Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Kαλησπερα κορίτσια!!

 

ο μικρος ευτυχως είναι καλα, ο πυρετος που εκανε ηταν από ιωσουλα και όχι από ουρολοιμωξη. Την παλινδρομηση την καταλαβαμε ευτυχως νωρις γυρω στον μηνα μετα από κυστεογραφια που καναμε. Εγινε ως εξης : όταν γυρισα σπιτι από το νοσοκομειο με το μωρο η μικρη αρρωσταινε συνεχεια (παρολο που αρρωσταινει σπανια) οποτε ειχα τον νου μου. Ένα βραδυ, ξημερώματα συγκριμενα, ο μικρος ξυπνησε για να θηλασει και οπως τον επιασα εκαιγε!του βαζω θερμομετρο και ειχε 38,6.,,,τρομοκρατουμαι  και σηκωνω τον αντρα μου να φυγουμε για το νοσοκομειο (ηταν 20 ημερων)..μεχρι όμως να ετοιμαστω του ειχε πεσει χωρις να δωσω τιποτα .....ο αντρας μου και η πεθερα μου (μενει διπλα και την φωνάξαμε να κρατησει την μεγαλη) ελεγαν να μην παμε και ότι μαλλον εκανε λαθος το θερμομετρο ...επεμενα όμως να παμε,  οποτε και πηγαμε και  μας κρατησανε (παντα κρατανε τοσο μικρα μωρα) και κανουν εξετασεις (σε τοσο μικρα μωρα κανουν πολλες καλλιεργείες αιματος, ουρων, υγρου από τον αφαλο , από την σπονδυλικη στηλη κτλ και δινουν αμεσως αντιβιωση ), και βρεθηκε μικροβιο στα ουρα όχι πολύ συνηθισμενο που τους υποψιασε και ετσι το βρηκαμε .

Λοιπον, με τη πεθερα μου εχουμε καλες σχεσεις, Μενουμε διπλα και πλεον τη ξερω και με ξερει. Παλιοτερα με νευριαζε αρκετα αλλα τωρα δε δινω καμμια σημασια απλα δε θελω να δινω και πολύ πολύ αερα γιατι εχει μια ταση μετα να ανακατευεται.

 

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, mama82 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Τι κάνετε;; Δεν είχα πολύ χρόνο αυτές τις μέρες

Ιουλιανα τι κάνει το μωρό;; 

Θα τα πω μαζεμένα

Γενικά ή Μελίνα ει αι πολύ χαρούμενο μωρό και δεν έχει πολλές εκρήξεις θυμού αλλά όταν την πιάνει το ανάποδο της ρίχνει ότι υπάρχει από παιχνίδια στο τραπέζι στο πάτωμα και χτυπιέται αλλά ευτυχώς της περνάει γρήγορα προσπαθώ να της αποσπασω την προσοχή με κάτι άλλο και συνήθως πιάνει και μου ρίχνει και καμία όταν δεν της αρέσει κάτι χαχαχα 

Το μπάνιο είναι το αγαπημένο της και μπορεί να κάθεται με τις ώρες το καλοκαίρι την αφήνω πιο πολύ αλλά τώρα παίζουμε κανένα τέταρτο με διάφορα παιχνίδια και όταν πια κρυώνει το νερό την βγάζω κάποιες φορές με κλάματα αλλά της περνάει εύκολα στο στέγνωμα έχουμε θέμα  γιατί έχει πολλά μαλλιά και δεν έχει πολύ υπομονή αλλά την κατάφερνω κι εκεί...δεν γίνεται αλλιώς

Με την πεθερά μου είχαμε πολύ καλές σχέσεις στην αρχή λίγο μου την έδινε όταν γέννησα που για όλα ειχε να πει κάτι αλλά με τον καιρό βρήκαμε τις ισορροπίες μας κάπως και επειδή κάνει πολλά και αγαπάει πολύ το μωρό και είναι και πρώτο εγγόνι κάπως μέσα μου την δέχτηκα όπως είναι και δεν με ενοχλεί πια βέβαια αν κάτι με τσατισει το λέω προσπαθώντας να μην οξυνω καταστάσεις

Θωμαη μετακόμισατε ή ακόμη;;

Αυριο μεταφερουμε τα επιπλα 

Εγω με τη μαμα ειμαστε κολλητες με βοηθανε πολυ οι γονεις ασχολουνται συνεχεια με τα παιδια σε αντιθεση με τα πεθερικακου που μπορει να περασουν κι 15 μερες να τα δουν κι δεν μενουν μακρυα 20 λεπτα με το αυτοκινητο 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα χαθηκα κατι γινετε κ δεν μπορω να μπω δυσκολευτηκα μεχρι κ με το φορουμ μιλησα κ ακρη δεν εβγαλα ολα τα λινκ μου εβγαζε 404 κ οτι δεν μπορει να βρεθει...ο χρονος δεν μας μπηκε καλα αρρωστησα εγω ακομα δεν μπορω να συνελθω χτες κολλησε κ ο μικρος ευτυχως σημερα ειναι πιο καλα...απο την παγωνια παγωσαν οι σωληνες κ δεν ειχαμε νερο για μερες ευτυχως μας ηρθε τραγικη κατασταση..το μονο ευχαριστο μετα απο τοσα χρονια ειδαμε πολυ χιονι θεσσαλονικη ο μικρος ξετρελαθηκε επαιρνε το χιονι κ το τρωγε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...εγω καλες σχεσεις εχω με την πεθερα μου και φυσικα με τη μαμα μου τα παμε μια χαρα κ με βοηθαει πολυ με τη μικρη.το σημαντικοτερο ειναι να βοηθαει  αντρας...κ σ αυτο δεν εχω κανενα παραπονο ασχολειται παρα πολυ με τη μικρη κ απο μωρο οταν ηταν την αλλαζει την ταιζει κ μπανιο κ απ ολα...ακομα κ καλσον της βαζει κ κοτσιδακια της κανει χαχαχχα..του εχει κ φοβερη αδυναμια..μπαμπας-κορη..εσας βοηθανε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!

κ μενα πολυ βοηθαει παρα πολυ.κ δουλειες κανει αλλα κ με τα παιδια.παιζει πολυ με τη μεγαλη.καλτσον-κοτσιδακια απο ολα,εννοειται.αλλα δ τον αφηνω να διαλεξει ρουχα.δ εχει γουστο:-D

θα τον εχουμε κ σπιτι απο τον αλλο μηνα 1,5 χρονο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε ; 

Εμενα με βοηθαει αρκετα ο αντρας μου οσο του επιτρεπει η δουλεια του 

Σημερα μετακομισα τα επιπλα οποτε αργησα να δωσω το παρον 

θεμα ημερας απο αυριο καλο βραδυ να εχετε 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Θωμαη καλη ξεκουραση..δυσκολη μερα..

Βικυ τελεια που θ εχετε τον μπαμπα!!!.αχ αχ δν θα ξεκολλαει μετα...πως θα γυρισει στη δουλεια;;

 

Κ εμενα με βοηθαει ο αντρας μου κ με το σπιτι κ με τα παιδια..κπ δουλειες τις εχουμε μοιρασει στανταρ κ κπ αλλςς τις κανει οποιος μπορει..πχ σιδερο θ κανω παντα εγω..μπανιο τον μεγαλο παντα ο μπαμπας..κτλ


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

κι εμενα ο αντρας μου βοηθαει πολύ, κανει τα παντα εκτος από διάλεγμα ρουχων που λεει και η βικυ!μια φορα τον αφησα και εβγαλε τη μικρη εξω με καλσον !

 

Βικυ και εμενα ο αντρας μου θα κατσει σε λιγο, θα παρει αδεια ανατροφης και εσενα?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κ εμενα τα εννιαμηνα.ουτε για την πρωτη το πηρε οποτε θα κατσει πολυ!

κ ανοιξη προς καλοκαιρι.λεω να ψαξω κ γω μηπως βρω καμια δουλεια

καλη ξεκουραση θωμαη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια τι κανετε ;

Εγω τρεχω να συναρμολογησω το σπιτι :)

Το καλο ειναι οτι μενουμε στη μαμα μου μεχρι να μας συνδεσουν το ρευμα κι ετσι εχω πολυ βοηθεια 

Θεμα ημερας : υπαρχουν στιγμες που νιωθετε οτι δεν εχετε αλλες αντοχες ;

Εγω οταν ερχετε το βραδυ νιωθω να με εγκαταλειπουν οι δυναμεις μου 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω αυτο το νιωθω οταν πεφτουν ολα μαζεμενα οταν ειναι το σπιτι χαλια κ πρεπει ν το μαζεψω κ ταυτοχρονα γκρινιαζουν τα πιτσιρικια..νιωθω απιστευτη πιεση γενικα με το σπιτι..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το σπιτι ειναι χαλια νιωθω υπερενταση κ εκνευριαμο

οι αντοχες μου λιγοστευουν οταν ερχεται η μικρη στο κρεβατι μας για πολυ κ κοιμαμαι χαλια

κ σε απογνωση ερχομαι οταν δ συνεργαζεται.οπως την πρωτη μερα που ηταν αρρωστη

καλημερα!κ καλο σ/κ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;; καλο σαββατοκυριακο να εχουμε...!!!! εμενα η εγκυμοσυνη μου τελικα δε συνεχιστηκε το μωρο δεν αναπτυσοτανε ηταν πισω δυο βδομαδες και παλυνδρομισε σημερα πηγα και μου το εβγαλε ο γιατρος αλλα ολα καλα στην επομενη προσπαθεια με το καλο να ειναι ποιο τυχερη.!!!  Στα δικα μας τωρα εμενα ο αντρας μου προσπαθει να βοηθησει δε τα καταφερνει και ιδιαιτερα ειναι και λιγο φοβητσιαρης και τελικα τα κανω σχεδων ολα μονη μου... απλα θα κατσει να ασχοληθει καποια ωρα με τον μικρο και να παιξουνε..!!! εγω νιωθω οτι δεν εχω αντοχες οταν μπενω μεσα στο σπιτι και γινετε λιγο χαμος (οπως και τωρα ενα πραμα...)ειναι και λιγο μεγαλο το σπιτι και μεζονετα κιολας και δε ξερω απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω εεε ξεκιναω λιγο και μουρμουριζω αλα στο τελος παντα τα καταφερνω...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

 

χαρουμενη μαμα πολύ λυπηθηκα για την εγκυμοσυνη, ευχομαι να εχεις γρηγορα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

αυτό το αισθάνομαι καποιες φορες τα βραδια που εχω μπει σε διαδικασια χαλάρωσης και ξυπνήσει η μεγαλη,,,α ναι και όταν δεν συνεργάζεται καθολου η γκρινιαζει ασταματητα

 

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...