Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Kyoya, βρε ποιο ειναι το κανο ικο σου ονομα? δυσκολευομαι καθε φορα...ή αλλαξε nickname, κανε το πιο ευκολο...

Λοιπον, το ποτο που θα σου δωσουν, ειναι γλυκοζη, κ δεν χρειαζεται προετοιμασια, ειναι ενα μπουκαλακι σφρΓισμενο κ σου το βαζουν σε ποτηρι!

Μπορεις να πηγαινοερχεσαι να κανεις καμια δουλιτσα αλλα πρεπει να εισαι ακριβως με το καθε δευτερολεπτο πισω εγκαιρα για ληψη αιματος. Πρωτα πρωτα νηςτικη οπως θα σαι θα σου παρουν αιμα, μετα θα πιεις το ποτο κ μετα απο 1 ωρα ληψη αιματος κ μετα απο 2 ωρες ξανα κ τελειωσες!

Βασικα θα δουν πως οργανισμος σου, στην ταδε ωρα, πως επεξεργαστηκε τη γλυκοζη, εχει να κανει με το συκωτι κτλ...

Αν θα φυγεις για δουλιτσα σου δινουν χρονομετρο

Στην κλινικη που θα παω εχει κ wifi! Ε αλοιμονο στη σημερινη εποχη!

Εκανα booking κ δωματιο στην κλινικη!!!:tongue:καλο ε?

Σημερα ειμαι πολυ πιο ηρεμη, εφυγε η ανηςυχια, η εννοια, νομιζω επειδη ειναι ολα ετοιμα, απο πριν ηταν βεβαια, αλλα ισως επειδη κοντεψαν οι μερες,...ισως για αυτο κ κοιμηθηκα ψες...θα δειξει βεβαια...

Tamaro εσενα ποιο ειναι το ονμα σου?

Οταν εισαι εγκυος, ολα ειναι λογω ορμονων, απο την αλλη εισαι δικαιολογημενη για τα παντα επειδη εισαι εγκυος!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντωνια με λενε candy!!εσενα??

αποτι μου ειπαν πρεπει να μεινω εκει γιατι μου λεει η κοπελλα εεε θα γαμε κανενα 2-3 ωρο δεν θυμαμαι κιολας χαχα!

αρα θα μπεις μολις νιωσεις καλα να μας πεις τα νεα σου candy τη δευτερα!!

tamaro ξερεις κανενα τοπο στη λευκωσια που επισκευαζουν τις nebuliser? ξαφνικα δεν δουλεύει.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Αντωνια!:D

Χριστινα δω!:tongue:

Με ρωτησες πριν για τον αποστειρωτη κ ξεχασα!

Πρωτη φαση, με υγρο των πιατων κ ξεπλυμα

Δευτερη φαση, ξυδι μαζι με νερο σε κανονικη λειτουργια κ κανεις επαναληψη αν χρειαστει

Τριτη φαση κανονικη λειτουργια με νερο, αδειος!!!

Τον νεφελοποιητη απο κει που τον αγορασες να ρωτησεις! Κ θα σου πουν!

Οταν εκανα την καμπυλη ζαχαρου πεταχτηκα για δουλιτσες κοντα!

Georgiana οταν ολα ειναι ετοιμα κ κοντεψει ο καιρος χαλαρωνεις, θα το δεις κ συ!

Σαν τον στρατιωτη κ παραπανω,...ετσι ειμαι...παντα γενικα...ανυπομονη!!!

Tamaro που χανεσαι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερουδια!!!:D

Χθες αργα απογευμα δεν ενιωθα καλα,...δυσφορια, πονακια....λεω κ γω λες να γεννησω σε λιγο...? ευτυχως μετα μου περασαν ολα...

Φαινεται κουραστηκα που εκανα 2-3, μαλλον 4-5,... Ισως κ 5-6 δουλιτσες...εμ...δουλειες τελικα...!!!!:?

Σημερα ξυπνησα στις 6!!!

Παλι εχω κατι δουλιτσες... Εμ δουλειες...

Με επιασε εκεινη η μανια της καθαριοτητας ... Εδω κ καιρο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Αντωνια!:D

Χριστινα δω!:tongue:

Με ρωτησες πριν για τον αποστειρωτη κ ξεχασα!

Πρωτη φαση, με υγρο των πιατων κ ξεπλυμα

Δευτερη φαση, ξυδι μαζι με νερο σε κανονικη λειτουργια κ κανεις επαναληψη αν χρειαστει

Τριτη φαση κανονικη λειτουργια με νερο, αδειος!!!

Τον νεφελοποιητη απο κει που τον αγορασες να ρωτησεις! Κ θα σου πουν!

Οταν εκανα την καμπυλη ζαχαρου πεταχτηκα για δουλιτσες κοντα!

Georgiana οταν ολα ειναι ετοιμα κ κοντεψει ο καιρος χαλαρωνεις, θα το δεις κ συ!

Σαν τον στρατιωτη κ παραπανω,...ετσι ειμαι...παντα γενικα...ανυπομονη!!!

Tamaro που χανεσαι???

καλημερα!!!

Χριστινα το φαρμακειο που την αγορασα εκλεισε! θα ρωτησω σε αλλο πρεπει να γνωριζουν κανονικα..

για τον αποστειρωτη δοκιμασε το λεμοντουζο!! καθαριζετε γινεται γυαλλι με 2 λειτουργιες! και τον βραστηρα μου με λεμοντουζο τον καθαριζω! δεν επιστευα στα ματια μου αληθεια!!

ξερετε που θα εβρω αμμωνια;;; φακελακι... ακουσα οτι καθαριζει τον φουρνο και θελω να το δοκιμασω.....

Georgina οντως πολυ χαλαρη η Χριστινα μας!!! εγω αγχωνομαι απο τωρα παντως και ειναι και το τριτο μου!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia m kalimera!! xanome giati den mpeno meta tis 4:30 mesa... opote ego vlepo ta nea sas tin epomeni to proi!!! :) ehheeh simera eftixos irthe i mera pou tha pao stin ginekologo... a! emena me lene Eleni! :) apla gia na pesoun oi maskes hehehe...opote xero poli!!

Xristina m metras ores lepta defterolepta... thelo kai ego na mino etsi iremi opos esena otan erthi afti i ora me to kalo!!!

Antonia m ti marka ine i apostirosi sou na sou po! ti sto kalo se farmakeftiki ergazome!!ehhehehe... telika mporis na pigeno erxese stin kampili zaxartou i oxi den katalava... k fantazome mexri na teliosi i kampili den prepi na fas tipota.. opote tha pethanis tis pinas!! hehehhe 50 evro 50 evro ti na kanoume anaggeo kako.... amonia nomizo exi sta katastimata pou ine gia zaxaroplastiki... alla den ime sigouri!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα Ελενη!! ο αποστειρωτης ειναι τομμυ τιππυ αλλα δεν ειναι ο αποστειρωτης μου που εσπασε αλλα ο νεφελοποιητης (nebulizer machine).. καλα θυμωμουν οτι ησουν σε φαρμακευτικη!! δεν θυμαμαι μαρκα ρε γμτ........ εχω το κουτι σπιτι.. αλλα το πηρα απο φαρμακειο. αμα ρωτησω σε φαρμακειο λογικα θα ξερουν ετσι;

αποτη ακουσα στην καμπυλη πρεπει να περνουν το αιμα ακριβως στην ωρα του γιαυτο σου συστηνουν να μενεις εκει.. εμενα μου ειπε να μεινω και η αδελφη μου θυμαμαι εμεινε. τωρα αν εχεις καμια δουλιτσα κενανα μισαωρακι πεταγεσε......δεν ξερω εγω εβαλα αδεια καλου κακου..... να παω και τον γυρω μου υστερα χιχι

εννοειτε οτι δεν τρως τιποτα και αυτο με καιει παραπανω.........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!!

Αντωνια κου τι ειναι το λεμονοντουζο κ που το βρισκω? πως το χρησιμοποιω?

Για τον φουρνο, ολα μα ολα τα καθαριστικα τα ειδικα ειναι πολυ καρκινογονα, ποσο μαλλον τωρα που εισαι εγκυος!

Παρε cif spray το κιτρινο που γραφει πανω πβως κανει για λιπη. Το ψεκαζεις αρκετα κ το αφηνεις κανενα 10 λεπτο. Μετα σφογγαρι με cif κρεμα!

Για τον νεφελοποιητη ρωτα σε οποιοδηποτε φαρμακειο, πες τους τη μαρκα κ θα σου δωσουν το τηλ του αντιπροσωπου για επιδιορθωση.

Για την καμπυλη, μπορεις να πηγαινοερχεσαι, ναι, φτανει να βρισκεσαι πισω ΑΚΡΙΒΩΣ στην ωρα σου, μετρημενο το καθε δευτερολεπτο! Τοσο ακριβες ειναι η αναλυση!

Ελενη μου τωρα που κοντεψαν οι μερες ηρεμησα, οταν τα εχεις τα πραγματα ετοιμα...ετσι ειναι! Θα δεις κ συ!

Θα περιμενουμε νεακια σου,...αυριο πρωι δηλ θα τα μαθουμε...

Ελενη ναι μπορεις να πηγαινοερχεσαι στην αναλυςη καμπυλης!

Μην ανησυχεις με το που θα πιεις ενα ποτηρι γλυκοζη, σιγα σιγα θα το πιεις, θα σου κοπει η πεινα!

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια κ Ελενη μην ανησυχειτε για την αναλυση καμπυλης!!,

Πας νηστικη, αμεσως σου παιρνουν αιμα.

Σου δινουν ενα ποτηρι με γλυκοζη

Το πινεις σιγα σιγα, αν θες το πινεις για 15 λεπτα, δεν εχει προβλημα

Οταν πιεις ολοκληρο το ποτηρι σου παιρνουν αιμα

Σε μια ωρα ΑΚΡΙΒΩΣ, σου παιρνουν αιμα

Συνολο 3 φορες σου παιρνουν αιμα

1 νηστικη

Αμεσως μολις πιεις τη γλυκοζη

1 ωρα μετα

ΔΕΝ πεινας γιατι πινεις ενα ολοκληρο ποτηρι γλυκοζη...

Link to comment
Share on other sites

λεμοντουζο ειναι μπαχαρικο! στο σουπερμαρκετ στο ραφι με τα μπαχαρικα!

οχι λεμονοντουζο αλλα λεμοντουζο!! μια ασπρη σκονη!

βαζεις 2-3 κουταλακια ανοιγεις κανονικα να γινει η διαδικασια μαζι με νερο κτλ και γινεται γυαλλι!! μετα επαναλαμβανεις για τυχον υπολημματα!

ο φουρνος μου ειναι χαλια δεν καθαριζει ουτε με cif ουτε με τιποτε, επειδη ηταν πολυ καιρο αχρησιμοποιητος (ηταν της μαμας μου) και δεν καθαριζει με τιποτε γμτ. ακουσα για την αμμωνια και θελω να δοκιμασω. Ελενη και εγω ακουσα οτι το χρησιμοποιουν στην ζαχαροπλαστικη αρα μπορει να υπαρχει και στο σουπερμαρκετ σε φακελακι εννεν;;;;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια κ Ελενη μην ανησυχειτε για την αναλυση καμπυλης!!,

Πας νηστικη, αμεσως σου παιρνουν αιμα.

Σου δινουν ενα ποτηρι με γλυκοζη

Το πινεις σιγα σιγα, αν θες το πινεις για 15 λεπτα, δεν εχει προβλημα

Οταν πιεις ολοκληρο το ποτηρι σου παιρνουν αιμα

Σε μια ωρα ΑΚΡΙΒΩΣ, σου παιρνουν αιμα

Συνολο 3 φορες σου παιρνουν αιμα

1 νηστικη

Αμεσως μολις πιεις τη γλυκοζη

1 ωρα μετα

ΔΕΝ πεινας γιατι πινεις ενα ολοκληρο ποτηρι γλυκοζη...

λογικο μου ακουγεται! πως να πινασεις με τοση ζαχαρη που θα πιεις!!

εγω προγευματισα πιτσα!! τοροντο χαχα!! μας κερασε η κουνιαδα ψες και εφερα 2 κομματακια τα οποια τσακισα τωρα το πρωι!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Morning!! ne Antonia m tha kano b epipedou simera tha doume ikogeniakos to agoraki mas!!!... diladi kanoume kati diafotretiko?? para3eno? :) na ime proetimasmeni... entometa3i sta oura pou dino kathe fora pou pao vgeni ena stavroudaki pou simeni oti ime afidatomeni m ipe i afroditi... esas sas etixe?? tha 3eroun se farmakio alla an i3eres tin marka mporousa na sou po kai ego :) mipos ine aventis?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...