Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Katv είπε:

Τελικά κ όμως ήταν λάθος το τεστ αρνητική χοριακη μετά από 4 ώρες !! Έριξα πολύ κλάμα πρώτος μήνα ήταν δεν ήταν αυτό αλλά δεν γίνεται 1 στο εκατομμύριο να γίνεται λάθος θετικό τεστ και να είναι το δικό μου .είχα ελπίδες . χαρηκε και ο δικός μου.... έκλαψα... ξύπνησα... το ξεπέρασα ...ήρθε η  περίοδος ξεκίνησα τα χάπια...και  πάμε στον επόμενο μήνα ε τι θα γίνει σε ένα μήνα 2-5  θα γίνει το θαύμα 

καλυτερα μονο χοριακη πλεον με καθυστερηση

λογικο να χεις ελπιδες

νεος κυκλος,νεες προσπαθειες!!

φυσικα κ θα ερθει!

καλη δυναμη!θελει υπομονη

ευχομαι συντομα να εχεις θετικη χοριακη!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/11/2016 at 10:06 ΜΜ, admin είπε:

Συζητήστε εδώ για θέματα όπως το εάν είστε έγκυος πότε είναι οι γόνιμες ημέρες και για την σύλληψη

Σημείωση:

Μόνος τρόπος επιβεβαίωσης εγκυμοσύνης είναι εξέταση αίματος χοριακής ορμόνης σε συνδυασμό με επίσκεψη στον γυναικολόγο.

Δεν υπάρχει τρόπος απάντησης του ερωτήματος αυτού μέσω του διαδικτύου.

Ευχόμαστε σε όλες όσες ελπίζουν να είναι έγκυες, να είναι !

Για όσες ελπίζουν να μην είναι έγκυες, υπάρχουν πολλές ιατρικές συνθήκες οι οποίες μπορεί να έχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης χωρίς να σημαίνει ότι μια γυναίκα είναι έγκυος.

Αναζητήστε όπως και να έχει την συμβουλή του γυναικολόγου σας!

 

Καθημερινά αναγνώστριες νιώθουν την ανάγκη να ρωτήσουν άλλες αναγνώστριες το εάν είναι έγκυες με τα εξής συμπτώματα.

Είναι κατανοητό να υπάρχει μεγάλη συναισθηματική ανάγκη εν αναμονή μιας εγκυμοσύνης ή όχι, για αυτό διατηρούμε πάντα ένα θέμα εδώ στο οποίο καθοδηγούμε τα μέλη τα οποία επιθυμούν να ανταλλάξουν δημοσιεύσεις σχετικά με αυτό.

γειά σας και από εμένα, 

Είμαι καινούριο μέλος,αν και νομίζω η μεγαλύτερη όλων.. πατημένα 40..

Εχω ,μετά από 3 εγκυμοσύνες και 2 παιδιά..την μεγαλύτερη αγωνία από ποτέ και ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας..

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Εδώ και 4 μήνες έχουμε ελευθερες επαφές με τον συντροφο μου.. Περιμενω περιοδο την Τρίτη.Αυτόν τν μήνα καθώς είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες ακόμα και μετά τις γόνιμες έχω τα εξής: από την ωορρηξία και μετά αρκετά πρησμενο στήθος το οποίο ποναει πολυ και ορατές φλέβες.. Σήμερα καθώς εργαζόμουν έχασα τη γη κάτω από τα ποδια μου, δε μπορουσα να αναπνευσω ζαλίστηκα κ αμέσως πηγα στο κέντρο υγείας. Μου έκαναν καρδιογράφημα και όλα τα σχετικά εκτός από αίμα. Μου είπαν ότι ίσως είναι εγκυμοσύνη αλλά δεν ασχολήθηκαν περαιτερω μαζί μου.. Έφυγα κ πηγα σε μικροβιολογικό και έκανα από μόνη μου γενικη αίματος, σίδηρο και φεριτινη ( όλες καλές) . Ο μικροβιολόγος μου είπε να κάνουμε και μια Β χωριακη αλλά μου επισήμανε ότι είναι πολυ νωρίς για να δείξει αλλά ας κάνουμε από περιεργεια . Όπως ήταν αναμενόμενο βγήκε αρνητική. Υπάρχει περιπτωση επειδή δεν υπάρχει καθυστερήση να έδειξε λανθασμένα ; συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο  .  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  16 Αυγούστου είχα οωριξια με ένεση  ..... Σήμερα έχουμε 2 Σεπτεμβρίου! αρνητικά τεστ . ο γιατρός μου είχε πει να  το κάνω 31 Αυγούστου για να φανεί αν είμαι η όχι ...αν και σήμερα νόμιζα κάτι έβλεπα στο τεστ αλλά είναι που το θέλω πολύ. Έχω εδώ και 4-5 μέρες οξύ πόνο και αριστερά και δεξιά νιώθω να με καίει μέσα ( σάλπιγγες -ωοθήκες τι έχει εκεί ) χάλια στην δουλειά μετά από κάποια ώρα γιατί είμαι όρθια και περπατάω 8 ώρες ασταμάτητα .πόνο βάρος μηλαμε πολύ καψιμο πρώτη φορά νιώθω κάψιμο ! περίοδος άφαντη ξέρω ότι μάλλον είναι από το άγχος μου δεν κατεβαίνει η περίοδος...  πείρα τον γιατρό γιατί περιμένω να μου έρθει να ξεκινήσω τα femara ... Αντί για clomid ! Και μου είπε να πάω να κάνω αιματολογική μπορεί να είμαι έγκυος και να μην φαίνεται του είπα είναι δυνατόν τόσες μέρες μετά αρνιτικο τεστ και εγκυμοσύνη και μου είπε ναι εννοείται και ...........να με πάλι να σκάω ...ευτυχώς είναι Σάββατο και  δουλεύω ..αύριο Κυριακή κλειστά.. και θα πάω Δευτέρα αν δεν έχει έρθει ακόμα η περίοδος...αν είναι να έρθει ελπίζω να έρθει να μην κάνω πάλι τζάμπα !! γιατί να είναι όλα τόσο περίπλοκα ..σας έχει τύχει εσάς ? Πιστεύεται ότι υπάρχουν όντως πιθανότητα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κάτι εγώ είμαι έγκυος τώρα 4 εβδομάδων και 4 ημερών .. ο γιατρός μου είπε ότι σε δύο βδομάδες θα ακούσουμε καρδιά άρα στις 6* εβδομάδες ακούς καρδιά? Τον ρώτησα δεν είναι νωρίς ξέρω 7-8 ... Μου λέει όχι θα ακούσουμε ! Γιατί εγώ νομίζω μπορεί και στην 9 να φτάσεις για να την ακούσεις? ήταν πολύ σίγουρος όμως ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Σας παρακολουθώ πολύ καιρο και σας διαβάζω.

Λοιπόν , με τον αντρα μου ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι , ειμαι 27 χρονων και εκεινος 36. Ας Περάσω στην ερωτηση μου..

Τελευταία μου περίοδος 20-10  με κύκλο 27-29 ημερών , επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα, στις 10-11 είχα το καθιερωμένο τεστ παπ, εαν είχε επιτευχθεί σύλληψη ο γιατρος θα το ειχε δει ή ειναι πολύ νωρις;

Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tsampi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Σας παρακολουθώ πολύ καιρο και σας διαβάζω.

Λοιπόν , με τον αντρα μου ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι , ειμαι 27 χρονων και εκεινος 36. Ας Περάσω στην ερωτηση μου..

Τελευταία μου περίοδος 20-10  με κύκλο 27-29 ημερών , επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα, στις 10-11 είχα το καθιερωμένο τεστ παπ, εαν είχε επιτευχθεί σύλληψη ο γιατρος θα το ειχε δει ή ειναι πολύ νωρις;

Σας ευχαριστώ πολυ

ηταν πολυ νωρις για να δει κτ

αν τυχαινε υπερηχος πιο κοντα στην αναμενομενη μερα περιοδου,ισως εβλεπε απλα ενα παχυ ενδομητριο

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vikib είπε:

ηταν πολυ νωρις για να δει κτ

αν τυχαινε υπερηχος πιο κοντα στην αναμενομενη μερα περιοδου,ισως εβλεπε απλα ενα παχυ ενδομητριο

Εμένα το μόνο που μου είπε είναι φυσιολογικό ενδομήτριο..!! 
απο τις 5 του μήνα έχω πρησμένο στήθος και τσούξιμο στις θήλες …(δεν ) περιμένω 17 του μήνα ..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...