30 ακομα δεν εχει εμφανιστει τιποτα!περιμενω να ερθει...νιωθω συμπτωματα απο χθες εντονα...για να παρω τηλεφωνο μετα το γιατρο μου να δουμε τι θα μου πει..και εχω ηδη αναζητησει και δευτερο γιατρο απο γνωστες...να παω και εκει αλλα αναμενω να ερθει η ατιμη!

Νινι84 καλη επιτυχια σε αυτον τον κυκλο σου!χριστουγεννιατικα μωρακια ενοψει!

Ζαμια μου πλησιαζει η μεγαλη στιγμη!με το καλο μεσα απο την καρδια μου!

Abbot μου δεν πειραζει...παμε για τον επομενο κυκλο!με αισιοδοξια!πιστεψε με εισαι πολυ τυχερη που εχεις σταθερο κυκλο και καταλαβαινεις ωορρηξιες!εγω βλεπεις πως βασανιζομαι!

Pipi μου γλυκια!ερχεται το μωρακι σου!θα το χορτασεις αγκαλιες!με το καλο ψυχη μου!θα παω για ελεγχο οπωσδηποτε!θυροειδη κανω παντα με τις εξετασεις τις ετησιες του αιματος ποτε δεν ειχα θεμα..αλλα ποτε δεν ξερεις...

Ioio μου καλα ειμαι...εδω αναμονη ακομα...εχω συμπτωματα περιοδου αλλα αφαντη για την ωρα!

Τονια μου καλα αποτελεσματα !θα εχεις σουπερ χοριακη!!!!

Εβελινακι μου η μικρη καλα?εγω εδω...με συμπτωματα αλλα χωρις εμφανιση της ακομα!εχω δωσει εως Δευτερα περιθωριο αλλιως θα τον παρω ερθει δεν ερθει!και βλεπουμε.....

Γλυκο μου κοριτσι ευχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα πιο ομορφα νεα!!

Ενας έλεγχος στις ορμονες δεν ειναι κακο!!:wink:

Σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!

Καλημέρα, κορίτσια! Γιατί είμαι ξύπνια, ενώ κοιμάται το μωρό, μην το ρωτάτε. Μας έκοψαν το νερό χθες και τώρα κατάφερα να κάνω μπάνιο.

Μάρτη μου, προετοιμάζομαι ψυχολογικά για το δεύτερο και μπαίνω από τώρα. Μεγαλώνει η μικρή, περνάμε και άλμα τώρα, περιμένουμε και δοντάκια. Τα παλικάρια σου;

Ζάμια και Πίπη σε λίγο καιρό θα δείτε τους έρωτες σας! με το καλο!

Abbot, αφού καταλαβαίνεις την ωορρηξία είναι θέμα χρόνου. Θα βρεθείτε με το σύζυγο.

Μουτζούρα, πώς είσαι;

Jo, καλά αποτελέσματα σήμερα! Που θα είναι! Εμπειρία από χοριακές δεν έχω, εμπιστεύομαι το ένστικτο σου.

Σάμερ, πήρες την πιο δύσκολη απόφαση της ζωής σου. Ήθελε πολλή δύναμη!

Ιοι μετραω μερουλες!!!!!!σ'ευχαριστω καλο μου!!

Σαμμερακι μου,προσπάθησε να μη κοιτας πισω......οτι εγινε.............ηταν για καλο!αυτο να λες κοριτσι μου και μα περνειε δυναμη!!θα δεις ο θεος θα σε ανταμείψει με ενα ζουζουνιαρικο,υγιες νινακι!!!

Σαγκρε μου τι ρεπερτόριο ειναι αυτο??!!!👍👍

Θυμισε μου ποτε εχεις ΠΗΤ??χριστουγεννιατικο θα ειναι το μ3??!!!😉😉

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!

σανγκρε μου ποσο δικιο εχεις, δυστυχως ειναι λίγοι εκεινοι που σκεφτονται κ βοηθουν αυτα τα παιδακια. ξερεις ποσες φορες εχω σκεφτει το ποσο εγωιστες ειμαστε? εμεις τα εχουμε ολα, και τυχαινει κ χανουμε πχ μια εγκυμοσυνη η αγχωνομαστε που δεν ερχεται τωρα που το θελουμε, και αυτες οι μανουλες χανουν τα παιδια τους απο την αγκαλια τους ετσι..απλα..στο δευτερολεπτο..αδεια η αγκαλια... ξερω θα μου πειτε κ πως να το αλλαξουμε, εστω κ μια σακουλα οπως λες να το καναμε ολοι μας, μια μικρη ανασα για αυτους...

jo και tonia αναμενουμε χοριακη..

μουτζουρα μου μην το σκεφτεσαι ολη την ωρα, πιεζεις τον οργανισμο σου πολυ κ μπορει να σου καθυστερει πιο πολυ με τοσο αγχος γλυκουλα μου... θα ρθει η κακιασμενη...

abbot πολυ γελασα με την ερωτηση σου για το ποτε το κανουμε οταν εχουμε ωορρηξια.... δεν ξερω,παιζει ρολο? εγω νομιζω πως οταν βλεπω θετικο τεστ, την ιδια κ την επομενη μερα εχουμε επαφη αναλογα οταν βολευει..χιχι... απλα δε χανουμε τη μερα... dont worry... κ εγω νομιζω δεν πρεπει να την πετυχα αυτη τη φορα, κ αυτος ο αντρας μου ολο δουλεια. τον επομενο μηνα θα περιμενουμε παρεα τα ευχαριστα, θ δεις...

ελενακι που εισαιιιι????

γλυκια καλημερα σε ολες, σαμμερακι, ζαμια, μαρτακο, ιοιο, βαλεντινακι, μαμα βικη, σορρυ που ξεχνω καποιες, αλτσχαιμερ απο τωρα.... παντως μια μερα κανω να μπω κ δε σας προλαβαινωωωωω.....:rolleyes::P

Ρενα μου τωρα καταλαβα γιατι σ επιασαν τα γελια. Γραφω τι ωρα κανατε τα τεστ ωοορρηξιας κ οχι τι ωρα το κανατε. :P:p:p Σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο. Μετα το θετικο τεστ εννοειται δεν εχει σημασια τι ωρα θα κανεις σεξ με τον αντρουλη σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...