Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Φακές σήμερα!

CME είναι μικρό το πρώτο σου παιδάκι? Δεν  θυμάμαι.... Εγώ αντιθέτως τη δεύτερη εγκυμοσύνη την πέρασα πιο ανώδυνα, ίσως γιατί το πρώτο μου ήταν σχεδόν 3 ετών και αρκετά ανεξάρτητο, ίσως γιατί ήμουν συνέχεια σε κίνηση, δεν πήρα πολλά κιλά και είχα ενέργεια. Το μόνο πρόβλημα ήταν οι συσπάσεις (οι προπαρασκευαστικές) που ήταν αρκετά έντονες


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! @anath η μικρή μου είναι 16 μηνών! Κι εγώ κιλά δεν έχω πάρει (4 και είμαι 25η εβδομάδα), όμως κουράζομαι πολύ και στο σπίτι και στη δουλειά. Παρόλο όμως που δεν έβαλα κιλά έχω μια τεράστια κοιλιά και δεν μπορώ ούτε να κάτσω ούτε να σκύψω!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CME2205 είπε:

Καλημέρα! @anath η μικρή μου είναι 16 μηνών! Κι εγώ κιλά δεν έχω πάρει (4 και είμαι 25η εβδομάδα), όμως κουράζομαι πολύ και στο σπίτι και στη δουλειά. Παρόλο όμως που δεν έβαλα κιλά έχω μια τεράστια κοιλιά και δεν μπορώ ούτε να κάτσω ούτε να σκύψω!!

Είναι πολύ μικρούλα, λογικό να κουράζεσαι..και πολύ κοντά οι εγκυμοσύνες... Μπράβο σου! Υπομονή, λογικά έχεις 6-7 εβδομάδες ως την άδειά σου ε?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anath είπε:

Είναι πολύ μικρούλα, λογικό να κουράζεσαι..και πολύ κοντά οι εγκυμοσύνες... Μπράβο σου! Υπομονή, λογικά έχεις 6-7 εβδομάδες ως την άδειά σου ε?

Ναι 30 Νοεμβρίου τελευταία μέρα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μακαρονια με κιμα

και ενα ο δικος μου ηταν 11 μηνων οταν εμεινα εγκυος και 18 οταν γεννησα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα τωρα μεγαλωνουν μαζι και ειναι ωραιο

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, thomai62 είπε:

καλημερα μακαρονια με κιμα

και ενα ο δικος μου ηταν 11 μηνων οταν εμεινα εγκυος και 18 οταν γεννησα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα τωρα μεγαλωνουν μαζι και ειναι ωραιο

 

Εκεί ποντάρω κι εγώ! Γιατί εγώ και η αδερφή μου έχουμε 18 μήνες διαφορά και είμαστε και το ίδιο φύλο αλλά πλακωνόμασταν στο ξύλο μέχρι τα 18 μας, ποτέ δεν κάναμε παρέα, δεν παίζαμε μαζί και δεν είχαμε ίδιους φίλους!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μπρόκολο για σήμερα ..!! Πήγαμε εχθές και είδαμε το σπορακι μας μεγάλωσε πολύ έχει γίνει ποντικάκι πλέον σε δύο βδομάδες έχουμε την αυχενική ..!!!cme μία χαρά τα κιλά σου μπράβο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 12 κιλά και δεν έτρωγα κιόλας γιατί έκανε παλινδρόμηση το στομάχι μου .. σε αυτή όμως μου φενετε πως μου έχει ανοίξει η όρεξη χθες μπήκα στον τρίτο μήνα κ έχω βάλει 1,5 κιλό για να δούμε που θα φτάσουμε ..!! 

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια μπρόκολο για σήμερα ..!! Πήγαμε εχθές και είδαμε το σπορακι μας μεγάλωσε πολύ έχει γίνει ποντικάκι πλέον σε δύο βδομάδες έχουμε την αυχενική ..!!!cme μία χαρά τα κιλά σου μπράβο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 12 κιλά και δεν έτρωγα κιόλας γιατί έκανε παλινδρόμηση το στομάχι μου .. σε αυτή όμως μου φενετε πως μου έχει ανοίξει η όρεξη χθες μπήκα στον τρίτο μήνα κ έχω βάλει 1,5 κιλό για να δούμε που θα φτάσουμε ..!! 

Σκέτο μπρόκολο θα φάτε;;;;;

Κι εγώ στην πρώτη 19 κιλά έβαλα, μη νομίζεις. Τα οποία κιόλας δεν τα έχασα όλα οπότε αυτή η εγκυμοσύνη είναι επιπλέον τα κιλά στης προηγούμενης! Ελεφαντίνα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

μακαροναδα σημερα!

 

Εμενα η μεγαλη ηταν 19 μηνων όταν εμεινα εγκυος στο αγορι μου. Και οι δυο μου εγκυμοσύνες ηταν δυσκολες λογω συνεχων συσπασεων αλλα η δευτερη ακομη πιο πολύ λογω της κορης. Και τις δυο φορες εβαλα ακριβως 13 κιλα με τον ιδιο ρυθμο και τα εχασα σχεδόν αμεσως.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας

Απο φαγητα ποικιλια,φασολακια,φασολαδα,αυγα με πατατες,γαλοπουλα

Στην.πρωτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 10κιλα κ εφυγαν αμεσως.κ συνεχισα να χανω μετα,ειχα αποθεμα.κ ημουν σχεδον συνεχεια ξαπλα.στη δευτερη εβαλα 17,εχασα 5στη γεννα,τα αλλα σε 7μηνες.αλλα παλι εχω αποθεμα.παρολο που η κορη μου ηταν 1,5η δευτερη εγκυμοσυνη ηταν πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια 

κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο και πιτσα για τον μεγαλο μου γιο που με εχει τρελλανει με την παραξενια του στο φαγητο

εγω στην πρωτη πηρα 3 κιλα και στη δευτερη 7


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Θωμαή όντως πώς γίνεται? χαχα εγώ πήρα 13 στην πρώτη κ 9 στη δεύτερη κ πάλι στη δεύτερη μου έλεγαν πόσο αδύνατη είσαι... χαχα πόσα έχασες μετά τη γέννα?

Χαρούμενη μαμά χαίρομαι για το σποράκι.... πότε έχεις ΠΗΤ με το καλό?

Εμείς γεμιστά σήμερα

Α! ρώτησα την παιδίατρο για το εμβόλιο της γρίπης και μου είπε ότι δεν έχει έρθει οδηγία για το γενικό πληθυσμό άρα αν δεν έχουν κπ σοβαρό πρόβλημα υγείας τα παιδάκια δεν χρειαζεται να το κάνουν.. προς το παρόν τουλαχιστον!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα!! Κοκκινιστό με πουρέ σήμερα1

Θωμαή τι εννοείς;;; 3 κιλά πήρες σε όλη την εγκυμοσύνη;;; πώς γίνεται αυτό;; το μωρό πόσο γεννήθηκε;;;;

και ομως γινεται 3 κιλα πηρα την τελευταια εβδομαδα και το μωρο γεννηθηκε 3360

ειχα σε ολη την διαρκεια εμετους

μολις γεννησα ημουν και 4 κιλα πιο κατω απο πριν 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...