Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

 

Η κορη μου όταν ηταν περιπου 1-1,5 χρονων *δε θυμαμαι ακριβως) περασε μια φαση οπου πετουσε ο,τι εβρισκε μπροστα της από τα νευρα της ως αντιδραση στις διαφορες παρατηρήσεις /αρνησεις μας. Ευτυχως ηταν κατι συντομο και με αδιαφορια από μερους μας ξεπεραστηκε αναίμακτα.

Όταν όμως γεννησα και αφου το παιδι ειχε υποστεί ηδη 3 φορες το σοκ της ξαφνικης μου απουσιας (λογω επιπλοκων στην  εγκυμοσύνη) και χρειαστηκε να ξαναλειψω για δεκα μερες μαζι με το μωρο εξαιτίας του θεματος που εχουμε ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,η μικρη εγινε φοβερα ανυπακοή και γκρινιαρα και προσπαθουσε συνεχεια να κερδιζει την προσοχή μου και να με δοκιμαζει. Κρατησε περιπου 3 εβδομάδες και επανηλθε αλλα το ξανακανει κάθε φορα που λειπω με το μωρο, όχι όμως για τοσο μεγαλο διαστημα. Ομολογω ότι με ειχε λυγισει και με ειχε φερει στα προθυρα νευρικου κλονισμου. Ημουν και λεχωνα 20 ημερων και αισθανομουν ότι απετυχα παταγωδώς.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε ; 

Εδω βρεχει πολυ 

Θεμα ημερας : μπανιο των παιδων τα μικρα σας τους αρεσει .

Στα δικα μου αρεσει να μπαινουν κι 2 στην μπανιερα κι να την γεμιζουμε με νερο κι παιχνιδια


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.της.αρεσει κ προσπαθει να.μπανιαριστει μονη.περασε μια φαση μετα απο μυκητες στο πιπι της που εκλαιγε αλλα το ξεπερασαμε ευτυχως

τρελενεται κ για πλυσιμο χεριων-δοντιων

σημερα χιινισε κ σε μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας κ εδω χιονιζει ασταματητα..οταν γκρινιαζει κ φυσικα καποιες φορες χωρις λογο η κανει κατι που δεν πρεπει κ τις μιλαμε λιγο πιο έντονα κατεβαζει μουτρα κ παει στο δωματιο κ αμεσως της περνάει..κ λεει μαλωνει η μαμα η ο μπαμπας κ της εξηγούμε γιατι

Στο θεμα μπανιο της αρεσει πολυ κ να παιζει αλλα να μην παει νερο στα ματια εκει νευριαζει

Link to comment
Share on other sites

καλο βραδυ κοριτσια .. το μπανιο του αρεσει παρα πολυ οταν ειναι γεματη η μπανιερουλατου καθετε και παιζει γελαει το ευχαριστιεται οταν τον βγαζω ειναι που ξεκιναει ο πολεμος που κλαιει και μεχρι να τον ντυσω μου εχει ριξει κατι κλοτσιες.............. δεν του αρεσει κιολας πλεον να τον ξαπλωνω στη αλλαξιερα να τον αλλαζω και ετσι..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευτυχως σταματησε η βροχη εδω και ανεβηκε λιγο κ η θερμοκρασια γιατι ΔΕΝ αντεχα άλλο!!!

Το μπανακι αρεσει πολυ κ στους δύο.. τους αρεσει να τους ξεπλενω με το ντουζ... αλλα δν τουςς αρεσει οταν βγαινουν κ κρυωνουν..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα τι κανετε ; 

Θεμα ημερας :σχεση πεθερας -νυφης 

Εγω με την δικια μου εχω τα τυπικα προσπσθησα να ερθω κοντα αλλα ειναι κυκλοθυμικη κι ετσι κρατησατυπικη σταση απεναντι της 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Τι κάνετε;; Δεν είχα πολύ χρόνο αυτές τις μέρες

Ιουλιανα τι κάνει το μωρό;; 

Θα τα πω μαζεμένα

Γενικά ή Μελίνα ει αι πολύ χαρούμενο μωρό και δεν έχει πολλές εκρήξεις θυμού αλλά όταν την πιάνει το ανάποδο της ρίχνει ότι υπάρχει από παιχνίδια στο τραπέζι στο πάτωμα και χτυπιέται αλλά ευτυχώς της περνάει γρήγορα προσπαθώ να της αποσπασω την προσοχή με κάτι άλλο και συνήθως πιάνει και μου ρίχνει και καμία όταν δεν της αρέσει κάτι χαχαχα 

Το μπάνιο είναι το αγαπημένο της και μπορεί να κάθεται με τις ώρες το καλοκαίρι την αφήνω πιο πολύ αλλά τώρα παίζουμε κανένα τέταρτο με διάφορα παιχνίδια και όταν πια κρυώνει το νερό την βγάζω κάποιες φορές με κλάματα αλλά της περνάει εύκολα στο στέγνωμα έχουμε θέμα  γιατί έχει πολλά μαλλιά και δεν έχει πολύ υπομονή αλλά την κατάφερνω κι εκεί...δεν γίνεται αλλιώς

Με την πεθερά μου είχαμε πολύ καλές σχέσεις στην αρχή λίγο μου την έδινε όταν γέννησα που για όλα ειχε να πει κάτι αλλά με τον καιρό βρήκαμε τις ισορροπίες μας κάπως και επειδή κάνει πολλά και αγαπάει πολύ το μωρό και είναι και πρώτο εγγόνι κάπως μέσα μου την δέχτηκα όπως είναι και δεν με ενοχλεί πια βέβαια αν κάτι με τσατισει το λέω προσπαθώντας να μην οξυνω καταστάσεις

Θωμαη μετακόμισατε ή ακόμη;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι κοριτσια τι κανετε..;;;; εγω με τα πεθερικα μου μενουμε πανω κατω.. γενικα ειναι παρα πολυ καλοι ανθρωποι και δεν επεμβενουν ιδιαιτερα στο σπιτι μας... αυτο που με ενοχλει στην πεθερα μου λιγο ειναι οτι ανχωνονετε πολυ ευκολα και ειναι πολυ υπερβολικη σε σχεση με τον δικο μου χαρακτηρα και με εννοχλει οταν ανχονονεται με το μωρο ποιο πολυ αποτι χρειαζετε και επιρεαζει και τον αντρα μου και προσπαθω με ηρεμο και ωραιο τροπο να του εξηγησω οτι δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα και οτι υπερβαλουν λιγο.  οταν το μωρο ηταν νεογεννητο ειχαν φτασει να ασχολουντε γιατι το μωρο φτιαρνιζετε και εχει λοξυγκα...τωρα που μεγαλωσε το μωρο ευτυχως ειναι καλυτερα τα πραγματα και εχουν ηρεμισει λιγο οχι ομως οτι δεν ανχονεται


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ θωμαη καλυτερα σε αποσταση αφου ειναι ετσι..

Εγω καλα τα παω με τη δικια μου..δν ειμαστε κ κολλητες αλλα κ βοηθαει κ δν ανακατευεται.. ειναι διακριτικη με ολες τις νυφες της.. 

Με τις μαμαδες σας πως τα πηγαινετε; εμενα με βοηθησε πολυ με το πρωτο κ τωρα ακομα βοηθαει οππτε το ζηταω αλλα βλεπω οτι εχει κουραστει λιγο, εχει κ κτ δικα της κ δν την πολυκουραζω τωρα..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

εμεις εχουμε καλες σχεσεις με την πεθερα μου.απλα δ ταιριαζουμε σαν χαρακτηρες.οσο μπορει βοηθαει,γτ ειναι μεγαλη κ εχει καποια πρβλμτ υγειας,εχουν υπαρξει κ παρεξηγησεις αλλα ολα καλα.ειναι πολυ αγχωδης κ με ενοχλει που δ ερχονται να δουν τα παιδια,γτ κανω ολοκληρο ταξιδι κ με τα δυο

η μαμα μου με βοηθησε παρα πολυ στην πρωτη εγκυμοσυνη που ημουν 9μηνες ξαπλα κ το πρωτο διμηνο με τη μικρη.εχουμε ομως κ τους καβγαδες μας γτ ειμαστε αντιθετοι χαρακτηρες,κ λεμε πραγματα εγω ειρωνικα κ κεινη χωρις να τα φιλτραρει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...