Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, anath είπε:

πω πω ιουλιανα περιπετεια! Η ρήξη "έκλεισε" η απλά δν είχες μεγάλη απώλεια αμνιακού; ευτυχώς πήγαν όλα καλά αλλά φαντάζομαι την αγωνία σου..

η τρυπα ηταν μικρη από ότι μου ειπαν και εκλεισε,  με εβλεπαν πιο συχνα για τυχον διαρροες και φλεγμονες


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

στη δευτερη εγκυμοσυνη πηρα 17κιλα.εχω χασει μονο τα 5:-(ειχα πολυ καλη εγκυμοσυνη,επαιζα με τη μικρη,βαρυνα λιγο 8-9ο αλλα πολυ ωραια το καλοκαιρι που εκανα μπανακια.προγραμματισμενη καισαρικη

στην πρωτη πηρα μονο 10κ τα εχασα σε 10μερες.αλλα 9μηνες ημουν ξαπλα.πρωτο τριμηνο επειδη πιαστηκε χαμηλα κ ειχα πονους περιοδου.δευτερο τριμηνο καλυτερα αλλα λιγα πραγματα.γενικα ενω ημαι υποτασικη.στην κυηση ειχα 12κ.οταν μπηκα στο μηνα μου 14.εκανα κ διαβητη κ πρωτη μερα ινσουλινης εκανα υπογλυκαιμια κ λιποθυμησα,επεσα κ εσπασα το ποδι μου.οποτε τριτοτριμηνο ξαπλα.εβγαλα το γυψο οταν μπηκα στο μηνα μου.πηγα για προκληση 39κ2 λογω διαβητη αλλα δ ειχα συνθηκες για φ.τ οποτε μετα απο 12ωρες κ.τ

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι κοριτσια εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη το πρωτο τριμηνο ειχα παρα μα παρα πολες καουρες που κρατησαν μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ομως ολα τα φαγητα κατεβεναν πολυ δυσκολα και ανεβεναν πολυ ευκολα... ειχα και λιγες αναγουλες... αλλα γενικα ολα μυριζαν παρα παρα πολυ ασχημα και ειχα μια χαλια γευση στο στομα το πρωτο τριμηνο ειδικα δεν μπορω να την περιγραψω φοβομουνα να φαω μηπως μου ερθει αυτη η γευση σαν χαλκος ενα πραμα... μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης μου δε μπορουσα να περασω εξω απο σουβλατζιδικο ταβερνα....και εννοητε π[ως δε μπορουσα ουτε να μαγηρεψω στο πρωτο τριμηνο ο καημενος ο αντρας μου τι περασε στις αρχες του εφτιαχνα νεροβραστα φαγητα και ετρωγε μεχρι να ηρεμησουν λιγο οι μυρωδιες... αλα καταταλα δεν ειχα καποιο αλο προβλημα περπατουσα παρα πολυ μαρεσει το περπατημα γενικα εκανα ολες τις δουλιες με μετρο φυσικα το δευτερο τρημηνο του εδωσα και καταλαβε..... ααα ειχα και πολλες υπνηλιες..!!!!!! πηρα 12 κιλα και τα ειχα χασει στις 40 μερες ....αυτα....!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!  Εχω μερες να γραψω

Χαρουμενη μαμά λυπάμαι πολυ για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου ευχομαι γρήγορα να ερυει ενα νεο μωράκι!! 

Θωμαη τακτοποιηθβκατε με το σπιτι;; 

Ιουλιανα περιπετεια ε;;  πωπω ευτυχώς ολα πηγαν καλα

Ο αντρας μου βοβθαει πολυ και ασχολειται πολυ με την μικρη παιχνιδι αλλαγμα μπανιο τα παντα

Δεν μσλωνουμε γενικα αλλα το τελευταίο διάστημα εκνευριζομαι γιατι δουλευει παρα πολυ και ειμαι μονη δεν φταίει βεβαια κι αυτος... 

Η εγκυμοσύνη το πρώτο τριμηνο ειχε πολες αναγουλες με λιγους εμετους ευτυχως και μετα κυλησε ομαλα γεννησσ με προκληση και φτ στις 40+4

Η μελινα γκρινιαζει καποιες φορες οφαν την βγαζω απο το μπανιο και οταν τηε στργνωνω τα μαλλια κατα τ αλλα ειναι πολυ χαρουμενο παιδακι και αν μαγειρρυω η κανω κατι αλλο παιζδι και μονη της

Βικυ κι εσυ ποσα περασες στβν πρωτη εγκυμοσύνη!! Ευτυχώς ολα καλα παρολο το ζορι

Χαλαλι τους!! 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα καταλαβαινω οτι εκνευριζεσαι που τα περνας ολα μονη σου.. κανονιζε συχνα να καλεις φιλες η συγγενεις ν εχεις παρεα οσο λειπει ο αντρας σου..

Βικυ ολα μαζεμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη...πω πω ζορι! μια φιλη μου που εμφανισε διαβητη κύησης κ έκανε ινσουλίνη έμεινε μέχρι 41 εβδ και γεννησε φυσιολογικα, βεβαια δν ξερω απο διαβήτη, ίσως ήταν διαφορετική περίπτωση.

χαρουμενη μαμα νεροβραστα ε?? χαχα εγω αναζητουσα τις εντονες γευσεις κυριως αλμυρα. μονο τον καφε δν ηθελα στο 1ο τριμηνο

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

αναθ πραγματι εξαρταται στο γιατρο.μπορουσε να με αφησει κ αλλο.το λαθος ηταν που εκανα ινσουλινη.τοτε δ ηξερα,αργοτερα το εψαξα.δ μετανιωνω για την πρωτη καισαρικη.ηταν τοσο χαλια η εγκυμοσυνη που δ μ ενοιαξε

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mama82 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!  Εχω μερες να γραψω

Χαρουμενη μαμά λυπάμαι πολυ για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης σου ευχομαι γρήγορα να ερυει ενα νεο μωράκι!! 

Θωμαη τακτοποιηθβκατε με το σπιτι;; 

Ιουλιανα περιπετεια ε;;  πωπω ευτυχώς ολα πηγαν καλα

Ο αντρας μου βοβθαει πολυ και ασχολειται πολυ με την μικρη παιχνιδι αλλαγμα μπανιο τα παντα

Δεν μσλωνουμε γενικα αλλα το τελευταίο διάστημα εκνευριζομαι γιατι δουλευει παρα πολυ και ειμαι μονη δεν φταίει βεβαια κι αυτος... 

Η εγκυμοσύνη το πρώτο τριμηνο ειχε πολες αναγουλες με λιγους εμετους ευτυχως και μετα κυλησε ομαλα γεννησσ με προκληση και φτ στις 40+4

Η μελινα γκρινιαζει καποιες φορες οφαν την βγαζω απο το μπανιο και οταν τηε στργνωνω τα μαλλια κατα τ αλλα ειναι πολυ χαρουμενο παιδακι και αν μαγειρρυω η κανω κατι αλλο παιζδι και μονη της

Βικυ κι εσυ ποσα περασες στβν πρωτη εγκυμοσύνη!! Ευτυχώς ολα καλα παρολο το ζορι

Χαλαλι τους!! 

Μπα ακομα εχω δρομο μπροστα ευτυχως μενουμε στη μαμα μου 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, vikib είπε:

αναθ πραγματι εξαρταται στο γιατρο.μπορουσε να με αφησει κ αλλο.το λαθος ηταν που εκανα ινσουλινη.τοτε δ ηξερα,αργοτερα το εψαξα.δ μετανιωνω για την πρωτη καισαρικη.ηταν τοσο χαλια η εγκυμοσυνη που δ μ ενοιαξε

Δηλ δν χρειαζοταν ινσουλινη; ρυθμιζοταν με διατροφη; εννοειται αφου ολα πηγαν καλα στο τελος δν εχει σημασια καισαρικη η φ.τ.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλημερα κοριτσια τι κανετε ;

Εγω εδω στη προσπαθεια να συμαζεψω το σπιτι περιμενω να μου συνδεσουν το ρευμα πιστευω απο δευτερα θα βρουμε ξανα τους ρυθμους μας 

θεμα ημερας : η σχεση με τους νονους των μικρων μας 

Εγω μπορω να πω οτι ειμαι απο τις τυχερες τον μεγαλο μου τον βαπτισε ο φιλος του αντρα μου που μας παντρεψε κιολας και ειναι παντα κοντα μας καλυτερα κι απο αδελφος  .ΤΟν μικρο τον βαφτοσε ο μικρος αδελφος μου με εναν παιδικο μας φιλο κι που ειναι κι εκεινοι παντα διπλα μας 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! ΕΝα ενα τακτοποιουνται Θωμαη..μπράβο!

Η νονα του μεγάλου είναι μία πολύ καλή μας φίλη, τον αγαπάει παρα πολύ κ έχουν τέλεια σχέση.. Στον μικρό δυσκολευτηκαμε ν βρούμε νονο κ ετσι προσφερθηκε ο αδερφος του αντρα μου, οποτε μια χαρα, είναι θείος κ νονός μαζι!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, anath είπε:

Καλημερα!! Εγω ειμαι απο τις πολυυ τυχερες γιατι ειχα δυο ΤΕΛΕΙΕΣ εγκυμοσύνες... Περπατούσα πολύ, έκανα πολλά μπανάκια.. Στην 1η δεν δούλευα, ημουν κ νιοπαντρη και ειχα τρελαθει στις βολτες.. τι ανεμελη περιοδος.. στο 2ο δούλευα μέχρι τον 8ο και πηγαινοερχομουν με το αυτοκινητο, πηγαινα τον μεγάλο σταθμό, κούνιες, τα πάντα. Γενικα τη 2η δν την καταλαβα..σαν να μην ημουν εγκυος.. απο κιλα πηρα 13 στην 1η και 9 στη 2η αλλα στη 2η ειχα μεγαλη κοιλια σαν καρπούζι!!

λιανα ελιωσε το χιονι? Μπορειτε να βγείτε έξω? ελπιζω να μην εχετε προβληματα λόγω ψυχους.. Που είσαι δν θυμαμαι..

Χαρουμενη μαμα κ εγω στην αλλαξιερα ψαχνω να βρω κτ ν τον απασχολω... Συνηθως παιρνει ενα μωρομαντηλο κ κανει οτι σκουπιζεται, σκουπιζει την κοιλιτσα του τα ρούχα του...Τωρα ανακαλυψε μια γατουλα που εχει πανω το σελτεδακι του κ θελει ν καθεται μπρουμυτα κ ν της μιλαει.. δν μπορω να τον γυρισω με τιποτα χαχαα

 

Το χιονι αρχιζει κ λιωνει γιατι βρεχει...θεσσαλια ειμαι...η μετακίνηση χαλια 

Καλημερα κοριτσια

Ιουλιανα ευτυχως ολα καλα σου πηγαν κ ειχες.μικρη τρυπα παλι καλα.εγω την πρωτη φορα σπασαν τα νερα 21 βδομαδες αλλα ηταν μεγαλη η τρυπα...χωρις αιτια αφου δεν εκανα τπτ.

Σχεση νονων;ωχ πονεμενη ιστορια...τη μικρή την βαφτισε η νονα του αντρα μου που μας παντρεψε κιολας 10χρονια μεγαλυτερη μας.μην φανταστειτε γενικα δεν εχουμε πολλες σχεσεις μενει μακρια εχει κ το επάγγελμα της κ λειπει συχνα εξωτερικο...ουτε πολλα τηλεφωνα...στεναχωριεμαι για τη μικρη ακομα δεν ξερει αργότερα ομως;στο δεύτερο πρωτα ο θεος θα ψαξω πολυ καλά επικοινωνια θελω κ οχι δώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...