Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Κοριτσι μου λυπαμαι για την εγκυμοσυνη σου..αλλα χαιρομαι που σε βλεπω αισιοδοξη..πολυ συντομα θ ερθει ενα υγιεστατο αδερφακι!!

Καλα τι ν λεμε τωρα..ειναι πολυ δυσκολος ο ρολος της γυναικας ειδικα σημερα...κ στη δουλεια συνεπης κ καλη μαμα κ καλη συζυγος κ το σπιτι στην εντελεια κ περιποιημενη και και και..ευτυχως τα αγορια μας ειναι συνειδητοποιημενα..

Βικυ σκεφτεσαι για εποχιακη δουλεια η κτ μονιμο;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαρουμενη μαμα λυπαμαι.καλη αναρρωση κ με το καλο ενα νεο μωρακι

αναθ αρχικα θα με βολευε κανενα 5μηνο του οαεδ.επειδη θα ειναι ο μπαμπας σπιτι κ κτ μονιμο.αλλα δ το κοβω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε  ?

Το τρεξιμο συννεχιζετε 

Καλη κυριακη να εχουμε 

Θεμα ημερας : για πιο λογο καβγαδιζετε με τον συντροφο σας ;

Εμεις συνηθως τσακωνοματσε γιατι οι δικοι του εχουν πει τα λογια τους 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ θωμαη κ μεις 3φορες εχουμε τσακωθει ασχημα κ οι 2ηταν για τον ιδιο λογο.η τριτη δ θυμαμαι.εχουν περασει χρονια

στα καθημερινα τον μαλωνω οταν μαλωνει την μικρη.κ αυτο που μ ενοχλει ειναι η αναβλητικοτητα του

καλο υπολοιπο κυριακης να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια....χαρουμενη μαμα λυπαμαι..μην αγχωνεσαι(ειχα κ εγω αποβολη στις 21 βδομαδες κ σε 2 μηνες ημουν εγκυος)...σου ευχομαι γρηγορα να ξανα μεινεις εγκυος

Εγω εκει που καταρρεω ειναι το βραδυ οταν την βαζω για υπνο κ δεν κοιμαται κ επειδη κοιμαται αγκαλια ποναω παντου.

Εμεις  κανα 2 φορες να εχουμε τσακωθει χαλαρα ομως γιατι ειναι κ αγυριστο κεφαλι ωρες ωρες χαχα γενικα δεν μαλωνουμε,διαφωνιες υπαρχουν ποτε δεν κοιμηθηκαμε πεισμωμενοι...α κ δεν παραδεχεται ποτε ο τι εχει αδικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη εβδομαδα απουσιες βλεπω που ειστε ;

Θεμα ημερας : η γκρινια των μικρων τυρανων μας 

Εμενα ο μεγαλος ειναι πολυ γκρινιαρης 

http://www.daddy-cool.gr/pedi/1-2.html


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καλη βδομαδα να εχουμε!τι λεει ο καιρος;εμεις κρυο αλλα οχι οσο την προηγουμενη.τα χιονια λιωσανε,αλλα βρεχει που κ που

ευτυχως η κορη μου δ ειναι καθολου γκρινιαρα.ο μικρος θα δειξει αλλα μου φαινεται πιο ευαισθητουλης

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!!

 

με τον αντρα μου δεν τσακωνόμαστε πλεον για κατι σοβαρο, στο παρελθον για τα γνωστα:cool::cool::cool:

 

 

η μικρη μετα που γεννησα εγινε πιο γκρινιαρα αλλα και παλι είναι με τις μερες τις! το μωρο είναι πιο πολύ της αγκαλιας!μαλλον γιατι είναι αγορακι!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια καλη εβδομαδα να εχουμε....!!!!! ο μικρος μου για την ωρα δεν ειναι ιδιαιτερα γκρινιαρης λιγο οταν νυσταζει και οταν τον ξαπλωνω στην αλλαξιερα για να τον αλλαξω δεν του αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ........


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εγω με τον αντρα μου τσακωνομουν πολυ παλια αλλα τωρα συνηθισα την ξεροκεφαλια του χαχαχα κ εμεις για βλακειες καθημερινες μπορει ν τσακωθουμε αλλα τπτ σημαντικο..

Λοιπον ο μεγαλος μου δν ειναι γκρινιαρης, τα φυσιολογικα μονο σαν παιδακι..ο μικρος ειναι πολυυυ γκρινιαρης οταν νυσταζει. Κ κπ στιγμες τον πιανει το αγχος του αποχωρισμου κ τρεχει πισω μας κλαιγοντας..πιο συχνα με τον μπαμπα συμβαινει αυτο.. αφου τον λεω μπαμπακια!1


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας εδω εχουμε χιονι παλι απελπιστικη η κατασταση...η μικρη μου γκρινιαζει οταν ειναι να την ντυσω...οταν ξερει ομως ο τι θα παει βολτα μια χαρα καθεται...κ γκρινιαζει οταν θελει κατι κ δεν της το δινουμε...πραγματα δηλ που δεν πρεπει...της περναει μετα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν 

θεμα ημερας : περιοδος εγκυμοσυνης , πως ηταν ;

Εγω ειχα πολλους εμετους σχεδον μεχρι να γεννησω κατα αλλα πηγαινακανονικα στην δουλεια και στο πρωτο που ηταν καλοκαιρι εκανα και τα μπανια μου στη θαλασσα εως κι 2 μερες πριν γεννησω .Η δευτερη ηταν πιο δυσκολη γιατι χρειαστηκε να κανω περιδεση τραχηλου στις 20 εβδομαδες λογω νεγεθους τραχηλου που μαλλον ηταν απο κουραση καθως δουλευα κι ο γιος μου ηταν16 μηνων και παλι ομως δεν εκατσα στο κρεββατι πηγαγια δουλεια μεχρι τον 9 μιας κι δεν ηταν τοσο σοβαρα καθως ο τραχηλις επανηλθε 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...εγω μεχρι τον τριτο 5-6φορες να εκανα εμετό γενικα είχα μια παρα πολυ καλη εγκυμοσύνη απλα μεχρι τον 7 δεν περπατουσα πολυ κ αυτο απο φοβο..μετα πηρα θαρρος..δεν οδηγούσα παλι απο φόβο επειδή ειχα μια αποβολη την πρωτη φορα στις 21 βδομάδες...πηρα 20 κιλα..καλη εγκυμοσυνη αλλα δεν την χαρηκα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εγω ειμαι απο τις πολυυ τυχερες γιατι ειχα δυο ΤΕΛΕΙΕΣ εγκυμοσύνες... Περπατούσα πολύ, έκανα πολλά μπανάκια.. Στην 1η δεν δούλευα, ημουν κ νιοπαντρη και ειχα τρελαθει στις βολτες.. τι ανεμελη περιοδος.. στο 2ο δούλευα μέχρι τον 8ο και πηγαινοερχομουν με το αυτοκινητο, πηγαινα τον μεγάλο σταθμό, κούνιες, τα πάντα. Γενικα τη 2η δν την καταλαβα..σαν να μην ημουν εγκυος.. απο κιλα πηρα 13 στην 1η και 9 στη 2η αλλα στη 2η ειχα μεγαλη κοιλια σαν καρπούζι!!

λιανα ελιωσε το χιονι? Μπορειτε να βγείτε έξω? ελπιζω να μην εχετε προβληματα λόγω ψυχους.. Που είσαι δν θυμαμαι..

Χαρουμενη μαμα κ εγω στην αλλαξιερα ψαχνω να βρω κτ ν τον απασχολω... Συνηθως παιρνει ενα μωρομαντηλο κ κανει οτι σκουπιζεται, σκουπιζει την κοιλιτσα του τα ρούχα του...Τωρα ανακαλυψε μια γατουλα που εχει πανω το σελτεδακι του κ θελει ν καθεται μπρουμυτα κ ν της μιλαει.. δν μπορω να τον γυρισω με τιποτα χαχαα

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!

 

και οι 2 μου εγκυμοσύνες ηταν πολύ δυσκολες με προωρες συσπασεις από πολύ νωρις και μπες-βγες στα νοσοκομεια. Στην πρωτη δουλευα και εκανα και διαφορα αλλα πραγματα (διδακτορικο)  . Ζοριζομουν παρα πολύ αλλα δε σταματησα τιποτα (εκτος από όταν νοσηλευομουν). Στην δευτερη  δε δουλευα αλλα ειχα τη μικρη , παλι αρχισαμε με προωρες συσπασεις από πολύ νωρις αλλα δεν ηθελα λογω της μικρης να νοσηλευτω και τελικα σπασαν τα νερα στις 28 εβδομάδες. Για μεγαλη μου τυχη η ρηξη εγινε από την επανω μερια του σακου οποτε βγηκα από το νοσοκομειο μετα από 12 μερες . Φυσικα εκανα τα παντα και μετα γιζτι δεν ειχα άλλη επιλογή αλλα με φυλαξε η Παναγιτσα και γεννησα στις 39 εβδομάδες. Με ανταμοιψαν όμως οι γεννες που ηταν γρηγορες και ευκολες και οι δυο!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...